Gipsy Side (2006) ☆ 👁

(Gát Balázs)

magyar dokumentumfilm

?,?

2011-02-10 21:36:15 PG (3) #6

Valószínűleg rap rajongóknak tetszenek bizonyos jelenetek, de maga a film gyenguska. Látszik, hogy sok anyagot felvettek, utólag vágással és sok elhagyással is csak egy közepes filmet tudtak összehozni. Kár, a téma megérdemelte volna az előre tervezést, koncepciót, stb. stb.

2010-02-07 15:54:47 anitacsilla (4) #5

Sajnos nem tudok segíteni, TV-ben láttam.

előzmény: norbib2 (#4)

2010-02-06 23:20:56 norbib2 (4) #4

Sziasztok!
Nagyon megszeretném nézni ezt a filmet, vagy megszerezni! Ha tudtok segiteni nagyon megköszönném! cimem: norbib@citromail.hu
Elöre is nagoynköszönöm! norbi

2010-02-06 18:49:18 anitacsilla (4) #3

Hozzám sosem állt annyira közel a hiphop, de nyitott vagyok, és ha valami jó, azelőtt elismerésem.
Milyen generációhoz tartozol,[: Azuroo andrew :], hogy így lehúzod a tagjait zenei ízlés tekintetében? Egyátalán biztos, hogy rá lehet húzni egy teljes generációra 1-2 stílushoz való vonzódást? Kíváncsi vagyok.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#2)

2010-02-05 21:35:25 [: Azuroo andrew :] (3) #2

Másfél évtizede rajongok a hiphop zenéért így elfogultságom tagadhatatlan; azonban a magyar rap sajátos alakulásáról megvan a véleményem. Egy-két kivételtől eltekintve lesújtó a helyzet, zenei alapok tekintetében a műfaj ismeret és a mintázási kutúra teljes műveletlensége érezhető a producereknél, a szövegek pedig általában depressziós vagy öntömjénező jellegű torz tónusban előadott performanszok.

De nem ezeké a srácoké ! Lehengerlő flow, egyedi stílusban Twista szerű sebességgel. Bár méltó zenei alapokra készítenének lemezt ! A legjobb magyar zenei producerek Tibbah (ő jó szövegeket is ír, de más stílusban mint a srácok a filmből) és Fira

És ha már hivatkoztam fentebb a gyors rímelés egyik újkori mesterét :

A dal mintája egy Luther Vandross szám a nyolcvanas évekből

4:06 a kimintázott rész

Milyen kár a hogy generációm legnagyobb része a pocsék musicalek és a trance/progressive house bűvkörében él...

előzmény: anitacsilla (#1)

2010-02-05 20:38:38 anitacsilla (4) #1

A film jó, amit pedig bemutat, az zseniális. A kb. 13-16 éves roma srácok valami eszeveszettül jól nyomják. Vérprofi rapperek, nekem leesett az állam tőle.