Shaun of the Dead (2004) ☆ 👁

Haláli hullák hajnala

(Edgar Wright)

amerikai-angol-francia horror, paródia, szatíra, szerelmi történet, vígjáték

3,9

2021-11-14 16:55:43 Doc (3) #43

Zombifilm-paródia akar lenni, de nem igazán vicces. Azon kellene nevetni, hogy mekkora lúzer a főszereplő, és mit összebénázik a zombikkal szemben.
Olyan jelenet volt, amin elmosolyodtam: amikor a két lúzerbrigád találkozik, és pontosan ugyanazokból a figurákból áll. Olyanra viszont nem emlékszem hogy nevettem volna.
Rémisztőnek egyáltalán nem rémisztő, kicsit sem.
Mindezzel együtt valahogy mégis egész szórakoztató: ottragadtam előtte, és még csak meg sem bántam.
3-as.

2020-04-22 20:30:41 DevilTakeU (2) #42

Nincs bajom Wright-tal,Pegg is nagyot nőtt a szememben a Star Trek és a Mission: Impossible-szériával,és 16 év alatt a négy próbálkozás nem is annyira sok,de valahogy nem jól rezonálunk egymásra. :) Sem a Vaskabátok,sem a Világvége,de továbbmegyek,nekem sajnos a Baby Driver sem jött be,és sajnos a Scott Pilgrim is vagy fél órával hosszabb a kelleténél. :P Ahogy írod,bár teljesen más,"amerikai" humor,de a Zombieland szerintem is egy élvezhető,kedves kis baromság óriási karakterekkel,helyzetkomikumokkal,Bill Murray-vel,és a Scouts Guide-dal is egész jól elvoltam. (Hasonló tematika,de nekem a Csapatleépítés is nagy csalódás volt. A halálom amikor egy úgymond vígjátékot vagy komédiát-paródiát unok,az alkotók nem látják,nem érzik hogy valami nem kerek?) A Juan-t nem ismerem,köszi az ajánlást,rálesek majd.

2020-04-22 17:22:31 Mikkey (3) #41

hasonlóként gondolom, imádom a zombi zsánert, elismerem Edgar Wright nagyságát, és láttam már vígjátékokban kellemes próbálkozásokat (Scouts Guide to the Zombie Apocalypse, Juan, Zombieland,..),
de ez nálam is félre ment, nem ültek a poénok, és már bosszantott a sok élet ellenes helyzetkomikum.
4 próbálkozásnál még nem tartok, de el akarok menni én is a plafonig, bár nem hiszem h rá éreznék xd

előzmény: DevilTakeU (#40)

2020-04-22 15:51:03 DevilTakeU (2) #40

Feladom.

Negyedszerre is végignéztem,hátha majd most,hátha eddig csak én nem értem fel a mester(ek,a forgatókönyvet jegyző Pegg és Wright) iránymutató víziójához,hátha jelen helyzetben végre beüt az a bizonyos "húezdejó" érzés,de nem. Nyomokban sem. Unalmas,erőltetett,HUMORTALAN,a rendezés elnagyolt és rossz,színészi játék Pegg kivételével egyáltalán nincs,mindenki csak előadja amit kell,mint egy színjátszókörben,a zene néhol feleslegesen harsány,néhány rész pedig konkrétan arcpirító. A hanglemezek "szortírozva" dobálása lehet hogy sokaknak poénos,szerintem roppant fáradt,Nighy autó vallomása az átváltozás előtt borzasztó (és egyben stílustörtés is,de erre amúgy is akad több példa),a kocsmában az anyát lelövő jelenet előtt már félig bementek a zombik,valahogy mégis van idő az érzelmekre - és hogy-hogynem vágás után a barikád ismét érintetlen,Nick Frost (borzalmas antitalentum szegény...) a legnagyobb zombikrízises menekülés-rejtőzködni próbálás kellős közepén leáll mobilozni (?),meg kussban kellene maradni a kocsmában,erre játékgépezni kezd (??),sőt már félig átváltozva is elsüt még egy fingásos poént (...),és még sorolhatnám. A Don't stop me now-tól már csak a fejemet fogtam - a záróképsor pedig maga a tőrdöfés a szívbe,egyszerűen kritikán aluli.

Rossz,nagyon rossz film.

2017-10-29 07:19:30 Norbert Simon (4) #39

Én ezt a filmet nem nevezném horror filmnek de egy kitűnő zombis szatírának annál inkább. Annak azonban szerintem marha jó. Humoros, vicces, jó poénok vannak benne. Szerintem nagyon szórakoztató is. Nagyon jó zombikkal van tele szórva. A Shaunt nem lehet nem szeretni pedig olyan szerencsétlen ,hogy olyan szerintem csak kevés lenne. Ahogy ez a film néha próbál a realitás talaján maradni miközben totálisan irreális az egész úgy ahogy van. Nos szerintem azt ez a film mesteri módon produkálja. Én azonban megtekintését csakis kizárólag tiniknek és azon felüli korosztálynak ajánlom.

2016-11-17 17:57:28 BonnyJohnny (5) #38

Mert jó humora van. :) (Freemannek is és a filmek is.)

előzmény: ipartelep (#37)

2016-11-17 07:53:56 ipartelep (2) #37

És szegény jobb sorsra érdemes Martin Freeman ebben a filmben is feltűnik egy pillanatra. Miért, miért...?

2014-07-11 14:31:25 flake (5) #36

Sőt! Ez George A. Romero kedvenc zombifilmje is. Megáll az ész :)

előzmény: PG (#35)

2014-07-11 12:22:46 PG (2) #35

Nezd meg, milyen dijat kapott.

előzmény: Xuja (#33)

2014-07-08 19:02:15 flake (5) #34

Rom-zom-com :)

előzmény: Xuja (#33)

2014-07-08 18:59:51 Xuja (4) #33

Ez nem horror, hanem egy kiváló zombifilm-szatíra. ;)

előzmény: PG (#32)

2014-07-08 18:47:44 PG (2) #32

Egy koltoi kerdes: Ha 2004-ben ez volt a legjobb horror film, milyen volt a tobbi?

2013-01-08 21:22:00 acidphase (4) #31

'de nekem horrorvígjátékot meg sem fordulna a fejemben a gyerekemnek ajánlgatni.'

valahol itt fogtad meg a lényeget..

13 éves lánynak inkább mary poppinst ajánlanám :)

2013-01-08 20:17:08 vuist (5) #30

És biztos nehezedre esett volna ezt kulturált formában közölni.Mellesleg nem akarok beleszólni abba,hogyan neveled a gyereked,de nekem horrorvígjátékot meg sem fordulna a fejemben a gyerekemnek ajánlgatni.

előzmény: Balage (#29)

2013-01-08 03:27:47 Balage (1) #29

aki igazi angol humoron nevelkedett, az érti, hogy miért írtam, hogy pocsék. Ez egy amerikanizálódott hülyeség, az igazi poénok mind kihagyva, unalmas, egyszerű és végtelen nagy időrablás. Kár volt a belefektetett munka. Szánalmas szar. Elsőre is nézhetetlen, másodjára soha. A 13 éves lányomnak akartam ajánlani, azért néztem meg, de erről biztos elkapcsolna, annyira gagyi.

2013-01-08 03:23:15 Balage (1) #28

pocsék.

2012-12-23 11:40:38 vuist (5) #27

Szerintem életemben nem röhögtem egy filmen sem annyit,mint ezen...Már kb 4-szer néztem meg,és mindig egyre jobb.Megunhatatlan film egyszerűen :)

2012-07-30 00:00:27 Karesz84 (5) #26

Nagyon profin eltalált egyveleg! Rég nevettem ennyit és borzongtam egyszerre egy filmen.

2011-10-14 15:06:50 ChrisAdam (4) #25

Oké. Megértem, ez még friss, de igen, lehet h igazad van :) De a Zombieland is nagyon tetszett :D

2011-10-14 13:22:06 BonnyJohnny (5) #24

A Zombieland után néztem meg, de még nem tudom eldönteni, hogy melyik jobb.
Segítek: ez. :)

(nem vitaindítónak szánom)

2011-10-14 13:17:39 ChrisAdam (4) #23

Egyértelműen remek film. A Zombieland után néztem meg, de még nem tudom eldönteni, hogy melyik jobb. A felesleges ijesztgetések nagyon tetszettek, bár nagyon útálom ezeket egy igazi horrorban. A vége kifejezetten jó, mikor bemutatják, hogy hogy sikerült felhasználni a zombik képességét. A vágások profik voltak, szal ez egy majdnem tökéletes film volt, hogy miért nem, azt most ne firtassuk. :P

2011-09-07 20:30:07 remington827 (3) #22

Egyáltalán nem jó. Világos, hogy ez egy szatírikus film (akarna lenni), és nem amerikai pite szintű humort kell várni (hála az égnek), de ez itt nem működött. Semmi nem ment, egy-két kacsintástól eltekintve. Ami a Zombielandben tökéletesen működött, itt nagyon nem.

2011-02-13 18:56:36 mokiszin (5) #21

Nagyon eltalált történet az erős társadalomkritikával! Nem akar több lenni, mint ami, ezért sikerül magán is túlmutatnia. A "vedd-már-észre-hogy-kihalnak-a-jegesmedvék" típusú filmek, amik nagyon meg akarnak mondani valamit, az esetek 97%-ban nem érik el a céljukat (a 3% pl.: Fight club, Amerikai história X, ....). De ez nem. Ez a két barát csak egyszerűen őrültködik.
Mégis vannak benne olyan pillanatok, amik a legmélyebb drámákba fér bele.
Pl.:
A Winchesterben, mikor David le akarja lőni Shaun anyját - miután megharapta egy zombi. Azt a pillanatot mind Dylan Moran, mind Simon Pegg, mind Edgar Wright (utóbbi kettő forgkönyv íróként is) nagyon eltalálta. Mint később Shaun az anyját... mármint azt is a pillanattal.

Ezt a filmet, mint a maga paródiáját kell nézni - szerintem. Egy nagyon nehéz műfaj értékes darabja, és egyben annak a bizonyos műfajnak a tökéletes paródiája.

uff

2010-04-25 14:47:33 Rorschach (3) #20

Szerintem szörnyen túlértékelt. Épp most néztem újra a Vaskabátokat, és megpróbáltam adni egy esélyt ennek is, de nem jutottam negyed óránál tovább. A Hot Fuzz szerintem százszor jobb.

2010-03-21 23:18:45 Hannibal Lecter (4) #19

Felhőtlen szórakozást ígérő vígjáték, amelyből nem hiányoznak a műfaj obligát kliséi, de pont az a lényege, hogy szédítő eredetiséggel és csípős humorral facsarja ki a kortárs horrormozik megcementesedett motívumkészletét. Érdemes megnézni. A tavalyi Zombielandet is szerettem, de ez még tempósabb, még őrültebb, még hülyébb. Még jobb. :)

2009-10-06 00:53:03 gellert01 (5) #18

Ed viszi a hátán az egész filmet. Hatalmas face és szinte minden poén hozzá köthető. Nagyot alakít, bár még eddig csak ebben a filmben láttam.

2009-09-24 23:22:19 MicaHiro (4) #17

Nem, a szerelmi szál feltűnését kifejezetten jó és kreatív ötletnek tartottam. És tudtam, hogy nem sima horrorfilmet fogok nézni, nem is azt vártam, de ez szerintem a műfajtól függetlenül unalmas volt (nem tudok idézni példának unalmas részt, mert azokat nem jegyzem meg...). De attól még ez egy nagyon ötletes és jó film, megértem hogy kult lett meg minden, csak nekem nem jött be annyira, mert hát különbözőek vagyunk :)

2009-09-24 22:14:42 gellert01 (5) #16

Nekem nem volt unalmas, az "unalmas" szál nálad valószínűleg a szerelmi történet lehet, ami tényleg nem illik egy horrorba. Viszont ez egy horror - szatíra - szerelmi történet - vígjáték, ahogy itt is megjelenik a KT-n. Egyveleg és ilyet ritkán látni. 10/9.5

2009-09-23 22:49:29 MicaHiro (4) #15

Tényleg remek poénok vannak benne, és nagyon egyedi a stílusa, de néhol picit unalmas sajnos. Azért egy erős négyest ér.

2009-09-23 21:13:45 gellert01 (5) #14

Hát ez egy hatalmas film. A poénok nagyon ütnek, a szinészek kiválóan teljesítenek, mindegyiknek szépen kirajzolódik az egyénisége. Zombis filmre ritkán adok ötöst, de ez megérdemelte!
És a végén a zombik felhasználási területeinek a bemutatása.... Sikítva röhögtem.

2009-09-15 16:30:47 wayage (5) #13

Zseniális, kult, vicces, zimbes zombis! Ilyen remek poénokkal, már rég nem találkoztam filmben! Jobban tetszett, mint a Hullajó, vagy az Alkonyattól pirkadatig.

2008-10-15 21:04:49 largo (3) #12

Elszalasztott lehetőségek filmje.

2008-05-11 19:42:37 nejmed (4) #11

Elsőre nagyon oda voltam érte, de mostanában megint elővettem, és nem hatott már a varázs.

2008-05-11 17:24:14 Dió (4) #10

Sztem nem az egyperces poénok viszik el a filmet (elég sok gyenge is van benne, mondjuk sok erős is), hanem a jópofa sztori, meg az utolsó 5 perc (amikor a zombik utóhatását láthatjuk a tv-ben:), összességében tényleg baromi jó.

2008-03-31 19:13:26 ichi (5) #9

Zseniális és ritka az ilyen!!! Ennél már csak a Hullajó betegebb! Megúnhatatlan!

2007-12-23 15:24:38 Film-fan (5) #8

Ez a film hihetetlenül agyament és igazi angol humor! Azok a szigetországiak tudnak valamit: épp a múltkor vitatkoztam ezzel az egyik haverommal. Talán az, hogy tényleg egy szigeten élnek, némileg elszigetelve a kontinenstől az befolyásolja a gondolkodásukat. Mert
- "Nézzük csak mit adtak a britek nekünk?"
- "Mr. Bean-t, sajátosan morbid és fanyar angol humort és remek szinészeket (köztük pl. Dr. House-t = Hugh Laurie-t!)
- "Na jó-jó, de ezeken kívül még mit?
- "Monthy Python-t és csodálatos életművüket..."

Na és ehhez a örhöz csatlakozik most az Edgar Wright-Simon Pegg-Nick Frost trió, akiknek nemcsak ezt a filmet köszönjethük, hanem a szintén őrülten jó Vaskabátokat is. Én is az utóbbi film megtekintése után vettem elő ismét a Shaun of the Dead-t újbóli megtekintésre. Ajánlom mindenkinek, nemcsak horror rajongóknak és kiváncsian várom, hogy mi lesz az alkotók következő húzása. Elvégre már kipipálhatjuk filmográfiájukban a horror-paródiát és az akció-vígjátékot.

2007-11-13 17:48:02 GothMan (4) #7

Mondhatni egy tipikus (modern) angol vígjáték, csak most épp nem krimi az alap, hanem egy zombis horror-õrület! Jók a vágások, jók a dumák, bár kétségtelenül kell gyomor hozzá. Egyszeri megnézésre mindenképp ajánlom annak, aki egyszerre fogékony a Blöff-re és az Evil Dead-re, haha!

2007-05-04 21:08:35 gerike (5) #6

Ettől leég az agyad:-)

2005-01-14 20:56:44 azazell0 (5) #5

Az a jó benne, hogy nem csak paródia: néha "hagyományosan" vicces, néha pedig kifejezetten durva.

És az az utolsó jelenet... :-D

2005-01-11 08:43:48 Order (5) #4

Elvakult horror rajongóknak kötelező, meg mindenki másnak is.

2004-12-04 11:16:57 azazell0 (5) #3

már az!

2004-12-02 23:52:39 limupei (5) #2

Szerintem ebből kult-film lesz.

2004-10-07 12:28:09 azazell0 (5) #1

"A romantic comedy. With zombies."

Szerintem sokkal jobban sikerült az Alkonyattól pirkadatignál, aki csak tudja, nézze meg, óriási. És benne van Bill Nighy is. :-)))