Faust - Eine deutsche Volkssage (1926) ☆ 👁

(Friedrich Wilhelm Murnau)

német fantasy, horror, némafilm

4,7

2020-08-23 22:11:01 BonnyJohnny (4) #9

Bár a végén nincs olyan minőségi szakadék, mint a Letzte Mann esetében, ugyanakkor nem ér fel annak az uolsó fejezetete előtti zsenialitásához. Inkább a Nosferatuval rokonítanám: a néhány zseniális (és legendássá vált) megoldás mellett, teljes terjedelmében inkább "csak" jó, ráadásul az első fele után eléggé le is ül a fináléig.

2020-07-23 08:53:14 Xuja (4) #8

Már az Az utolsó ember kapcsán is ömlengtem a képi világ kapcsán, hát ennek sem kevésbé zseniális a vizualitása, elképesztően látványos film. Ezen kívül nagyon erős karakterdráma, abszolút átélhető így majdnem 100 év távlatából is. Mephisto mondjuk kicsit karikatúraszerű volt nekem, de a másik két főszereplő emlékezetes alakítást nyújt. A közepe viszont kissé leül (mind történetben, mind a rendezésben / vizualitásban) így sajnos az ötösről lecsúszik, de nagyon erős mozi.

2014-10-25 22:30:32 scipo (5) #7

A film zenéje is mindenképpen zseniális (Timothy Brock)

2011-02-01 16:30:02 Póda Gergő (?) #6

Magyar címe, amúgy Faust, vagy Faust - Egy német népmonda

2011-01-31 23:13:52 kezdetektől (?) #5

Iszonyatosan nyomasztó majdnem az egész film, főleg az első 45 perc, a világítások is nagyon jól vannak megoldva, rendezés fantasztikus.
Ami nem tetszett az a film közepe, ott kicsit leült, sőt még egy kicsit olyan burleszkbe is átment, de a vége nagyon szép lett!

2010-01-31 23:09:43 arylacee (5) #4

Ez egy csoda. Izig verig mestermu!

2009-09-09 18:37:06 wayage (5) #3

Igen, igazad van:) Most, hogy utána néztem kicsit Murnau filmográfiájának, tényleg ismert filmjei még a Virradat és a Tabu. De azért (akár a KT-s szavazatok alapján is) az általam említett két filmje a legnépszerűbb, vagyis amelyet a legtöbben láttak tőle.

2009-09-09 18:02:14 critixx (5) #2

Szerintem még a (szintén zseniális) Virradat és Tabu is közismertek még, nekem is az még a két nagy kedvencem tőle. Amúgy Eric Rohmer a Murnau-féle Faust térkezeléséből írta a doktoriját annak idején. :-)

előzmény: wayage (#1)

2009-09-09 17:26:18 wayage (5) #1

Úgy látom F.W.Murnau-nak legfőképp két filmje van a köztudatban, az egyik a horror alap Nosferatu, a másik meg a Brüsszeli 12-es Az utolsó ember. Így a Faustról idáig nem is hallottam. Pedig ez egy nagyszabású, fekete-fehér mivolta ellenére
szemkápráztatóan csodálatos remekű. Az elején tartalmaz több olyan jelenetet (a jó és a gonosz harca, Mephisto körülöleli a várost) amely alapján simán nevezhető horrornak (vagyis rémfilmnek), de szerintem inkább a fantasy filmes műfajának egyik megkerülhetetlen alappillére.