Nowhere Boy (2009) ☆ 👁

John Lennon - A fiatal évek

(Sam Taylor-Johnson)

angol-kanadai dráma, életrajzi film, zenés film

3,7

2022-11-17 23:47:10 m.kaladze (4) #3

A film hűen adja vissza az akkori Angliát, Lennon körül történt dolgokat, az anyjával való ill. a Mimivel való kapcsolatát. 2 dolgot jegyeznék meg ami nem tetszett a filmben az 1. amikor John anyja meghal és odasóz Paul McCartney-nak is, nem hiszem hogy teljesen így történt, bár lehet tévedek...Abból indulok ki hogy aki olvasta a Beatles Antológiát az tudja hogy különleges kapcsolat volt Paul és John között, mármint olyan kapcsolatra gondolok hogy (nem csak a zene) hanem mindkettejük anyja korán meghal, át tudják érezni mit élt meg a másik, igaz a filmben a pofon után John átkarolja Pault..de fura hogy megütötte. A másik dolog nekem itt ott jön le a 1970 ill. 1980 szeretet hirdetõ Lennon. Igaz akkor már érettebb férfi lett és itt ott a filmben is megmutatkozik az érzékeny léte. Õ maga egy interjúban mondta hogy falat épített maga köré, főleg miután meghalt az anyja, és vad volt. Valóban az volt de a filmbõl csak az jön le hogy arogáns, nagymenő, beképzelt (ez az egy nem jellemző Lennonra, lehet 1956ban igen de egy 64es interjúban mondta nem szereti ha zseninek nevezik és hogy másokat kéne úgy nevezni). Szóval ok hogy még tini volt, még vad, még nagymenõ DE ENNYIRE olyanná változtatni a figurát hogy egy "ki vagyok én" fazonnak tűnjön, mert amikor a Beatles már sikeressé vált õ is kedvessebb és visszafogottabb embernek tűnt és a 70nes, 80nas évekről nem is beszélek - világbéke, szeretet, stb. Szóval mintha 180 fokot változott volna. EGY KICSIT visszakellet volna venni a figurából és nem beképzeltnek mutatni őt - szubjektív vélemény de talán egyett fogtok érteni velem (legalább VALAMELYEST).

2012-05-11 11:16:28 csabaimate (?) #2

nagyon jó film!!! Miért nem szinkronizálták le??? Szerintem John Lennonnak még ma is van akkora kultusza, hogy érdemes lett volna!

2011-01-05 00:04:02 helga (4) #1

az eleje annyira zseniális, kár hogy a második fele olyan érzelgős lett. de mégis így is, hű:)