Diarios de motocicleta (2004) ☆ 👁

Che Guevara: A motoros naplója
The Motorcycle Diaries

(Walter Salles)

amerikai-angol-argentin-brazil-chilei-francia-mexikói-német-perui dráma, életrajzi film, kalandfilm

3,8

2011-06-19 00:32:18 A MI IDŐNK (?) #5

Abszolút etalon a film és nagyon jól bemutatja az akkori és sok tekintetben még mai dél-amerikai helyzetet. És természetesen az okokat, amiért az ifjú Che végül marxista forradalmárrá vált, sőt saját hős mártírsorsát is megjósolja. A színészek, a zene, a rendezés, a forgatókönyv kiváló.

2008-01-22 10:42:31 Dió (4) #4

Ezen én is elgondolkoztam, nem kizárt, h a film kicsit jobban sült volna el, ha tényleg a karakterben végbemenő változásokra összpontosít, hiszen egy ilyen esetben ez kéne, h legyen a cél, és a motoros naplója elég szépen elmegy emellett. DE. Ettől még bivalyerős négyes az egész, mert nagyon szórakoztató, leköti az embert, és ha road-movieként tekintek rá, az egyik legkellemesebb road-movie, amire emlékszek. G.G.Bernal persze megint szuper, mint mindig, a párja is, az egész filmet valahogy szívet melengető kalandfilmmé emeli kettősük.

2007-10-11 20:01:42 Jereváni Rádió (3) #3

Lehet, hogy félreérthető voltam, igen mutatnak leprásokat, szegényeket, földönfutó indiánokat is, de a filmből nem következik, hogy lesz Che Guevaraból, a diploma előtt álló medikusból a túráját követően pár évvel később forradalmár-terrorista. A filmnek talán az okokat, az előzményeket kéne megmutatnia, de ebből nem sokat látunk (kivétel talán a pohárköszöntős meg a folyóátúszós jelenet), a filmbéli Che nekem ilyen kissé nyápicnak tűnik, egy ilyen alakból nem nagyon nézném ki, hogy 3-4 évvel később hosszú hajjal szakállasan military cuccban gerilla háborút folytat.

2007-10-11 00:41:11 limupei (4) #2

Szerintem ez kiderül a filmből.

2007-10-10 23:51:14 Jereváni Rádió (3) #1

Nem rossz film - klasszikus 'szódával elmegy' kategória - csak épp a lényeg nincs benne nagyon, tudni illik, hogy Che Guevara, látván a nagy dél-amerikai szegénységet éppen ez alatt az útja során vált kommunistává.