Buffy the Vampire Slayer (1992) ☆ 👁

(Fran Rubel Kuzui)

amerikai akciófilm, horror, vígjáték

2,3

2022-11-27 23:27:57 VVega (1) #8

Elképesztő trash. Rossz értelemben.

2020-10-30 22:51:45 Nonbei (2) #7

Paul Reubens mint "szexi" vámpír, wow. Hilary Swank meg első szerepében messze a film legrosszabb alakítását nyújtja.

2020-02-16 21:18:38 Doc (2) #6

Nem annyira jó, mint amennyire nem jó :)
Nézhető, csak nem érdemes. A sorozat nagyjából minden szempontból jobb és _nagyon_ más.
Az alapötlet elmegy, de nem szabad akciófilmnek vagy netán horrornak nézni, mert abból csak ordas nagy csalódás lehet.
Ez egy vígjáték, és annak sem túl jó.
A sztori vékony, színészi játékról meg inkább nem beszélnék.
Azért az különösen ütős volt, hogy senkinek nem szabad megtudnia, hogy ki ő, majd a nagykutya vámpírok láthatóan pontosan tudták. Ezért aztán érdemes titokban tartani... :)
Azt meg nem is minősítem, hogy a főgenyó simán elkapja, majd elengedi, mert még nincs kész...

Nem ártott volna valaki, aki végigolvassa a forgatókönyvet, és rámutat az önellentmondásokra.
Fájni nem fájt, de ezt az időt tölthettem volna valami hasznosabbal - mondjuk a fű növését figyelve...

2019-09-01 14:00:19 Benny Bug (?) #5

Okés, köszönöm. :)

előzmény: hollyaudreyanne (#4)

2019-09-01 09:00:17 hollyaudreyanne (4) #4

A sorozat előtt érdemes, de igazából nem sokat számít.

előzmény: Benny Bug (#3)

2019-09-01 03:16:44 Benny Bug (?) #3

Ezt a sorozat előtt/után érdemes nézni? Vagy tökmindegy?

2018-09-16 22:50:04 Manómaszat (?) #2

Idézem korabeli magamat: "Fokhagymás büfi a vámpírok réme"

2016-11-03 13:05:34 guybrush (4) #1

Méltatlanul elfeledett film, pedig nem rosszabb a kultikus sorozatnál, csak más.
Sokkal több benne az irónia, és jóval kevesebb a horror. Különösen a játékidő első fele olyan, mintha nem egy vámpírmozit, hanem a 3 évvel későbbi Clueless alapozását nézné az ember, ám én ezt egyáltalán nem bántam, sőt, pont ez adott egyfajta egyéni ízt az egésznek.
A főhősnőt szintén nagyon eltalálták. Tetszett ahogy a plázacica valley girl sztereotípiából fokozatosan átalakult tökös vámpírvadásszá, anélkül, hogy elvesztette volna a nőiességét.
A köré írt sztori mondjuk nem volt valami fordulatos, de a dialógokon azért lehetett érezni Joss Whedon kéznyomát.
A film világán pedig a '90-es évekét. Az idétlen, rikító ruhák, és az akkoriban trendi zenék kellemesen nosztalgikussá varázsolják az egész hangulatát.