The Devil's Advocate (1997) ☆ 👁

(Taylor Hackford)

amerikai-német dráma, thriller

4,2

2023-08-15 11:09:28 dardaizsu (?) #40

Sok-sok év után most néztem újra a filmet. A sztori, a színészi alakítások, a horror-triller részletek csak egyetlen célt szolgálnak: a valóság bemutatását, amelyben mi emberek mindennapos cselekedeteinkkel, az életünk élésének hogyanjával nyakig benne vagyunk. Isten-ember-sátán-élet. Csak így érdemes nézni.
Hívő szemmel. Akkor világos lesz, hogy miért jó a befejezés, a remény, az újrakezdés lehetőségének felmutatása.
Nagyon fontos, komoly film ez, ritkaság.

2020-07-06 12:28:48 Rorschach (5) #39

A vége miatt le akarnék vonni egy pontot... de nem megy.

Majd' két és fél órás léte ellenére egy ültő helyemben végignéztem Az ördög ügyvédjét, pedig azt hittem, egyelőre csak belenézek. Kettő embernek köszönhető, hogy ilyen simán lecsúszott a film: az egyik Taylor Hackford, a másik pedig Al Pacino.

Embertelenül meg van rendezve ez a történet. Szinopszis alapján százszor komolytalanabb, urambocsá gagyibb végeredményt vártam volna, de nagyon-nagyon működik a sztori, Hackford issszonyat jól adagolja a feszültséget és az infókat, valamint Pacinót. Hatalmasat játszik az öreg, a film végi ordítozós nagyjelenet zsigeri, negyed órás jutalomjáték, fantasztikus. Nem foghatom vissza a kezem az ötösről.

2019-04-27 15:40:35 Norbert Simon (4) #38

Nem tudom miért de nekem ez a film eddig kimaradt az életemből. Nem mondanám azt ,hogy megszerettem de azt sem ,hogy nem nyerte el a tetszésemet. Nekem párszor volt olyan érzésem mintha olyan egyhangú lenne ez a film. Én izgalmasabbat vártam ettől a filmtől. Bennem akkora nyomot ez nem tudott hagyni. Meglehet ha sokkal korábban néztem volna meg a filmet akkor még ha nosztalgiából is pozitívabban értékelném de így ennek hiányában sem tudom 3 csillagosnál jobban értékelni. Az Al Pacino nagyon jól játszik sőt túl jól ahhoz ,hogy a többieket említsem.

2018-03-21 07:43:18 hferi (2) #37

Szerencsére nem vagyunk egyformák. Biztos van jó néhány pocsék film, ami meg bennem hagyott mély nyomot. :)

2018-03-19 17:12:54 BonnyJohnny (4) #36

Én ezt a filmet sohasem imádtam annyira, de mindig is jónak tartottam, és szerintem pont annyira, mint 15 éve. :)
A ripacs Pacinora pedig mindig csak azt mondom: itt a Sátánt játssza. :D És emblematikusan. :)

előzmény: TheDriver (#35)

2018-03-19 16:59:03 TheDriver (4) #35

Én még most is ugyanúgy imádom, ha újranézem, mint anno 15 éve...

előzmény: hferi (#34)

2018-03-19 07:31:24 hferi (2) #34

Ez a film 2018-ban nézve igen gyenge. Drámának egyhangú, thrillernek szánalmas, bíróságosdinak unalmas, családregénynek eseménytelen. Keanu Reeves még hoz valami igen szerény átlagot. Charlize Theron lehet, hogy önmagához képest jó, de hol van ő attól, hogy mérce legyen. Al Pacinónak vannak pillanatai, de többségében ripacs. A párbeszédek - különösen a könnyed csevegésnek beállítottak - teljesen hiteltelenek. Na jó, a teraszos jelenet nem rossz. Mondanivaló édeskevés, azt is szájbarágósan kapjuk. A nagy duett a végén kb. 10 perccel hosszabb, mint kellene, a befejezés pedig elcsépelt. Lehet, hogy 97-ban még nem volt az, de eredeti már akkor sem volt. Összességében a film egyszerűen nem állta ki az idő próbáját. Újranézés helyett inkább egy mostani mozi vagy bármi más.

2017-10-23 09:58:25 dorothygale (5) #33

Ùjranèztem. Hihetetlenül jò. Al Pacino marha jòl jàtsza a Sàtànt. A gesztusai, mimikája... tanítani kellene. A film mondanivalójai is gondolatèbresztô.

2016-01-01 01:23:22 Zsoca87 (5) #32

Újranéztem, még mindig 5 - rám nagyon nyomasztó, mély hatása van és az a vicc, hogy mióta először láttam, azóta sok-sok dolgot átérzek belőle. Szóval eltalált rendesen, na.

2012-12-29 00:04:05 mina (5) #31

Halvány köze sincs a regényhez. De pont ezért tetszett! :) Azon ritka esetek egyike, mikor a film jobb :)

2012-09-24 18:38:36 Cesare Gonzago (5) #30

Szerintem is ebben a filmben a legszebb.

2012-09-18 22:26:05 Cesare Gonzago (5) #29

Igen, a ruhapróbán csúnyán "grimaszol". :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#27)

2012-09-18 18:34:16 ChrisAdam (5) #28

esztétikai csúcson

Naneeee... :)) Szerintem itt még főleg a természetes szépségét adja. a Két nap a völgybent meg már mióta meg akarom nézni.... :D

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#27)

2012-09-18 18:30:24 [: Azuroo andrew :] (5) #27

Ő nagyon-nagyon nagy figyelmet érdemel, kár egy alkalommal jól ráijeszt a nézőre ;) Szegény Theron ebben a filmben nincs (annyira) esztétikai csúcson, persze arra ott van a könnyed de remek Két nap a völgyben...

előzmény: Cesare Gonzago (#26)

2012-09-18 18:10:25 Cesare Gonzago (5) #26

Akárcsak ő. :)

2012-03-26 20:37:23 Hannibal Lecter (4) #25

Theron akkor is figyelmet érdemel, ha nem játszik jól. :-)

2012-03-26 20:37:18 BonnyJohnny (4) #24

de Rudolf Péter nem hagyott bennem mély nyomot.
Tanebra is csak annyit írt, hogy jobb, mint eredeti nyelven.

2012-03-26 20:36:52 ChrisAdam (5) #23

Na igen, Theron. Egyébként még az is baj, hogy Pacino nagyon jól játszik, Theron meg úgyszintén. Reeves pedig eltörpül, pedig aztán ő se rossz.

2012-03-26 20:34:48 Hannibal Lecter (4) #22

Az a gond, hogy Reeves nemcsak unottan játszott, de Theron még el is vonta róla a figyelmemet. :) Én is láttam szinkronnal, de Rudolf Péter nem hagyott bennem mély nyomot.

2012-03-26 20:13:20 ChrisAdam (5) #21

Nem tudom, mi a bajotok vele. Bár én is magyarul néztem, de szerintem Reeves erre a szerepre tökéletes. Nem a legjobb színész, a Mátrixot is el tudtam volna képzelni mással, de... nem rossz.

2012-03-26 20:02:57 Tenebra (5) #20

Keanu Reeves pedig szokás szerint mintha ott sem lenne.

Ezen a magyar szinkron azért sokat segít szerintem. :> Legalábbis én annak idején magyar szinkronnal néztem először, és meg is lepődtem, hogy micsoda átütő alakítás ez. Rudolf Péter volt a szinkronhang, ha jól emlékszem. (De lehet, keverem. ) Aztán, mikor eredeti nyelven is megnéztem, csak lestem egy nagyot... Úgy tényleg lószar. :D
(Ez egyébként igaz pl. Bruce Willis filmjeire sem. Számomra hatalmas csalódás volt, mikor meghallottam az "igazi" hangját. A "magyarhnagjai" sokkal jobbak nála. :>)

2012-03-26 18:17:09 Hannibal Lecter (4) #19

Annak idején nekem is nagyon tetszett, annyi azonban bizonyos, hogy ma már nem négyesre osztályoznám. (A teljes újranézés egyelőre még várat magára, ám mai szemmel túlságosan didaktikusnak és művinek látom ezt a filmet, ráadásul emlékeim szerint Pacino is hajlamos benne iszonyatosan túljátszani a szerepét. Keanu Reeves pedig szokás szerint mintha ott sem lenne.)

2012-03-26 18:03:26 bearney (5) #18

Nekem ennyi idő után is még mindig tetszik. A mondanivalója most is átjön, és újabb értelmet kap minden alkalommal. Az, hogy thriller kategóriában is fut, az egy dolog. Talán azokat is meg akarta fognak akik ennek a műfajnak a kedvelői.

2012-03-15 20:43:59 MicaHiro (3) #17

Egyetértek, nekem sem nagyon jött be az egész történet, az utolsó 20-30 perc különösen.
Azért vannak benne jó gondolatok, és a színészekkel sincs semmi probléma, egy 3-ast azért kap.

előzmény: Lil Martin (#16)

2012-02-09 21:06:00 Lil Martin (3) #16

nekem kicsit erőltetett volt. második megnézésre tudnám megmondani, hogy 4-es teteje vagy alja.

2012-02-04 23:04:54 BonnyJohnny (4) #15

Al Pacino szerintem fantasztikus, de helyenként tényleg elszáll. Amiben én inkább a színészvezetést tartanám a ludasnak.
Mostani megtekintésre, magam sem értem, hogy miért, de hosszúnak és vontatottnak találtam a filmet. A horror szálat pedig feleslegesnek és erőltetettnek éreztem. Ha kétségben hagyna a film, hogy képzelet vagy valóság-e a látottak, akkor esetleg.
Igazából a finálé dialógus kerekíti fel számomra négyesre. Na, de az a negyed óra simán zseniális, Pacinostul, Reevesestül.

2012-01-10 01:10:39 slawter (4) #14

A tetős jelenetnél engedtem eluraklkodni a tériszonyomat. Durvbb volt, mint az összes horror, amit eddig láttam. Remekül kivitelezett munka, mintha mi is ott állnánk a színészek mellett...

2011-11-13 10:04:01 ChrisAdam (5) #13

Rémisztő, remek, elgondolkodtató film. Reeves, Pacino, Theron. Tökéletes gárda. 100%

2011-08-07 17:39:17 QTfan21 (5) #12

Ez igen! Többször is kirázott a hideg a film során. Reeves itt sokak szerint ripacskodott, pedig szerintem nagyon jó volt! Pacino papa pedig elképesztő volt, mint a Gonosz. Egyszer majdnem megijedtem tőle, annyira gonosz feje volt! :O Theron is nagyon hiteles számomra, mint a megtört, tönkrement nő...a vége pedig nagyon meglepő és cliffhangeres.. 10/10!

2011-08-07 17:33:31 angel (5) #11

Ez egy zseniális film!

2010-06-03 14:56:53 whiteman 01 (3) #10

Ha még csak ez lenne a gond. Ennyire didaktikus, kiszámítható thrillert is ritkán látni.

előzmény: puttancsospeti (#8)

2010-06-03 10:46:29 critixx (2) #9

Egyetértek. Elég hervatag. Pacino egyébként jó színész, Reeves pedig tényleg egy tehetségtelenség.

előzmény: puttancsospeti (#8)

2010-06-03 10:44:07 puttancsospeti (2) #8

Ő is elég rossz volt, de számomra az egész film igencsak hervatag. Nem lógott ki belőle.

előzmény: tamas.1 (#7)

2010-06-03 10:36:02 tamas.1 (3) #7

Hát igen, nem is tudom melyik volt a rosszabb: Keanure Reeves rémes akcentusa vagy Keanure Reeves kifejezéstelen fapofája. Ez az ember taníthatná hogyan kell rossz színésznek lenni.

2010-06-03 09:56:50 showme (5) #6

Dió, azért az imdb-n több mint 75 ezer szavazat után 7,3-ra nagyon kevés film áll.

2010-06-03 09:55:17 showme (5) #5

Végvári Tamás (1937-2010) hangjával Al Pacino játékával egyszerűen zseniális a film végi ördög monológja.

2009-11-30 17:42:07 Danesz99 (4) #4

A film végig elég vontatott, a végén meg a katarzis már nem nagyon hozza vissza. Al Pacino mint ördög brilliáns!

2008-05-05 22:35:20 Jereváni Rádió (4) #3

Al Pacino egy kicsit túljátssza a szerepét ezzel a hatalmas protkóval a szájában, az viszont hatalmas, amikor közli Keanu Reeves-szel, hogy talán ő az utolsó humanista. Lehet, hogy nevetségesnek hangzik, de úgy tud lekötni (khm. szórakoztatni), hogy egyben baromi súlyos mondanivalója is van. Nem egyszerű a film, elég kemény részek vannak benne, 11 év után is elmondható róla, hogy hűha, ez nem piskóta, még most sem. Nem fekszi meg „annyira” az ember gyomrát, de hatással van rá, az biztos.
80-85%

2008-03-01 16:00:50 Dió (3) #2

Nekem ez a kilencvenes évek egyik legérthetetlenebbül körülrajongott filmje. Egyszer elmegy... de ez a hájp itt. Külföldi oldalakon már messze nem áll ilyen jól, ezért sem értem.

2008-03-01 15:47:13 PG (5) #1

Furcsa, hogy senki sem írt véleményt, szerintem lenne miről írni. Ragyogó filmtrükkök, angol, spanyol, orosz és más nyelven való megszólalás, sztárgárda, stb. stb.