Yip Man 2: Chung si chuen kei (2010) ☆ 👁

(Wilson Yip)

hongkongi akciófilm, életrajzi film

3,7

2015-10-01 07:32:25 Killjoy (4) #6

Életrajzi filmnél nem igazán tudom a készítők szemére vetni, ha leül a történet, de egy kevésbé izgalmas életszakaszból is lehet jó filmet készíteni. Ez itt is sikerült, de nem kötött le annyira, mint a remek első rész.

2011-02-21 20:39:51 BonnyJohnny (3) #5

A történetvezetés tényleg gyenge. Történik valami unalmas, majd harcolnak, és a patetikusság sokkal jobban átjárja ezt a filmet, mint az elődjét.

2010-07-08 23:56:56 Crawshayi (4) #4

nekem tetszett, bár az első százszor jobb, volt....de így másodjára sokkal jobban fogalmaztad meg amit írni szerettél volna. visszavonom az előző kommentem!
üdv

előzmény: yuriko (#3)

2010-07-06 00:47:31 yuriko (?) #3

Pont a dramaturgiával vannak a legnagyobb bajok, na meg a fájdalmas színészi alakításokkal. Úgy értettem tehát, hogy ezt a förtelmesen megkomponált "dramatizált életrajzi filmet" már csak a harci jelenetek menthetnék meg, de sajnos azoknak sem sikerül.

előzmény: Crawshayi (#2)

2010-07-05 23:33:10 Crawshayi (4) #2

'Dramatizált életrajzi film', mint az első része mely tiszteleg egy mester előtt. A kommentedben arra gondolsz mivel a wing tsun nem látványos ezért kár is volt megcsinálni a filmet?!.....ha egy nagy zenész emlékére/tiszteletére készítenek mondjuk életrajzi filmet akkor is leszólod, ha neked az a zene nem jön be?.......ááááááhhhhh fölösleges volt ez a vélemény.......

2010-07-01 16:55:53 yuriko (?) #1

A film egyetlen értékelhető momentumai a harci jelenetek lehetnének. Lehetnének, de nem azok. Egyszerűen a Wing Chun kung-fu nem látványos. Vannak persze szépen koreografált jelenetek, de a nagy többségben a felek közelről mutatott kar párbajai zajlanak, ami egy idő után már rendkívül unalmas, és már első nézésre sem szórakoztató. Félreértés ne essék, nem tagadom a művészet hatékonyságát, erejét, de egyszerűen nem mozivászonra termett (vagy csak éppen rossz motívumokat sikerült adaptálni). Piros pont jár viszont a film végén felbukkanó kis Bruce Lee és a bizonyos figurája miatt.