Repo Men (2010) ☆ 👁

(Miguel Sapochnik)

amerikai-kanadai akciófilm, sci-fi, thriller

3,3

2013-02-27 18:04:46 Amokh (2) #33

Banom, hogy megneztem, pedig csak egy jo sci-fi filmet akartam kikapcsolodas vegett, de sajnos csak ideges lettem tole, es a vege sem segitett, ezert 2.

2012-10-21 12:50:46 Ubul (4) #32

tegnap megnéztem újra, még mindig tartom a véleményem, bár másodjára már kicsit vontatottabb lett...de tényleg a film végi csattanó, meg a film végi scannelés vitte fel 4esre nálam is főleg úgy, hogy addig kicsit gagyi hatást keltett nálam, míg vége nem lett :) a zeneválasztás még mindig király benne

2012-10-21 12:49:23 Ubul (4) #31

2012-06-12 08:49:10 tomside (3) #30

Ami pedig nem más, mint a Nyisd ki a szemed! tökéletes populáris koppintása.

előzmény: Jude Quinn (#27)

2012-06-12 08:44:35 Lil Martin (4) #29

volkswagen reklámnak tökéletes.

2011-07-09 22:47:37 Sántha Orsolya (4) #28

Egyáltalán nem ilyen filmre számítottam, viszont a végén engem sikerült meglepniük.

2011-04-13 14:02:29 Jude Quinn (3) #27

Csodálom, hogy még senki sem írta le: szerintem a filmvégi csavar erősen hajaz a Vanília égboltra.

2011-03-27 18:03:44 Ubul (4) #26

szerintem amiket kritizálsz,jelenetek terén,pont azért olyan,amilyen,mert csak álom volt,ergo ott bármi megtörténhet :D . Én ezért is vittem fel a pontozást 3as kezdőállapotból 4esre,főleg a vége miatt :) . Agykikapcsolásnak jó volt :D

2011-03-21 10:47:42 terika (2) #25

Érdekes film lett abból a szempontból, hogy igencsak bővelkedik az unalomban és a wtf nevetséges jelenetekben. Nézőtársaim már majdnem elzavartak a közös filmnézésről, mert egyszerűen nem tudtam komment nélkül hagyni az oda nem illő erotikus és egyéb jeleneteket. Vannak filmek, amik kiakasztanak, mert egyszerűen annyira hülyén adják elő magukat. Ez is ilyen volt. Jó sokat nevettem rajta. Főleg a végén, amikor beolvasták egymás szerveiket, hogy megmeneküljenek. De azért az álom kapcsán visszanyalt a fagyi rendesen. Elégedett voltam a befejezéssel, kellően hatásos volt - legalább ez jó volt. :D

2011-03-19 18:32:58 Horváth Szabolcs (2) #24

Szerintem a vége 100%-ig kiszámítható volt. nem számoltam, de kb 3 utalás is volt rá hogy ez lesz. Amúgy is szar volt. és ezen a vége sem segített

2011-01-29 22:45:37 Ubul (4) #23

azért a Repo! The Genetic Opera jobb volt ilyen témában

2010-10-23 18:55:23 pietro (4) #22

Szerintem bátor húzás volt, a vége. Csodálkoztam is, hogy nem a kiszámítható nyálas heppi endel végződik. Ritka manapság.. A forgatókönyv nem tökéletes, de rendezésileg nehéz belekötni. Oldboy nyúlás, meg nem olyan vérlázító, mert jól lett előadva.

2010-08-30 10:51:13 narancs77 (3) #21

Tisztelgés vagy lopás, ezt majd eldönti a pénz amit egymásnak fizetnek Hollywoodban :)

2010-08-13 20:35:59 Corey (3) #20

Egyetértek veled,én is így éreztem.
Szerintem egyébként a folyosós jelenet egyszerűen csak egy poén.Elővettek egy legendás harcjelenetet és újraforgatták Kick-Ass stílusban,pörgős zenével,lassításokkal.A jelenet végén pedig Jude Lowe kezébe kerül a kalapács,hogy mindeki számára világossá váljon,hogy az Oldboyra céloznak.Ez így inkább tisztelgés,mint lopás.Ha lopnának,akkor azt nem tolnák a néző képébe...

előzmény: Hazafi (#19)

2010-08-12 23:54:02 Hazafi (4) #19

A film vége a legjobb. Teljesen megkönnyebbültem, hogy a film második fele csak egy idealizált álomkép.

Ja és a filmzene zseniálisan van összeállítva.

2010-07-28 19:10:03 diligo (4) #18

"A Schrödinger macskája parabola"

bocs, h. rugózok de gondolom paradoxont szerettél volna írni..

előzmény: Il Matto (#13)

2010-07-25 22:32:53 Il Matto (?) #17

Akkor a forgatókönyvírók további alkotásainak kukában landolásában reménykedek.

A kvantum-szuperpozíció értelmetlen agymenésnek minősítése terén azonban félek kisebbségben maradsz, éspedig nem a más véleményen lévő emberekkel (nyilván többségben vannak az elméleti fizika tekintetében indifferens egyének), hanem a tényekkel szemben.

előzmény: G-ergo (#16)

2010-07-24 14:02:40 G-ergo (5) #16

Sapochnik-nak csekéj köze, sincs az idézethez. Erre ott vannak a forgatókönyv írók.
Amúgy szerintem nagy flash, egy cselekvő, nem pedig spekuláló ember értelmezésében hallani, ezt az amúgy jó nagy agymenést, ami csak azért fogant meg valaki fejében mert, brutálmód nem volt semmi értelmes dolga.

előzmény: Il Matto (#13)

2010-07-24 13:53:34 G-ergo (5) #15

Lehet rugózni az tuti, de az akkor sem lopás. Másolás? Igen. Így meghajolva a zseniális jelenet/film előtt. Az, hogy nem tetszik a film, hát ammeg már nem tartozik énrám.

2010-07-24 13:37:09 Rorschach (2) #14

A Cop Out hódol a nagyok előtt. Ez a film viszont szinte egy az egyben lemásolja az Oldboy folyosós harcjelenetét, de lehet itt rugózni a szavakon, a film ettől még nem lesz jobb.

előzmény: G-ergo (#12)

2010-07-24 12:46:15 Il Matto (?) #13

A Schrödinger macskája parabola filmben szereplő értelmezése (lásd: idézetek) finoman szólva lenyűgözött. A gondolatmenet végéről már tényleg csak annyi hiányzik, hogy: "Atomot minden szarházinak, aki baszaxik a macskával!"

Csak reménykedhetünk, hogy ez a Sapochnik soha többé nem csinál filmet, mert félek legközelebb valamelyik szereplője elmagyarázná nekünk a Pauli-elvet.

2010-07-23 16:04:54 G-ergo (5) #12

Old-boy lopás... Létezik olyan is, hogy tisztelgés valami előtt. Nézd meg a Cop Out-ot. Abban hangzik el, Paul szájából, hogy "Ez nem lopás, hanem hódolat." Jah. Mint itt is.

2010-07-23 16:00:47 G-ergo (5) #11

Kedvelem Jude Law, mert szerintem bitang jó szinész. Ahogy eddig tapasztaltam, bármit el tud játszani és mindíg jól csinálja. Na meg csípom az erőteljes angolos akcentusát, vagy minek nevezik az ilyet. Remek.
A film maga szintén elég jól sikerült. Tetszik a forgatókönyv, még hogyha az új termék első említésekor gondolni lehet, hogy miféle végkifejlet lesz. Nem egy film foglalkozott hasonló témával már. Lehet, hogy van olyan is ami jobban körbe járta, de szerintem teljesen rendben volt itt is a dolog.
A film első fele még önfeledtebb kicsit, néha poénos is a visszatekintésekkel (életemben eddig 4x voltam kiütve...:D), de természetesen ott is jelen vannak a második felére, kicsúcsosodó erkölcsi dilemmák, meg hasonlók.
Ja és majdnem elfelejtettem mondani, hogy valami elképesztő zseniális soundtrackek lettek összeválogatva hozzá. Kegyetlenül jól eltatlált mindegyik.
Az OldBoy utánérzés is fain volt a végén. Meg úgy az egész. Tehetségesnek tűnik ez a furcsa nevű, mozifilmek világában újdonsült rendező.
Volt, nem is annyira rég egy Repo - The genetic opera vagy valami hasonló című cucc, az is tetszett nekem és ugye témában hasonlít is ehhez, de ez mérföldekkel előrébb van. Minden téren.

2010-07-17 01:23:40 Rorschach (2) #10

Hát ráhibáztál, a látvány nagyon rendben van. Ellentétben sok minden mással...

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#8)

2010-07-17 00:15:44 gojoci (4) #9

"felettébb üres, diétás sci-fi"

Részben ezért hasonlítottam a Surrogates-hez... :) De azért ez tényleg sokkal jobbra sikeredett.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#6)

2010-07-17 00:07:48 [: Azuroo andrew :] (3) #8

Kétségtelenül élvezhetőek a formátum transzferjei, de már egy 720p-s kép is köröket ver akár egy igen izmos bitrátás dvd képére.

Egy-két osztályzatot elnézve lehet hogy ez lesz a film legerősebb "tulajdonsága".

2010-07-16 23:43:48 Rorschach (2) #7

DVD-minőségben is bőven élvezhető volt.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#6)

2010-07-16 23:35:17 [: Azuroo andrew :] (3) #6

Kicsit hasonlít a Surrogates-hez. De ez jobb.

Én abszolút elhiszem, bár tegyük hozzá a felettébb üres, diétás sci-fi Surrogates-nél nem egy nagyon erőt próbáló feladat jobb filmet készíteni ;)

Amúgy 1 hét van a BR megjelenéséig, egyes vélemények szerint a film képi világa ordít (?) a technológiáért.

előzmény: gojoci (#4)

2010-07-16 22:53:27 Rorschach (2) #5

Hármas és négyes között gondolkodtam, mikor is jött a fantasztikus csavar, mely szerint Law csak haluzza az egészet, a csajt Whitaker hamarosan szétszabdalja, ő pedig élete hátralévő részében egy káposzta értelmi szintjén fog vegetálni agyhalottként. Egyszerűen gyűlölöm az olyan filmeket, amiknek a végén kiderül, hogy a fele nem is történt meg. Nem lenne ez rossz film, már rögtön az elején odavág, mikor beavat főhősünk munkakörébe, még ezután is vannak vérbő jelenetek (a kórházi szaladgálásnál a kábelek kitépése nekem baromi durván hatott...), viszonylag kreatív harcok, amiket szépen ellőttek az előzetesben, de van itt kilenc éves sebész, inszájder szkennelés, torkon áttolt - majd tarkón előbukkanó - kés, Oldboy-lopás (persze ott faszább volt), stb... A vége viszont szépen taccsra vágta az egészet.
Konklúzió: borzalmasan sz*r film a Repo Men, az lett, ami tavalyelőtt a Max Payne volt: egy marha ütős trailer után egy hihetetlen csalódás.

2010-07-16 00:11:44 gojoci (4) #4

Kifejezetten elgondolkodtató a sztorija. A pörgősebb jelenetek, az alatta szóló zenével nagyon jók lettek. Kicsit hasonlít a Surrogates-hez. De ez jobb.

2010-07-12 01:15:17 vadPINGvin (3) #3

Nagy része a rossz és az elmegy kartegória között mozgott, de a végefelé kifejezetten jó lett, úgyhogy kihúzta átlagosra. Főleg a "végső szkenelés", az naggyon bejött. :)

2010-07-03 23:10:09 Ninety-Four (4) #2

Annyira nem lett jó, mint azt vártam volna, de azért így sem rossz. A végső csavar pedig elég ütős.

Amúgy halványan emlékeztetett a Der Runner című lowbudget német scifire.

2010-05-28 04:39:08 HejjaX (3) #1

igen unalmas és ötlettelen film, amit csak a vége ment meg egy kegyelem 3-asra.