Hereafter (2010) ☆ 👁

(Clint Eastwood)

amerikai dráma, fantasy

3,3

2019-03-02 21:55:27 caeiro (2) #20

Ez a film felért szåmomra egy kīnzåssal, csak Damon miatt szenvedtem végig, de ha fizetnénem, akkor se néznėm meg mėgegyszer. A téma ilyetėn való tålalåsa nem jött be.

2012-05-26 15:42:39 Rorschach (3) #19

Véleményt szerettem volna fogalmazni, de mindent tökéletesen leírtál előttem. Ez, így.

előzmény: slozi (#4)

2012-03-31 22:17:13 dorothygale (4) #18

Mikor leültem megnèzni, nem tudtam ki rendezte.... Csak a vègèn... De màr akkor eldöntöttem , hogy 4 pont mindenkèppen...lassù, szomorkàs, elgondolkodtatò, szívhezszòlò....s csak annak èrdektelen a tèma , aki nem foglalkozott màr valaha , valamilyen formàban vele....S ennyi idôsen nem csoda, hogy elôkerült a tèma Clint-nèl, mely szerintem mindenkit elgondolkoztat, s tudni szeretnè a valòsàgot....mindennek eljön az ideje, majd annak is.... De hogy egy màsik filmbôl ídèzzek ; Gladiàtor c .film : Juba( Djimon Hounsou) /. But not yet....

2012-03-27 04:03:25 ChYga (3) #17

Egy csendes és egyszerű film, ami ugyan nem rossz, de ahhoz túlon-túl felejthetőnek tartom, hogy méltó legyen Clint Eastwood filmográfiájába.

2012-02-21 10:07:41 tomside (3) #16

Clint Eastwood megmutatta, hogy tud ő középszerű is lenni. Mondjuk az életműbe ez is bőségesen belefér.

2012-02-14 00:31:33 Leppard (2) #15

A cunamis jelenet remek, utána viszont az egész elmerül az unalom tengerében.

2012-01-11 09:01:45 hellasverona (3) #14

Az tény,hogy nem ez a legjobb filmje a Mesternek.Hozzá képest gyenge ez a film,viszont ha nem tudnám,hogy ki rendezte lehet 4-est kapna.Megéri megnézni.

2011-08-21 19:50:44 Bruce94 (3) #13

Eastwood eddigi utolsó rendezése eléggé felemásra sikeredett. Azt kell mondanom eléggé szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban, s a film sem változtat rajta. Az első jelenet nagyon látványos, de aztán a lélektani pillanatokra kerül a hangsúly ami nem is baj, viszont néhány jelenetet túlkomplikáltak, vagy elnyújtottak. Egyáltalán nem unalmas, csak hosszú. Az utolsó félórája viszont különösen tetszett. Matt Damonjól teljesít, de láttunk tőle jobbat is. Egy erős közepes, és reménykedem, hogy Clint mester még megajándékoz bennünket néhány ennél jobban sikerült filmmel.

2011-08-12 17:30:48 Olórin (2) #12

Nem a számítógépes trükkökkel volt a baj, hanem a forgatókönyvvel.

2011-08-12 16:44:05 csabaga (2) #11

Szerintem jobb lenne,ha a rendező visszatérne az egyszerűbb(minimalistább alkotásokhoz).
Most láttam újra a Bronco Billy-t,átlagos film,de ennél sokkal jobb és alighanem olcsóbb is volt.
Ha valaki az elejét látja,egy R.Emmerich filmre gondolna,később bejön a Spielbergi érzelgősség is.
Nem értem,miért dobja ki valaki a jól bevált alkotói stílusát és kezd el számítógépes trükkfelvételekkel dolgozni.

2011-08-05 18:33:29 tomside (3) #10

A leggyengébb Eastwood-film, amit eddig láttam. Nekem felületesnek tűnt, meg egyáltalán, tök érdektelen az egész. Meg szinte minden, ami egy középszerű alkotás ismérve lehet.

2011-07-04 13:34:39 project640 (5) #9

Nekem nagyon tetszett. Egy kicsit a Bábelhez hasonló. Szép film a sors esetlegességéről. Nálam telibe talált. Lassan kibontakozó, érzelmes film. Elgondolkodtató. Ajánlom mindenkinek, akinek tetszett a Bábel.

2011-06-26 22:34:05 gerbence (3) #8

Ez az a film, amire maximum annyit tudok írni, hogy: "szép". Ami kb. annyit jelent, hogy formailag rendben van, hogy nincsenek benne égbekiáltóan rossz dolgok vagy szemetszúró hülyeségek, de sajnos sok más sincs. A színészek jók, a rendezés erős, a képek visszafogottan elegánsak, itt-ott szikáran realisztikusak, azaz az Eastwood-i elemek megtalálhatók benne, a tipikus jellemzők itt is érvényesülnek, de ez csak a forma. A tartalmat illetően viszont csak a probléma felvetése, kb. az első félóra az, ami érdekes, a továbbiakban a cselekmény nagyon komótos, és ami még rosszabb, hogy nem fut ki sehova. Ahhoz nem elég sodró, hogy lekössön, ahhoz pedig hiányzik a végén valami cél, hogy megjutalmazzon a figyelmünkért és kárpótoljon az elnyújtott játékidőért.
Olyan, mintha egy célszalag nélküli gyaloglómaratont néznénk: lassan halad, és nincs hová megérkeznie.
Pedig célon van az öreg, rutinból elviszi a lasztit a tizenhatosig, de ha nálam a Titokzatos folyó volt a kapufa, akkor ez most simán mellé.

2011-06-26 10:56:54 Gasz András (3) #7

Azután:

Az AZ avagy a cunamis jelenet mint drámailag mint látványban mind a következményeket tekintve szuper lett, de ami utána történik az sajnos nem a legjobb. Ez a film is elkezd fokozatosan ellaposodni, a rendezés is átlagossá válik és az elsőre ötletesnek tűnő alapsztori is gagyivá válik, ahogy megalkották a fantasztikusabb elemét a filmnek. Matt Damon átlagos szerepében, s most nincs mellette egy Morgan Freeman. Sajnálom hogy megint egy jól induló, de végül közepes filmet láthattam Eastwoodtól.

2011-06-13 08:30:52 fade out (4) #6

Alapos, mint általában Clint Eastwood. Bár ettől kicsit lassú is, komótos. Az pedig csalódás volt, hogy
csak az utolsó percekben futnak össze a szálak. Talán túl sok az előkészület.

Valójában azt sem igazán lehet tudni, hogy a halál-élmény körüli ismereteket mennyire szeretné "népszerűsíteni"
Összességében viszont szép, elegáns film. Szerintem.

2011-05-01 15:30:48 Dió (2) #5

Borzasztóan kínos film, még az egyes felett is elsuhant a kezem, Eastwood mintha a rendezői széknek itt most a közelében sem lenne. Kár érte, mert az egyébként totálisan félresikerült végeredmény mögött egy bár csapongó, de nyomokban ígéretes forgatókönyv feszül, ami bár általában teljesen semmilyen, néha mégis nagyon magabiztosan áll lábra. A nyitány például egy tűpontosan megszerkesztett, fájóan reális katasztrófajelenet, és nem ez az egyetlen... csak kár, hogy valamennyi ilyen belevész ebbe a 130 perces, minden átgondoltságot nélkülöző maszlagba.

2011-03-29 08:03:53 slozi (3) #4

Kicsit olyan ez a film, mintha valami hatalmasat akarna mondani halálról és túlvilágról, de úgy, hogy még nem egészen találta meg az üzenetet, amit át szeretne adni. Ennek ellenére nem mondanám rá, hogy rossz, vagy hogy üres, csak kiábrándítóan felemás. Kiábrándító, egyrészt mert Eastwoodtól többet várna az ember, másrészt meg mert néha egy erősebb dráma lehetősége is felsejlik a jobban sikerült részekben. Máskor meg feleslegesnek, és céltalannak tűnik az egész. Még szerencse, hogy az Eastwoodra jellemző visszafogott elegancia most is megvan, csak sajnos ezúttal nem tud úgy hatni, mint a mester korábbi munkáiban.

2011-03-04 22:04:30 Mikkey (4) #3

engem nagyon megérintett. annyira szépen összefont, zsigeri érzelmeket közlő mű, a mester tollából. csendes, egyszerű, de lélekemelő!

2011-03-04 21:31:15 szigiri (4) #2

Én azért nem mondanám, hogy érdektelen. Nem egy Suttogások és sikolyok, de azért amerikai viszonylatban egész tűrhető a film. Sokaknak érdektelennek tűnik az idegengyűlölet is, amit a Grand Torino-ban dolgoz fel, és ez sokkal közelibb téma. Én nemrég láttam a Csillogás című filmet. Megdöbbentő és elgondolkodtató a hasonlóság. Másrészt engedjük már meg neki 81 évesen, hogy ilyesmivel is foglalkozzon. Nyilván nem egy Titokzatos folyó, de szerintem a Gran Torino-tól kicsivel sem rosszabb.

2011-03-02 22:27:50 Olórin (2) #1

Eastwood még sosem csinált ennyire érdektelen filmet. Minden téren kudarc.