Ascenseur pour l'échafaud (1958) ☆ 👁

(Louis Malle)

francia dráma, krimi, thriller

4,2

2019-11-30 13:14:46 captain_b (5) #6

Nagyon jó atmoszféra (urambocsá' fíling) uralja ezt az izgalmas krimit, számomra ez volt ami felhúzta ötösre, mert tényleg megérdemli. Annak ellenére, hogy a sztori inkább vicces-szürreális, mint csavaros-"okos", szerintem.

Kissé buta off kérdés:
Annyira hihetetlenül logikátlanul reagált mindenki mindenre. :D Florence egyből valami nagyon erőltetett, rossz következtetést von le, a kislány odaadása is teljesen érthetetlen számomra, mintha nem egy önálló szereplő lenne kb.. ez szerintetek reálisan (gondolom ezesetben is eltúlozva) volt ábrázolva? Ebben az évtizedben-városban-élethelyzetben az emberek így reagálhattak hasonló szituációkra, vagy az már bőven csak eszköz volt a rendező kezében, hogy létrehozza ezt a hangulatot?

2018-04-15 14:31:39 Norbert Simon (4) #5

Fantasztikusak a színészi alakítások a filmben. Szerintem a Jeanne Moreau( Florence) és a Maurice Ronet ( Julien)zseniális párost alakítottak. Tetszett még az a két tini karakter is( Vera és Louis) a filmben mint másik történeti szál. A történet egyébként nem annyira nehéz de szerintem így is nagyon jó. Tetszett a filmnek a hangulata is egész hitchcocki. Erre még rátesz egy lapáttal a nagyszerű zenei aláfestés is. A kamera beállítások is nagyon klasszak benne.

2013-07-16 02:58:50 frindli (?) #4

Szerintem meg a legutolsó csavarás a végén nagyon nem hiányzott, mert teljes mértékben légből kapott.

2012-12-06 09:31:48 Tenebra (5) #3

Eleinte féltem, hogy egy átlagos thriller/heistfilm lesz belőle. De nem! Úgy a 30. percben elkezdtem látni Loui Malle és írótársa "trollface" kinézetű arcát. :D A vége felé szabályosan röhögtem, ahogy realizáltam, hogy mi történt itt. Abszolút ironikus, groteszk "thriller" ez, amiről leginkább a Kifulladásig jutott eszembe.

Mekkora abszurd már az egész: a főhős végrehajtja a tökéletes gyilkosságot. Tényleg, ilyen profin kivitelezni valamit! Zseniális, ahogy a késsel visszatartja a zár nyelvét, és úgy megy ki. CSAK egy hibát vét: a kötelet ott hagyja az erkélyen. Emiatt vissza kell mennie, ám a liftben ragad. :D A kocsiját meg ellopja két suhanc, akik leginkább Michelre és Patriciára emlékeztetnek -illetve fordítva, mert ez a Kifulladásig előtt készült. Igen ám, de ezalatt, míg ő ott szenved a liftben, a két idióta féktelen ámokfutásba kezd, majd leölnek egy német turistát. :D Így az egészet a főhős nyakába varrják. :'DD

Na, ez a "totál szívás", nem a Breaking Bad. :D És még a végén is megcsavarják az egészet, mikor azt hinnénk, happy end lesz.

2011-01-01 00:40:45 piribolygo (5) #2

emlékeim szerint a kiscsaj előbb érkezik mint a portás, vagy mégsem ?!%/=(

előzmény: lip (#1)

2008-03-12 19:50:58 lip (4) #1

Hogy lehet, hogy portás nem találta meg a kötelet az irodaház lépcsőjén, mikor a kislány rögtön kiszúrta?