The Running Man (1987) ☆ 👁

(Paul Michael Glaser)

amerikai akciófilm, sci-fi, thriller

3,3

2021-05-20 23:28:02 Corso666 (4) #29

Alig 4 évvel később állításod még helytállóbb...
Sajnálom, hogy eddig kimaradt ez a film nekem.

előzmény: GothMan (#28)

2017-07-31 14:00:59 GothMan (3) #28

Tegnap néztem újra sokadjára, de csak most esett le, hogy a történet 2017-ben játszódik. Az viszont hátborzongató, hogy ebből a disztópiából azért sok minden megvalósult. A média mindenhatósága mindenképp.

2013-04-15 17:18:35 critixx (1) #27

Bevallom, iszonyú kevés Stephen King művet olvastam (amit egyáltalán nem bánok), de ennek az eredetije épp ezek közé tartozik. Egy teljesen korrekt kis antiutópia, a filmnek viszont az alapszituáción és a főhős nevén kívül szinte semmi köze sincs hozzá. Rég láttam, de emlékeim szerint Arnie egyik leggyengébb darabja.

2013-04-15 17:01:15 ChrisAdam (3) #26

Az ötlet zseniális, nekem nagyon bejönnek ezek a jövőábrázolások, szinte mindegyik el tud szórakoztatni. A baj a kivitelezéssel van és tényleg, ahogy itt alább Bonny is mondja, kidolgozatlan néha, ez főleg az elejére igaz. De maga a játék, a menekülés szinte zseniális és persze megvan a kötelező nyolcvanas évek hangulat. Elképesztő, hogy Schwarzi (ismeri ezt a szót a Mozilla) mennyire jó főhős tud lenni, akármilyen szerepben van. :) Sose lehet megunni, ráadásul van egy-két rohadt jó szövege. :D

Szóval nekem bejött, na persze sokkal többet is ki lehetett volna ebből hozni, de én most ennyivel is beértem. Gyenge négyes, de ettől függetlenül egy újranézésig így is marad.
Köszi Bonny az ajánlást! (én annak vettem ;)

2013-04-14 20:34:13 BonnyJohnny (3) #25

Régen láttam már ezt a filmet. Anno emlékek alapján osztályoztam hármasra. Újranézve már talán a kettest sem sajnálnám tőle, de be kell látni, hogy jól szórakoztam rajta. Az utánozhatatlan nyolcvanasévek hangulat, és Schwarzi szövegei (természetesen eredeti nyelven és hanggal) végig elszórakoztattak.
Amúgy egy kidolgozatlan, helyenként kifejezetten B filmes érzést keltő, sablonos (és igen, már akkor is az volt) alkotás. De, ha a GI Joe első része is megkapta, ez is megtarthatja. Számomra pontosan ugyanaz az érzés: egy szórakoztató rossz film. Másképp fogalmazva annyira erős kettes, hogy az nálam már hármast ér.

2012-04-03 16:51:33 Bruce94 (4) #24

Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de nekem baromira tetszett. :)
Olyan igazi kikapcsolódás volt szombat estére.
Nem igazán szabad komolyan venni [bár ez volt a cél], s akkor szerintem eléri a kellő hatást. A Kormányzó úr persze, hogy nem alakított nagyot, de ilyen szerepekre tökéletes volt. A Szatírába hajazó, ám valahol mégis valós gondolkodásmód a tévénél [cirkuszt a népnek, ha már kenyér nincs], s annak bemutatása személy szerint nekem bejött.[ a nép elhülyítése, idióta reklámok, olyan műsorok, mint hogy valaki mászik a kötélen egy rakás pénzzel, s a a kötelet tigrisek rágják, lehet 15-20 év múlva tényleg erre lesz igény. Azért 1987 másik hasonló témájú nagy filmjét a Robotzsarut nem múlja felül, de szerintem szórakoztató, s pazar alkotás]

Adok rá, egy gyenge ötöst.
10/8,5
10/

2011-06-21 22:19:07 Zalaba Ferenc (2) #23

Igazi DTV-szemét, amit követően Arnie remélhetőleg menedzsert cserélt. Mi is volt a következő filmje? A Red Heat? Nos, lehet, hogy a menedzser még maradt egy kicsit...

2011-01-28 21:07:41 JeszKar (3) #22

A Schwarzi beszélgetés utána úgy döntetem, hogy végre pótolom egy komoly hiányosságomat az életművéből.
Nem tudom, hogy az eredeti regényben, hogy volt, de ez a film olyan mértékbe roskad a logikai hibák súlya alatt, amilyenre ritkán láttok példát.
Pedig néha egész hangulatos (egy-két percig), és a zene olykor-olykor is egész tűrhető (öt-tíz másodpercig), de az, hogy ennyiszer keltet fognom a fejemet, elégé megöli a filmet. A dynamo csávó meg egész egyszerűen röhejes, azt komolyon gondolták?
Schwarzenegger rendben van, ez a szerep megint nem kíván sok színészi feladatot, amit kell arra még ős is képes (és különösen örülök, hogy nem az az ember kapta a szerepet, akiről az érdekközösségek közt szó van)
Mindenesetre még így is gyenge film, igazából majdnem kettes.

2008-12-06 21:38:37 Darwin (4) #21

Valójában így élünk. Folyik a macska egér-játék és a többség aztán nézi a tévén. Lásd háborúk, de tulajdonképpen a maga nemében minden mögött ami a tévére kerül megy a harc, még a pelenka reklámok mögött is.

előzmény: Gasz András (#15)

2008-12-06 19:29:12 whiteman 01 (3) #20

A történet maga nem rossz, de a látvány és a megoldások mind B-filmesek, és nem a szórakoztató, hanem az elcsépelt fajtából. Schwarzi persze itt is csúcsformában van, és a magyar hangja Vass Gábor(!), amit nem tudom hogy képzeltek. Azért nem ez a legrosszabb Schwarzi film, szerintem az a Vörös Szonja. Próbáljátok meg végignézni, nekem nem ment.

2008-11-19 09:14:31 hojanika (?) #19

Pulykavadászat. Nekem pl megvan 3 változatban is. Eredeti vágatlan verzió angol nyelven kb 97 perc. A második kicsit már nyesett verzió amin van szinkron. Ezen a kép az nagyon jó, csak a szinkronhang kicsit gyengécske, hibás és vakahogy ismeretlenek a hangok. A harmadik verzió az kaziról lett rippelve. Ennek tulajdonságai: a hang az jó nem hibás, érthető a szöveg meg minden, a kép az is jó csak a vhs tulajdonságával van felruházva - kicsit fakó, de ennek ellenére mivel a kazi nem volt elnyűve így az is hibátlan. Ja és eredeti VICO-s kazi. Bár kerestem olyan személyt - most is keresek - aki a szinkront összetudja hozni a filmmel, de eddig reménytelen volt a keresés. A szinkronizálással csak az a baj, hogy 3 változat az mind különböző hosszúságú (97, 93, 87 perc).

2008-10-02 23:47:30 vadPINGvin (1) #18

Nem tudom olvasta-e itt valaki az ominózus King regényt, de mondhatom amellett még nézhetetlenebb, mint egyébként. Amíg nem olvastam milyen jó sztoriból csinálták ezt a szörnyűséget, simán csak rossznak tartottam.

2008-10-02 23:28:04 limupei (3) #17

Nincs. Pulykavadászat anno megjelent videón (sárga Vico VHS rulez!), most csak odaát kapható az uncut verzió.

előzmény: Gasz András (#16)

2008-10-02 22:33:51 Gasz András (3) #16

A Pulykavadászat és a 10. áldozat érdekelne, dvd-n van remény a megtalálásukra itthon is? :)

2008-10-02 22:32:44 Gasz András (3) #15

Nem is állítottam hogy ők találták volna fel. :D
csak hasonlítható a másik oldala a macska-egér játék, egy kis összezárt területen kötelezően gladiátorosdit játszva életre halálra a jövőben. :) Sok sok ilyen film készült, már de szerintem a téma akkor tájt nagy híre és sikere hozta elkészítésüket. aztán persze ez is begubózott és kukába került mikor már túl sok volt az ilyen fajta filmekből a sikerek elmaradtak és off.

2008-10-02 21:33:25 limupei (3) #14

Akkor is annak a kettőnek a színtiszta ötvözete. A Trumanhoz és Orwellhez viszont vajmi kevés köze van, illetve oké, diktatúra-szerűség meg tévé, de ezt a kettőt azért nem Orwell meg a Truman találta fel:)

2008-10-02 21:07:34 Olórin (2) #13

A Pulykavadászattal ez egyidős, úgyhogy az nem nagyon inspirálhatta:) Ellenben Robert Schekley Tizedik áldozata, illetve az abból készült film és a Rollerball annál inkább.

2008-10-02 20:43:08 Gasz András (3) #12

Pulykavadászat? hmm lehet meg kéne kukkantanom. Köszi a tippet.

2008-10-02 20:42:05 Gasz András (3) #11

Kommandót senki nem múlja felül a 80as évekből a végén az a mészárlás Swarzi vs 1000 katona áhhh :D Kidomborodó izmokkal a polójából. :D
Az Ovizsaru az már nekem is sok volt a jóból :)
Ennek a filmnek engem megfogott a hangulata is, az a bizonyos "80 as évek életérzése". :D Korszakalkotó az a Terminator2 a Swarzinál legalábbis. :)

2008-10-02 20:23:42 limupei (3) #10

Szerintem ami Kinget erősen inspirálta az a Pulykavadászat és a Deatch Race 2000, lényegében ebből a kettőből csinált egy elegyet.

2008-10-02 20:05:39 Olórin (2) #9

"olyan messze vagy a '80-as évek életérzésétől..."
hála a jó égnek:)

előzmény: Ivan/ (#8)

2008-10-02 19:48:51 Ivan/ (2) #8

Az a Te nagy bajod, hogy olyan messze vagy a '80-as évek életérzésétől, mint Gary Daniels a kasszasikerektől:) Na már most ennek hiányában az ilyen gyöngyszemeket valóban nehéz lehet szeretni:)

2008-10-02 19:44:58 Olórin (2) #7

Valóban nem, mivel azok kiemelkedően borzalmasak, ez meg csak simán rossz:)

előzmény: Ivan/ (#6)

2008-10-02 19:39:25 Ivan/ (2) #6

Azért láttom ma már nem annyira tetszik az osztályzatodból itélve:)

Szerintem Arnold egyik leggyengébb alkotása. Közel sincs olyan jelentőségű mű mint pl. a Kommandó vagy az Ovizsaru.

2008-10-02 19:35:01 [: Azuroo andrew :] (3) #5

Emlékszem, gyerekként lopva tekintettem meg, mikor a szülők nem voltak otthon,

:D

2008-10-02 19:33:14 Olórin (2) #4

Nekem "kellemes" hangalámondásos-VHS-es élmény:) Emlékszem, gyerekként lopva tekintettem meg, mikor a szülők nem voltak otthon, mert amúgy nem engedték, hogy ilyesmiket nézzek:) És akkor nagyon tetszett is:)

2008-10-02 19:31:08 [: Azuroo andrew :] (3) #3

Gyenge/közepes film, ugyanakkor kellemes "ezt néztem anno az orf-en" retro hangulat ha felidézem a filmet magamban.

2008-10-02 19:18:49 Gasz András (3) #2

A menekülő ember:

A régi 80as évek talán, egyik tipikusan, 80as évekbeli akciófilmként kiemelhető scifi Truman-show-Orwell keverék löttyel ellátott King adaptáció. A nagy Swarzi korszakból természetesen Swarzival e film nagy sikert aratott főleg akkoriban VHS-eken. Még ma is nézhető King adaptáció, egy olyan showról mely enyhén szólva félrevezeti a világot, a nézőket, de a nézők eleinte ezt nem is akarják és nem is tudják észrevenni és mint Gladiátor viadalokon szurkolnak vagy az áldozatoknak vagy a kivégző übermensch emberkéknek.

A technika az viszont nagyon gyerekcipőben járt pedig azért 1988 ban már illett volna mutatni valamit látvány terén. (Alienek stb. már régi messzi messzi galaxisban voltak ekkor) , a rendezés is néha tipikusan B-filmes de ezért is jött létre e film valószínűleg. A zene is szinti 80as, ahogy várható. Úgyhogy e film jó egy kis retro érzésnek is :)

De Swarzival azért ez egy igazi , akció -dráma,scifi utópia is egyben, amely bizonyítja hogy a Kommandó-Predator és egyéb ilyesmi és ilyeskori filmek mellett, e filmecske még ma is élvezhető és szórakoztató egyrészt talán épp a B filmes ereje miatt.

2007-12-23 17:07:54 Film-fan (4) #1

Nem rossz filmecske ez a Stephen King panoptikumból. Emlékszem fiatalkorom egyik kedvence volt, a Schwarzenegger életműnek is egyik szép darabja. Na meg ha belegondolunk, a filmben már 1987-ben görbe tükröt tartottak a tévénéző-hülyülő amcsi társadalom elé: zavargások vannak az utcán - bámuld csak a tévét. Hiába no, az ősi római közmondás még ma is él: Kenyeret és cirkuszt a népnek! Ennek ellenére a film végét kissé kidolgozatlannak éreztem: az addig hülyített tömeg minden ésszerű magyarázat nélkül fordul a hatalom ellen. Bár ez a tipikus hollywoodi dramaturgia legelcsépeltebb kliséje, úgyhogy ma már ezen se lepődök meg. Igazi retró csemege, ajánlom újranézésre!