Ütközet békében (1952) ☆

(Gertler Viktor)

magyar film

?,?

2017-05-18 22:12:08 camelot (3) #1

Ingadozok az "oké/elmegy" és a "rossz" értékelés között. Meg kell hagyni hogy elég unalmas film. A propaganda a szokásosnál talán egy kicsit erősebb, de nem kirívóbb mint a korszak többi filmjében. Viszont feltűnően több benne a tinci-tánci és éneklős jelenet, gondolom valamivel ki kellett tölteni a percidőt, ha már történettel nem tudták. Igaz, van benne látványos rész is, de attól még nem lesz jó, mivel az is csak a propaganda része. Lehetne a címe, akár az is hogy "Jaj de jó a néphadseregben... igaz 3 évet fog ott rohadni az ember de akkor is jaj de jó!" Ami miatt viszont érdekes lehet megnézni, hogy ebben a filmben tűnik fel először Márkus László. A színészek játékára sem lehet panasz. Pl. Szirtes vagy Pécsi, hitelesen hozzák a karakterüket, akárcsak mint a Város alatt-ban, pedig ott teljesen más személyiségeket kellett megformálniuk. Amit még ellehet mondani, hogy ebben a filmben nincs ellenség, tehát se burzsuj, se szabotőr, stb. Ebben az Első fecskék című filmet idézi, mivel ott se volt senki aki ellen harcolni kellett, kivéve egyik-másik pozitív karakter "elmaradott" személyisége. Tehát ez a sematikus filmeken belül, szinte kizárólag a jellemfejlődés témájába tartozó darab.
UI: Akinek esetleg megvan a Tűzkeresztség című film, az kérem vegye fel velem a kapcsolatot, szeretném megnézni és átmásolni. Illetve a Felszabadult föld is érdekelne, amit ugyan láttam már, de nincsen meg.