Politist, adjectiv (2009) ☆

(Corneliu Porumboiu)

román dráma, krimi

3,6

2017-03-04 22:57:18 hhgygy (3) #21

Mindig a románoknak sem sikerülhet, pedig igen kedvelem a (2000 utáni) filmjeiket. Ez most nem jött be.

2017-02-26 12:01:55 ryood (5) #20

megvan az eredeti dvd, magyar felirattal és szinkronnal, csak pont kölcsönadva..

előzmény: hhgygy (#19)

2017-02-26 11:52:45 hhgygy (3) #19

Ha újranéznéd, illetve, ha valaki még megnézné, egyelőre itt lehet
(Persze, aki nem tud románul, le kell tölteni, meg a hozzá tartozó eredeti DVD-feliratot, ami szintén elérhető a szokásos kioszkban)

2017-02-25 20:03:04 somogyireka (4) #18

Élvezettel hallgatom a román nyelvet, mintha a Balkán-félszigetet dél francia tenger mosná. Izgalmas keverék, mint ahogy az ilyen magukba boruló, zárkózott, öntörvényű Cristik.(főszereplő) Fu, ez a típus nekem pont a gyomromba szúr bele..
A téma nagy, hű maradok-e a saját elveimhez, ezzel veszélyeztetve higgadt, viszonylagos kényelmes mederben hullámzó életem, vagy behódolok, megalkuszok a fennálló törvényekkel, ahol magam vesztem el?
Persze aki hóhérnak megy az számítson arra, hogy lesz lefejezés.. Az értelmező kéziszótárral meg nem érdemes harcolni, a törvény az törvény, még akkor is ha ember írta, ha nem is abszolút néhány definíció valamihez alkalmazkodni kell, mert a bárányokat valahogy terelni kell..
A főszereplő-féle "behódolás", engedelmesség csak látszólagos. Amikor a táblára ír, már csak úgy csinál, mintha ott lenne.. Bekaphatjátok, tetten érem nektek a piti kis hasisozókat, de engem már nem értek el...

2017-02-25 14:22:11 ryood (5) #17

én magyar szinkronnal néztem, bevallom..(egyébként kiválóan sikerült!)

és igen, az ember könnyen mondja, hogy így meg úgy cselekedne ilyen vagy olyan helyzetben (az ötödik pecsét..) de inkább nem fogom itt álbátran hangoztatni, hogy mennyire szánni való Cristi, mert simán lehet, hogy még annyira se mernék szembeszegülni a feletteseimmel, mint ahogy ő teszi a film nagy részében.
nekem így is iszonyú szimptaikus karakter ő, és azt hiszem teljes mértékben el tudom fogadni (talán saját jellememből fakadóan) beletörődését..

írj majd mindenképp hosszan is a filmről!

előzmény: somogyireka (#16)

2017-02-25 13:55:30 somogyireka (4) #16

Igazad van, visszanéztem..a fickó, aki a táblára ír, tényleg Cristi, elsőre nem ismertem meg hátulról, meg a román miatt a hangját sem ismertem fel, de úgy tűnik, tényleg ő az.. Hu, jó kis feladat itt véleményt alkotni, mert az ember azzal amit e filmről ír végül is magáról vall..persze itt papíron lehetnek nagy álmaink magunkról, de hasonló helyzetben..rápihenek picit

2017-02-25 11:13:12 ryood (5) #15

szóval..
ő mondja el a tervet, egészen semleges hangon. mintegy beletörődve abba, hogy szépen bedarálta őt is a rendszer..bár a neve nem hangzik el, nekem mégis az jött itt le, hogy részt vesz az akcióban.

2017-02-25 11:01:06 ryood (5) #14

fú, most nagyon újranézném a végét...
akkor lehet ez is többféleképpen interpretálhtó..

2017-02-25 10:57:51 ryood (5) #13

vagy lehet keverem a tervvel, amire utalsz te is. de már abból is egyértelmű, hogy cristi részt vesz az akcióban (ő olvassa fel narrátorként, ismerteti a nézővel). végül megadja magát, és asszisztál hozzá..nekem egyértelmű volt ez.

2017-02-25 10:51:33 ryood (5) #12

ha pontosan emlékszem, a legutolsó snitt a filmben egy jelentés a tettenérésről, letartóztatásról (amelyben ő is részt vett), amelyet Cristi olvas fel narrációként.

előzmény: somogyireka (#11)

2017-02-25 10:39:21 somogyireka (4) #11

Írd le, légysz akkor,mi volt a vége, mert többszöri mégnézésre sem jött nekem át, hogy ott ki kicsoda. Odáig értem, az értelmező szótárban leellenőrzik a szavakat, majd valaki táblára írja fel a tettenérés vázlatát, na de ott nem hangzik el Cristi neve, vagy ? Amúgy nagyon tetszett, csak ezt a részt lássam tisztán, s utána majd átgondolom az egészet ennek fényében.

2017-02-25 07:43:03 ryood (5) #10

a rendőr főhőse a filmnek végül részt vett a srác letartóztatásában.
ezt ugye rendhagyó módon ábrázolja a film..

előzmény: somogyireka (#9)

2017-02-24 23:33:38 somogyireka (4) #9

mielőtt nagyon belemelegednék, hogy írjak róla, szóval mi volt a vége? nem tudom, hol jártam, de nem világos..

2017-01-02 23:05:49 ryood (5) #8

akkor vigyem magammal majd budapestre a dvd-t?
megvan eredetiben.

előzmény: somogyireka (#7)

2017-01-02 23:02:27 somogyireka (4) #7

csak megerőltetni vagyok hajlandó magam, nem kicsit

2017-01-02 22:58:50 ryood (5) #6

sokat kér a film a nézőtől ezt belátom, de ha hajlandóak vagyunk egy kicsikét megerőltetni magunkat, akkor óriási élményben lehet részünk, ami semmihez sem hasonlítható.
nagyon ritka az ennyire különleges alkotás.
igazi nemfilm film.
csillagos ötös.

2011-10-20 13:44:01 Galovicz Gyórgy (5) #5

Szerintem ezek a fiatal román rendezők sokkal bátrabbak,talán a helyzetüknél fogva mint a mieink. remek film.

2010-11-14 22:52:59 deviant (4) #4

jól párbeszédeket, tiszta rendezést, kötött színészvezetést kapunk a rendészet, nyelvészettől. a román filmművészet jelképesen egy ébredő óriás.

2010-05-19 21:55:18 zéel (4) #3

A lelkiismeretünkre hallgassunk vagy a főnökünkre? - kérdezi a román film. (Magyar film ilyet nem kérdezne. Egyértelmű a válasz.)
Egyébként jó előtanulmány a Sátántangóhoz. Akinek viszont már ez is sok, az a Sátántangóval ne próbálkozzon!
Erős négyes!

2010-05-15 22:59:12 sleepingdancer (4) #2

lassú tempójú, jól átgondolt, érdekes film, ami finoman csöpögteti a groteszk humort is a kilátástalanság és kiszolgáltatottság érzésének közvetítése mellett

2010-05-14 08:53:00 Daemiaen (3) #1

Érdekes egy alkotás, ugyanis ha hazai termékről lenne szó, hiteltelennek és nevetségesnek is lehetne érezni, ezért érzem úgy, hogy nem árt a helyén kezelni a Rendészet, nyelvészetet. Ugyanakkor korrektül kivitelezett, de nem túl sokat vállalni merő műfaji film.