Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010) ☆ 👁

(Chris Columbus)

amerikai-angol-kanadai fantasy, kalandfilm

2,5

2019-09-17 16:27:24 critixx (1) #30

Talán a legrosszabb az összes young adult hülyeség közül, még az Eragon-t is alulmúlja. Valószínűleg sosem csinálnak már jó görög mitológiás filmet.

2016-05-11 11:34:56 Havierez (4) #29

Mint film nem volt egy nagy durranás viszont tetszett benne hogy a hős Percy sok nehézsége ellenére )diszlexia, nyugtalanság) is vezetővé tudott válni.

2013-09-01 10:16:09 BonnyJohnny (2) #28

Én is a második rész miatt néztem meg. De én őszintén szólva negatívan csalódtam. Vártam a Chris Colombus rendezte Harry Potter filmek színvonalát, de nem kaptam meg. Mivel nem olvastam, ezért nem tudom, hogy az eredeti mű gyengébb-e ennyivel Rowling alkotásainál, vagy a forgatókönyvíró szúrta el az adaptálást. Mert ebből a filmből pont az hiányzik, ami a Harry Potter gyerekesebb részeit is jóvá tette. A maga szintjén jó történet és karakterek. Ebben csak egy nagy rakás sablon van, mindkét esetben. A gyenge színészek mellett (vagy miatt) erőtlen karakterek, akik között még a dinamika sem működik, a történetben olyan logikátlanságok és erőltetett csavarok, amitől a fejemet fogtam.
Ez mellett még egy kicsit lapos is, ami hát kalandfilmnél na...

2013-08-29 15:59:51 Glasseye (4) #27

Mivel most jött ki a második része ennek a sorozatnak, így azt gondoltam itt az ideje megnéznem a Villámtolvajt. Nagyon kellemesen csalódtam benne. A film nagyon szépen, érthetően, logikusan és következetesen van felépítve. Nagyon tetszett ahogy a mi világunkban játszódik. Szó szerint ókori mítoszok modern környezetben bemutatva. A színészi alakítások a helyükön voltak. A látvány is pazar volt, bár egy kicsit több pénzt is áldozhattak volna az effektekre!
Annak ellenére hogy néhol leült a film és kezdett unalmas lenni, nagyon jó szórakozást nyújtott és kellemesen kikapcsolt! nagyon erős négyes osztályzatot kap tőlem!!

2011-02-01 20:24:25 Póda Gergő (?) #26

Ilyen gagyi filmet se igen láttam még:D:D

2011-01-12 00:29:21 Cifó (2) #25

A híre elég rendesen megelőzte eme alkotást...nem is csalódtunk benne. A kezdésnél még valamire számíthatnánk is, látva a neves színészeket, de mint manapság sok helyen, velük sem lehet javítani az ilyen filmeket. A sztorival haladva folyamatosan, egyre nagyobb baromságokba ütközünk, nulla játék, gagyi jelenetek, végtelenül leegszerüsített cselekmény, tele felesleges részekkel. Talán egyszer csúszna is, de a zárás mindent vitt. Nagyon nagy jó indulattal 2-es.

2011-01-02 18:42:54 czeppelin (2) #24

Nem semmi film. : D Dióhéjban: Pirece Brosnan Hagridra maszkírozva, Lady Gagára lótuszozó félistenek Las Vegasban, gitáros rocker Hádész, Olympos az Egyesült Államokban. Columbus nem tudom, mit akart ezzel. Az általa rendezett HP filmeknek sem ér a nyomába, és néha tényleg olyan érzésem volt, mintha a Hercules/Xéna sorozatok egyikét nézném.

2010-06-17 13:33:18 Gasz András (2) #23

Villámtolvaj - Percy Jackson és az olimposziak:

Beigazolódott előzetes piciny várakozásom. Gatyi sztorit alkottak a görög mitológiát elamerikanizálták rendesen. Másik fájó elem volt hogy nagyobb jó nevű és máshol jól játszó színészek mit kerestek eme filmben. (pl Sean Bean gondolom a dollár arány volt a nagy sötét úr :D most ) A rendezés is tipikusan jelzi hogy igen ez itt a Harry Potter 1-2 rendezőjének filmje. Vontatott lassú kevés de legalább látványosabb akcióval és egész jó filmzenével. Sok mindent leegyszerűsítettek a mitológia szintjén gondolom a tinik voltak minden szempontból a célközönség a regényben is a filmben is. (ala Alkonyat franchise). A főszereplő pedig jobb lett volna ha a modellkedést vagy a bulvárcímlapokon csillogva mint helyi tv sztár a lányok nyálcsorgatásáért dolgozott volna, színészként itt sajnos nulla.

2010-04-19 16:28:51 Rorschach (3) #22

Rendezés egyes. Színészi játék egyes. De kivétel nélkül mindenhol rossz kritikákat kapott, kb Dragonball szinten, és szerintem annyira nem is volt rossz. Legalább a látvány rendben van (legalábbis legtöbbször...).

Ja és véletlenül az elejéről kihagytam a legfontosabbat, forgatókönyv: egyes :)

2010-04-11 13:17:04 ekrekirts (1) #21

Úristen de gáááz ez a film, tipikus kínodban röhögős, annyira ratyi cucc, hogy mármár jó :D Néha csak nézel és nemtudod, hogy ez most MI??? Ezt most miért?? Maguk a karakterek, a helyszínek pedig omfg kategória :D szuperzs

rokker hádész LOL

2010-03-30 23:40:11 Hannibal Lecter (1) #20

Micsoda egy baromság - jellegtelen rendezés, steril trükkarzenál, papírmasé-figurák, a görög istenmitológia vérlázító szembeköpése. Ezért nagy kár volt, ráadásul a főszerepet alakító srác nemcsak durván erőlteti a Barátok közt színvonalat, de már a megjelenése is irritáló... abba meg már kínos is belegondolni, mennyi nagy sztár rohant egymást taposva aláírni ehhez a semmitmondó agygyaluláshoz.

2010-03-21 10:48:01 Yuu (3) #19

Szeretem a hasonló műfajú filmeket, és mivel a könyvet is olvastam, elég sokat vártam tőle...- kár volt..-.-"...

2010-03-20 20:45:10 Daemiaen (2) #18

Te meg az angol nyelvet. :)

előzmény: Dimitryj (#17)

2010-03-20 18:57:08 Dimitryj (2) #17

OMFG! They are raped the greek mhitology!

2010-03-20 18:51:38 Csenki Réka (2) #16

Ja most olvasom a korábbi véleményeket. Azért nehogy már Harry Potterhez hasonlítsátok. Az legalább következetes és lélektanilag alaposan kidolgozott, de ez...

2010-03-20 18:49:45 Csenki Réka (2) #15

A görög mitológia megcsúfolása és megerőszakolása. Szánalmas, hogy Olümposzt az Empire State Building tetjére "tették", az alvilág Hollywoodból nyílik, és az egész film során egyetlenegy görög szinész(nő)t számoltam össze. Mitológia hülye (amerikai) gyerekeknek.

2010-03-15 10:27:52 Gatyamadzag (2) #14

Tegnap volt szerencsém a filmhez, semmi extra sőt kifejezetten bugyuta, a könyvet nem olvastam így sajnos nehezebb véleményt formálni de mikor lemennek az alvilágba és rájönnek, hogy na bazzeg csak 3 gyöngyünk van ott fogtam a fejem. Meg alapvetően hülyeség az egész, az istenek háborút akarnak indítani és Percynek felkéne menni, hogy elmagyarázza nem ő a tolvaj ő meg ehelyett az anyját megy megmenteni. Ez milyen módon állítaná meg az Istenek háborúját? Sehogy, csak a történet úgy lett írva, hogy a villámot és megtalálják ott, megint csak bugyuta módon -.-. Doh. szóval ezek alapján ez a film egyszerűen rossz.

2010-03-14 09:33:13 toalettkacsa (1) #13

Számomra az idei év eddigi legroszabb filmje. Mondjuk nem is vártam sokat...

2010-03-08 14:44:18 Norman (2) #12

Én csalódtam a filmben aki olvassa a könyvet ahogy én az szerintem egyetért! ennél tízszer jobbat vártam Én is rajongok a mitológiáért és !másképp nem is szeretek olvasni de ez a könyv megfogott és a filmjétől sokkal többet vártam! Egy nagy csalódás volt kijönni a Palace moziból ennyi !

2010-02-25 10:12:10 Il Matto (?) #11

A képek alapján ez lehet, hogy sorozatként nem állná meg a helyét még mondjuk egy TV2 délután 5-ös Kevin Sorbo Herculessel szemben sem, de akkor minek Uma Thurman, meg Brosnan?

2010-02-25 09:33:02 opposition (3) #10

Nagyon bugyuta...

2010-02-23 09:10:59 Venes (3) #9

De akkor igazából már Olympos, ha szakszerűek akarunk lenni. :)

A film meg...gyerekfilm. Ha máshonnan nem, de innen egy kicsit tanulnak a görög istenekről... A más kérdés, hogy mennyit és milyen minőségben. :)
Azért számomra pozitív, hogy nem volt romantikus csókdobálós jelent.

előzmény: gringo (#5)

2010-02-21 11:02:10 Gasz András (2) #8

Semprini hogy felhúzta egy 5-össel. :) Most már csak Bolond Pierot kéne egy 1-essel a szokásos ellensúlyozásra. :)

2010-02-21 10:02:33 project640 (2) #7

Most néztem meg hétvégén feleségemmel, gondoltam nem viszem el egy farkasemberre, így maradt ez. Nagyon gagyi film. Sommázva. Kiskorom Titánok harca izgalmasabb volt. Tulajdonképpen azért néztük meg, mert sok kritika a Twilight-al, és a Harry Potterrel hasonlította össze. Semmi köze egyikhez sem. Nekem mindkettő tetszett, de itt sem a karakterek, sem a képi világ, sem a zene, sem a rendezés nem fogott meg. Nem értem hogyan adhatják a nevüket ehhez nagy sztárok. A 2 pont csak azért ,mert tetszett a Medúza! :-)

2010-02-20 12:55:13 Daemiaen (2) #6

Diszkont film diszkont megvalósításban. Nem véletlen a februári bemutató egy blockbuster-wannabenek, a Fox is csupán titkon bízott benne, hogy egy újabb franchise lesz születőben, nos, nagy valószínűség szerint és remélhetőleg nem. A Percy Jackson koncepciótlan, képi világában jellegtelen, rendezésileg pedig a Dragonball golyók utáni hajkurászásának méltó párja, ami semmilyen szinten nem tud maradéktalanul teljesíteni. Ja, de: a Fox 75. évfordulós logója pofás nagyon.

2010-02-19 21:23:09 gringo (?) #5

Lehet, hogy ismert, de helyes-e? Kétlem.

2010-02-19 21:19:58 Leslie (2) #4

Mindkettő változat ismert. Mint: Odüsszeia és Odisszea.

előzmény: gringo (#3)

2010-02-19 21:17:29 gringo (?) #3

Az senkit se zavar, hogy nem Olimposz, hanem Olümposz?

2010-02-15 16:36:02 M.Borbála (?) #2

Egyetértek az előttem szólóval. A film az Egyesült Államokban játszódik, még az Olimposz-hegy csúcsa is az Empire State Building 600. emeletésre került. Hogy miért? Mert az USA a világ közepe, de kúltúráltan ezt úgy magyarázzák, hogy a mai világban a Nugati Civilizáció most éppen ott virágzik a legjobban, ezért az istenek is odaköltöztek. Szerintem elég furcsa, de ők tudják. Az időpont pedig napjaink. :-)

2010-02-15 00:13:45 depositum (3) #1

Akár azt a címet is adhatták volna neki, hogy "Harry Potter és az olimposziak". A középkor helyett ókor, de egy kaptafa. Mindazonáltal élvezhető, főleg azoknak, akiknek a HP filmek is bejöttek.