Bébé(s) (2010) ☆ 👁

francia dokumentumfilm

3,9

2019-04-20 08:17:38 mimóza (5) #5

Mese indul:
Ritkán fordul elő, hogy zsigeri szinten, menthetetlenül kiakasszon egy film. (Mert itt vagytok Ti, és az értékeléseitek megóvnak. A selejtet - hála! - egész ügyesen kikerülöm.)
Haha. Hogy ne bízzam el magam, a napokban mégis belefutottam egybe, s jól... hmmm.. az arcomra estem. Úgy háborogtam utána, hogy nyugtató kellett. Nem, nem fehér tabi. Én csak filmeket "szedek".

A Bébé(s) pedig pontosan a számomra megfelelő adagban tartalmazta a hatóanyagot! (Széles mosoly.)

Hogy hogyan találtam rá?
Nem akárhogy.
Ismerős a jelenség, hogy a legváratlanabb helyzetekben és legfurfangosabb módszerekkel toppannak be hozzátok a filmek? Tudják ők a módját. S csak utólag derül ki, hogy szándékosan jöttek, mert épp rájuk volt szükség.

Nos, zaklatott lelkiállapotomra félig tudatosan gyógyírt keresvén megpillantottam, hogy az egyik fórumtársunk kedvenc színészei között szerepel valaki, akit úgy hivnak: Ponijao.
Annyira jól hangzott, hogy rákerestem, ki Ő.
A többi már történelem.

Mese vége, konklúzió:
A vándorút során, amelyen ez a film kézenfogva vezet, ELEGENDŐ muníciót kapsz ahhoz, hogy helyreálljon benned a világ rendje. :)

2014-06-28 18:41:36 Ubul (4) #4

kérdezném, hogy mit értesz ez alatt, de nem most írtad :D

előzmény: w.e.g.a. (#2)

2014-06-28 12:20:16 Propermachine (5) #3

Akkor a mondatod valamelyik része nem igaz.

előzmény: w.e.g.a. (#2)

2011-03-17 22:57:27 w.e.g.a. (1) #2

Én kifejezetten szeretem nézni a csecsemőket, kisgyerekeket ahogy tevékenykednek a világban, de ez egy kínszenvedés volt.

2011-01-09 17:42:20 dorotti (4) #1

Az alapötlet zseniális, a film maga szórakoztató, néhol döbbenetes, és tanulságos is.
A fényképezés gyönyörű, sokszor poszter minőségűen szép képekből áll.