Scott Pilgrim vs. the World (2010) ☆ 👁

(Edgar Wright)

amerikai-angol-kanadai akciófilm, fantasy, vígjáték

3,5

2020-02-09 00:01:33 Zuzmo (1) #58

A kepregenyszeru latvany, a gyenge poenok es a gyerekes karakterek alapjan a film celkozonsege a 12-14 eves "kockak". Es a film felnott parkapcsolati problemakrol szol. Csak egy kerdesem van: Hogy fer ez ossze???
....Hat sehogy. Egy felnottnek nem szorakoztato, egy gyereknek pedig nem relevans.
Raadasul a film ketharmadaban ugyan az jatszodik le ujra meg ujra.

2020-01-08 15:47:02 velvetgristle (3) #57

Inkább volt szórakoztató, mint vicces. A poénok néhol ütöttek, de legtöbbször inkább emlékeztettek egy tinivígjátékra; arra a szubzsánerre, amit a Scott Pilgrim - gondolom én - épphogy kifigurázni szeretett volna. Ennek ellenére végig lekötött, csak az első gonosz ex ne lett volna, akinek a dalolászása annyira kínos volt, hogy félúton meg kellett állítanom, hogy vegyek egy nagy levegőt.

2019-12-08 15:46:13 elzablues (4) #56

A második felén erősen felröhögtem. :D Én nagyon bírom a csókát, remekül szoktam szórakozni az IG-s és egyéb megnyilvánulásain is, az egyik kedvenc törpém. És imádom, ahogy szeretik egymást Frost-tal és Pegg-el. Nem normális a pali, és igen, tud para lenni, de szimpatikusan.

előzmény: DevilTakeU (#55)

2019-12-05 21:38:18 DevilTakeU (3) #55

Komplex krtitikát nem tudnék most írni,ahhoz kellene egy újranézés - na ez az,amire viszont nem vagyok hajlandó. Sem Cera-val,sem MEW-del,sem a meleget alakító Culkin-nal nincs bajom,aranyosak a karakterek,a mellékszereplők (egyedül Brie Larson sótlan megint),eléggé elvont a történet,van minimális romantika is,valódi geek-mennyország lehetne ez a mozi (Mortal Kombat style rlz),de nálam kb. félúton kegyetlenül félrement. A 8 perc híján 2 órás (!) játékidőt rettenet soknak tartom,a zenéjéből konkrétan semmire nem emlékszem. A legjobb megfogalmazás talán az,hogy a SP vs. the World minden furcsasága ellenére egy igazán szerethető kis film,ami nálam sajnos nem érte el kívánt hatást.

FélOFF,hogy a napokban néztem az Eli Roth's Horror History-t,melynek több részébe be van vágva megszólaltatottként Edgar Wright is,becsületszavamra nem trollkodásból,de ettől a kisszéken ülő szakállas,meredt szemű,félhülyén mosolygó,csokornyakkendős (kockás zakó + csíkos nadrág kombó alap),monoton hangon daráló tagtól jobban megijedtem,mint az adott epizódokban taglalt és bevágott rémségektől. :D

2019-12-05 12:58:59 captain_b (5) #54

Én is nagyon furcsállom itt mennyire népszerűtlen, nekem ez az egyik kedvenc filmem. :D A legszórakoztatóbb dolog, ami a képernyőmön volt, valaha. Ehhez persze az kell, hogy az én humorommal nagyon rezonál minden esetlen félmondat (tényleg, minden sorát imádom :D), Michael Cera esetlensége, a szuper-gagyi képregényes effektek.
A képregényt mondjuk nem olvastam, de ezt nagyon rövid időn belül pótlom.

2018-11-03 08:47:36 ifj. Ó. Posszum (5) #53

Lepődök, és lepődök a hozzászólásokon. Harmadszori nézésre azt kell mondjam, bejutott az örök kedvenc kategóriába. Wright itt őrült meg legjobban, de valami zseniális őrület. Cera, pedig irtó jól hozza "a mit kezdjek magammal, fura, alter, nyuszi, érzelmes srác vagyok, de azért aki, nem vágja a popkultúrát, az tanyasi bunkó" figurát.

2013-06-10 22:13:01 ryood (1) #52

ezen se rontani, se javítani nem lehet már.

előzmény: flake (#51)

2013-06-10 22:04:15 flake (5) #51

Képzeld tervezik a remake-et. Andrzej Zulawski rendezésében...

2013-06-10 21:56:47 ryood (1) #50

életem legidegesítőbb filmje

2013-01-09 18:07:46 Simpleton Larry (4) #49

Jó, de Cera borzalmas választás volt a szerepre. A film első hányada (ami alatt a legtöbb néző eldönti, hogy nézi-e tovább vagy sem) alatt teljesen semmilyen, gyakorlatilag minél kevesebbet van csak rajta a kamera, annál rosszabb, mert ő érdekli az embert legkevésbé az elesett, érdektelen személyiségével. Mindenki érdekesebb, pedig róla kellene, hogy szóljon. Aztán ahogy beindul az akció, akkortól már jó, de akkor is csak azért, mert az akciót nézi az ember, nem a főhőst - lehetne akárki, aki harcol, illetve zenél. Emiatt gyenge a négyes, más színész lehet, hogy még ötöst is kanyarintott volna belőle.

2012-10-27 02:32:05 #NULL (?) #48

A filmkritikád ismét igen komplexre sikerült!

előzmény: Lil Martin (#47)

2012-10-27 01:49:34 Lil Martin (1) #47

a hülye hajú csajt megbasznám, a film meg egy raklapnyi fostosság.

2012-10-11 13:33:52 nohand (4) #46

nagyon jó film, ami valóban az én generációmról szól. teljesen átjön a képregény és videójáték-érzet, a kissé talán sablonos sztorin keresztül is, a befejezésért pedig külön piros pont. 4 és fél.

2012-03-20 23:40:07 EstiKornél (?) #45

Hát, számomra ez egyszerűen élvezhetetlen volt. Kezdve azzal, hogy Cera rohadtul idegesítő, nem beszélve a színes hajú csajáról, viszket az ember tenyere tőlük. Nagyon nem az én világom, nem untam, halálra felspannolt.

2011-08-27 19:50:17 CyberDave (2) #44

Nehezemre esett végig nézni, ami nálam is sokat jelent már. Engem kimondottan idegesített ez a Michael Cera gyerek. Gyenge volt a játéka, még azt sem nézem ki belőle hogy 5 percig tartani bírja a gitárt, nemhogy lehentel 100 embert. Úgy látszik a tini lányoknak ez kell, még harcolnak is érte... :D A képi világ merész, voltak részek, amik rendben voltak, de alapjában too much volt az egész, és a konzolos okosság sem tetszett már a végén. Nem értem mire fel ez a hype, szerintem eléggé túlértékelt ez a film, valójában csak egy hulladék.

2011-07-28 18:02:00 Ubul (5) #43

Annyira tetszett,hogy megnéztem egymás után 2szer szinkronosan,1szer feliratosan...termsézetesen utóbbival százszorta jobban megérte

2011-07-09 15:58:16 diablo3 (1) #42

2 forintot nem er..

2011-06-07 19:18:59 Pedro (3) #41

Üdvözlet az eredetiségnek, de a kivitelezésen még van mit csiszolni.

2011-05-01 17:43:29 Kremy (4) #40

Ebből az következik,hogy én nem a Mammut egyik termében voltam. Erre okosabbat nem kifejezetten tudok írni...

előzmény: erahurka (#29)

2011-03-21 11:34:51 aero2zero (4) #39

Nem éppen a korosztályom filmje (35 vagyok), de részemről jól szórakoztam. A formabontó, képregényszerű képi megoldások miatt simán megajánlok neki egy 4-est.

2011-03-15 11:15:42 Matthy (4) #38

Jól szórakoztam.

2011-03-02 09:18:20 yahooboi (?) #37

A Kick/Ass mellé nem fér fel a polcra,de azért tetszetős megoldásokkal operál. Csak Michael Cerától kapok agyzsibbadást,ha meglátom.

2011-02-12 17:51:01 Killjoy (3) #36

Szeretem a képregényeket. Honosítottam is egy időben jópárat. Szeretem a geek sztorikat is. A Commodore-os időket idéző Universal logón már az elején besírtam és vártam a katarzist. De nem jött. Helyette jött az "ezerarcú" Michael Cera, akinek a vásznon való megjelenése nálam lassan közelíti a Will Ferrell álltal kiváltott idegrángási szintet (kivétel talán a Producerekben és a Felforgatókönyvben - sajna Ceránál ilyen kivétel egyelőre nincs). Egyszerűen utálom azt a figurát, amit állandóan hoz, és innentől nekem a film is elúszik. Hiába gyönyörű Winstead (lila, kék, zöld, akármilyen hajjal), hiába hoz egy baromi jó figurát Culkin (ezek hányan vannak rokonok?), és hiába tolják az arcomba a geek-utalás hegyeket, Cera megöli a poénok nagyrészét és egyszerűen nem tudok érte izgulni, mert annyira unszimpatikus, hogy direkt ellene szurkolok.

2011-02-10 02:16:09 kiDDny (4) #35

fura film. de szerethető.

2011-02-04 15:00:43 opposition (5) #34

Nagyon szórakoztató. A nagy meglepetés: Kieran Culkin játéka.

2011-01-17 23:26:15 PPGlam (4) #33

Bulgakov szarrá röhögné magát. Asszem ezzel mindent elmondtam.

2011-01-17 08:30:17 Gasz András (2) #32

Scott Pilgrim a világ ellen:

Igazi réteg film volt ez. A látvány a különlegessége, ez a képregénybe erősen behúzó hatás (a feltünő szövegek effektek), a régi és néhány mai konzolos és Mortal Kombat játékot kiparodizáló stílus. A történet viszont nulla a Kick-Ass-hez képest pl. Cera hozza a szokásos karakterét csak most picit többet harcolt, Winstead pedig szép, de semmi több. Láthatóan geegeknek készült , s én is sokat játszottam annó a Mortal Kombattal pl ezért felidézett némi emléket és vicces is volt olykor. Wright a Vaskabátokkal és a Haláli hullákkal írta be magát nagyon, a jó humoros vígjátékok világába. Ezzel most kicsit mellélőtt. Egyszer nézhető de sajnos kevés benne az igazán vicces jelenet azért meg nem érdemes újra és újra nézni.

2011-01-16 02:17:55 Hannibal Lecter (2) #31

Érdekesek ezek a szélsőséges reakciók - annak tükrében meg különösen, hogy a film gyakorlatilag megbukott a hazai mozikban. Úgy tűnik, ezek az extravagáns képregényadaptációk (ez meg a Green Hornet) nem a magyar közönségnek készültek.

2011-01-16 00:28:17 mchn (1) #30

Eloszor adtam ra egy kettest. Pedig inkabb karot erdemel. Netto 2-3 "elmegy" poen, a film nagyresze pedig egyszeruen borzaszto.

2011-01-15 20:09:01 erahurka (5) #29

Egész terem? Mi voltunk vagy 8-an a Mammut egyik nagy termében :D

előzmény: Kremy (#27)

2011-01-15 12:31:18 JeszKar (4) #28

Önismétlő, néha izzadságszagú, ez mind igaz, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem élveztem ezt a filmet, ami valahol maga a geek kultúra. Bár lehet, hogy egy újranézés után már nem kapnák meg ezt a gyenge négyest.

2011-01-12 21:41:59 Kremy (4) #27

Érdekes. Meglep a sok negatív vélemény. Én személy szerint végigröhögtem,meg az egész terem is velem együtt,pedig nem vagyok sem képregény,sem videojáték-geek,sem férfi,szóval valóban azért néztem végig,mert lekötött.

2011-01-09 13:58:24 Umberto (1) #26

Eredetiség, eredetiség... javaslom, nézzétek meg pl. a dadaista "remekműveket", azok is eredetiek. Nálam az eredetiség nem feltétlenül jelent pozitívumot, csak akkor, ha hat rám, mint például az Egy makulátlan elme örök ragyogása.

2011-01-09 13:26:06 ekrekirts (5) #25

Szerintem meg hatalmas film és nem picit eredeti :) kár hogy nem lehet jelölni idén, na de majd jövőre :p

előzmény: unfamous (#24)

2011-01-08 18:33:54 unfamous (3) #24

fel ora utan majdnem kijottem...hosszu,teli uresjaratokkal. marha nagy hype van korulotte, pedig nekem,mint echte konzol boy a 90es evek elejerol a kritikak szerint tetszenie kene. sok kis apro otlet osszegyurasa, nehany f@sza jelenet, nehany gyenge poen...de sajnos alig vartam,hogy vege legyen.michael ceranak meg csak a hangjat kellett volna felhasznalni, falra maszok tole.

2011-01-08 02:07:01 Umberto (1) #23

Sejtettem, hogy nem fogom tudni végigszenvedni, de legalább nem maradtam le Mary Elizabeth Winstead formás hátsójáról, úgyhogy megérte addig nézni. :-)

2011-01-01 22:38:11 myke7 (5) #22

Tekken b...ként csak szeretni tudom.

2010-12-31 18:21:05 henisz (1) #21

Én is kb. 20 percet néztem belőle, de elég is volt. Ez nem film, ez egy nagy kalap kaksi.

2010-12-26 13:22:33 ali (1) #20

2010 legrosszabb filmélménye számomra. 20 percet bírtam nézni belőle, ez nálam ritka, még a szar filmeket is végignézem pedig, de ez... minden téren idegesítő, de legfőképp michael cera. ez a gyerek olyan, mint egy mongúz, ráadásul 22 éves... 15-nek se néz ki. erről nem tehet, de még a játéka is rettentő sztem. próbálok egy pozitívumot írni, de semmi.

2010-12-24 13:14:13 leplesbitang (3) #19

Elég eredeti. :)

2010-12-20 20:29:48 tomside (4) #18

Végre valami igazán ötletes. Zseniális vágások, hatalmas effektek, nagyon fini csajocskák 20 körül. 4és 5 közé tolnám.

2010-12-20 02:16:31 Rorschach (2) #17

Szép, ötletes film, még katana is van benne, valamint a két óra alatt elfér pár jobb poén is, viszont borzasztóan hosszú, és az utolsó negyed-fél órája egy kalap szar.
Gyönge kettes.

2010-12-18 21:48:30 Umberto (1) #16

Ez most komoly? Amit ebből a förmedvényből láttam (moziban az előzetesét), az kb. egy Cápasrác és Lávalány-szintű öklömnyi bárgyúsággal fűszerezett idétlen poénkodásra hasonlított, amelyből természetesen nem felejtették ki a mai trendeket sem, mint pl. a női homoszexualitást. Ez olyan sikkes, nemde? Hát nem, inkább unalmas és idegesítő. Az előzetes mindenesetre ilyen volt.
(Az esztétikusnak cseppet sem nevezhető képei is a már említett filméhez hasonlítanak.)
Színészi játékot nem láttam a trailerben (csak ripacskodást), s azt mondom: ha kiskamasz volnék, valószínűleg tetszene, mint anno Bill és Ted haláli túrája.

2010-12-18 21:17:22 Shakti (3) #15

Helyenként igazán kreatív, nagyon jó ötletek vannak benne, de összességében nekem kicsit unalmas volt. Egyszer mindenesetre megéri megnézni.

2010-12-17 22:55:53 ThomYerk (4) #14

egyetértek, most néztem újra, így hogy fel voltam készülve, már tetszett összességében, de ez 4es a képregény pedig nagyon vaskos 5ös!

2010-12-15 22:54:37 Zalaba Ferenc (4) #13

Ha csak maréknyi olyan kreatív ember dolgozna Hollywoodban, mint Edgard Wright, akkor simán eljöhetne a movie bratsokéhoz hasonló, második (sokadik?) moziforradalom.

A SCOTT PILGRIM egy kinematikus varázslat (szándékos a képzavar), egy celluloid kincsesláda, minden pillanatában sziporkázó ötletroham, amely csupán az utolsó percekben bicsaklik meg kissé - mikor a különböző médiumok segítségével végig sikeresen közvetített mondanivalóját ezúttal csúnyán szájba rágja.

Michael Cerát lehet utálni úgy általában; ez a film nem is feltétlenül akarja megkedveltetni, elég, ha csak megérted őt, meg mindazt, amit Scott Pilgrim képvisel. Hisz mindenki volt 16-24 éves, mindenki volt tanácstalan.

2010-12-11 14:09:42 Oscee (4) #12

Ma delutan/este vetiti az Orokmozgo premier elott, a 24 oras filmmaraton kereteben.

2010-12-02 11:45:44 deathcode (4) #11

Yeah! And stuff!! :]

előzmény: Truffle (#10)

2010-12-02 09:34:09 Truffle (5) #10

I lesbians it and stuff..

2010-11-21 19:44:17 uccse (5) #9

Miután megnéztem, valami különleges oknál fogva, elkapott a vágy, hogy elővegyem a basszgitárom.

2010-11-19 23:49:10 Hannibal Lecter (2) #8

Kissé fárasztó intermediális orgia, amely egyszerre akar hipervagány comic book movie és übercool videojáték-imitáció lenni. Az inzertektől hemzsegő, agyonstilizált látványvilág merészségéért mindenképp szót érdemel (nekem tetszett is, sőt, emiatt adtam végül 3-ast a filmre), a szerelmi próbatételek sorozataként beiktatott konzoljáték-narratíva viszont baromi gyorsan elveszíti az érdekességét, mert önismétlő és ötlettelen. De tény, hogy a Sin City és a 300 óta nem láttunk ennyire merész képvilágú képregényfilmet, és azt is meg kell említenem, hogy a romkom-beütésű alaptörténetben akadtak egészen ütős poénok és kellően lökött mellékszereplők is. Pofásabb "ikerfilmje", a Kick/Ass után a Scott Pilgrim mindenképp csalódás, de egynek elmegy.

2010-11-17 09:12:43 Olórin (3) #7

Ez nagyon vaskos csalódás volt. Valahogy nem sikerült átmenteni a képregény könnyedségét, lazaságát, hiába erőlködtek - és sajnos én ezt az erőlködést látom a legjobban. Majdnem kettes.

2010-11-16 20:09:39 ThomYerk (4) #6

elsőre egy hármas, de csak mert olvastam előtte a képregényt, és nagyon zavar, hogy tönkrevágja az egészet tulajdonképpen :D
másrészt a film közepe nagyon leül, az eleje és a vége rendben van, remélem még javulni fog a szememben.

2010-11-11 21:38:55 hogen (4) #5

Jó kis film volt ez!A képregényt is jól visszaadta szerintem!

2010-10-31 08:59:48 MicaHiro (4) #4

Nagyon ötletes kis film, a színészek is egészen jók és szerethetőek. Gondolkoztam az 5-ösön is, de talán egy picivel erősebb történet kellett volna, és a végén már 1-2 ötlet nagyon túl volt használva szerintem.

2010-10-31 01:15:28 JuhG (5) #3

Szeretem azokat a filmeket, amikről azonnal tudom, hogy imádni fogom, míg szinte mindenki más utálja. Erről az első trailer után tudtam, hogy ilyen. Nyilván nem kell komolyan venni, de nekem nagyon bejött a hangulata meg a humora.

2010-10-30 17:25:51 Gatyamadzag (4) #2

nekem nagyon bejött, jó kis hangulata van, a történettől nem kell elájulni de jó szórakozást adott így most délutánra :)

2010-10-29 20:40:40 chromeshelter (2) #1

ez a film szar.