Fear X (2003) ☆ 👁

(Nicolas Winding Refn)

angol-brazil-dán-kanadai thriller

3,4

2018-04-03 00:13:47 Doom (3) #6

Ez jól kezdődik, de aztán valahogy elfuserálódik. A Lynch-es hangulat nem mindig működik.

2018-02-25 13:54:50 The Cortez (3) #5

Ez volt Refn első elvont, miszitikus, szürreális filmje, és David Lynch előtt is itt tisztelgett komolyabban először. A beállítások, a világítás meg a rohadtul nyomasztó atmoszféra mind a rendezőt idézik, de az alkotás valóban hajaz a Ragyogásra is.
A Fear X már részben kanadai, ráadásul 2 ismertebb amerikai színészt is sikerült szerződtetni. A Pusher-trilógiához és a Bleederhez hasonlóan, ez is 1 minimalista, egyszerű sztorival rendelkező mozi, de itt a vontatott jeleneteknek, valamint a sok üresjáratnak köszönhetően nem sikerült érdekesen tálalni a történetet, a finálé meg valami hihetetlenül gyengére sikeredett.
A film legerősebb a pontja a fényképezés, a hangulat, és a szokásos, vörös színnel való játszadozás.

2013-09-03 11:16:33 soadmano (5) #4

David Lynch erősen hatott a rendezőre ha jól tudom, és ez látszik is a mind a színek mind az atmoszféra terén. Nagyon erős alkotás!!

2011-11-23 22:12:57 caulfield (2) #3

Refn elborult Shining-parafrázisa. Embert próbáló.

2010-09-04 11:01:32 ronin07 (?) #2

Agyaltam pár másodpercig, és ha a Pusher harmadik részét a fojtogató és egy szétrombolt arc-lélek kölcsönhatásra felhúzott experimentális nyelvezete miatt ötösnek minősítettem, ez sem úszhatja meg a legjobb osztályzatot. Azt sem érzem, hogy Caine megszállottságát korrodálnák a hipnotikus, és Refn-re oly jellemző vérpiros árnyak, ezek a szubjektív képek tökéletesen simulnak a karakter befelé forduló, intuitív nézőpontjához. Viszont azt fenntartom, hogy Remar bármily elvontság-mértéket hanyagoló alakítása még jobb, mint Turturro-é.

2010-07-26 11:25:00 ronin07 (?) #1

Refn kolléga leggyengébb filmje a Fear X, de még így is okulhatnak belőle a nem szokványos bosszúdrámákra áhítozó rendezőnövendékek. John Turturro kifogástalanul alakítja a feleséghalál miértjéért élő jedermann-t, noha a vérvörös látomások nem feltétlenül igénylik a karakter árnyalását, a játéka van olyan erős és visszafogott önmagában. Emiatt még a fotográfiás, videofelvételes Mementó-utalásokat is simán el lehet nézni. James Remar kínlódó gyilkosa hitelesebben fest, azok az epizódok csak Remar jellemformáló képességére helyezik a súlypontot. A Fear X ismét emberi tragédia is, a gyilkosságok következményeivel szembenéző érintettek sorsát mutatja be. És ez volt alighanem a leghalkabb film, amit életemben láttam, csendessége még nehezebbé teszi a befogadást.