Czukor Show (2010) ☆ 👁

(Dömötör Tamás)

magyar dráma, vígjáték

3,1

2015-03-15 23:13:26 Frank Tyrell (5) #20

Másodjára sokkal laposabb, és nem üt akkorát. De üt.

2014-09-19 20:28:42 tomasso (2) #19

Pedig milyen jól indult, a kezdő képsorok nagyon ültek, aztán valami elbaltázott szenvelgés lett belőle, hiteltelen történettel és karakterekkel. Amikor a szart próbálják még jobban kiforgatni, ne várjunk túl sokat, csak még nagyobb szart kapunk - a show része meg is felelt ennek kábé.

2014-09-18 21:09:29 somogyireka (5) #18

Ma találkoztam a rendezővel, óriási egy arc.Strandpapucs, hatalmas test, sok-sok tetkó, pánkfrizura, hozzá kelléknek egy járni nehezen tudó, döcögő buldog. De az egész egyben mégis roppant harmonikus, ja, a szeme meg ragyog a szemüvege mögül. Igazán édes fiúka,na jó férfi.

A Premier c. filmjét nézném nagyon meg, sajnos nem találta a szemetesszerű dvd-tartóban, de majd beszerzem.(az Offside-ról azt mondta,ne nézzem meg,nem sikerült jól, elmesélte,miért)

Éppen színházat rendez az Állatfarmból, és új filmmel pályázik, aminek a forgatókönyve már teljesen kész. Studio 69 a címe.Odaadott egy kis prospektust róla.

2014-09-03 17:30:39 Raul (3) #17

Egy kicsit olyan Mónika-Show werkfilm benyomást kelt, de mivel ezt mozifilmként aligha lehetne eladni, ezért rátesz még egy lapáttal (sőt, nem is eggyel). Filmként szinte értelmezhetetlen, viszont a kulisszatitkok miatt érdekes, és Árpa is jó benne (persze alighanem kb. önmagát alakítja).

2013-11-25 10:33:09 somogyireka (5) #16

Ritka míves játék a Czukor Balázsé, ilyet azt hiszem nem láttam még. A kékfestő szövetek elkészítéséhez használt mintafák jutnak eszembe, amelyek szinte beleégetik az anyagba a mintát..szóval, hogy Balázs arcára is valahogy ráégett(!) a szerepe.(valószínű egy kékfestős sikítana, miket írok, de hirtelen nem jut eszembe jobb példa)

2013-11-24 22:23:34 somogyireka (5) #15

hát, kínos,nem kínos, de k.ra tetszett..biztos mert az egyik létező legalantasabb ösztönömre hatott, a kíváncsiskodásra,mely ugyanúgy a sajátom, mint a többi mellette.... De az ötös részemről azért csak a kegyetlenül éles és pontos színészi játéknak szól, végül is csak látlelet rólunk(na jó, rólam nem, mert én különb vagyok)A történetet ennél a filmnél teljesen felesleges kommentálni is. Ez ilyen,már megszokhattuk, nem? Ilyen filmek (kibeszélőshow-k) is mellettünk futnak épp, aki nézi magára vessen.

2011-03-23 00:23:38 -senki- (3) #14

A tvfelvétel gyártásának bemutatása érdekes, ízes, amiatt működik igazán a film. A leírásban említett

"A film két drámát mutat be egyszerre. Egy szerelmi háromszög szomorú történetét Füst Milán: Boldogtalanok című színműve alapján, illetve a "dráma drámáját", hogy egy családi tragédia hogyan válik árucikké és médiaeseménnyé, ha a kényelmetlen "utó- és mellékhatásoktól" megszabadítják a befogadót"

egyáltalán nem hiteles, egy az egyben egy mindennapi ócska talkshow jelenik meg, komolyan vehető dráma nélkül.

3,5/5

2011-01-13 01:33:32 ksand (4) #13

Egyszerű, de élveztem...

2010-07-17 21:35:19 hhgygy (2) #12

Sokat vívódtam, hogy szar-e ez a film, vagy megér egy közepest. Végül a szar mellett döntöttem, de nem nézhetetlen kategória, mert elejétől fogva kíváncsi vagyok, hogy még hány hibás, kimódolt, műmájer jelenet lesz benne. A hosszúhajú depressziós-debil Bajorimre-klón (akit részben Imrének is hívtak, hoppá!) különösen érdekes volt, de ugye nem paródiának szánták, csak úgy sikeredett.

2010-04-09 20:55:28 Kremy (1) #11

A mozi végén mind a hatan (merthogy ennyien voltunk a teremben) széttártuk a karunkat,hogy mi a jó büdös franc volt ez?! Életem legrosszabb filmjei közé sikeresen bekerült. A sztori bűnrossz,a vége összecsapott,meg úgy az egésznek semmi,de semmi értelme nincs. A média erkölcstelen,igen,de ezt sem ebből a filmből tudtam meg. Szomorú.

2010-04-04 12:36:56 bearney (3) #10

A zárókép azért megér egy 10 pontost!

2010-04-02 21:04:49 carmine (3) #9

Érdekes egy film. A színészi játékkal nem volt gond. Eleinte Czukoe Balázs nekem hiteltelennek tűnt, mint talk-show vezető. De aztán összességében vele sem volt gond. Külön tetszett Szabados Mihály játéka és karaktere. A film első felében sokat nevettem a palin. A film humorforrása is ő.
Engem is érdekeltek a kulissza titkok, ám ezekből valóban kevés volt.A vége felé már eléggé hatásvadásszá vált a film. Doszpot behozatal meg szerintem a legrosszabb ötlet volt, amit kitalálhattak. Nem tudom mi volt a céljuk vele, de szerintem pont, hogy fordítva sült el a dolog. Odáig rendben van, hogy próbáltak minél több olyan embert szerepeltetni, akik gyakorlatilag önmagukat játszották. De pláne úgy, hogy évekkel ezelőtt visszavonult, nem tudtam komolyan venni.
Tény, hogy a média eléggé erkölcstelen és embertelen. De azt ne felejtsük el, hogy kvázi mi, az emberek tettük évtizedekkel korábban azzá. Hiszen ők csak azt mutatják, amire igény van. És itt most nem a magyar médiáról beszélek, hanem globálisan értem. Addig nem is lesz rendben a média egyensúlya (vagy , hogy is fogalmazzak), amíg egy női mellet csak 11 óra után lehet megmutatni, mert, hogy "tönkreteszi a fiatalokat", de az erőszakot fél héttől kendőzetlenül be lehet mutatni, mindenféle akárhányas karika nélkül a híradókban.

2010-04-02 20:40:31 Gasz András (3) #8

Lemaradt a százalék bocsika: 60%

2010-04-02 20:25:57 Gasz András (3) #7

Érdekes én utálom az Álom.net típusú illetve a magyar romantikus vígjátékok áradatát, de a Taxidermia hatalmas magyar művésziessége is megfeküdte gyomrom és elmém. De annak legalább volt fontos mondanivalója más kérdés hogy azt hogyan adták elő.

Ez a film se hagyott mély nyomott bennem, mivel utálom a talk-showkat, de sok ismerősömtől hallottam a kulisszatitkokról, így gondoltam meg nézem emiatt és ugyan kevesebbet a vártnál, de kaptam hatásos jeleneteket azokból a kulisszatitokból illetve a média undorító hatalmáról és a média embertelenségéről, erkölcstelenségéről.

előzmény: Daemiaen (#3)

2010-04-02 19:44:35 zéel (4) #6

Mi lenne az aktuális? Mi csigázna fel?

előzmény: GabN (#5)

2010-04-02 19:38:55 GabN (?) #5

Én ugyan még nem láttam a filmet, de a téma nem tűnik túl aktuálisnak...
különösebben nem is csigáz fel!

2010-04-02 19:29:52 zéel (4) #4

Csak remélem, hogy mindketten tévedünk. Én a Czukor Show nézőszámát illetően, te pedig (az egyébként logikus) okfejtésedet illetően.

előzmény: Daemiaen (#3)

2010-04-02 18:59:13 Daemiaen (3) #3

A probléma az, hogy nem a Taxidermia vagy a Fehér tenyér alapján azonosítja a hazai állampolgár a magyar filmet, hanem a Szinglik éjszakája, az Álom.net és társaik nyomán, így pedig a jobbakra sem fognak beülni, amelyek kisebb hírverést kapnak, nem foglalkozik velük a bulvármédia és még a mozik is alig játsszák őket. Ördögi kör, aminek változására semmi esély. Soha nem lesz jobb a magyar film helyzete.

2010-04-02 17:20:44 zéel (4) #2

Igen. Csak az az "érdekes", hogy a semmivel sem jobb (szerintem: rosszabb!) Kecskebűvölőknek 1 hét alatt van legalább 10000 nézője, addig ennek a magyar filmnek, jó ha lesz 1000! (Pedig minden normális ország - a lengyelektől a franciáig, a csehektől a szerbekig, nem is beszélve az amerikaiakról - előnyben részesíti a saját filmjeit!)

előzmény: Daemiaen (#1)

2010-04-02 16:16:54 Daemiaen (3) #1

Én azt mondom: menjen előbb a "film", aztán lehet szatírával is próbálkozni. Persze a szép magyar valóság a film terén és az élet egyéb vonatkozásában is jócskán benne van.