The Stepfather (2009) ☆ 👁

(Nelson McCormick)

amerikai krimi, thriller

2,7

2013-06-10 03:43:38 Balage (2) #8

hát, mit is mondjak erre az "alkotásra". Kb 50 éve ugyanaz van az amerikai filmekben, mégsem unják meg. Hitchcock elkezdte, aztán azt hiszik, hogy még most is működik. Hát nem működik. Rossz.

2011-05-30 16:36:39 jesi (2) #7

Szerencsés helyzetben vagyok, mert mindkét filmet láttam és az biztos, hogy egyik sem fogott meg nagyon: Az 1987-es változat más mint a 2009-es (a 2 és 3-ból is vettek át részt): az eleje azonos, de aztán egy kicsit elkülönül tőle. Az viszont biztos, hogy Terry O'Quinn jobb volt a mostohaapa szerepében. Viszont ebben a filmben figyeltek olyan részletekre, amelyre az eredetiben nem (pl iratok elkérése a munkahelyen) Összességében számomra egyik sem volt kiemelkedő (emiatt is adtam mindkettőre kettest)

2010-08-18 17:28:13 Mikkey (4) #6

húú nekem viszont marhára tetszett! imádom az ilyen filmeket, ahol a főgonosz fokozatosan halad a lebukása felé, hatalmas feszültségek közepette. színészi játék is rendben volt szerintem. az ilyen disturbia, orphan, stepfather, mum and dad féle elborult családi kalandozások majdhogynem mindig betalálnak nálam!

2010-07-22 13:47:39 Gasz András (3) #5

A mostohaapa unrated változat:

A film előnnyel indult az ötletes és szép kezdősorokért. Nem is olyan rossz gonosz főszereplővel aztán tényleg elérte a lejtmenet a filmet. Unalmas folytatás, nyomozás követte a lendületesebb érdekesebb kezdetet.
A szereplők nagyon hülyére lettek megírva, hasonlóan a Párizsból szerettetel-hez itt is a feleség kb 5-ös IQ-val rendelkezik. Néhány hónap múlva eljegyezni és házasodni sosem okos dolog. Azt se mondhatom még rájuk, hogy szerelem első látásra mert azért ez nem látszik rajtuk.
A filmzene még egész jó thrilleri hangulatot biztosít de a főszereplő karakterének egyediségét gyorsan elveszti és sok hibát hagy érdekesmód mégse veszi senki észre hogy ki is ő valójában.
Amber Heard totális látványelem csak (annak jó is), igazából semmi más ok nincsen amiért azt a néhány percet a filmben töltötte.
Sajnos az eredetit nem láttam de erősen úgy érzem az jobb, mint oly sokszor a filmtörténelemben. ( csodás kivételek azért akadnak)

2010-03-08 08:25:25 goromba (2) #4

Teljesen egyetértek azzal, amit carmine mondott.A szarul felépített főkarakter teljesen hazavágja a filmet, ráadásul a többi szereplő nagy lelkesedéssel csatlakozik a debilséghez.
Hiteltelen,hihetetlen, logikátlan, kiszámítható, felesleges.

2010-01-31 18:53:03 nagype (3) #3

sajnos így van.
egyébként nem horror, hanem csak thriller
vagy létezik belőle unrated is (?) ha jól látom

előzmény: Kopasz (#2)

2010-01-25 14:55:43 Kopasz (3) #2

Akár még jó is lehetett volna, ha az eleje nem spoiler.

2010-01-24 19:19:08 carmine (2) #1

A nyitó képsorok valamiért nagyon tetszettek. De aztán a film színvonala zuhanórepülésbe kezdett. A 'mostohaapa' egyáltalán nem hat megbízható embernek. Abszolút semmi bizalomkeltő nincs benne. Hemzseg a logikátlanságtól és gyenge színészi játéktól. A vége meg pont olyan, mint a film többi része. Maximum Amber Heard az, akit jó volt nézni.