Remember Me (2010) ☆ 👁

(Allen Coulter)

amerikai dráma, szerelmi történet

3,4

2016-11-24 10:55:09 ChrisAdam (3) #22

Évek és sok-sok film, tapasztalat. (De egy nagyon erős hármas.) :)

előzmény: Ubul (#21)

2016-11-24 10:29:10 Ubul (?) #21

nagyon erős négyes hogy lett hármas? :/

2013-07-12 22:36:35 csfantom (4) #20

Jól felépített sztori, néhol viszont klisészerű és unalomba is fullad. Azért jó volt, megnézném újra.

2012-04-01 16:45:02 ChrisAdam (3) #19

Nekem az tette giccsessé.

előzmény: Danesz99 (#17)

2012-04-01 16:44:29 ChrisAdam (3) #18
2012-04-01 12:15:44 Danesz99 (5) #17

'Bár én ott befejeztem volna a végét, amikor távolodik a kamera a WTC-től' Az azutáni jelenetek teszik zseniálissá. Szerintem azok nélkül egy erős középszer lenne a film.

2012-03-30 14:04:33 ChrisAdam (3) #16

Nem egy könnyű film. Nem lehet csak úgy hipsz-hopsz megemészteni. Pedig nem nagy történet: egy fiú rányomul a lányra csak úgy heccből, amiből persze a végén nagy láv lesz. De mégis a dráma olyan erősen nyomja bélyegét a filmre, hogy az egészből egy nagyon jó film lesz. Abszolút beletalált, őszintén szólva, sokkal kevesebbet vártam a filmtől, de Pattinsontól is, aki a hátán viszi a filmet. Mind a négy Alkonyatot láttam és ott szörnyű a gyerek. A Harry Potter 4-ben még éretlen volt, de itt már teljesen jól lett eltalálva a hozzá illő karakter. Szerelmi történetként is jól teljesített, bár néha sok volt, de azt gondolom, még pont belefért. Pierce Brosnan is jó volt, bár kaphatott volna többet is.
És a vége... SPOILER!...megdöbbentő, kiszámíthatatlan. Igaz, mindenki azt mondja, hogy ez egy olyan vég, amit nagyon könnyen ki lehetett találni (mármint a rendezőnek és az írónak), hiszen csak egy híres eseménybe helyezték bele Tyler halálát. De mégis ez olyan nagyszerűen történet, hogy az még nekem is sikerült belekiáltanom az éjszakába, hogy... Aztamindenit!
Bár én ott befejeztem volna a végét, amikor távolodik a kamera a WTC-től és nem hallatszik semmi zene, csak a város zaja. Hirtelen vágás és... ott a vége. Stáblista, stb. Én így tettem volna tökéletessé.

Hű, egy nagyon erős négyes.

2011-12-29 20:04:51 Danesz99 (5) #15

Nálam is nagyon betalált. Abszolút felülmúlta az elvárásaimat. A patiszon gyerek meg üde színfoltja volt a történetnek, főleg a narrációi tetszettek. Emilie de Ravin bájos, a szobatárs vicces, Cooper kemény, Brosnan rideg, a zene meg szép. A vége meg nagyon el lett találva.

2011-12-24 14:28:57 budaik (5) #14

Erős alakítások és történetvezetés. Betalált nagyon---

2011-10-06 14:49:58 ChrisAdam (3) #13

na, hát ezt senki se tudja... :P úgy néz ki, mint egy troll, vagy vmi ilyesmi :D de tényleg én sem értem.
ezt a filmet még nem néztem meg, de meg akarom, kérdésem: megnézzem?

2011-08-01 09:15:25 "L" (4) #12

meglepoen jo film egy meglepoen jo Robert Pattinson-nal, a water for elephants utan (pontosabban elott, de nekem utan) ujra egy meggyozo alakitas ami felejteti a twilight koruli mizeriat. Emilie de Ravin a Lost ota nagy favorit, egyszerre bubajos es szexi. a 2 "nagy" pedig siman csak hozza a formajat. tetszetos darab, ugyan melankolikus, de cseppet sem eroltetett, sem hat muvinek, engem megfogott es stilszeruen szolva emlekezni fogok ra.

2011-06-02 12:38:29 Irak7 (4) #11

Szerintem elég jó kis dráma. A vége különösen tetszett: minden jó, ha a vége rossz. Nekem nagyon tetszik Pattinson szerintetek emós, bár n inkább pesszimistának nevezném karaktere. És critixx kérdésére válaszolva, pont ez tetszik a lányoknak, legalábbis személy szerint nekem: a vámpírgyerek soha nem változó fájdalmas képe.

2011-04-05 18:18:55 allegra (3) #10

Kidekázott dráma.

2010-07-10 09:34:34 adam924 (3) #9

gyenge hármas... elmegy
sokkal több volt ebben a filmben minthogy végül egy klisés lázadozást kapjunk, a végén heroikus halállal aminek persze nem láttam értelmét főleg így, semmi köze nem volt a történethez, bár ha a végét elfelejtük, akkor is kapunk a dráma helyett egy "tinidrámát"néztem ezt a filmet. Arra teljesen tökéletes volt, hogy ne kelljen megnéznem az Alkonyat filmeket és mégis kimondhassam, ez a Pattinson nem épp egy nagy színészi játékkal bír. :) Szerencsétlen sose fog kilépni a vega-vámpír szerepből... Akármennyire (szeretné vagy épp nem).

2010-06-19 02:06:42 trnsprnt-md (1) #8

Egyetértek.
Nálam ez a film 1-est ér, de nem is azért, mert teljesen "nézhetetlen" lenne, hanem mert nagyon-nagyon rossz.
Az elején még bíztam benne, hogy szórakoztató lesz, de ahogy sorra jöttek a klisés karakterek és a már százszor elhangzott mondatok, egyre inkább felidegesített benne minden (még szegény Emilie de Ravin amerikai angol kiejtése is, pedig a Brick-ben ez egyáltalán nem zavart). Mintha hülyének néztek volna. Vagy másoknak erre van igényük? Nagyban emlékeztet ez a sajátos elbeszélési mód az Alkonyat című, hasonlóan színvonalas könyvben alkalmazottra. Bocsánat, ha ez már off vagy sértő egyesek számára.
Egész idő alatt csak egyszer mondtam magamban pozitív hangnemben egy "Hmmm"-t, amikor is a kislány ágyán egy marimekko ágyneműt mutattak, és épp ma raktam fel egy ugyanilyen mintájú függünyt.
Szerintem ez az a fajta film, mint például a Mamma Mia!, vagy könyvben az Alkonyat. Rengetegen zabálják, az ember kíváncsi lesz, hogy miért, megnézi/elolvasssa és tátva marad a szája.

előzmény: Bolond Pierrot (#5)

2010-06-11 14:10:38 yahooboi (3) #7

Sokáig nem fogok,mármint emlékezni rád.Ugyanis nem ütöttél szíven.
Nyilván ezért nem is kolbászoltam el a moziba,hogy megnézzem.Számítottam arra,hogy nem hat meg,na jó egy kicsit vizes volt a szemem,de azt betudhatom a polleneknek is.
Nem látom egyébként át,hogy mitől lennének emosok ők.Inkább csak lázadnak,de azt majd' minden tinédzser megteszi,csak valaki nem rajzoltat magára csillagot,meg nem vasalja a haját,vagy éppen nem csókolja meg a haverját.Inkább csak ilyen posztkamaszkori vergődés van mindkettőjüknél,egy-egy megfelelő gyerekkori tragédia utóhatásaként.
Értem egyébként,hogy mit akartak kihozni a filmből,de szerintem hiányzott a megfelelő sorsfordító tényező belőle.
Azt meg végképp nem értem,hogy a végével mi a túrót akarták? Semmi köze nincsen az egész sztorihoz.Hogy hasson ahhoz bele kellett volna építeni a sztoriba.Így meg azért elég kevés,elég régen is,meg elég sok film foglalkozott már vele,hogy egyedül magában elérje a kívánt célt is.

2010-06-07 16:52:02 Ivan/ (?) #6

Máégis mi az ami felháboritott benne?

előzmény: Bolond Pierrot (#5)

2010-06-07 16:42:14 Bolond Pierrot (?) #5

Felháborító ez a film. Nem ajánlom senkinek sem!

2010-05-19 21:47:32 mzsofi (4) #4

Összességében nem volt rossz. Az tény, hogy kicsit emosok, és túl sok mindent akartak belevinni ebbe a filmbe és konkrétan csak egy két szál lett kidolgozva...pontosabban jobban is ki lehetett volna dolgozni az amúgy nem rossz ötleteket,kicsit több fantáziával. A párbeszédek modorosságán is lehetett volna mit csiszolni. De az operatőri munkát dicséret illeti, volt néhány igazán jó kép. És a színészi játékkal sem volt különösebb baj. Persze azért a rendező kihasználta a lányok kedvencének előnyös megvilágításba helyezett adottságait.
A vége valóban meglepő és értelmetlen kicsit. Minek a tragikus szept.11-et belevinni, hisz már minden megoldódott, mindenki boldog, Tyler halála már értelmetlen, hisz az életük jóra fordult, család, szerelem, öngyilkos bátty halálának sikeres feldolgozása ... és mégis, számomra mégis belefér.
Összességében jó volt.

2010-05-07 23:44:26 whiteman 01 (?) #3

Sokan nem merik felvállalni, hogy emosok. Ő fasza gyerek és nem szégyelli!:)))

2010-05-07 23:19:31 critixx (?) #2

Most felteszem a költői kérdést: mi a francot esznek a tinilányok ezen a Pattison gyereken??

2010-05-06 22:04:31 Daemiaen (2) #1

Sokkal érdekesebb lett volna, ha Pierce Brosnan és Chris Cooper karaktere van előtérbe tolva, nem pedig a spleenes, bocsánat, az idő szavára adva: emós duó. A végének pedig csak akkor lett volna értelme, ha némileg ok-okozati összefüggés is összekapcsolta volna a történettel. Sok a 'lett volna', pedig ez nem több, mint egy ténylegesen ok nélkül lázadó sztorija egy aktuális hullámot meglovagolva.