Paranormal Activity 2 (2010) ☆ 👁

(Tod Williams)

amerikai horror

2,6

2016-11-18 13:41:55 Dezsmant (4) #9

Hát gyengébb mint az egy, viszont a vége felhozza a történetet és ott kapcsolja össze a két részt végülis.

2012-01-09 20:06:04 Csende Kristóf (2) #8

Szerintem kiborítóan rossz volt az ígéretes első után. Tele van rakva unalmas, felesleges, hosszú részekkel, amik csak kiborítják a nézőt, és bár a feszültséget akarják előkészíteni, mire előkészítik, a nézőt kikészítik... Azért a vége még egész izgalmas volt.

2012-01-09 19:53:41 Victor Vance (3) #7

Egy hangyányit jobban is tetszett mint az első rész. Jobban rá tudtam hangolódni, megvolt az éjszakai légkör, sötét szoba, stb. ami egy ilyen mozihoz kell. A történet voltaképp az első rész előzménye, nem baj, ügyesen összekötötték a két filmet, nappal is több rémisztő jelenet játszódik, ezek közül a legjobb
mikor a nő gyanútlanul ül a konyhában és egy csapásra az összes ajtó kinyílik.
Egyébként a cselekmény nagyrészt másolja az előzőt, de a földön húzás még mindig vicces volt, valahogy a karakterek is jobbak, ez a családi légkör sokkal jobban bejött mint a szerelmespár. A befejezés ezúttal nem lett olyan ütős, de elmegy, valahogy le kellett zárni. Összességében élveztem, mégha néha túlságosan is másolja az előzőt, és itt-ott unalmas, elvoltam vele arra a röpke 90 percre.

2011-10-25 18:41:48 wayage (3) #6

Sajnos a második rész a tipikus horror folytatások táborát gazdagítja. Mindenből több van benne, de az eredmény kevesebb. Hiába több az ijesztgetős jelenet, ha az első rész lényege, a FÉLELEMkeltés elmarad. Megpróbálják megmagyarázni az előző rész történéseit, és ha jól értelmezem megpróbálnak egy új horror gonoszt teremteni...Katieez is hiba. Meg ez első részben a kamera használata is indokoltabb volt, a szereplők viselkedése jobban hasonlított egy igazi home videora, meg sokkal izgalmasabb helyszínek voltak kamerázva (főleg a hálószoba). De mindent összevetve egy közepest megérdemel, mert egy-két jelenete azért jóra sikeredett.

2011-03-22 09:59:00 Willy (4) #5

nagy kritikus vagyok a filmek terén. nekem bejött a film. a horror filmek piacán rengeteg szenny kerül ki a képernyőkre (freddy, fűrész és még sorolhatnám). Ezeket még forgatókönyv formájukban tűzbe kellett volna dobni.

2011-03-13 21:07:31 Nellory (2) #4

szörnyű. a magyar szinkron meg egyszerűen elviselhetetlen. igazából az a helyzet hogy 20 percnyi csönd után egy hatalmas ricsajjal én is meg tudok ijeszteni bárkit. csakhogy nem ez a horrorfilm kulcsa.

2010-12-26 21:54:07 ZoLeEe (?) #3

lehet hogy bennem a hiba, de én ezen agyonröhögtem magam... ezt kizárt hogy bárki is komolyan veszi :D

2010-10-22 20:45:06 Daemiaen (3) #2

Pont annyit vagy inkább picit kevesebbet nyújt, mint elődje, ez pedig az álmoskönyv szerint sem jelentheti azt, hogy akár részleteiben is felülmúlhassa azt. De parázni azért lehet.

2010-10-21 20:33:08 gaillard (3) #1

A mai jegyárak mellett lehangoló érzés, mikor egy horrornál az első komolyabb ijjesztés után az ember az órájára pillant, és konstatálja hogy a felén már bőven túl van, ám a hátralévő sitcom-epizódnyi időben a PA2 mégis mindent jobban csinál, mint az elődje. A vászonhoz viszont ez sem nőtt elég nagyra.