My Architect (2003) ☆ 👁

(Nathaniel Kahn)

amerikai dokumentumfilm, életrajzi film

?,?

My Architect (2003)

"Louis I. Kahn, akinek a beton- és téglaformái építészgenerációkra voltak hatással, és tették őt, a legtöbb építészeti iskola szerint, Amerika legnagyobb élő építészévé, vasárnap este meghalt szívinfarktusban a Pennsylvania Station állomáson. 73 éves volt. Gyászolja őt felesége és lánya, Sue Ann."

Mikor először olvastam ezt a nekrológot, be kell valljam, a saját nevemet kerestem. Én is a gyereke voltam, az egyetlen fia. Nem ismertem jól az apámat. Sosem vette el az anyámat és sosem élt velünk... 11 éves koromban halt meg elképesztő körülmények között: Tönkremenve és egyedül érte a halál hazajövetben Indiából. Összeesett a földszinti férfi mosdóban a Penn Station vasútállomáson, New Yorkban. A rendőrség nem tudta azonosítani, mivel, ismeretlen okok miatt ki volt húzva a címe az útlevelében. Elvitték a városi hullaházba, ahol három napig feküdt anélkül, hogy keresték volna. Vajon mit gondolhatott a legvégén? Látott bárkit is? Beszélt valakivel? Tényleg elhatározta, hogy elhagyja a feleségét és velünk él, ahogy anyám mondta? Évekig küzdöttem, hogy megelégedjek azzal a kevéssel, amit apám életéből adatott látnom. De ez nem volt elég. Meg kellett ismernem őt. Rá kellett jönnöm, ki is volt valójában. Így útnak indultam, hogy lássam az épületeit és megtaláljam mindazt, amit maga után hagyott. Elvitt a világ másik oldalára is miközben kutattam azt az embert, aki itthagyott engem annyi kérdéssel.

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

4,5
Shine a Light (2008)
Rolling Stones Scorsese szemével
3,7
No Direction Home: Bob Dylan (2005)
"No Direction Home" - A Bob Dylan-dosszié
4,2
When We Were Kings (1996)
Amikor királyok voltunk - Muhammad Ali
Serial Killers (1994)
Sorozatgyilkosok
3,9
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (2008)

3,9
God Bless Ozzy Osbourne (2010)

4,0
Leonard Cohen: I'm Your Man (2005)
Leonard Cohen: Én itt vagyok neked
3,5
Woody Allen: A Life in Film (2002)
Woody Allen - Életem filmje
4,4