Én és a nagyapám (1954) ☆ 👁

(Gertler Viktor)

magyar kalandfilm

3,7

2020-03-20 10:41:52 zéel (4) #5

Amíg csak egy-mondatos volt a véleményed, nagyon nem tetszett. De örülök, hogy kiegészítetted, mert így viszont nagyon tetszik.

előzmény: BudapestBoy (#4)

2020-03-19 18:02:50 BudapestBoy (5) #4

Gertler Viktor filmhimnusza az épülő szocialista ipari fellegvárról, Dunaújvárosról. A rendszer jellemző vonásai felismerhetőek és ne feledjük ez még bőven a Rákosi-éra, de ennek ellenére érezhető az emberség, a pozitív energia, persze ezt biztos így is akarták. És mivel még javában folytak a háború utáni helyreállítási munkák az emberek így is érezhették. Gózon Gyula ellentmondásos szerepében bizonyítja, miért sorolták a kor legnagyobb színészei közé a második világégést megelőzően. A szépség pedig mindig szubjektív.

2019-01-29 23:16:49 gerbence (3) #3

Igazi trash-élmény az ötvenes évekből, avagy a magyar grindhouse. :)
A világ egyik legcsúnyább gyerekfőszereplőjével.

2009-12-01 11:24:33 jesi (3) #2

Sajnos nagyon propagandafilm, amely már a film színein is érződik: szocialista ifjúság

2009-04-19 19:38:27 kezdetektől (?) #1

Most néztem meg nem rég a tévében. És nagyon aranyos, humoros, rági magyar film. A vége happy end lett, mivel Daru Kati és Tóth Berci is beilleszkedett az osztályba. Megnyerték a fémgyűjtő-versenyt, és Berci vezetésével a foci meccset is, és még a nagyapa is leszokott a piálásról. Amúgy kalandfilmhez köze sincsen, inkább ifjúsági film vagy vígjáték.
Összesítve: 80%