Legion (2010) ☆ 👁

Légió

(Scott Charles Stewart)

amerikai akciófilm, fantasy, horror, thriller

2,2

2017-12-21 12:21:24 MicaHiro (1) #33

Döbbenetesen rossz, de legalább a rossz karácsonyi családi filmek tengerében valamennyi változatosságot hoz egy pocsék karácsonyinak mondható akció-horror katyvasz.

2017-03-26 23:49:39 morcosmedve (3) #32

A film első fele kifejezetten tetszett. A feszes tempó, a hatásvadász jelenetekkel fűszerezett narratíva, az akció-thrillerbe közvetlenül átemelt bibliai metaforák elegendően hangulatosak és szórakoztatóak. Lényegében ezek az ismertetőjegyek tűnnek el teljesen a második félidőben, hogy még annak a létjogosultságát is megkérdőjelezzem, amit addig láttam.

2013-07-09 15:23:45 Leppard (4) #31

"Te megadtad, amit kért - én azt, amire vágyott" - így hangzik el a filmben. Már hogyne lenne ennek a mondatnak értelme?

2011-10-26 09:43:53 tomside (2) #30

Mítosz- és hitrombolás, ami ellen nem tiltakoznék, ha lenne bármi konstruktív tartama, valami olyan eredménye, ami nem dollárban meg elfogyasztott popcornban mérhető, de így IGEN!!! SZEMÉTRE VELE!

2010-12-04 18:36:55 urbkri (3) #29

Hármast adtam, de csak mert szeretem a biblikus témájú filmeket. Ugyanakkor ebben a filmben semmi olyan nincs, amit nem forgattak volna le korábban. Látványban semmi extra, gyenge szövegek (pláne a szinkron) és rosszul tördelt történet.

2010-11-04 09:51:53 Gasz András (2) #28

Légió:

Hangulatos helyszínnel és vicces nevű (Paradies Falls) étteremmel operáló film. A színészke játéka és a csúnya zombi és vámpírszerű emberkék és angyalok mind mind emlékeztettek a Pokolba taszítva minőségére a gond az hogy az vígjáték volt rendeltetésszerűen ez meg komolyan vette magát elvileg mégis tiszta B filmes horror paródia elemekkel operált annyira gyenge volt a színészvezetés a sztori is gagyi s röhejes volt rendesen.
Az idős néni azért félelmetes is volt picit és egybe vicces is mint a Pokolba taszítva magyarul átkozó öregasszonya. A filmzene néhol hatásfokozó akar lenni csak jelenetek alatta sokszor röhejesek mint írtam.
Paul Bettany nem tudom miért vállalta ezt így el lehet régóta kapott sok zsét?
Az akció jelenetek jó része is inkább klisés és vicces mint semhogy eredeti és félelmetes vagy jól megkoreografált lehetne.
A kötelező fekete karakter kellett ide érzem csak a korrektség jegyében. :D
Az első 20 perc utáni 20-25 perc egész jó hangulatos és ötletes ahogy hőseink egyre klausztrofóbb állapotban érezhetik magukat a kietlen vidéken üzemelő étteremben, amit kezd elözönleni a sötétség , egy démoni öregasszony és a legyek, sokasága. :)
Ráfoghatjuk, hogy első rendezés de akkor is gyengus ez.

2010-09-23 22:30:45 Gino007 (1) #27

Ez valami bődületesen szar volt...

2010-08-08 20:04:37 copeland (3) #26

Egyész jó lett volna, ha nem lett volna benne ennyi felesleges beszéd.

2010-08-06 20:05:52 Rorschach (2) #25

A félrefordítók dolgoztak ám ezerrel. Volt balszerencsém szinkronnal is látni, mert semmi normális nem volt a gépen, ami elérhető volt, és álmatlanságból fakadóan aludni sem tudtam. Még mindig sz*r film, és tök aranyos, hogy van ugyebár a fantasztikus odamondás, "Megadtad neki, amit kért, én pedig, amire szüksége volt". Na, hogy ebből hogy lett "Megadtad neki, amit akart, én pedig, amire vágyott", arról fogalmam sincs. Ez így tök értelmetlen, és ha lenne a jelentben katarzis (kéne, de ez egy ilyen film...), totál hazavágná.

2010-08-06 17:38:13 gomez1000 (3) #24

Ez egy alap zombis film lenne angyalokra hivatkozva. Csak nincs benne annyi zombi közelröl. Inkább a terefere megy, csak értelmetlenül. Van egy két látványos jelenet. A mamika az nagyon vicces benne, az angyal szárnyak pedig, amikor pörög az angyal és így védi ki a golyózáport :D szenzációs. A dumák nagyrésze elmenne, csak nem jó helyen van éppen, mikor akciózni kéne, akkor dumálnak. Sok a logikátlanság benne. Amikor az angyal mindenkit leöl, hogy megkaparintsa a gyereket, az anyjától pedig nem meri elvenni sem, hát ez megint vicces. Egyszer nézhetö.

2010-07-23 23:00:22 critixx (1) #23

A benzinkútnál a tévében Az élet csodaszépből látható kb. fél perc önmagában magasan jobb, mint maga ez a film...

2010-07-14 22:32:47 Csenki Réka (1) #22

Ennél a forgatókönyvnél még egy középiskolás osztály kreatív írás órán is jobbat össze tudna hozni. Amúgfy miből van az az újszülött, ami túléli, hogy másfél métert zuhan, utána 3x körbefordul egy kocsival? Ja bocs elfelejtettem ő a kiválasztott....

2010-07-14 22:30:01 Dimitryj (2) #21

IGEN! Ez talált. :D

előzmény: a6notes (#6)

2010-05-30 15:34:34 yesname (3) #20

Mindig is érdekeltek a hasonló témájú filmek misztikus filmek. Érdekes film volt, egyik végletében "Z", másikban pedig "A" kategóriás jelenetekkel. A szárnyas megvalósítás szerintem zseniális volt, a nagyi és a jégkrémes jelentek jók voltak és még a lényege is tetszett (megadta amit akart, másik amire szüksége volt, nem volt könyörületes - ezért bukott el). Sajnos mindez kevés a végtelenül egyszerű angyal-zombihadsereg és az időkitöltő unalmas cselekmények feledtetéséhez. (A szárnyak miatt 3-as :))

2010-04-13 08:09:06 BonnyJohnny (2) #19

Vicces történet, de az egyik barátom (aki szobatársam is), valamiért meg akarta nézni ezt a filmet. Én mondtam neki, hogy ne tegye, mert imdb.com, meg kritikus tömeg, de csak legyintett. Aztán megnézte, és elmondta, hogy tényleg borzalmas. Sajnos én nem néztem vele, ő már letörölte megnézés után (vagy közben), én meg nem fogom pazarolni rá a korlátozott kollégiumi letöltést, úgyhogy véleményt nem tudok nyilvánítani. Az osztályzásom pedig az övének a tolmácsolása.

2010-04-10 21:51:23 izmoskardviragillat24 (1) #18

a film vége remek konklúzió, mintegy ars-poeticája, talán a rendező is így volt vele, de mi mindenképpen... "...elege lett a sok hülyeségből..." :D

2010-04-05 21:24:48 GothMan (1) #17

Na, ez aztán tényleg egy nézhetetlen borzalom. Azért a cím mégsem hazudtolta meg magát, hisz az emberbőrbe bújt angyalok mocskosabb szájúak és szadistábbak, mint Pazuzu démon az Ördögűzőben. Mégis, kinek a fejéből pattant ki ez a baromság? :D

2010-04-02 10:25:20 critixx (1) #16

"Csak nekem van olyan érzésem, hogy a film lenyúlta a Terminátor első negyed óráját?"

A leírt jelenet alapján nem csak azt, hanem a Berlin felett az ég, illetve amerikai remake-jének hasonló jelenetét is.

előzmény: robynballantyne (#13)

2010-04-02 01:24:35 Hannibal Lecter (1) #15

Unalmas, papírízű, röhejes borzalom, hasonló mítoszkasztrálás, mint a Percy Jackson, csak Scott Stewart nem a görög, hanem a zsidó-keresztény mitológiába mélyesztette bele hitvány vámpírfogát. A Légió egyetlenegy minőségében működik: "unintentional comedy"-ként. Akik látták a plafonmászás világbajnokaként domborító, tűhegyes fogú, szószátyár nagymamát, azok pontosan tudják, miről beszélek. Idióta akciómaraton pocsék dialógusokba és gyorsfagyasztott vadgiccsbe göngyölve. Okádhatunk...

2010-03-19 15:57:46 a6notes (3) #14

Mint még jópár film.

előzmény: robynballantyne (#13)

2010-03-19 15:06:04 robynballantyne (3) #13

Arra a részre gondolok, amikor Mihály kiköt a Földön, lop magának egy kabátot, néhány fegyvert, stb.

2010-03-19 08:42:16 Daemiaen (2) #12

Egészen jól indul, majd Paul Bettany Paradise Falls-i megjelenését követően átcsap borzalmasan gagyi és felületes diskurzus-sorozatba, ameddig persze a gonosz angyalok a sivatagban römiznek és hagyják kibontakozni a szereplőket. Pénz nélkül nem lehet és kár is egy nagyívűnek szánt filmet elkészíteni, Paul Bettany kezében pedig úgy áll a fegyver, mint Schwarzeneggerében a csokor virág.

2010-03-18 22:33:42 "L" (2) #11

Mérges vagyok, mert jól indult a film és akár egy klassz "büdös-dohos" akció-horror is kisülhetett volna belőle. Sajnos egy unalmas, túldumált, zagyvasz, katyvasz lett, néhány jobb jelenettel.

Daemiaen-nek üzenem, hogy Paradise Falls az a Dél-Amerikai vízesés, ahová a jó öreg Carl Fredricksen bácsi utazott.
Végül is csak az egész film alatt gondolkodtunk ezen és hazafele ugrott be. :)

2010-03-17 10:19:15 pyrooo1 (2) #10

egyetlen valamirevaló,jó jelenet a nagyis,de azt is már trailerben lelőtték

2010-03-16 15:45:00 Olórin (2) #9

Rémesen összezagyvált, pofátlanul logikátlan ostobaság. És még az akciók is csak elvétve sikerültek jól.

2010-03-02 20:36:28 hogen (3) #8

Olyan nem is tudom semmilyen.Most akkor az angyalok viselkedtek ilyen démoni módon vagy hogy is van ez?Egyébként a film elején van egy idézet a Zsoltárok könyvéből Psalm 34:11 a sorszám az jó de amúgy az a 33.zsoltár és a 12es rész nem a 11 es:(

2010-02-21 20:37:19 VVega (4) #7

Szerintem az egész film egy marha nagy idézőjelben foglaltatik benne jól. Egy percre sem veszi komolyan önmagát, vagy bármi mást. Bűnös élvezet, ironikus-parodisztikus kaszabolás, meglepően jó akciókkal fűszerezve.

2010-02-19 09:05:56 a6notes (3) #6

Ha a férfi főhős karakterének alakítását Lorenzo Lamas-ra bízták volna, mindjárt a helyére kerülne minden :)

2010-02-19 08:18:50 depositum (1) #5

"kicsit buta"

Én lekapartam magam. Ennyi logikátlanságot, ostobaságot, fejetlenséget, összekutyulást már régen láttam (ha láttam egyáltalán). És ez csak a forgatókönyv, de a rendezés hasonlóképp minuszokba szárnyal.

előzmény: Oscee (#4)

2010-02-19 02:55:21 Oscee (2) #4

Lehet, hogy azért van, mert rászoktam a délelőtti mozizásra (úgy olcsóbb :), de én alig bírtam ébren maradni alatta, szóval izgalmasnak azért nem nevezném.
Kicsit sablonos, kicsit unalmas, kicsit buta, de azért egyszer valóban elmegy. De emellé tényleg kell a popcorn :)

előzmény: a6notes (#3)

2010-02-19 01:23:10 a6notes (3) #3

Hasonlóképpen a Sherlock Holmes-hoz, itt sem sok köze van az alapokhoz a témának,... egy légiónyi angyallal küzdenek a túlélésért gépfegyverekkel, egy sivatag közepén lévő bisztróban. (Ugye a bibliai alapok szerint egy angyal is városokat, nemzeteket pusztított el minden erőfeszítés nélkül, tehát az ilyeneket el kell felejtenünk.) Úgy gondolom a célközönség hasonlóként veszi majd, mint pl. a Pengét, és körülbelül mindenkinek ez ajánlott: tekintsük mondjuk vámpíroknak az angyalokat és mindjárt kevésbé zavaróak az ellentmondások. Tehát így amit kapunk az egy akciófilm, a félelmes-fantasy-s fajtából, a műfajtól elvárható (nem túl meggyőző) színészi teljesítménnyel, pörgős (követhetetlen) vágásokkal, ennek megfelelő (gyenge) rendezéssel és kissé kusza forgatókönyvvel. Az osztályzatom ehhez mért és egyszer azért nézhető, megfelelő hangulatban elkapva még szórakoztató is.

2010-02-12 14:51:57 GothMan (1) #2

Az. Főleg, hogy a "légió" kifejezést bibliai értelemben démonokra szokták alkalmazni, és nem angyalokra. Bár én azért kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki ebből a sztoriból. :D

előzmény: largo (#1)

2010-02-12 14:20:47 largo (?) #1

Már a tartalomismertető is egy merő idiotizmus.