Srpski film (2010) ☆ 👁

(Srdjan Spasojevic)

szerb horror, thriller

2,5

2020-08-01 14:45:14 Benny Bug (2) #44

Eléggé bajban vagyok vele...
Én általában nagy lelkesen üdvözlöm az összes olyan filmet, ami el mer térni az átlagtól, meri piszkálgatni a határokat és valami újszerűt mondani. Na, a Szerb film viszont nem csak piszkálgat, hanem páros lábbal át is ugorja őket. A készítők azonban egy nagyon fontos dolgot felejtettek el: ha nincs mögötte épkézláb történet vagy karakterek, akkor a minden undormányt magába foglaló ál-művészieskedés sem menti meg azt. Ez így hatásvadász, undorító, beteg és gyomorforgató. Nem mondom, hogy hetekig rémálmaim lesznek tőle, de az biztos, hogy soha az életben nem akarom újra látni. Ki az a normálatlan, aki egy ilyet megír és rendez?
Persze lehet mondani, hogy burkolt mondanivaló, társadalomkritika, ehhez hasonló dolgok tényleg megtörténnek, ilyen-olyan üzenet satöbbi, de ez a film számomra nem több, mint a hatásvadászat iskolapéldája. Ha nincsenek körülötte a botrányok, a kutya nem nézte volna meg, de jogosan...

2019-05-23 18:19:54 Zsenazsu (?) #43

Én még csak most láttam ezt a filmet, de úgy érzem, valamit mondanom kell róla. A pornó, a disznóságok, a fröcsögő vér nem érdekel. Úgy érzem, ebben a filmban az aljasságot és a brutalitást céltudatosan alkalmazták. Kevés film van, ami végig olyan feszültséget teremt, hogy szinte levegővétel nélkül, a világot abszolót kikapcsolva tudok végignézni. Ez a film nem is igazi horror. Az biztos, hogy a szerb nép súlyos állapotát eléggé kifejezi, ne ameg azt az abszolút gonoszságot, ami nem kultiválja, hogy egy ilyen "lepukkant" közegben még létezhet boldog család, vagy olyan személyek, akik e területen egyáltalán képesek boldogok lenni. Számomra az a mondanivaló, hogy az a rohadt rendező, aki meghurcolta a családot, és egyéb embereket rontott meg aljas módon, azt akarta éreztetni, hogy : NEM, itt senki nem lehet boldog, mert az lehetetlen ebben a közegben. Az irígység és a gonoszság lehúzta a pokol legmélyebb bugyrába. Valamint szélsőségesen illusztrálta, hogy milyen rohadt és beteg világban élünk. Hogy mindez el lett túlozva? Nos az Ő szájával mondom ki: EZ A FILM!....

2016-03-28 10:26:27 toalettkacsa (5) #42
2013-08-07 15:58:37 dabo (1) #41

Szerbiában valami nagyon elromlott. Agyukra ment a sok területvesztés. A "Hostel" balkáni változatában már csak akkor képesek egy asszony látványára erektálni, ha az arccal a sárban rúgkapál, rommá véreztetve. Eli Roth ehhez képest egészséges átlagszavazó.

2013-03-10 23:00:45 Xuja (1) #40

Az első fele csak szimplán unalmas, a második viszont olyan átgondolatlan, röhejes, hatásvadász és értelmetlen, hogy nálam ez csapta ki a biztosítékot, nem a brutálisnak és megrázónak szánt jelenetek.

2012-12-15 20:01:41 deathcode (3) #39

A biztosíték köszöni, teljesen jól van. A film sajnos kissé hulladék.
A készítők elszántságát respektálandó: kegyelemhármas.

2012-11-06 23:34:22 metal_face (3) #38

Szerintem az August Underground-trilógiára gondolsz, hát azok tényleg elég kemény alkotások. Ennél a filmnél szerintem valamivel betegebbek.

előzmény: nony_15 (#37)

2012-11-04 20:19:49 nony_15 (?) #37

Hát nem vagyok benne biztos, hogy illik itt leírni ilyeneket, szóval spoilerba rakom:

Jelen film kapcsán próbáltam megkeresni, de sajnos nem emlékszem mi volt a címe.. És szerintem te is láttad! Kézi kamerával vették fel, és a pincében tartotta fogva két srác a lányt és a saját ürülékével bekenték. Sokkoló volt. Nagyon beteg. Tényleg már már megbotránkoztató volt.

Viszont ami tényleg kiverte a biztosítékot (ez nem egy film volt), amikor talán ukrán vagy orosz fiatalok, kb 3-4 évvel ezelőtt megöltek pár embert. És a bíróságon azt nyilatkozták, hogy azért öltek mindig gyerekeket, nőket és öregeket, mert nem akartak kockáztatni. És nekik az egyik videójukat láttam én, amikor egy hajléktalant leütöttek valami kővel, és utána 10 percen keresztül elkezdték szétszedni a csávót, úgy hogy tudatánál volt. És amikor egy csavarhúzóval belenyúlt a köldökénél és szétszedte a belső szerveit. Utána ha jól emlékszem a szemét is sikerült kiforgatnia, háát eléggé megviselt..

Szóval izgatottan várom ezt a filmet, mi fog kisülni belőle.

2012-11-03 20:55:20 deathcode (3) #36

Mik azok?

előzmény: nony_15 (#35)

2012-11-03 20:23:05 nony_15 (?) #35

Elolvastam a kommenteket. Izgatottan várom a filmet.. Én eddigi életemben 2 darab olyan dolgot láttam, ami meghökkentett, felforgatta a gyomrom. Kíváncsi vagyok ez lesz-e a harmadik. :)

2012-10-28 10:26:05 wayage (1) #34

Idáig még nem volt film, amelyet csak bele bele hajtva néztem meg. De már azt sem értem, miért néztem belőle ennyit is. Vannak olyan dolgok az életben, amelynek tényleg semmi értelmük sincs. Mint pl. ez a film. Szeretem a horrorokat, de azért van egy határ, amit nem kéne feszegetni, meg átlépni.

2012-10-28 08:32:44 slipknot (5) #33

XD igen!

előzmény: szkomac (#32)

2012-10-22 00:23:20 szkomac (5) #32

Egy boldog meghitt alkotás a testvéri szeretetről és a családi összetartásról, némi erotikával fűszerezve...

2012-10-19 11:40:33 Ágó (1) #31

Abszolút egyetértek. Nálam ez kimeríti az emberiség elleni bűntett fogalmát. Komolyan. Ilyennek nem lenne szabad készülnie. Nem brutális, hanem embertelen. És én kérek elnézést, hogy nem írom ide a szerintem szócskát, de most kivételesen nem érzem szükségét.

előzmény: ichi (#28)

2012-10-18 03:42:33 szkomac (5) #30

Nagyon jó film! Sokszor megnéztem már van benne csavar brutalitás, groteszk minden ami a mai világot jellemzi... mégis mikor nézem röhögnöm kell rajta sok helyen. Merészebb mint itt sokan szoktak de semmi extra nincsen benne... vicces és "kemény" film márameddig... nem lövöm le a poént... 10/10 és a zene sem kevésbe beteg mint a film maga...

2012-09-03 07:53:15 slipknot (5) #29

Utólag szeretnék bocsánatot kérni ChYga, kissé elragadtattam magam. Véleményem ellenében meg kell hagyni hogy a film a féktelen brutalitást nélkülözve, ténylegesen a 0-val lenne egyenlő. Viszont annak aki kedveli az egyszerű, trancsír - "horrort", aléggé "kielégíti" a fantáziavilágát eme film.

2012-08-12 15:11:43 ichi (2) #28

Túl durva és botrányos akart lenni, de belefulladt a saját mocskába.

2012-08-11 14:58:43 ChYga (1) #27

hohó, nem szeretnék egy ilyen jellegű vitába belemenni... :D lényeg a lényeg: sok thrillert/horrort szeretek, látom bennük az értéket (már amelyikben van), de számomra a szerb film egy teljesen értékelhetetlen hulladék teletömve öncélú erőszakkal és aberrációval. Nem gondolom, hogy valami attól lesz értékes, mert "erőszakosabb és betegebb, mint eddig bármelyik másik film". Ez nem elég ahhoz, hogy értékessé váljon a szememben. De ha objektívan próbálom szemlélni, akkor sem sokkal rózsásabb a helyzet: nulla sztori, gyenge rendezés, még gyengébb színészek és akkor még az olyan nevetséges jelenetekről, mint a szem kinyomósdi álá pénisz nem is beszéltem...
De nem jártatnám tovább a számat, hiszen Mr. Scott Pilgrim előttem már mindent elmondott, amit gondolok e "remekműről"...

előzmény: slipknot (#26)

2012-08-07 18:04:09 slipknot (5) #26

az aki nem bírja a brutalitást, az ne nézzen brutalitást, de nem kell egyből pattogni hogy "meggyalázza a mozgókép művészetét", ez csak egy film, ami kicsit erőszakosabb és betegebb lett mint eddig bármelyik másik film :). de aki nem látja meg a művészetet a brutalitásban az az egész horror műfajt ledegradálja.

előzmény: ChYga (#25)

2012-07-25 23:20:33 ChYga (1) #25

adj neki egy hatalmas egyest, mert meggyalázza a mozgókép művészetét!

2012-07-23 14:51:59 timcsiy (?) #24

..és mikor osztályzásra kerülne a sor, hirtelen elgondolkodok: "ezzel a filmmel most mégis mit kezdjek?"

2012-06-16 10:42:17 ÉN (3) #23

Hát én még ilyen egy beteg filmet még nem láttam ,azért ez durva.

2012-05-06 20:00:46 slipknot (5) #22

egyszerűen hatalmas..... nézzetek betegnek de én tátott szájjal néztem a csecesmős meg a lefejezős jeleneteket is, ez jóféle :D

2012-03-20 15:10:26 dézi (?) #21

ilyen nem fordulhat elő, mivel te nem raknál be ilyen filmet... ezért nyilvánvalóan én NEM rólad beszéltem. :)

előzmény: Lil Martin (#20)

2012-03-20 14:24:52 Lil Martin (4) #20

:D ha nem irónia volt, akkor a válaszom: a lányból, aki emiatt a film miatt egyből belém szeretne, abból rögtön kiszeretnék, az tuttifrutti!:DD

2012-03-14 18:51:18 dézi (?) #19

nem láttam még, csak amiket tudok róla, azok alapján mondtam, hogy értékelném, függetlenül attól, hogy végül tetszik-e a film.

előzmény: manuva (#18)

2012-03-14 18:41:58 manuva (?) #18

Honnan tudod, ha nem láttad? Vagy láttad, csak nem osztályoztad?

2012-03-14 17:36:32 dézi (?) #17

:D :P én meg némileg jelképesen értettem. :)

előzmény: Danesz99 (#16)

2012-03-14 13:19:48 Danesz99 (?) #16

Én ma ráérek.

2012-03-14 12:34:20 dézi (?) #15

érdekes, ha valaki egy ilyen filmet berakna, én egyből beleszeretnék.

előzmény: Lil Martin (#14)

2012-03-14 08:03:52 Lil Martin (4) #14

alapszabály: NE ezt a filmet rakd be, mikor a friss barátnőddel vagy.

2011-10-20 19:57:53 lizardking (4) #13

Hát ez megint nem egy hétköznapi alkotás volt, az biztos. Az utolsó 15-20 perc rettenetesen sokkoló. Kevés filmnél van az, hogy összehúzom a szemöldökömet és és valami enyhe szorítást érzek a gyomromban. Utoljára a Nekromantik volt rám ilyen hatással. És e mellett is van valami sötét, fura hangulata a filmnek, még mielőtt beindulna a tortúra (bár sok helyen átmegy unalomba, sajnos). És azokat a filmeket, amik ilyen súlyosan lesújtanak rám, én bírom. Szerintem technikailag is rendben van. Ettől függetlenül egyet kell értsek abban, hogy semmi másról nincs szó eme alkotás esetében, mint beteges aberrációk mozgóképen történő kiélése. A belemagyarázott "mondanivaló" kb olyan hiteles, mint a Salo, vagy A passió esetében. Nálam legalábbis. Aki szereti feszegetni a saját tűréshatárát, annak ajánlom a filmet, másoknak nem nagyon...

2011-07-18 17:47:12 Zolafish (3) #12

Elsőre nem tudtam végignézni, most két cigi szünettel sikerült. Amúgy a kivitelezés tényleg jó volt, így feljavítottam az osztályzatom hármasra.

2011-04-26 17:10:53 Veres Szilárd (1) #11

A szerb film alapkeplete: Fogj egy tehetsegtelen irot, egy tehetsegtelen rendezot, tomd tele olyan jelenettel a filmedet, ami miatt egy rakas helyen betiltjak, ezzel pedig ingyen hirverest generalva a filmednek, amit majd kivancsisagbol pont ezert latni akarnak majd az emberek, es nyilatkozd le, hogy a filmed tulajdonkeppen a szerb kormany kritikaja, vagy barmilyen jol hangzo suletlenseget, amivel megprobalod elhitetni az emberekkel, hogy te tulajdonkeppen egy hatalmas muvesz vagy, a filmedben a sokkolo jelenetek mind a muveszi kifejezest szolgalo eszkozok, es hidd el, lesznek olyanok, akik ezt az egesz baromsagot bekajaljak. Hogy mi a szerb film? Egy gusztustalan nagy bloff. Nem egy film, csak sokkolonak szant jelenetek egymas utan vagdosva. Gusztustalansagok, pedofilia, indokolatlanul gyakori eroszak, indokolatlanul sok ver, ezzel konnyen ki lehet vagni sokaknal a biztositekot. De az eroltetett sokkolason kivul nem tud semmit a film. Dramaturgiailag nagyjabol nulla, nincsenek karakterek, sot, egy olyan karakter, akinek a sorsa kicsit is meghatna, es pont ezert a sokkolo jelenetek sem husbavagoak, mert egy cseppnyi egyutterzest sem tudok mutatni foszereplonk irant. Igy meg a sokkolas sem igazan mukodott, mert eleve az egesznek semmi szerepe, vagy celja nem volt azon felul, hogy a filmnek hatalmas ingyen promociot biztositson. Eppen ezert arra buzditok mindenkit, ne nezze meg ezt a filmet. Nem azert, mert annyira durva, eroszakos, beteges, nem, nem ezert. Engem az ilyesmi filmen nem zavar... egeszen addig, amig celja van, dramaturgiai szerepe a filmben, es nem csak az adott rendezo oncelu perverziojat szolgalja ki, a Visszafordithatatlanban utobbi volt, dramaturgiailag fontos szerepe volt a durva jeleneteknek, pont ezert volt iszonyatosan hatasos, itt csak osszefelcelt jelenetek halmaza volt. Ez meg csak egy hatalmas nagy parasztvakitas, cirkuszi latvanyossag, ajanlom, nezzetek felvetelrol muteteket neten, ha hasonlo elmenyre vagytok, es ne pazaroljatok a draga idotoket erre, ne engedjetek, hogy megvezessenek par jol hangzo szallagcimmel. Mert - es itt jon a lenyeg roviden - az A serbian film csak egy szanalmasan rossz film, egyetlen, teljesen funkciotlan szkillel. Nezhetetlen.

2011-03-19 12:18:40 Umberto (1) #10

Jelentem, a Szerb film nyerte el a "Minden idők legbetegebb és legsokkolóbb filmje" díjat, legalábbis egy horror-műkedvelő szemében.
A TOP 10-es lista itttekinthető meg.

Megjegyzem: nem értek vele egyet, mert szerintem a Vomit Gore-trilógia az, ami a legbetegesebb.

2011-03-13 21:21:30 dzsud (4) #9

szerintem jó volt...amolyan nekem való ehhehe

2011-03-10 22:44:31 "L" (3) #8

atyaég ez mi volt...

2011-01-27 14:34:25 diablo3 (4) #7

ennel betegebb filmet meg nem lattam,de szerintem nem is letezik :D a vegen meg ratettek 1 lapattal :D
megtekintese semmilyen korosztalynak nem ajanlott!

2010-11-01 22:32:35 Jenő (1) #6

Nem hiszem, hogy ne lenne beteg az, kinek ennyire beteg gondolatok születnek a fejében.
Semmi mást ,mint undort váltott ki belőlem a film.

2010-10-15 20:33:05 uccse (5) #5

Vannak filmek amikre egyszerűen muszáj ötöst adni, annak ellenére hogy nem akarjuk többé látni. Nos ez is ilyen, kivéve hogy ha akarnám se kéne leülnöm elé még egyszer, mert minden egyes kockája beleégett az agyamba, és valószínűleg soha nem fogom elfelejteni.

2010-10-10 19:39:56 csabszz (5) #4

Newbornporn!

2010-10-01 08:20:58 Order (1) #3

Számomra semmi nem indokolja, hogy egy filmben ilyen brutális módon bántalmazzanak és megalázzanak egy gyermeket. Ezért könyörtelenül jár a karó!

2010-09-23 12:33:20 uccse (5) #2

Eddig annak a filmnek adtam ötöst, ami nagy hatással volt rám, most meg itt van ez, és nem tudom mit kezdjek vele. Egy darabig még nem osztályzom le, mert egyestől ötösig bármi adható lenne. Ennyire elborult, beteges és lélekgyilkos filmet én még nem láttam, és valószínűleg nem is fogok.
Ajánlom, de még inkább féltve óvok tőle mindenkit.

2010-08-12 09:03:16 gaillard (3) #1

A gyötrőfilm műfajában továbbra sincsenek olyan mélységek, amelyeket ne lehetne kompetens módon feltárni. Könnyed nyáresti kikapcsolódás az egész családnak.