Les amours imaginaires (2010) ☆ 👁

(Xavier Dolan)

kanadai dráma, szerelmi történet

3,9

2017-10-11 10:56:07 somogyireka (5) #8

Imádott alkotóm csodálatos filmje!!
Mutasd meg a bánatod, gyönyörű vagy a veszteségedben! Mutasd meg az összes félelmed, az idegbajod, kétségeid, a macskaként hozzám dörgölőzni vágyó finom kis lényed, mutasd meg azt, aki oltalomra, oltalomra vágyik..És ha kaptál hozzá erőt, képességet, bontsd ki ezt előttem széles vásznon és színesben.Közben csak rágd és rágd a körmeid, húst szakítva, rángatódzon az arcod, szerencsére nem tudsz uralkodni magadon. Mert áttetsző vagy, sehol sem véded magad..
S ha azt mondod szeretlek akkor tényleg azt is mondod!!
Ne csodálkozz, hogy az az "isteni" elektromosság, mely tégedet hajt innen kintről nézve rángat, marcangol, maga alá gyúr, naná, nem te vagy kevés, hanem ami van az nagy.
.. ezt hívják úgy művészet így embernyelven, mely itt éppen filmként ölt testet. Nem mindig egy kényelmes hely..

kéne nekem egy ilyen Xavier Dolanka így mindennapra, kávé mellé, amilyen picike még a zsebemben is elférne, az meg, hogy a fiúkat imádja talán még arra is esélyt adna nekem nőként, hogy a barátom legyen. És mindez franciául, hogy éppen egyetlen szót se értsek abból, amit mond, hogy el ne rontsuk..hogy csak az a bizonyos elektromosság maradjon, amire fentebb utaltam..

2014-12-22 11:26:04 Kalevala (4) #7

Meglepett ez a film. Talán, mert valami modern kis szerelmes történetre számítottam, egy könnyed szórakozásra, de az első interjúk után rájöttem, itt azért komolyabb dolgokról van szó, még akkor is, ha nagyon könnyed színekbe öltöztették. Olyan szépek ezek a fiatalok, de olyan boldogtalanok! Már kinőttek a tinedzserkor viharokkal teli, de ártatlan időszakából, és mégis ott állnak egy érzelmi káoszban, érett fővel, igényekkel, de egy hatalmas űrrel, vonzza a közelség őket, de taszítja is, szeretnek, szenvednek, jó képet vágnak hozzá, úgy szeretnének valakinél révbe jutni,
de mégsem sikerül nekik semmi.
Remek film, és most nagyon kíváncsi vagyok a "Mommy"-ra.

2013-10-29 18:10:07 dora87 (5) #6

Koncepció, fényképezés, zene, színészek, minden ötös.

2011-05-30 19:08:26 Zipiano Montre (5) #5

Hu, de jo film. Ilyen jelenetek, kepek... Nagyon egyedi. Le a kalappal. Figyelni kell erre a fiatal rendezore.

2010-12-09 15:50:34 Saïd (5) #4

Jóféle. A zeneválasztás, a képi világ tökéletes.

2010-11-24 21:31:44 helga (4) #3

ezzel teljesen egyetértek. a legnagyszerűbb rész pedig az a házibuli jelenet, miközben a knife szám szól

előzmény: sleepingdancer (#1)

2010-11-12 11:22:17 sleepingdancer (4) #2

nagyonszerűen=nagyszerűen :-)

2010-11-12 11:19:05 sleepingdancer (4) #1

Egy nagyon fiatal rendező meglepően érett és nagyszerűen kivitelezett filmje, amely egy hétköznapi szerelmi háromszögtörténet elmesélésével viszonylag keveset vállal, de azt a keveset (vagy nem is olyan keveset) nagyonszerűen és hitelesen mutatja meg. Dolan felsőfokon beszéli a filmnyelvet. Kevés helyszín, kevés szereplő, kevés történés, ami történik, az belül történik és a szereplők arcán. A zenehasználat, a dokumentumfilmszerűen hiteles színészi játék, a jó ritmus és érdekes szerkezet, a kesernyés humor nagy erénye a filmnek, amely számomra nem a szerelemről, még csak nem is az (el)képzelt szerelemről szól, hanem elsősorban a magányról és az érzékenységről és a kiszolgáltatottságról.