All Quiet on the Western Front (1930) ☆

Nyugaton a helyzet változatlan

(Lewis Milestone)

amerikai dráma, háborús film, történelmi film

4,1

2017-09-13 17:06:07 bakocsa (4) #13

A színészi játékot kevésbé éreztem erősnek, meg itt-ott kicsit döcög a film, de a harctéri képsorok megdöbbentően realisták és az egész alkotást áthatja egy erőteljes humanizmus.

2016-06-17 17:52:57 csabaga (4) #12

Némafilmként is elkészítették.Ez magyarázat a mai szemmel fura színészi játékra.Talán szándékosan nincsenek nagy nevek benne,bár a későbbi tévéfilmet irmerve elbírta volna.A regény alapján a főszereplőt nem ilyennek,ennyire szépléleknek képzeltem.

2014-11-17 23:50:29 Ugor (5) #11

Nem is élünk olyan rossz korban. Ilyenkor ez jut eszembe. A film pedig pazar!

2014-10-26 20:03:13 coles (4) #10

Olvasom, hogy G. G. Márquez nagyapjának (az ezredesnek) belga barátja (Don Emilio) megnézte e mozit, majd "hazament, és ciánnal öngyilkosságot követett el."

2013-12-24 08:56:26 Cannabis (5) #9

sztem ezt a filmet nem kéne a ryan közlegénym megmentésével együtt emlegetni, mert ég és föld. Hollywood-i filmek? ugyan már bullshit

2013-12-24 08:52:20 Cannabis (5) #8

Kedvenc háborús filmem, sztem a színészekkel az ég adta egy világon nincs semmi baj a képi világ és az operatőri munkák meg egyenesen lélegzetelállítóak, hiszen olyan felvételeket is felfedezhetünk egyes jelenetekben mint ha az egy festmény lenne. Tökéletesen megkomponált tömeg jelenetek az ádáz harc és a drámaiság gyönyörűen tükröződik az emberek mozdulataiban is akár
Kedvenc film számomra, megunhatatlan

2013-01-07 22:52:53 Xuja (3) #7

A korához képest néha eléggé brutális, remekül ragadja meg a háború borzalmait. Ebből fakadóan lehetne egy remek háborúellenes film, de sajnos nem az. A színészek gyengék, hiteltelenek, és sok az üresjárat. Ezzel együtt is jó, de kicsit csalódás.

2012-04-15 16:29:07 csabaga (4) #6

A színészgárda nívóját alighanem befolyásolta a némafilmből hangosfilmbe átmenet időszaka.
A régiek már nem voltak,az újak még nem.

2012-04-15 13:02:42 bali113 (4) #5

Szinte tökéletes! Számomra azért nem 5-ös, mert a mondanivalójával nem teljesen tudok azonusulni és nagyon félre is értelmezhető a jelentéstartalom. Ennek ellenére ajánlom mindenkinek, akik még nem látták. Szerintem egyszer nézhető, de jó film!

2011-02-24 20:24:12 gerbence (5) #4

Nekem pedig muszáj megvédenem a filmet: ennyire realisztikus háborús filmet még manapság is nehezen találni, ha pedig hozzávesszük azt, hogy 1930-ban (!) készült, szinte hihetetlen. Amennyire mellőzi a későbbi hollywood színpadiasságát, klisé-szerűségeit, mesterkéltségét, az annyira frissé és üdévé teszi a filmet, hogy még a nyolcvanadik (!) évén túl is abszolút él és hatással van. Szinte semmi por nem rakódott rá ennyi idő alatt, és egyes harctéri jeleneteiben ringbe száll a Ryan közlegénnyel is realisztikusságban - ami pedig a lélekábrázolást és történetvezetést illeti, egyértelmű KO-val veri.
Szerintem a színészekkel sincs semmi probléma: ha unottnak, élettelennek, fásultnak hat a játékuk, az pontosan a témából következik. Én egyedül a legelső jelenetben találtam erőltetettnek, hiteltelennek a színészi játékot, amikor az iskolában mutatják a lelkesedő arcokat, azonban hamar rájöhetünk, hogy ez alkotói koncepcióból fakad, annál inkább földbe döngöli a nézőt is a háborús környezet realitása.
Nekem nagyon nagy kedvencem ez a film, ami a regényhez is kellően hű marad, hitelesen emeli azt át a mozgóképek nyelvére.

2011-02-24 19:19:13 critixx (3) #3

Egyetértek Olórinnal. A filmet sajnos a minősíthetetlen színészi játék tönkreveri. Egy rekordköltségvetésből készült produkcióhoz nem tudtak volna jobb színészi gárdát szerződtetni? Maga a film (a korához képest) erősen realista stílusával (meglepően sok kültéri felvétel, élethűen felépített csataterek, lövészárkok) ügyesen ragadja meg a háború borzalmait.

A korai hangosfilm technikai hiányosságai helyenként sajnos érződnek (főleg a belsők felsnittelésében, ahol sokszor mintha "lefényképezett színházat" látnánk). A látványos, külsőben felvett, bonyolult kameramozgásokat alkalmazó képeken érződik, hogy némán vették fel őket. Illetve, ami még nem tetszett (és elvett a realizmusból) a német városka volt, melyet látható módon egy korábban, minden bizonnyal a középkori Európában játszódó filmhez felépített díszletben vettek fel.

2008-03-30 19:51:48 Olórin (3) #2

Vannak nagyon erős pillanatai, de hibái is. Utóbbiak ellenére simán megkapná a négyest, ha a főszereplő, ez a &$@×#đ Lew Ayres nem húzná brutálisan karóba a színészmesterséget minden egyes pillanatban. Egész egyszerűen botrány, amit csinál, Steven Steagal szinten parádézik egy háborús drámában. Nagyon durván felhúzott.

2007-08-11 12:38:51 oscarmániás (5) #1

a legháborúellenesebb háborús film,mintha nem is az amik csináták volna