Fügefalevél (1966) ☆

2018-05-07 19:17:21 jesi (5) #5

kb 10 éve láttam először, akkor nem ütött ekkorát

2018-05-07 18:29:35 zéel (5) #4

Sőt!:(
Ugye, ez egyfelől nagyon sajnálatos. Másfelől viszont: valahol itt kezdődik a művészet.
Hogy ötven év után is így hat a mű!

előzmény: jesi (#3)

2018-05-07 16:28:43 jesi (5) #3

Akár ma is játszódhatna, sőt...
zseniális

2013-03-03 20:08:39 tractorking (4) #2

Szatirikus telitalálat a film, amelyben Máriássy úgy csúfolja ki a sematizmust, hogy közben egy kissé újra felidézi annak halvány kísértetét. (S aminek bizony hű katonája volt egykor.) A rendező itt is bebizonyította, hogy a harapósabb, haragosabb komikum közegében sem mozog idegenül, és az atmoszférateremtés hitelességével, a szereplők életszerű mozgatásával nyújtja a legélvezetesebbet.
A Fügefalevél nem akar más lenni, mint ami: gyors, könnyű kézzel felrajzolt, találó karikatúra. Hogy ez ilyen jól sikerült, ebben nem kis része van a kitűnő színészi gárdának: a jól szerkesztett, mulatságos szituációkban a szereplők természetesen viselkednek és beszélnek.

Üdítő színfolt a hatvanas évek filmjeinek tarka palettáján.

2013-03-03 15:10:39 zéel (5) #1

Remek szatíra a szocializmusnak nevezett rendszerről. (Készült 1966-ban, a szocializmusnak nevezett rendszerben.)
Ha nem 2013-ban néztem volna meg ezt a filmet, akkor ennyivel meg is elégedhetnék. De, mint mostanra kiderült, a film fiatal főhőse rendszerfüggetlen, örök figura:
a gerinctelen, képmutató, helyezkedő, aki a véleményét bármikor hajlandó megváltoztatni, ha abból előnye származik - nem ritkaság ma sem.