Tekken (2010) ☆ 👁

(Dwight H. Little)

amerikai-japán akciófilm, fantasy, sci-fi

2,4

2013-05-18 21:39:11 Marla Singer (2) #15

Na ez a film kicsit olyan mint a Barátok közt, ha csak néha-néha kapcsolódsz be, akkor sem veszted el a fonalat :) Annyit ad, amennyit egy playstation játékból készült filmtől várni lehet.

2012-07-18 11:42:33 Rorschach (1) #14

Nem hazudtál. Ha valakivel ki akarok cseszni a közeljövőben, biztos megnézetem vele ezt a rettenetet. Fájt. Fizikailag fájt.

előzmény: myke7 (#1)

2011-06-28 16:15:37 JeszKar (3) #13

Szerintem egész tűrhető baromság ez. Bár a világból a karakterekből többet ki letehet volna hozni, azért egész nézhető modern gladiátor-rocky keverék. A bunyók, a zene és a képi világ is hellyel-közzel egész jó.

2010-09-27 17:52:35 Hi-tech Angel (?) #12

Én az egyik haverommal 4 évet vártam erre a filmre... most rosszabbul élek, mint 4 éve...

Hát az eredeti játék történetéhez semmi köze, a szereplők legfőbb tulajdonsága OOC (Out Of Character)... Jin nem egy csajozós típus, a "pajti", esetleg "haver" nem is létezik a szótárában. Semmilyen viszonya nem volt Christievel a játék sztorijában, és még sorolhatnám azokat a létfontosságú elemeket, amiket átírtak a filmben. Az egész számomra olyan volt, mintha egy másodrangú, klisével teli rajongói történetet használtak fel volna hozzá.
A Devil Gént például roppant mód hiányoltam.
A szinkron az valami legendás, hogy őszinte legyek. Süt róla az igénytelenség. Eleve nem mindenkihez passzoltak a hangok, a kiejtésen meg finomítani kell. Japánnal foglalkozó filmek szinkronizálásánál ajánlatos lenne olyan szinkronszínészeket alkalmazni, akik már szinkronizáltak legalább 5 japán filmben. De a profi animés szinkronszínészek még jobbak lennének, de ez már csak magánvélemény. :)
És mint mondtam: a történet egy sokad rangú, jó párszor hallott "Izomtibi tarol"-klisé... :/ Még egyest sem tudnék rá adni. Az egyetlen jó dolog az egészben az volt, hogy (gyógyírképpen) egy huzamban megnéztem a játékszériák összes kisfilmjét, és megint belementem a rajongói életbe. :)

2010-08-15 18:12:00 Gatyamadzag (2) #11

Semmi extra, egyszer nézhető, vannak benne fejfogós részek de a lényeg (az akció) az korrekten össze lett hozva, popcornt kólát bekészíteni és mehet a tournament :)

2010-08-07 01:35:46 gomez1000 (3) #10

A játéktól elvonatkoztatva, csak a filmet szem előtt tartva elég sok hibát vonultat fel. Mind logikailag, mind dramaturgiai szempontból. A főszereplö nagyon jó harcos, de szinészi képességeit tekintve mellékszereplönek tünt. Nem volt benne karizma ( ez most nem kétértelmü szó :D)
Valahogy sántitott az egész történet, és nagyon hiányos és kidolgozatlan volt. Olyan mintha egy film sorozat egy részét néztem volna a tv-ben. A bunyók azért elég jól el lettek találva, az akciójelenetekben van kurázsi, csak ez sem logikus. Az acélembert hogyan lehet egy rugással kinyirni ? Namindegy. Egyszernézhetö bunyós film, semmi több. Emlékezetes mondatokra pedig senki ne számitson.

2010-08-06 22:46:33 opposition (4) #9

Csatlakozom. Nem is hallottam erről a játékról. A film nagy meglepetés; jó kis bunyós movie.

előzmény: vadPINGvin (#8)

2010-08-06 20:04:29 vadPINGvin (4) #8

Nincs viszonyítási alapom, mert a játékot csak névről ismerem, de úgy látom a film élvezetéhez ez kifejezetten hasznos tudatlanság volt. Nem vártam "spéci mozdulatot" sem "Fury-féle nevetést", csak valami gagyi verekedős akciót, azt meg jócskán túlteljesítette.
Az előttem olvasottakkal összefoglalva: Tekken rajongók kerüljék, de aki a Véres sport és a Mortal Kombat (ezt játszottam is, de a film jobb volt) óta vár valami hasonló akcióra, feltétlenül pillantson bele.

2010-08-06 17:44:12 myke7 (1) #7

Nehéz erre jó választ adni. Bryan Fury karakterét lehozza, bár ugye nem túl bonyolult és 2 verekedéstől eltekintve 2-3 mondatos párbeszédek nem adnak nagy teret. Talán egy Sasha Mitchell kickboxer karaktertől több lehet benne, de viszonyítási alapom sincs, semmit nem láttam tőle. Átlagosnak mondanám.
Átfutottam még1x a filmet, így ebéd közben, eredeti hanggal mindenképpen jobb, ha nem tekken lenne a neve, hanem pl. Kempo X. akkor adnék rá egy 2-est, de így nem.
Ha Daniels karaktere megpróbálna kinyögni egy Fury féle nevetést, sokat dobna az egészen. :D

előzmény: Ivan/ (#6)

2010-08-06 14:30:14 Ivan/ (?) #6

Gary Daniels alakítása milyen? Itt már megcsillogtatja nagyon, nagyon mélyen eddig elrejtett színészi géniuszát vagy itt is gyenge, mint eddig mindig mindenhol?

előzmény: myke7 (#5)

2010-08-06 14:25:32 myke7 (1) #5

Pont a játék miatt nem tudok rá jobbat adni.
Bryan a filmben is egy Cyborg, említenek még talán titánium vázat, erre fel jól elverik. Ha ezt nézem hiányzott néhány spéci mozdulat. A szinkron gyenge közepes, de a filmtől még mindig jobb.

előzmény: AirWin (#4)

2010-08-06 11:13:58 AirWin (3) #4

Az a gond vele, hogy túl életszerűek lettek a harcok! Nincsenek benne a különleges mozdulatok, erőütések, stb. Pedig a játékból kiindulva gondolom senkinek sem lett volna ezzel gondja... Jah meg mintha a szinkron 1-2x bakizott volna mert Kazuya helyett Kayuzát mondott:). De mindent összevetve azért egy közepest megér a feeling, meg a játék miatt...

2010-08-06 03:06:42 Dimitryj (4) #3

Szerintem az edigi játék adaptációk egyik legjobbika.

2010-08-05 14:08:32 Rorschach (1) #2

Akkor ezt bizony meg kell nézni.

előzmény: myke7 (#1)

2010-08-05 14:03:32 myke7 (1) #1

2010 legrosszabbja címért biztos elindulhat.