Resident Evil: Afterlife (2010) ☆ 👁

(Paul W.S. Anderson)

amerikai-angol-német akciófilm, horror, sci-fi

2,4

2018-05-31 19:25:14 GothMan (2) #29

Ha elalszok rajta, az hány pont? Legyen egy ketteske, majd pótolom legközelebb a hiányzó részleteket.

2011-12-05 19:55:03 o0o (1) #28

Ha a LA-ba való érkezése után hagyták volna Millát békében lezuhanyozni, még valami értékelhető is lett volna a filmben.

2011-09-17 19:44:05 remington827 (4) #27

Nekem tetszett, jobban összerakták mint a (nálam) leggyengébb második részt, vagy a harmadikat. Kb. annyira jó, mint az első. Ennek és a harmadik résznek is azt a hibát tudom felróni, hogy szerintem egy (nagy költségvetésű) sorozatban jobban el tudnák mesélni ezt az egész történetet. Így, hogy 2-3 évente kiadnak egy filmet, elég gyenge a dolog, de ha rövidebb lenne, és gyorsabban jönne, akkor szvsz sokkal jobb lenne. Tudom, hogy a játékokhoz nincs sok köze, de ettől függetlenül a Milla-féle RE univerzum nekem bejövős.

Bár ebben a részben, és nyomokban az előzőben is az Umbrella-irány egyre merészebb és ostobább vonalat vett fel. Már nincs világ, szinte mindenki halott, de ők még mindig a laborokban kuksolnak, a zsírúj fénylő szuperfelszerelésükkel, emberek tucatjai / százai / ezrei a világban, és fejlesztik, meg készülnek a . . . mire is? Átvenni a hatalmat? Uralni a zombikat? Minek, kinek? Miért? Valahogy az egész értelmetlennek tűnik.

2011-06-29 21:03:31 JeszKar (1) #26

Gondolkodom, hogy ez vagy a második rész rosszabb. Mert ugyan az is szar volt, de olyan viccesen szar (többé-kevésbé), ez meg csak úgy jellegtelenül. Annál nagyon rossz volt a rendezés, de volt rendezés, ott egy logikai hibákban lubickoló forgatókönyvet látunk, de volt forgatókönyv. Itt semmi nincsen, se rendezés, se dramaturgia, se karakterek, nincsen semmi. És még a zenéje valamint a látvány is pocsék. Komolyan mondom, minőségben közel áll Boll leggyengébb filmjeihez.

2010-12-17 15:55:11 arylacee (4) #25

A zene tényleg tetszett nekem is, még most is hallgatgatom. Megnéztem még egyszer. Hát na, a hatás miatt azér egy hármast kiérdemel. ;)

2010-11-27 11:05:44 HowardRoark (2) #24

Akár az elsőben, itt is sokat dobott rajta a zene számomra.

2010-11-24 08:06:46 arylacee (4) #23

A lassítások okésak, az a szemüveges tag vicces volt,az a kalapácsos is zsír, Millát azért megnéztem volna lengébb Lara Croftos öltözetben is, szerintem még nem öreg annyira. (Főleg ha Jolie is villantgat a Saltban, mondjuk az már sok) Én is úgy ültem le megnézni, hogy nem vártam el semmit. De ez már túlontúl is csöpögős. Rossz szájízem maradt utána. Vannak olyan filmek, mint pl. Pandorum, ahol szintén nem az eszmefuttatáson van a lényeg, mégis rohadtul jó. Sajnos ezt már nem tudták ebből kihozni. Valszínű további rész is lesz, lehetne fejtegetni a végtelenségig, csak kellene egy kis elrugaszkodás, és Anderson valszínű nem tud jól ugrani, me mindig a dollárszagú lyukba ugrik. Meg ugye minden nációból kell betenni a túlélők közé, nehogy valaki lerasszistázza a filmet, hogy méé csak fehérek vannak.Na engem ez idegesített a legjobban. Szóval alapvetően sz*r. Lehet valami agyatlan és jó, de ez nem az.
Kapd el a szemüvegem! jelenettől legalább szétröhögtem az agyam :))))

2010-10-15 23:03:57 Magnificat (2) #22

na a vége már nagyon mátrix... az "architect" + golyó kikerülős verekedés... hihetetlen...

2010-10-15 22:55:55 Magnificat (2) #21

azért másoltak a silent hill játékokból is (legalábbis nekem ez a nagydarab monsta egy az egyben pyramidhead :) ). Meg ááááááááátkozott sok lassítás (rühellem az ilyen sokat), mátrixos jelenetek... mintha nem találta volna a saját stílusát, amit még talán az első részben lehetett érezni (és hogy ez mennyire olyan, mint a játék, ki-ki maga döntse el magában)

2010-10-14 18:38:17 Balogh Mia (5) #20

Nekem nagyon tetszett a film.
Jók voltak a jelenetek is.
Bár a resident evil 5 játékból volt egy jelent amit lemásoltak.
De nekem igy is tetszet .:D

2010-10-11 13:35:16 lizardking (3) #19

Nem sok jót hallani,olvasni erről az alkotásról,de azért holnap kíváncsiságból meg a 3D miatt megnézem:)

2010-10-11 11:00:37 simijohnny (2) #18

Kap egy kegyelemkettest. Egyszer meg lehet nézni, igaz, semmi nem történik benne, bugyuta és köze nincs a Resident Evil-hez. Ezt a Paul Anderson-t pedig lelőhetné már valaki végre.. :)

2010-10-10 17:14:03 ekrekirts (1) #17

Ez valami eszméletlenül fos volt, sztem maga a rendező sem tudta mit is akar valójában kb az egész film alatt :S ennyi logikátlanságot egy filmben.... a 2010es év szarja, ha lehet ilyet mondani.

2010-09-22 08:28:15 project640 (?) #16

Az egész sztori számomra érthetetlen. Én a 3D miatt néztem meg, mert itt Szombathelyen most kezdték el ezt a technikát, és kiváncsi voltam rá. A film nézhető, de érthetetlen. Így 2,5.

2010-09-18 09:08:47 goromba (3) #15

Szerintem nem a sorozat legrosszabb darabja.Kétségkívül látványos,és kétségkívül agyatlan.
Milla Jovovicon azért már látszódnak az öregedés jelei(mellesleg Ali Larteren még jobban).
Ez egy kicsit fáj.Meg ahogy mindenki másnak is, a böszme, négyméteres kalapácshordozó is fáj.
Talán ezen a ponton érdemes lett volna lezárni a sorozatot, de hát az a kurva pénz.
Meg hát Millán talán-legalábbis Anderson szerint(ő meg aztán biztos tudja)van még pár lenyúzható bőrréteg.
Olyan tökömtudja az egész.

2010-09-17 07:34:26 Tom85 (4) #14

Egy kis Mátrix egy kis Penge 3d-vel felturbózva és kész is a Túlvilág. Ettől függetlenül tetszett. Különösen a zsákos fejű fazon. Ötletes volt a Szökéses srácot betenni, hogy majd ő kiviszi őket. :D

2010-09-16 09:43:30 AirWin (3) #13

hát igen... mélyen szántó gondolatokat felesleges várni az ilyen filmektől! Szokásos zombiszabdalós filmet vártam, azt nagyjából hozta... viszont vki árulja már el, hogy mi a tosz volt az a mindenkinél 3 fejjel magasabb, 200-as szögekkel televert, zsákos fejű, fejsze-húsklopfoló hibrid szerszámmal szaladgáló muksó!?!a húsevővirágszájú zombikat már nem is firtatom....:D A T-vírus nagyon fejlődik gyerekek....

2010-09-13 20:06:36 opposition (3) #12

Korrekt, agyatlan akciófilm, de kezd kifáradni a franchise...

2010-09-13 12:28:49 cook (?) #11

Hmmm Milla Jovovich....meg hát...egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki. :D

2010-09-12 18:08:41 limupei (1) #10

Egy jobb képességű Asylum produkció szintjére lőttem be az elvárásaimat, de még azt is sikerült alulmúlni. Egész egyszerűen semmilyen volt, a kivitelezés meg ronda.

2010-09-12 02:59:02 HejjaX (3) #9

ha nem mozi és nem 3d, akkor most sima 2-est nyomnék rá, de így azért legalább az akciójelenetek értek valamit, mert a sztorinak kb. semmi értelme sem volt. itt-ott annyira eltúlzott baromságok voltak benne, hogy azok közelebb álltak az idiotizmushoz, mint valamiféle átgondolt rendezői koncepcióhoz.
amikor a bomba benne van a menekülő főgonosz helikopterében, attól teljesen kiakadtam: ki tette bele és miért? mármint nyilván alice rakta bele, de ha azt hitték, hogy a főgonosz meghalt, akkor miért tették a gépbe a bombát? ha viszont korábban tette bele alice, akkor minek? azt se tudta, mit talál a hajón, de az első dolga bombát tenni egy helikopterbe? és honnan tudta, hogy az egy bomba? (mert külsőre nem tűnt annak és ráírva sem volt). és hogy hogy pont azzal a géppel menekült a csóka, amelyikbe a bombát tette? ez egy akkora baromság, hogy ihaj, szörnyen bosszant.

2010-09-12 00:07:55 pietro (1) #8

Szerintem vicces film. Nem kell komolyan venni, és akkor jót lehet mulatni rajta. Az egésznek az előadásmódja pedig annyira eltúlzott, hogy nem gondolom, hogy ezt Anderson is komolyan vette, szerintem direkt olyan amilyen... poén. Vékony pengén táncol, szóval megértem akiknek csalódás, nekem szerencsére nem voltak elvárásaim a filmmel kapcsolatban.

Én az első két részt láttam csak, szerintem azok se voltak olyanok, ami miatt az ember azt mondaná, hogy a negyedikre el kell mennem, sőt... A másodikat már nem is moziban néztem, a harmadikat pedig meg se néztem. Mégis mit várhat az ember egy ilyen filmtől? Én is csak a társaság miatt mentem el, meg mert még nem láttam egy 3D-s filmet se (tehát ez volt az első, erről csak annyit, hogy érdekes volt, de nem ájultam el, viszont amikor felém jött valami vagy kicsit komolyabb effekt volt, önkéntelenül elmosolyodtam, kijött belőlem a gyerek :D), de amúgy fel voltam készülve hogy szar lesz. Szóval ilyen szempontból nekem kellemes csalódás volt.

Lehet hülyeség, de szerintem ez egyfajta fricska is az ilyen überkúlt imádó tipikus amerikai blockbustereket imádó fanoknak... de ezt már lehet csak én magyarázom bele. :D

Maga a történetben vannak furcsa dolgok: Az elején lezuhannak, aztán robbanás, következő jelenet Ellis 100% épségben repül Alaszkába. Elsiklottam felette, nem olyan égbe kiáltó, nem a realitást kell ezen a filmen számon kérni.

Utólag eszembe jutott egy másik érdekes dolog: amit beadott neki a napszemüveges az elején szintén, ami semlegesítette a T vírust Ellisben, az tulajdonképpen nem egy ellenszer, ha úgy nézzük? A zombiknál nem válna be? Lehet ez a harmadik részből derül ki, azt nem láttam.

2010-09-11 08:26:19 Daemiaen (2) #7

Vitán felül a széria legrosszabb darabja, ami még nyomokban sem emlékeztet filmre, a 3D pedig még sosem volt ennyire ellenszenves.

2010-09-10 22:13:21 betta (2) #6

gondolom, sokan fogják kritizálni, h a film gyakorlatilag lassított jelenetekből állt, mellesleg jogosan, azt a pár érdemleges akciójelenetet kb élvezhetetlenné tette. (a csaj vs kalapácsos izé jelenet gyalázatosan rossz volt pl).
3d persze nem sokat dobott rajta, ahogyan az várható volt.

2010-09-04 23:52:28 myke7 (1) #5

Ez a megfogalmazás rendkívül találó lett, pontosan illik erre a részre.

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

2010-09-04 22:53:13 limupei (1) #4

Mindezek ellenére jelenleg ez az egyetlen mozis franchise, ami maradéktalanul képes kielégíteni a rossz film fétisemet:) Na jó, a második opus hagyott némi űrt, de ettől függetlenül várom a következő pályát.

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

2010-09-04 22:41:52 Zalaba Ferenc (2) #3

Ez a 3D titka: magasság és szélesség után jön a mélység is.

2010-09-04 22:30:53 myke7 (1) #2

Bemutató alapján új mélységet érhet el ez a rész.

2010-08-07 02:02:43 lizardking (3) #1

Hát sokmindent nem várok a filmtől,bár a 2. részt leszámítva nem voltak rosszak,minden esetre a játék iránti tiszteletemből adódóan megnézem ezt is.Lepényhal előre,a "reményhal" meg utoljára...