Nincsen nekem vágyam semmi (2000) ☆ 👁

3,0

2020-04-20 00:18:00 grofjardanhazy (3) #26

Eh.

2018-09-28 23:50:49 dittike (5) #25

A hím ringyóság nem az elitnek szól hanem a megélhetésnek és a főhős Brúnó nem talál igazi kiutat ebből a lét sorsrontásból ezért alászáll.

2017-06-14 13:09:47 metal_face (1) #24

Mivel az legalább valamilyen szinten szórakoztató volt, főleg a karakterek terén, ezért igen :)

előzmény: Mikkey (#23)

2017-06-13 20:06:20 Mikkey (?) #23

akkor nálad The Room (Tommy Wiseau) > Nincsen nekem vágyam? :)

előzmény: metal_face (#22)

2017-06-13 18:29:10 metal_face (1) #22

Az egyik legrosszabb magyar film, amit láttam. Én tényleg türelmes voltam, és nagyon ritkán fordul elő, hogy nem nézek végig egy filmet (konkréten szerintem eddig tíznél kevesebbszer fordult elő), de az utolsó negyed órát áttekerve néztem meg.

2012-11-18 11:30:26 critixx (3) #21

Itt megtekinthető: [link]

2012-10-18 21:29:08 Paul Ricard (2) #20

Idáig nem teljesen értettem, de így már világos, miért magára osztotta ezt a szerepet.

2012-10-18 21:19:28 manuva (3) #19

Teljesen egyetértek, de vannak benne erős jelenetek. Pl. mikor megfojtja a csajt, Mundruczó meg a másik szobában kábé leszarja és csak jó későn megy át meg az utolsó havas. Szóval van egy atmoszférája, meg a képek meg talán a zene jók, más erénye nem nagyon van.

2012-10-18 21:03:09 critixx (3) #18

Ennek a csúcsa a Frankenstein terv. Egyrészt az összes figura iszonyatosan aberrált, másrészt ellenszenves, harmadrészt halványan megrajzolt és ezek miatt képtelenség azonosulni velük. A srácot nem tudjuk szánni, pedig a film próbálja mondogatni, hogy jajjszegényke hát intézetben nőtt fel, mindenki utálta, de ez még nem magyarázza hogy embereket gyilkol (és hogy ilyen kis szánalmasan aberrált), a Mundruczó által játszott rendező egy egoista pöcs, aki magasról szarik mindenre és mindenkire, és így tovább.

2012-10-18 20:41:56 zéel (2) #17

Aberrált figurákon én gátlástalan pszichopatákat értettem inkább. Látszik, hogy nem hagyott bennem mély nyomot a film. Azon túl, hogy nem nézném meg újra, semmi pénzért.
De azért, kösz, mert - szokás szerint - érdekes, amit írsz.

2012-10-18 20:17:29 Tenebra (2) #16

Nem, az a Történetek egy elveszett birodalomból van. Itt, a KT-n kerestem a színész képei közt olyasmit, amin tényleg nagyon hasonlít Bale-re :D.

előzmény: manuva (#15)

2012-10-18 20:07:47 manuva (3) #15

Ez a kép ebből a filmből van?

2012-10-18 16:11:09 Tenebra (2) #14

Régen is voltak aberráltak a vásznon, viszont sikerült összetett személyiségként bemutatni őket, így mégis közel kerültek a nézőhöz. Szerintem az európai modern film szinte csak ilyenekből áll (Bunuel karakterei), illetve a hatvanas-hetvenes évek Hollywoodja is. Aztán mégis... :D Pl. Mechanikus narancs - ugyanilyen ellenszenves figurákból állt, aztán a végére mégis kiütközött, hogy igen, a főhős sok szart dobált, de a társadalom ezerszer rosszabb nála.
Ezekkel a fickókkal az a baj, hogy egyszerűen primitívek, gonosztevők. Nem láttam a cselekedeteik mögött a drámát. Egyszerűen csak azért ilyenek, amilyenek, mert. :D Taszítók. Nincs életigazságuk, nincs igazuk. De ez abból is fakad, hogy komikussá váltak. Pont azért, amit írtam: maga a rendező sem érez együtt a buzikkal, hanem maga is röhög rajta. Akkor ne várja, hogy a néző majd drámaként kezelje. :D

2012-10-18 15:10:15 zéel (2) #13

Újabban nagyon elszaporodtak ezek az aberrált figurák a filmekben. (Vagy nem csak ott?)
Tkp. sok év után csak a film címe az, ami igazán megmaradt bennem. Az most is tetszik.
Aberráció. Jut még eszembe Pálfi György. Hogy ő mennyivel tehetségesebben, hitelesebben adja elő a kortárs őrületet. Gondolok most elsősorban a Nem vagyok a barátod c. filmjére.

2012-10-18 14:52:28 critixx (3) #12

"Többek között ezért sem tetszett a film, mert egyik szereplővel sem tudtam azonosulni."

Nekem ugyanez volt a bajom a Szép napokkal. Sőt, az összes Mundruczó filmmel. De ezt is már írtam többször.

2012-10-18 14:34:56 Tenebra (2) #11

Ez így van. De ő talán még színésznek nevezhető. :D Illetve más kérdés, hogy a karaktere viszont neki is nagyon ellenszenves volt. Bár kinek nem? Többek között ezért sem tetszett a film, mert egyik szereplővel sem tudtam azonosulni. Mindnél előjött valami aberrált vonás. :D
Egyébként még Csányi Sándor sem volt rossz szerintem alapvetően.

Amúgy végig olyan érzésem volt, hogy ez a főhős (Nagy Ervin) nagyon hasonlít valakire. Aztán most rájöttem: Christian Bale kiköpött mása. :D

2012-10-18 13:51:40 critixx (3) #10

Egyébként a film legjobb alakítását szerintem kétségkívül Csuja Imre nyújtja.

2012-10-18 13:27:40 zéel (2) #9

Hű, basszus, nem semmi képek! Lehet, hogy sok évvel ezelőtt kissé túlértékeltem a közepessel. A feletti lelkesedésemben (a Szép napok után), hogy van itt egy ígéretes magyar fiatal, aki nem gagyit gyárt.
Ja nem gagyi, csak sima bullshit!? (Ahogy ezt az újabb filmjeivel is csak megerősítette.)

2012-10-18 11:39:05 critixx (3) #8

Igen, mint írtam, a duguláselhárítás jelenet a film mélypontja. :DDD

"Ilyen tipikus elsőfilm, amin még érződik, hogy a rendező alig hagyta el a főiskolát."

Sőt, még el sem hagyta! Mundruczó mindössze 25 éves volt, mikor ezt a filmet rendezte és még főiskolára járt. A második diplomáját szerezte az SZFE-n.

2012-10-18 11:34:54 Tenebra (2) #7
2012-10-18 11:25:13 Tenebra (2) #6

Röviden: ez egy perverz baromság. 2deep4me :D

Hosszabban: több volt az olyan jelenet, ami valóban elég giccses volt, és drámainak szántak, de én röhögtem rajta, mint az, melyeken elgondolkodtam. De tulajdonképpen itt nincs min elgondolkodni. Stílusában átlagos, a történetet "láttuk már". Ilyen tipikus elsőfilm, amin még érződik, hogy a rendező alig hagyta el a főiskolát.
Meg ez a "sztori". Uh. Igen, a duguláselhárítás, a torokelvágás, meg a végén az a melodramatikus káromokodós-verekedős baromság. Röhögtem ezeken kínomban.
Azt hiszem, ezek a képek mindent elmondanak:

Bár úgy éreztem, ezt a duguláselhárítást tényleg viccesnek szánta.

Viszont a film amúgy olyan, mint a filmben szereplő lány: távolról dögös, meg minden, viszont néhány jelenetig egy hatalmas pattanás van a homlokán, ami eléggé elveszi az ember kedvét. :D Itt is: lehetett volna ebből egy komolyabb dráma is, de én végig azt éreztem, hogy tulajdonképpen a rendező maga is röhög a buziságon, meg ezen a hímringyóságon, és inkább az egész önmaga paródiájába fordult át. Így egyelőre 2-es, de szerintem sem fog ez változni.

2012-02-29 16:41:37 critixx (3) #5

A legnagyobb baj ezzel a filmmel, hogy borzalmasan művi és hatásvadász. A folyamatos trágárság, a premier plánban mutatott "jaj de menő vagyok" Transpotting-póló, meg miegymás. Konkrétan a "duguláselhárítás" jelenetnél, illetve mikor Csányi Sándor mint strici elvágta a transzvesztita Rába Roland nyakát (ez így leírva elég komikusan hangzik), nagyon közel jártam az elégtelenhez.

2007-08-03 21:39:38 zéel (2) #4

Nem lényeg, de a Roncsfilm valószínűleg a rendszerváltás évében játszódik inkább!

2007-08-03 21:33:51 zéel (2) #3

Durva! Nem amit írsz, hanem a film. Kétségtelen.
De legalább nem az operett Magyarországon játszódik, mint pl. Sándor Pál legújabb filmje, a Noé bárkája. (Ott "jól megmondtam" a véleményem!)

Én ezt a megközelítést értékelem.
És továbbra is reklamálom a nagyjaink máról szóló filmjeit!
Talán Szomjas György ( aki inkább csak a közép-nemzedékhez tartozik) volt az utolsó (és az első?), aki egy komoly filmet tett le a rendszerváltás utáni évekről. (Mellesleg halálra röhöghettünk magunkat a Roncsország, bocs, a Roncsfilm rémségein!)

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

2007-08-03 18:05:38 Jereváni Rádió (2) #2

Amikor megnéztem ezt gondoltam róla: ismét egy elb...ott magyar film a durvábbik fajtából. A véleményem azóta sem változott.

2007-08-03 08:22:43 zéel (2) #1

Idegesítő film. Nem hagy nyugodni.
Semmiképp "oké/elmegy" kategória. Én is csak azért tettem oda, mert nagyon vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban.
Most inkább csak az erényeiről.
Egy fiatal magyar filmrendező a mai magyar fiatalok problémáiról készít filmet. Témaválasztás: ötös!
(Ja! Vessetek meg, de én az olyan filmeket (is) szeretem, amelyek arról szólnak: hol élünk? hogy élünk? Miközben a magyar film nagy öregjei egyáltalán nem akarnak olyan filmet készíteni, ami a mai Magyarország problémáiról szólna. Pedig lenne miről! Lásd pl. Spiró György Prah c. darabját a Radnóti Színházban!)
Hogy aztán ezek a fiatalok, miért nem a tanulás és a munka területén képzelik el jövőjük megalapozását? Talán nem egészen az ő hibájuk! Talán, mert azt látják, hogy nem tanultnak és dolgosnak, hanem simlisnek kell lenned, ha nem akarsz lúzer lenni!