Four Rooms (1995) ☆ 👁

Négy szoba

(Alexandre Rockwell - Allison Anders - Quentin Tarantino - Robert Rodriguez)

amerikai szatíra, vígjáték

3,7

2019-08-02 06:44:01 BonnyJohnny (4) #42

Csak meg kell nézni, hogy a másik két rendezőből mi lett...
Állítólag öt szobának tervezték, Richard Linklaterrel. Na, az elfért volna. :)

2019-08-02 00:53:58 Benny Bug (3) #41

Négy szoba, négy történet! Lássuk őket egyesével...

Első: tök átlagos, korrekt, de semmi extra. Azért van látványosság itt is, csak nagy történet nincs. Hármaska.
Második: iszonyú érdektelen, jellegtelen, untam rendesen. Több szót nem is vesztegek rá, kettes.
Harmadik: no végre, Robert Rodriguez története működik! Kicsit abszurd és groteszk, de tetszett, Banderas is jól játszott, négyest érdemel.
Negyedik: de persze Tarantinoé a legjobb a négy közül! Jó dumák, elvont cselekmény, nem megszokott szerepben látható Bruce Willis, mi kell még? Erős négyes.

A négy story átlagára 3,25 jött ki, szóval maradjunk egy hármasban.

2016-09-18 14:19:31 critixx (?) #40

"Tarantino a sztorit egy ősrégi Alfred Hitchcock bemutatja epizódból vette át"

Hitchcock pedig egy híres Roald Dahl-novellából, melyet Dahl saját sorozatának (Meghökkentő mesék) egy epizódjaként is adaptáltak már korábban.

előzmény: The Cortez (#39)

2016-09-18 14:13:58 The Cortez (4) #39

4 szoba, 4 sztori, 4 rendező. A film nyomon követi ahogy Ted, a londiner (Tim Roth) végigszenvedi első munkanapját- és egyben „legelb***zottabb” szilveszterét. A történetek elvontak és full abszurdak. Roth alakítása a legszórakoztatóbb (még ha sokat is idétlenkedik), Ő húzza feljebb a gyengébb részeket is.

I. Nászutas Szoba (Honeymoon Suite) - A Hiányzó Kellék (The Missing Ingredient):
A kezdő epizód a legszarabb. Allison Anders rendezte, witchcraftról szól, teljesen nevetséges, elüt a többitől, semennyire sem illik bele az összképbe. Valamiért Madonnát is belerakták, de legalább kapott érte egy Arany Málnát.

II. 404-es Szoba (Room 404) - Fatális Tévedés (The Wrong Man):
Egy Al Pacinora hasonlító eszelős, fegyveres férj, és Jennifer Beals megkötözve. Sokkal jobb az előzőnél... és bizarrabb is, de még így is csak átlagos.

III. 309-es Szoba (Room 309) - A Kis Csibészek (The Mishbehevars):
Ezen lehet a legtöbbet röhögni, és ez már enyhén morbid is. Egy latin gengszter (A. Banderas) két hülye gyereke idegesíti, és az őrületbe kergeti Tedet. Rodriguez jelenete a legviccesebb, a végén jó nagy csattanóval.

IV. Tetőtér (Penthouse) - A Hollywoodi Ember (The Man From Hollywood):
Tarantino agymenése szokás szerint őrült, morbid és végigpofázós. Itt van a legtöbb trágárkodás és a legkevesebb vágás. Tarantino egy részeg, nyomasztó tagot alakít. Szerencsére nem bírta ki, hogy ne tegyen filmes utalásokat, és hogy ne szóljon be az USA-nak. Willis (aki nem került rá a stáblistára) egy hasonlóan idegbeteg karaktert játszik, Jennifer Beals meg újra felbukkan, ám ezúttal kötelek nélkül. Tarantino a sztorit egy ősrégi Alfred Hitchcock bemutatja epizódból vette át

2016-03-13 20:40:54 kocz (4) #38

Akartam írni, hogy az uccsó jelenet mentette meg a filmet, de számomra az itt olvasott kommentekből esett le, hogy a négy jelenetet külön-külön dirigálta a négy rendező. Akkor viszont így jön össze a pont:

1. rész: majdnem kikapcsoltam, a csöcsök miatt végül mégsem (2)
2. rész: a wc-s vágás erős volt, a kis nyilacskás snitt meg egyenesen monthy python-t idézett nekem, ezt leszámítva semmi (3)
3. rész: ez tetszett, kicsit olyan magyaros befejezéssel (Miniszter félrelép érzés) (4)
4. rész: tökéletes, jó vágások, jó duma, csillagos ötös befejezés, kacagtam (5) :O

Átlag: 3,5....a befejezésért megadom a 4-est :)

2013-05-08 00:51:38 Victor Vance (3) #37

Ha Tarantino és Rodriguez összeáll egy kis közös mókára, az mindig jól szokott elsülni. Itt is ez történt, a másik két direktor munkája igencsak felejthető, az első szegmens érdektelen bugyutaság, a második itt-ott nagyon próbál hajazni Tarantino stílusára, vagyis hogy a semmi is izgalmas legyen, nos, nem sikerül neki, ez lesz a veszte, viszont utána jön a harmadik szoba, amely gyakorlatilag a mélypontról rántja fel a produkciót.
Az a röpke fél óra röhögő görcsökkel teli, rendkívül humoros, kitűnő poénokkal, színészi játékkal, Banderas remekel, ahogy a két gyerek színész is, nem is beszélve Tim Roth-ról, aki az első két részben valami hihetetlenül idegesítő volt, itt csak nevetni tudtam rajta, annyira jól hozza a figurát. Ha az első két szoba csak fele ennyire sikerült volna jól, már boldogan dőlhetnénk hátra. Rodriguez agymenésére az utolsó epizód teszi fel a koronát, és már csak ezért is érdemes végigszenvedni magunkat idáig, az ex-tékás csávó a nevét nem meghazudtolva tette oda magát megint.
Ez a fél óra is humoros, de persze tipikus Tarantinós stílussal, frappáns párbeszédekkel, fekete humorral és csattanóval, a cselekmény pedig egy ideig vágás nélkül zajlik. Kár hogy az összképet a másik két szegmens lerontja, az egész produkció sokkal kellemesebben maradna meg az ember emlékezetében ha ez kizárólag Rodriguez-Tarantino alkotás lett volna.

2013-01-08 09:20:17 VVega (3) #36

Az első két történet nagyon gyenge, aztán a film második fele már nem kelt csalódást. Rodriguez ilyen gyerekfilmeket bármikor rendezhetett volna és Tarantino jól szabta saját szájízére a Roald Dahl sztorit. Összességében közepes.

2012-11-04 22:23:27 yuriko (?) #35

Alfred Hitchcock Presents - Man From the South

A kisfilm, amelyről Quentin Tarantino szegmensében szó van, Steve McQueen és Peter Lorre főszereplésével. (Valamiért "The Man from Rio" címen említik.)

2012-10-23 19:34:57 dzsud (4) #34

Ha jól emlékszem azért, mert ingyen játszott.

2012-10-23 16:43:12 ChrisAdam (3) #33

Egyébként mért nem kreditelték Bruce Willist?

2012-10-23 09:36:28 ChrisAdam (3) #32

Érdekes karakterek, vicces, kusza poénok. Bár ez inkább csak a hármasra és a kettesre írható le. Az első kifejezetten pocsék, az utolsó meg sótlan és ízetlen. Tim Roth idegesítő, bár néha vannak jó pillanatai. Hát, vegyes.
1. 10/4,5
2. 10/6
3. 10/9
4. 10/7
A film: 67% Hajlottam volna a négyesre, de az összkép annyira nem tiszta. A hármas viszont zseniális!

2011-10-02 17:03:19 slipknot (5) #31

Tarantino ezzel is csak jeleskedett! a második rész iszonyat gyenge, az első még elmegy a 3 és 4 tényleg zseniális!

2011-06-09 11:43:06 terika (4) #30

Bocs a dupláért. Most nézem hogy Madonna Arany Málnát kapott ezért, paff. Pedig hát az a latex ruha nem volt utolsó rajta...bár abban a pár perces szerepben nem is nagyon volt mit domborítani az idomain kívül. ^_____^

2011-06-09 11:41:30 terika (4) #29

No igen. Bár én alig győztem kivárni, túl sok volt a monologizálás VAGY én voltam túl álmos már az éjjel. :D Azonban a kiforrott vég mindenért kárpótolt. Eltelik az egy perc és nézed és vársz és kb. fél perc alatt megvan a finálé. Tim Roth pedig halálos (amúgy is)abban a 2 percben. Egyébként is már csak a játékárt megéri megnézni a filmet (ahogy az ujjait tudja mozgatni az kész...hozzá teszem én is próbáltam, nekem nem ment XD), azok a gesztikulációk, a mozgása...az egész pasi egy vicc. Nagyon komoly. :D

előzmény: Leslie (#28)

2011-06-08 19:47:31 Leslie (5) #28

"Jól viselkedtek?"

Ezen én is mindig kifekszem. Természetesen nekem az utolsó szoba a kedvenc. Annak is nagyot üt a slusszpoénja.

előzmény: terika (#27)

2011-06-08 19:29:44 terika (4) #27

Hát az igen. Az egyszerűen elképesztő. "És minden rendben volt a gyerekekkel?" (nem pont így kérdezi) nagyon hidegvérű. 10-es jelenet. :)

2011-02-16 18:55:23 Poleon (5) #26

Éppen ma néztük meg egy barátommal eredeti nyelven, az utolsó két szoba még mindig mindent visz. Tim Roth zseniális ismét, csak az első szoba miatt nem kapott nálam maximális szavazatot, meg hogy Madonna nem mutatott cicit, gyáva dög..

2010-12-24 18:50:50 Bruce94 (5) #25

Minden idők egyik, hanem a legbetegebb filmje. Tim Roth valami zseniálisan ripacskodik a főszerepben, és erre Kerekes József hangja is rápakol.
Az első történet jónagy hülyeség pár félmeztelen nővel és gyenge történettel ennek ellenére nincs vele túl sok baj: 10/6.
A második történet eléggé betegesre sikerűlt, de engem nem idegesített, hanem szórakoztatott. 10/8
A harmadik történetben kapunk egy zseniális Banderast és két égetnivaló rosszcsontot. Zseniális 10/10.
És akkor mit mondjunk a negyedikröl: Fanasztikusan elmebeteg egy idegbeteg Willissel és Tarantinoval. Az ágy alatt voltam a röhögéstöl. 10/10
Ja és, Pal Calderon trükjét az öngyújtóval megtudom csinálni. Csakhát nekem nem ajánlottak fel egy sportautót érte.
Nem hibátlan film, ám ennek ellenére muszáj zseniálist adnom rá, mert remek szórakozás.

2010-12-04 19:30:55 uccse (4) #24

Tán egy éve láttam először, és már akkor is nagyon tetszett. Tim Roth eszméletlen ripacskodása már majdnem idegesítő, de nem lépte át ezt a vonalat így egyszerűen zseniális.
Az első rész semmi különös, egyszerűen csak van: 5/3
a másodiknak elég jó a hangulata és van benne egy kis rajzfilmszerű humor: 5/4
a harmadik jobb mint a második, a színészek remekelnek, felismerhetően Rodriguez: 5/4
a negyedik egyszerűen zseniális, Tarantino legjobb munkája, azelőtt és azóta se tudott ilyen remekművet alkotni 5/5

2010-03-14 19:35:42 sztich (4) #23

Harmadik rész: 10/9
Negyedik rész: 10/8

Összesen 10/7*(7,25)

2009-10-26 21:23:32 R.I.C. (4) #21

Énnekem a Tarantinós tetszett a leginkább.

2009-10-25 22:36:27 kulcsar03 (4) #20

Első rész: 2
Második rész: 3
Harmadik rész: 5
Negyedik rész: 4
Ez ugye 3,5ös átlag és hát az utolsó 2 miatt bőven megéri felfelé kerekíteni. Tim Roth, Banderas és a két kölyök nagyot játszik.

2009-10-11 12:34:05 budaik (2) #19

Az érdekes karaktereken kívűl semmit nem mutat... iszonyat unalom a film...

2009-08-08 11:45:17 matykom (4) #18

Az első két rész iszonyat gyenge, a 3ik élvezhető, a negyedik zseniális:). Kár h ilyen az eleje, akár kultusz film is lehetne.

2009-08-02 13:05:42 A. B. Normal (5) #17

Édes mozi. Miért nincs belőle sorozat? Vagy képregény? Kibírnám!

2009-04-19 19:11:33 kezdetektől (?) #16

Az egyeten Tarantino-film, amit még nem láttam. Ma lesz a TV-ben, csak kár, hogy vele egyidőben megy majd a Mechanikus narancs, az A titokzatos folyó, és a Nagyítás. Na mindegy, a Mechanikus narancsot, meg az A titokzatos folyót veszem fel, a Nagyítást majd máskor bepótlom. Remélem jól választottam, hogy ezt nézem:D

2009-01-31 13:14:28 jesi (4) #15

de attól összességében remek egy film

2009-01-31 13:12:39 jesi (4) #14

A hármas meg a négyes nagyon jó, az első kettő gyengébb

2008-08-13 15:32:27 Gaby (5) #13

Arról nem is beszélve, hogy maximum vasárnap éjjel/hajnalban adnák le...

2008-08-13 00:28:41 Tray (5) #12

Szerintem úgy értette, hogy kábeltévéjük nincs. De egy ilyen filmet inkább normális minőségben nézzen az ember, mint a kereskedelmi csatornákra várni, ahol 5 reklámmal megszakítják és néha ki is vagdosnak belőle.

2008-08-12 22:51:17 Hannibal Lecter (3) #11

Igen, de azt írta, másuk nincs. Tehát DVD-lejátszó sem. (?)

2008-08-12 21:19:12 Leslie (5) #10

Tudom, hogy ez nem a reklám helye, de mindössze 990-ért megvehető dvd-n, és akkor nem kell a tévére várni.

előzmény: Rea (#9)

2008-08-12 20:24:53 Rea (4) #9

Meg nem tunám mondani, mikor láttam, de arra emlékszem, h nekem is tetszett. Ledhatná a tv2 vagy az rtl klub, agy az m1. Másunk sajna nincs...

2008-04-04 21:04:36 ichi (4) #8

Csak a Tarantino-s részért jár az 5-ös!!!

2008-02-10 17:35:43 gyilkosvirus (4) #7

1. rész: csöcsök!
2. rész: elmegy
3. rész: jó (Rodriguez kacsint a gyerekfilmek felé ajjajj Spy Kids)
4.rész: Tarantino üt. Durván.

2007-10-22 19:59:25 k3pl3r (?) #6

Az első két rész nekem sem tetszett, csak Tim Roth miatt nézhető, ha külön kellene osztályoznom, mind a kettő 2-est kapna. A harmadik rész, viszont félelmetesen jó! A már említett utolsó 3 perce hihetetlen jó. A film után minimum tízszer újranéztem, és mindig hangosan nevettem rajta. A legjobban nekem az tetszett, amikor Tim Roth beugrik a liftbe, az nagyon nagy! :-) Ez a rész nálam simán 5-ös. A negyedik rész már nem volt ennyire jó, de tetszett az is. Főleg a kevés vágás miatt, ami egy külön pluszt ad a résznek. De a slusszpoén, hogy egyszer sem tudja meggyújtani az öngyújtót! Az beszarás megint! :) Ez a rész egy 4-es. Tim Roth meg fantasztikus!

2007-05-26 13:09:05 Gaby (5) #5

Nekem is az utolsó két epizód tetszett leginkább, de sztem a film zenéje is figyelemre méltó!

2007-05-25 23:28:28 Olórin (4) #4

sztem az első szar, a második már elmegy, Tarantióé remek, de a csúcs Rodrigeuzé. akárhányszor nézem, nem tudom nem szanaszétröhögni magam rajta. az utsó kb 3 perc, amikor Banderasék visszaérkeznek a szállodába, totális rekeszizomgörcs.

2007-05-25 23:12:45 limupei (2) #3

a Tarantinós rész (ami egy Mekhökkentő mesék-epizódra hajaz,

Hogy pontosak legyünk, az szinte egy az egyben egy Roald Dahl novella...

2007-05-25 23:05:21 Jereváni Rádió (4) #2

Az 1. rész valóban felejthető, a második film már sokkal jobb, Rodriguez része iszonyat nagy, Tarantinoé meg a slusszpoén. Tim Roth persze mindent visz, oltári nagyot alakít a filmben. Hatalmas fazonok zseniális lazulása ez a film, nem több, nem kevesebb

2007-05-25 14:00:30 Semprini (4) #1

Ennek a filmnek a "két negyedét" Rodriguez ill. Tarantino rendezte, hogy lehet, hogy még senki nem szólt hozzá?!!

Az első, a "boszis" epizód felejthető, nekem legalábbis ez tetszett a legkevésbé. A második (a székhez kötözött Jennifer Beals-szel) inkább fárasztó, na de aki kibírja (vagy esetleg a DVD-t át-track-eli, annak ezt követően fergeteges szórakozásban lehet része: a két csibész kölyök és Tim Roth mókás kabaréjelenetet adnak elő (a szkeccs slusszpoénját nem is árulom el, de frenetikus)! Na és a negyedik, a Tarantinós rész (ami egy Mekhökkentő mesék-epizódra hajaz, de persze átitatva vérbeli Tarantino-dumákkal)! Szóval szerintem összességében jó kis szösszenet, bár nem lett igazán nagy siker, sőt...