Sóbálvány (1958) ☆ 👁

(Várkonyi Zoltán)

magyar dráma

4,2

2019-06-15 23:55:24 Sziez (5) #4

Remek film arról, hogyan lehet (vagy nem lehet) feldolgozni a gyötrő bűntudatot. Páger Antal zseniális, valóban úgy játszik, mintha személyesen is érintené a történetben felvetett kérdés. De ő minden filmben képes volt hiteles alakítást nyújtani.

2016-05-13 20:05:51 vazoli (?) #3

Nagyon jó film! Gratulálok Téninek. Szerintem ezt a lelki hullámvasutat Páger a magánéletében is átélhette amikor 1956-ban hazatért Magyarországra. Valószínűleg ezért ragaszkodott hozzá Várkonyi a szereposztásnál. A összes többi színművész, a legkisebb szerepnél is nagyszerű alakítást nyújt és ettől jó az egész film.

2014-06-29 18:52:39 zéel (5) #2

Rendszerváltás után játszódik a film. A lényeget illetően nem is fontos, hogy ez a rendszerváltás nem a mostani, hanem az előző.
De úgy látszik, hogy minden rendszerváltás után elszaporodnak az utólag okos, utólag becsületes, az utólag bátor tehetségtelen, sértődött figurák.
Aztán van szó még elhallgatott igazságokról, kegyes és kegyetlen hazugságokról, önámításról.
Ha tükröt tartanak elénk, törjük össze a tükröt!?
Thurzó Gábor örökérvényű problémákról írt. Pásztor István a témához méltó nagyszerű mozgóképeket fotografált. A zene Kókai Rezsőt dicséri. A rendező, Várkonyi Zoltán munkáját nagy színészek segítették. (Kis szerepekben is.)

2011-07-18 00:38:26 tractorking (4) #1

Merész felvetés Várkonyitól: az utólagos felelősség kérdése. A felhasznált eszközökkel a film nem igazán tud választ adni a problémára, némi hiányérzetem maradt utána.
Páger mellett a ritkán látott nagyszerü müvésznőt, Tőkés Annát kell még kiemelni.