Hesher (2010) ☆ 👁

(Spencer Susser)

amerikai dráma

3,7

2012-06-16 21:02:09 mchn (2) #21

Elég már ezekből a mindenkinekrossz amerikai független drámákból. Ez ráadásul még érdemben viccesnek sem nevezhető.

2011-12-31 10:50:38 BonnyJohnny (4) #20

Maga a film valahogy engem sem fogott meg. Hesher karaktere, szövegei és Joseph Gordon-Levitt alakítása az, ami tényleg zseniális. Másodszorra már csak bizonyos jelenetekhez kattintgatva néztem meg. De amúgy bőven jó. A többi színészek is korrektek, közülük Piper Laurie emelkedik ki.
A soundtrack ütős. :)

2011-12-28 14:42:45 St4nt0N (?) #19

Logikátlanságokkal teli, olcsó eszközökkel operáló film, ami nagyon igyekszik jónak látszani. Számomra egyedül Joseph Gordon-Levitt alakítása tette nézhetővé. Meglep, hogy a címszereplőt pár itteni hozzászóló vicces, kedvelhető figurának látja, holott a viselkedése alapján inkább veszélyes pszichopatának tűnik…
…egészen a film végéig, amikor teljesen hiteltelen módon megváltozik. (Egy igazi pszichopata ugye, nem fog egy néni halálán meghatódni, meg emberi tartásról prédikálni.) Az utolsó, katartikusnak szánt jelenet, ahogy lassított felvételen együtt tolják a nagyi koporsóját, a film mélypontja.

2011-11-24 23:37:22 Hannibal Lecter (4) #18

Kétségtelen, hogy érdekesek pusztán a szerepválasztásai is. :) Amúgy meg persze, ez szubjektív - nálam például abszolút hiteles, amit csinál. Például amit itt a zárlatban lenyomott, az hihetetlenül pazar. Szinte színésziskola.

2011-11-24 23:29:07 neurogrim (3) #17

nem a ránézésről van szó, alakított ő már dührohamos tinédzsert meg férfikurvát is, számomra nem átütő amit csinál, valami hiányzik

2011-11-24 22:52:39 Hannibal Lecter (4) #16

Ebben zseniális alakítást nyújtott. Amennyire ránézésre nem neki való egy ilyen saját coolságában fulladozó, mélyen antiszociális figura, olyan fantasztikusan oldja meg a feladatot. (Bővebben a "linkek" menüpont alatt.)

előzmény: neurogrim (#15)

2011-11-24 22:22:04 neurogrim (3) #15

rég láttam már ennyi klisét összehányva egy filmben...
jgd meg egy nagyon szimpatikus arc, de az az igazság, hogy minden alakítása egy kicsit sótlan, legyen szó a lookoutról, a manicről, a brickről vagy a mysterious skinről.

2011-10-14 22:49:35 Olórin (4) #14

Kicsit már kezd kimerített lenni ez a "karizmatikus/excentrikus idegen felbukkan a semmiből, és helyrehoz mindent" motívum, de egyébként ügyes kis film, Gordon-Levitt pedig remek.

2011-10-14 16:02:51 Hannibal Lecter (4) #13

Annak semmi, viszont baromi vicces volt. :D

előzmény: yahooboi (#12)

2011-10-14 13:47:19 yahooboi (4) #12

Nem ebben volt még az autóban is valami tanmese 4 hölgyről? Jól emlékezem, annak mi lett a tanulsága?

2011-10-11 20:35:54 Hannibal Lecter (4) #11

Valóban, nem annyira mosolyfakasztó, mint a here-monológ, de nagyon érzékletes és hatásos kis allegória.

előzmény: yahooboi (#10)

2011-10-11 20:02:34 yahooboi (4) #10

Azért a herék a temetésen mellett eltörpül, de azért a kemény egér is durva. :)

2011-10-11 18:36:06 Hannibal Lecter (4) #9

Á, tényleg, és ott van még a kígyóról és egérről szól metafora is. :) Meg kellett volna említsem.

előzmény: yahooboi (#8)

2011-10-11 18:12:58 yahooboi (4) #8

Ezt szó szerint írhattam volna én is.
Hesher "metaforái" nálam is nagy sikert arattak. Levitt játéka pedig már az 500 Nap Nyárban is tetszett, de itt valami különleges átszellemülésen megy keresztül, főleg ahhoz a filmhez hasonlítva. A végét is osztom, majdnem ötös, ha nem zseniális lenne a neve, akkor megadnám. Inkább a jó értelemben vett altestien őszinte.

2011-10-09 15:30:44 Mikkey (5) #7

rock, erőszak, anarchia és dráma, ez repíti filmünket a legmagasabb osztályba ^^

2011-09-24 22:09:52 Hannibal Lecter (4) #6

Már az idejét sem tudom, mikor láttam utoljára ennyire egyedi stílusú filmet. Azt hiszem, a Hesherről jóval kevesebbet beszéltek az elmúlt szezonban, mint amennyit valójában megérdemelt volna a produkció. Susser bámulatosan keveri a különböző beszédmódokat: a befogadó fetreng a gyönyörűségtől, ahogy a narratívában Hesher gátlástalan kocsmahumora és anarchikus nihilizmusa szervesen összefonódik a központi cselekménymagot alkotó "veszteségfeldolgozó drámával", illetve annak kriptahangulatával. (Mindez nem is összegződhetne szellemesebben és hatásosabban, mint a zárlat bájosan groteszk "here-monológjában".) Az már csak hab a tortán, hogy a koncepció motívumvilága is zavarba ejtően egységes és érzékletes - ez egy ilyen közhelyszerű tematika esetében különösen nagy szó. A végzetes balesetet T.J. autótemetőbeli kalandjával összemosó montázs pedig valódi kényeztetés fülnek, szemnek, szívnek. Maga a film is csak egy paraszthajszállal csúszott le nálam az ötösről.

2011-09-11 20:38:53 Ninety-Four (5) #5

Keserű, megrázó és elgondolkodtató film, zseniális színészi alakításokkal (Joseph Gordon-Levitt és Piper Laurie).

2011-09-08 22:33:22 Zsombi (4) #4

Hesher már majdnem akkora arc, mint Ford Fairlane. Kéne hozzá egy jó magyar szinkron, akkor nagyot üthetnte!

2011-07-16 22:04:34 budaik (4) #3

Helyes, akkor várom, Cliff nagy úr :)

előzmény: cisum (#2)

2011-05-24 21:22:04 cisum (5) #2

"...címszerepét a Metallica 24 évesen 1986-ban Svédországban, egy közúti balesetben elhunyt tagja Cliff Burton inspirálta! Maga a film is tele van Metallica zenékkel Cliff-re emlékezvén..."

előzmény: budaik (#1)

2011-05-15 19:18:01 budaik (4) #1

Miért ez a MetallicA jellegű lógó?