Les aventures extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec (2010) ☆ 👁

Adéle és a múmiák rejtélye

(Luc Besson)

francia akciófilm, fantasy, kalandfilm

2,9

2020-11-28 17:29:04 The Cortez (2) #14

Végtelenül gyerekes, szánalmas humorú, unalmas marhaság. A főszereplő csajt leszámítva, minden szereplő egy rossz értelemben véve nevetséges ripacs. A játékidő első felét még el lehet nézegetni, de ami utána következik, az maga a totális érdektelenség. Az óvodásoknak szánt fantasy kaland legnagyobb érdeme a látványtechnika.

2016-04-02 10:44:42 BonnyJohnny (2) #13

Nos, egyrészről nekem is csalódás a film. Mivel én is egy jó kis múltszázadelős, fantasys kalandfilmet vártam. Tisztában voltam vele, hogy új Indiana Jones nem született (akkor már korábban láttam volna), de azért egy új Múmiának örültem volna. (Lehet kövezni, de szerintem Stephen Sommers filmje nem csak, hogy jó, hanem konkrétan viszonyítási alapnak is tekinthető, az utána készült kalandfilmeknek, így - bármilyen méltatlannak hangozhat is egyeseknek - tulajdonképpen mérföldkő... vagy legalábbis félmérföld kavics.)
De másrészről ez elvárások nélkül is egy bárgyú, erőltetett és túltolt vígjáték, karikaturisztikusan túltolt, de cseppet sem vicces, karakterekkel, széteső, kusza történettel. Az Amelie-s kezdésnél kifejezetten kilóg a lóláb, marhán nem illik a film későbbi stílusába. Csak éppen Jeunet filmje ugyanolyan viszonyítási pont az utána készült francia filmeknek, mint Sommersé a kalandfilmeknek, és így quasi kihagyhatatlan egy ilyen kezdés. Ami különösen azért szomorú, mert Besson pont az a francia rendező, akinek nem lenne szüksége egy honfitársat másolni... általában őt szokták.
A film egyetlen pozitívuma nyilvánvalóan és vitathatatlanul Louise Bourgoin. De láthatóan ő sem tud mit kezdeni hányavetin megírt szerepével.

2013-08-17 00:42:21 Manómaszat (3) #12

A csehek tudnak ilyen őszintén infantilis filmet csinálni, csak ők sokkal jobban. Itt valahogy félrecsúsznak a poénok, hamis az egész.
A zene viszont kellemes.

2013-06-17 10:44:05 Glasseye (3) #11

Azért csalódtam főleg a filmben, mert egy izgalmas kalandfilmet-fantasyt vártam volna előzetes alapján, helyette egy bárgyú vígjátékot rendezett Luc Besson. Kár, mert az alaptörténet egészen jó volt, csak a megvalósítást szúrta el a rendező! Gyenge közepes!

2012-04-21 07:01:28 Sógorod (4) #10

"Önmagába véve pedig sztem nem is nyújt mást, mint (és ezt nagyon remélem) aminek szánták! Szórakoztatni!" - Így igaz. És pontosan emiatt nekem igenis beugrik az Ötödik elem, hisz az sem tesz egyebet. Azt mégis sokan szeretik, míg jelen opuszt leszólják. Fene se érti az embereket...:)
Végül is kapunk mi itt (IS) bájosan hibbant karaktereket, egy kissé sovány története(cské)t, "boldog békeidős" hangulatot, mindezt Jeunet-t idéző látványvilággal. Számomra ezek adtak annyi plusszt, ami hajlamos feledtetni az olyan apróságokat, hogy a pterodaktilusznak sosem volt 6 m-es szárnyfesztávja (az a pteranodon), nem rakott 30-40 literes tosásokat, és nem kifejlett méretben kelt ki belőle, stb...

2011-07-25 19:48:08 fade out (2) #9

Igen!

előzmény: vadPINGvin (#7)

2011-07-20 02:39:01 woodyszunyog (4) #8

Az a baj, hogy mára a Besson név márka lett. Ezek után a nézőknek az általa felállított mércéhez, minőséghez képest fogják várni, megnézni és végül kritizálni a filmet.(A kritika az pozitív is lehet, ugyanis sokan tévedésben élnek, hogy a kritika az csak negatív lehet, Természetesen kinek nem inge, nem veszi magára!) Bessonhoz képest ez a film...szóval ez a film...ez nem Besson. Nem jut eszünkbe sem A nagy kékség, sem a Nikita, sem az Ötödik elem, stb.
Önmagába véve pedig sztem nem is nyújt mást, mint (és ezt nagyon remélem) aminek szánták! Szórakoztatni! És azt a mai kínálathoz képest egész jól csinálja. Ne felejtsük el, hogy képregény adta az ötletet a filmhez. A ritmus megvan, humor is van, a vágás is tartja a tempót, a zene folyamatosan szól, és a színészek is kihozzák magukból azt a tudást, amit a film igényel. Van, mert van jobb film! De rosszabb is! Nekem pl. elfeledtette a hétköznapi gondokat, teljesen ki tudott kapcsolni.

2011-05-07 00:25:18 vadPINGvin (1) #7

Luc Besson végérvényesen megőrült!

2011-04-27 18:34:34 fatbastard (2) #6

egész jónak találtam,egészen addig,mikorfelült a pteroszauruszra.Na ami ezután jött,az egyes.

2010-09-18 14:16:29 deathcode (4) #5

G, mi úgy ültünk be, hogy el sem olvastuk a sztorit, sem itt, sem másutt, csak annyit tudtunk, hogy Luc Besson vagyis hogy valami vicces ökörséget látunk majd. Teljesen szórakoztató marhaság, tök jó :]

előzmény: metal_face (#4)

2010-09-16 22:41:51 metal_face (4) #4

amikor úgy ülök be egy filmre, hogy hármasnál jobbat úgyse fogok rá adni, na akkor érnek a kellemes meglepetések.

2010-09-11 09:46:33 Daemiaen (3) #3

Mert minden jó percre jut egy rossz is. De a múmiák nagyon helyesek. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#2)

2010-09-11 09:06:39 Zalaba Ferenc (3) #2

A héten végig azon töprengtem, hogy akkor most tetszett-e vagy sem. Páros napokon igen a válasz. :)

2010-09-11 08:27:23 Daemiaen (3) #1

Iszonyatosan jó karakterek egy kicsit egyszerű sztoriba ágyazva, noha Luc Bessontól még mindig ez a legjobb rendezői munka a 21. században...