Commando (1985) ☆ 👁

3,5

2020-05-14 01:12:39 Ágó (4) #61

Oh, boldog idők! :)

2018-08-21 16:49:00 slawter (2) #60

Ez az, a legtöbbször úgy éreztem, engem akartak átverni azzal, hogy ez egy akciófilm, és valami komolyabbnak szánt kiszabadítós-bosszúvágyós cucc, de csak banalitást és irgalmatlanul nem helyén való bohózatot kaptam.

2016-12-14 21:08:31 Dezsmant (5) #59

Az egyik igazi klasszikus Schwarzenegger film, unhatatlan a 80-as évekbeli filmjei közül ez a legjobb. A dumák is hatalmasak benne.

2016-09-04 10:58:20 hollyaudreyanne (5) #58

Sokáig 4-es volt nálam, de bármikor újranézhető, abszolút szórakoztató, sokszor idézhető flm lévén teljes mértékben kiérdemli, hogy ötösre emeljem az értékelést.

2016-01-17 20:52:58 erasto (3) #57

Sokkal jobb, mint a Voros zsaru, bar ez a pontokban nem nagyon latszik meg... Schwarzi itt is hasonlo, de a forgatokonyv jobb, az egysorosak itt utnek!

6.5/10

2015-07-08 12:57:14 Hannibal Lecter (5) #56

E film megítélésekor is módosítanom kell korábbi álláspontomon. Nagyon régen, gyerekkoromban láttam utoljára ezt a Schwarzenegger-opuszt, és bizony akkortájt korántsem voltam elájulva tőle. Tegnap este azonban újfent abszolváltam a Kommandót, és meglepődve tapasztaltam, hogy ez egy borzasztóan szellemes, abszolút nézőbarát és minden "gagyizmusával" együtt is szórakoztató "bűnös élvezet", a nyolcvanas évekre jellemző túlzásesztétika egyik esszenciális terméke, a nyers férfierő himnusza. Noha egysorosai ugyanolyan egy tömbből faragottak és bumfordiak, mint a másfél arckifejezésnyi eszköztárt felvonultató Arnold, ám éppen ez a titok nyitja: forma és színész tökéletesen egymásra talál. Ez a film a maga letisztult, rendkívül egyszerű történetvezetésével, karaktereivel, dialógusaival, irreálisan kiélezett szituációival teremt tökéletes összhangot. És ne feledjük: az egyszerűség művészet. Hadd idézzem csupán egyik személyes kedvencemet: "Mit csináltál Sully-val?" "Elengedtem!"

A Kommandó igazán kellemes meglepetéssel szolgál azoknak, akik kedvelik a korszakot, és díjazzák az ehhez hasonló, kissé vaskos és hígvelejű bűnös élvezeteket. Meglátásom szerint Mark L. Lester filmje ezerszer nívósabb szórakoztatásban részesíti a közönséget, mint a szimplán értékelhetetlen (igen, szerintem zeneileg is irtózatosan gagyi) Conan, a barbár.

2013-08-05 10:59:25 Tenebra (3) #55

Mivel mostanában a Far Cry 3 Blood Dragon című zsenialitással játszom, ezért perverz késztetést éreztem, hogy megnézzek pár 80-as évekbeli klasszikus akciópornót, melyeket parodizál. E filmet még soha nem láttam végig, és azt gondoltam, egy szarság. De pozitívan csalódtam ebben, akár a játékhoz legközelebb álló Dead Heatben is.

Igaz, ez nem szándékosan vicces, csak a szokásos klisék teszik azzá. De tény, hogy jókat röhögtem rajta, főleg visszagondolva Michael Biehn játékbeli fricskáira.

Igazából az egész egy elég blőd sztori, de Schwarzi kitesz magáért. :D Az az utolsó ostrom tette igazából "jó"-vá. Elég baromság persze, amit látunk, de ezen is jót lehet derülni, hogy egy egész hadsereg sem tudja megállítani az osztrák tölgyet. :'D A késharc a bekattant, enyhén "déli" illetve németes beütéssel bíró "másodgonosszal" szintén fasza volt.

Öntudatlanul vicces, szórakoztató baromság, mely nélkül talán nem jöhetett volna létre egy kiváló paródia-játék.

2011-11-23 18:12:01 pimpi (3) #54

Úr Isten! A néger néniből fekete tini lett!

2011-11-23 17:55:49 pimpi (3) #53

"I'll be back!" :D fantörpikus

2011-08-29 21:32:52 Hannibal Lecter (5) #52

Ha már "esszenciális '80-as évek", meg "szétröhögöm az agyam", meg "paródia", akkor nézze meg mindenki a Dead Heat-et. Azt tényleg viccesnek szánták, vicces is lett, ezt nem szánták annak, és nem is lett az. Az már egy egészen más kérdés, hogy az ember általában véve szereti-e a nyolcvanas évek akciófilmjeit, és - számomra legalábbis - amúgy sem a Kommandó jelképezi ezt a korszakot.

2011-08-29 19:55:28 BonnyJohnny (3) #51

Írtam is, hogy vagy nem veszed figyelembe, vagy egyáltalán nem is nyújtja ezeket.

az esszenciális '80-as évektől néhány kivételtől eltekintve hányok
:D
Fura, én a nyolcvanas, kora kilencvenes akció és horrorfilmekre nem tudok haragudni. Számomra bájuk van. (Ettől függetlenül értem én, hogy szarok, és pár kivétellel meg is kapják a nekik való osztályzatot tőlem) És érdekes, az utána következő, késő kilencvenes, pláne kétezres szaroknak ugyanez nincs meg. Biztos a technika fejlődése végett, ami miatt bugyuta effektek is bejátszanak, vagy nem tudom. De én másnak látom. (És nem azért, mert régen minden jobb volt!)

2011-08-29 19:46:29 Olórin (1) #50

Nem tudom osztályozni, nem pedig nem vagyok hajlandó. És azért nem tudom, mert nosztalgia nálam nem nagyon játszik (gyerekkoromban sem szerettem sokkal jobban ezeket a filmeket, mint most), az esszenciális '80-as évektől néhány kivételtől eltekintve hányok, a "szétröhögést" meg már kifejtettem :)

2011-08-29 19:40:02 BonnyJohnny (3) #49

Olórin tökéletesen megerősítette amit mondtam. Mind a vicces/nevetséges különbség, mind a "hiába olyan, mint egy paródia, de nem annak szánták" dologban. Csak ő nem hajlandó osztályozni azt a kis pluszt, amit nevezhetünk nosztalgiának, '80-as évek esszenciának, "szétröhögi magát" dolognak. Bár nem értek vele egyet, de tökéletesen megtudom érteni, hogy vagy nem veszi figyelembe, vagy számára nem is nyújtja a film a felsoroltak egyikét sem. Még korábban írtam, hogy ha én sem venném poénra a filmet, akkor én is nézhetetlenre osztályoznám. Viszont, mint mondtam, a zseniális továbbra is rejtély előttem. Mert szerintem, ha akciókomédiának vesszük, akkor is lenne nála sok jobb. Éppenséggel Schwarzitól is...

2011-08-29 18:46:43 Olórin (1) #48

Szóval valahol mindenki szar filmnek tartja, csak olyan "bájosan gagyi", meg "nosztalgikus" meg "szétröhögi magát rajta", meg hasonló. Nincs ezzel baj, mindenkinek szíve joga, de nehogy már magyarázkodnom kelljen az egyesem miatt. Óriási különbség van aközött - legalábbis számomra - hogy amiatt röhögök valamin, mert viccesnek szánták, vagy amiatt, mert annak ellenére vicces, hogy nem szánták annak. Márpedig, néhány tényleg viccesnek szánt beszólás ide vagy oda, ezt komolyan gondolták, ez egy akciófilm, nem egy akcióvígjáték, akárhogy is próbálják páran akként mentegetni.

2011-08-29 18:41:56 VMVKWA (4) #47

Hát igen, az idétlenség szubjektív. Én viszont egyikből sem néznék meg remake-t...:)

2011-08-29 18:35:26 VMVKWA (4) #46

Igen, mivel aszerint osztályzok, hogy mennyire élvezem az adott filmet. A Die Hardot és a Kommandót maximálisan:) Csak a Die Hard "máshogy ötös"...:) De ez már off.

2011-08-29 18:29:02 BonnyJohnny (3) #45

Az Amerikai Ninja rosszabb film, mint a Commando, de (limupei fogalmazta meg jól a Ninja számlájára írható pozitívumot) kevésbé idétlen. Abból például előbb néznék meg egy (normális, elődöt túlszárnyaló) remake-et, mint ebből. Az a film sok szempontból érdekesebb, mint ez. És a lényeges költségvetési különbség ellenére, nem olyan sokkal rosszabb akció.

előzmény: VMVKWA (#43)

2011-08-29 18:21:34 limupei (2) #44

Szerinted meg a Die Harddal van egy szinten. Ha már választanom kell, én is a nindzsával emlegetném egy lapon (bár az számomra kevésbé volt idétlen).

előzmény: VMVKWA (#43)

2011-08-29 18:13:36 VMVKWA (4) #43

De akkor kb 1 szinten van számodra az amerikai ninjával?

2011-08-29 18:12:26 BonnyJohnny (3) #42

Rossz helyen kopogtatsz. Lentebb én is azt írtam: "Zseniális akcióorgia, különösen a "harmadik világháború", ahol az egyszemélyes hadsereg ledarálja a hadsereget... ...Én végig szakadtam rajta..."
Szóval a filmnek én is minden percén röhögtem (ezért közepes). De nem azért mert vicces, hanem mert nevetséges.

előzmény: VMVKWA (#41)

2011-08-29 16:03:36 VMVKWA (4) #41

Ezért van az, hogy az osztályzás szubjektív dolog. Én pl azért adtam rá zseniálist, mert minden percét élveztem, folyton röhögtem a keménykedéseken ill beszólásokon, és ebben a filmben testesül meg számomra a nyolvanas évek akciófilmjeinek bárgyúsága, szerethetősége, és persze valamilyen szinten gagyi, de körbelengi őket ez a kellemes, nosztalgikus érzés:)

Más példa: Amerika nindzsára Te is közepeset adtál, holott nyilvánvaló, hogy az a film inkább a "D" kategóriát erősíti. Minőségben (tudom vicces ezt a szót ennél a filmnél használni:) pedig a Kommandó messze a Ninja felett áll. Arra pl azért adtam közepest, mert hiába az édes nosztalgia, bizony az a film a élvezhetőség szempontjából nem teljesít túl jól.

2011-08-29 16:03:16 Pete (3) #40

Namost az az érdekes, hogy eddig még nem láttam olyan filmet, amire a kedvencként bejelölt -nem túl sok, de legalább öt, annyit elárulok- KT-s sorstársaimtól mind az öt osztályzat megjelölésre került.
Itt igen. Érdekes.

2011-08-29 15:57:13 Hannibal Lecter (5) #39

Én mondjuk nem vettem komolyan (szerintem nem is lehet), de számomra így is mérhetetlenül rossz. Kifejezetten szeretem a "bűnös élvezet"-típusú filmeket, de ez nem az a kategória.

2011-08-29 15:48:51 BonnyJohnny (3) #38

Azok szerint nézhetetlen, akik komolyan vették. Ugyanis úgy tényleg az. Na persze öreg hiba ezt a filmet komolyan venni, de az egy másik kérdés.
Meg az is, hogy a nézhetetlen osztályzatot még megértem, mégha nem is értek vele egyet. A zseniális viszont rejtély előttem. Mégha ezt valaki akcióvígjátéknak is veszi, vagy paródiának (amúgy készítői szándék szerint nem az), ennél sokkal jobb akcióvígjátékok is vannak.

előzmény: szasza86 (#37)

2011-08-29 15:12:01 szasza86 (5) #37

Emberek! Most őszintén 1985-ben bárki akik szerint ez a film nézhetetetlen csinált volna ennél jobb öldöklős, úgyis nyerős, beszólós filmet???
Mekkora szövegek vannak már benne!

2011-04-10 22:46:28 Trashfan (3) #36

Azt hiszem ez az a film, amelyhez mindenféle hosszabb bevezető megírása teljesen felesleges, hiszen mára már egy klasszikussá érett filmről van itt szó kérem szépen.

Osztrák gyilkológép barátunk ezúttal valahol a Sziklás-hegységben él visszavonultan John Matrix néven. Belefáradván abba, hogy komplett hadseregeket számolt fel egymaga, békésebb életre vágyik, amit a természetben vél megtalálni. Kislányával él itt boldogságban.
Ez a napja is úgy kezdődik, mint mindegyik. Éppen elmegy fát vágni, és öles léptekkel hoz is le egy közepesebb méretű mamutfenyőt a vállán, miközben a felsőtestén művészien csillog a napfény, hogy a nőknek is legyen a filmben valami látnivaló. Miután felhasogatja kis darabokra, amik egy jól fejlett pékségnek 2 hétre elég tüzelőt adnának, megérkezik a helikopter, mert, baj van!
Igen, John egykori társait keményen levadássza valami gonosz fickó. John egykori főnöke hozza az örömhírt, meg két dzsiájdzsót is magával, hogy megvédjék Johnt. Na persze sejthetjük, mekkora sikerrel. Merthogy, amint felszáll a helikopter, azonnal megindul az ostrom! Igen, a galád csávók máris rátörnek John vityillójára. A két dzsiájdzsót le is lövik, de John persze karcolás nélkül megússza, hiszen kiszagolja az ellent, mert a szaglása felveszi a versenyt a legjobb ebekkel is.
Miután van neki egy ilyen nagyon spéci fészerje, ahol kézi atombomba vetőt, plazmaágyút meg mindenféle ilyen okosságokat tárol, felfegyverkezik, és rohamra indul. A galád csávók elviszik a lányát, de John nem ijed meg. John nem esik pánikba, hanem egy ilyen soktonnás dzsipet lazán begurít, és már szlalomozik is le a hegyoldalon a csávók után. Pechje van, mert elkapják!
Itt végre alaposan megismerjük Bennettet, aki ilyen ultra kemény kommandós csávó. Van neki egy Rambo-tól elvett kése, meg ilyen műanyagból készült láncingje is. A gonosz csávó fél Johntól, ezért a kínzáshoz ilyen nagyon komoly láncokkal kötözik meg őt, ami egy medvét is fogva tartana, de azért nem biztos, hogy Johnt megállítja. A lényeg, hogy nagyon komoly zsarolást vezetnek elő a gonoszok, és Johnnak azt kell tennie, amihez ért. Szarrá rúgni sok száz segget.
Miután John a repülőről megszökik nagyon trükkösen, egyből csak a bosszú kezdi foglalkoztatni. Üldözőbe veszi azt a buzi öltönyös törpét, aki be is ül egy sárga Porscheba (amiről később sok trükk kiderül).
Szerencsére arra jár a néger csajszi, akit elkap John, és miután fél kézzel egyetlen mozdulattal kitépi az egyik ülést, már be is indul az üldözés. A csaj roppant mód idegesítően sikoltozik, ezért John elviszi plázázni, Itt aztán végre összeütközésbe kerül a kis törpével, akit Sullynak hívnak. Sully bemenekül egy ilyen nagyon komoly telefonfülkébe, azt hiszi, az megvédi. A balfasz. John tövestül-kábelestül kitépi az egész cuccost, és szétdobálja. Mivel a rend éber őrei is előkerülnek, Sully elmeneküld, de sebaj, legalább van motiváció az újabb autós hajszára. Itt aztán kiderül, hogy ez a Porsche ilyen prototípus lehet. alighanem valami titkos UFO technika is lehet a dologban, mert a járgány mindig megjavítja önmagát. De ez is kevés, John példát statuál Sullyn.
John elindul, hogy a néger druszáján is igazságot tegyen. Itt egy hihetetlen komoly tervel lepi meg a nézőközönséget, amivel a négert is átveri, és máris jön a bunyó. John azt hiszi, hogy a néger ilyen vámpír csávó, egyből egy asztal lábára dobja a csávót, aki kiszenved.
John ezután elviszi a csajt bevásárolni. Fognak egy ilyen nagyon komoly markolót, amelyik teljesen véletlen ott parkol a fegyverbutiknál, hátha valaki éjjel le akarja szaggatni a rácsokat. Rendes tulajok ezek, gondolnak a betörőkre. John nagyjából összeszed annyi fegyvert, amennyi kb Észak-Koreának lehet, és megy kiszabadítani a lányát. Igaz, a zsaruk elkapják, de az nem baj, mert a csaj segít neki. Lazán egy rakétával szétlövi a rabszállítót, és John, mintha a helyi Burger Kingből sétálna ki, lazán előmászik a roncsokból.
John eljut a kikötőbe, ahol teljesen természetes, és senkinek sem tűnik fel, hogy egy magánhadsereg állomásozik ágyúval, harckocsival, Imperial II-es csillagrombolóval. Végül is semmi szokatlan nincsen ebben. John megtudja a helyet,a hová mennie kell, hogy lezúzzon vagy félezer katonát. Ellopnak egy hidroplánt, és betámadják a szigetet.
John mindenféle színű festéseket ken magára, amitől nagyjából olyan komoly rejtőzést kap, mint a Predator, és elindul, hogy felszámolja a helyi dzsiájdzsókat. Egyből elaknásít egy kisebb városnyira való épületet, mindeközben azért késsel is végez vagy féltucat emberrel. Hatalmas robbanásokkal hozza a helyiek tudtára: Kitört a 3. Világháború, mert Matrix megérkezett! Johnt többen lövik, mint annó Sztálingrádnál a németeket, de senki sem találja el őt, ellenben ő korlátlan mennyiségű embert tud megölni másodpercek alatt. Extradimenzionális hevederes csúzlijában minden kilőtt lőszer kettő lőszert generál, így aztán semmi esélyük a csókáknak.
Persze ha lőszerhiány lép fel, akkor sincsen baj, mert a helyi kertésznek a vityillójában van vasvilla, meg machete, meg fűrészkorong, amivel ki lehet gyomlálni az ellent.
John végre bejut a házba,m ahol először a gonosz diktátorral, és az ő soha-ki-nem-fogyó shotgunjával találja szembe magát. Miután vagy 15 lövéssel sem találja el Johnt, tudja, hogy itt a vég, és rájön, hogy mekkora balfasz volt, hogy kikezdett vele. de késő bánat, hulla gondolat, a kis gonosz diktátor megdöglend.
Már csak Bennett van hátra. Kis kergetőzés után az alagsorban kezdődik a nagy harc. Ütik-vágják egymást, Johnról kiderül az is, hogy a bőre azbesztből van, mert egy laza csuklómozdulattal lekap egy pár száz fokos kazánlemezt, és azzal hárítja Bennet csapásait. Mondjuk felmerült bennem a kérdés, mi a ráknak egy trópusi vidéken ekkora kazán? Na mindegy. Persze semmi esélye sincsen Bennettnek. Miután Bennett felvesz egy kis plusz feszültséget a helyi trafóból, ami persze neki nem árt, csak használ, egészen megtáltosodik. De a végén hiába, mert John a klasszikus szállóigével egy jól megtermett gőzcsövet hajít bele a mejjébe.
Miután több száz embert megölt, egy kisebb várost rommá tett, kislányát felkapva elvonul a naplementébe a tengerparton. Újabb ostobák tanulták meg, az osztrák gyilkológéppel nem lehet szarakodni!

2010-10-23 09:06:40 Prüstü (3) #35

3 pont , de csak a jó szöveg miatt. A történet gyenge, ez az egy személyes hadsereg stílus, hogy egyedül kinyír 80 figurát, pedig úgy 8-9 éves koromig volt értékelhető. Mikor kint szambáztam a kertbe és lövöldöztem a láthatatlan sárgákat.

2010-10-22 17:23:11 BonnyJohnny (3) #34

Már megint hülyén osztályozok, de ezt a filmet máshogy nem tudom. Zseniális akcióorgia, különösen a "harmadik világháború", ahol az egyszemélyes hadsereg ledarálja a hadsereget.
DE annyira borzalmas közben, hogy simán rányomható a nézhetetlen is. A kettő között a közepes.
Én végig szakadtam rajta... ha vígjáték lenne, jónak osztályoznám. Tekintetbe véve, hogy komolyan gondolták... pfff...

2010-08-11 17:02:11 morcosmedve (3) #33

Sárci izomból lövi a skulót, ezért lehet ily sikeres. Igen, ezekben a filmekben még van valami, amitől szerethetőek.

2010-07-30 20:34:29 Korben (4) #32

Ez a film tényleg szar! DE!! Van benne vmi báj, ami a 80-as évek filmgyártására volt jellemző. Így nagyon szórakoztató! Ha 1985-ben láttam volna a filmet máshogy tetszett volna, mint pl. ha most nézem.

2010-01-16 02:25:19 Bruce94 (4) #31

Egész régóta megvan ez a film de csak most néztem meg először.Nagyon tetszett .Az utolsó 20 perc nem más mint színtiszta akció.

2009-12-14 23:19:21 k3pl3r (?) #30

Tipikusan az annyira szar, hogy már jó kategória. Én is végig nevettem az egész filmet. Akármennyira gagyi a film, egyszerűen nincs szivem rá négyesnél rosszabbat adni, pedig a karót is simán rávághatnám.:)

2009-08-21 17:27:41 acidphase (4) #29

szerencsére nem mindenkinek az.

2009-08-21 16:35:23 Ivan/ (5) #28

Ez az USA Invázió nagy hiányosságom, lassan pótolnom kéne:)

Számomra a Kommandó egy páratlanul jó évtized páratlanul jó filmje. Minden együtt van benne ahhoz, hogy egy nagyszerű és tökéletes akciófilmé váljon. Gyakorlatilag én csak olyan filmekkel tudom egy lapon említeni, mint a hasonlóan kiváló Kobra (Sly mesterműve máig nem kapta meg szerintem a neki kijáró elismerést) vagy a klasszikus Rambo Trilógia.

2009-08-20 08:23:29 Olórin (1) #27

Erre most mit mondjak?
Bármit is állíts, Cesare, a Kommandó kétségbevonhatatlan moslék, minden percében mérhetetlen kínszenvedést nyújtó élmény:)

2009-08-20 06:52:14 [: Azuroo andrew :] (3) #26

Most akkor nem értünk egyet :), én a Kommandó helyett a Predatort és Terminátort érzem a 80-as évek kikezdhetetlen alkotásnak.

2009-08-20 02:55:53 puttancsospeti (2) #25

Ez a film se nem vicces, se nem dekadens. Egyszerűen ostoba oszt kész. :-)

2009-08-20 02:45:09 Cesare Gonzago (5) #24

Bármit is állíts, Olórin, a Kommandó kikezdhetetlen remekmű, minden percében lebilincselő szórakozást nyújtó élmény. Mellesleg utálom a nyolcvanas éveket. Viccesen dekadens, ízléstelen korszak volt, de akkoriban forgatták a legjobb trash", avagy "réteg" akciófilmeket. A Kommandó sem lóg ki ezen alkotások hosszú sorából, bár az USA Inváziót (Tomboló terror) nem taszíthatja le a trónról.

2009-08-20 01:02:23 Hannibal Lecter (5) #23

Miért, a Terminator nem Schwarzi-film volt véletlenül?

előzmény: JeszKar (#22)

2009-08-19 22:23:55 JeszKar (3) #22

Hát igen, ha nekem 80-as évek akciófilmjeiről, inkább a Die xue shuang xiong, a The Terminatorés a Die Hard jutnak eszembe. De amúgy nem rosszak a kor Schwarzi és Sly filmjei se, csak inkább réteg akciófilmek.

2009-08-19 22:10:06 Olórin (1) #21

Végülis tisztára mint egy exploitation - azokat meg szeretem:) De ezt valahogy nem tudom... Tény, hogy jóval nehezebben tudom tolerálni a '80-as évek akciófilmjeinek jellegzetességeit, mint Ivan:)

előzmény: JeszKar (#20)

2009-08-19 22:04:03 JeszKar (3) #20

Attól függ, hogy ki mennyire szereti az ilyen stílust, Ivan nagyon, te "kevésbé." Nekem nincs vele bajom, de nem is kedvelem, de azért ezt a darálás viccesnek tartom, emiatt egy hármast megér.

2009-08-19 21:57:32 Olórin (1) #19

Aranyos:)
(Már majdnem elfelejtettem, mekkora szar ez a film;))

2009-07-28 14:46:16 Cesare Gonzago (5) #17

Nyilván a véletlen műve, hogy a Commando két szállal is kapcsolódik a nyolcvanas évek másik kultmozijához, a 48 órához. Mindkettő zenéjét James Horner szerezte - a Commando főtémája csaknem a 48 óra főtémájának koppintása -, ráadásul mindkét filmben szerepel David Patrick Kelly. Ez a zseniális B-sztár a 48 órában minden idők egyik legnagyobb balfékét, Luthert játszotta, a Commandóban pedig ő Sully (ugyancsak balfasz), akit a svájcinéger kilógat a szakadék fölé, és mit ad Isten, el is engedi.

2009-07-24 22:31:23 opposition (5) #16

Filmklasszikus. Predator és Kommandó. Aki ezeket nem látta, hiába élt eddig... :-)

2009-07-24 21:27:27 Cesare Gonzago (5) #15

Hátulgombolós korszakom egyik csiszolatlan gyémántja ez a film. Hálás köszönetem Livcsynek a DVD-ért. :D

2009-06-07 14:25:56 VVega (4) #14

Alap :D

előzmény: acidphase (#10)

2009-06-07 14:11:06 kezdetektől (?) #13

a német szinkronok nagyon rosszak!!

2009-06-07 13:39:35 [: Azuroo andrew :] (3) #12

a német szinkronos verziónál nincs jobb !

2009-06-07 13:11:17 deathcode (3) #11

Alámondásos videókazin, ó jea!

2009-06-07 12:45:51 acidphase (4) #10

hat igen a mocsarbaugras az naon kemeny, de nekem a kedvencem akkor is az autos uldozos jelenet utan amikor nekimennek vmi oszlopnak eleg nagy sebességgel, és ahelyett h súlyosan megsérültek volna, ennyive letudták a dolgot:

svarci: jól van?
csaj: meghaltam.
svarci : jól van:DDDDDDD

naon kemeny.. meg a végén az

'ereszd ki a gözt bennett' :DDD

ezen a filmen jót lehet szórakozni :)

előzmény: kezdetektől (#4)

2009-03-21 22:07:24 Cesare Gonzago (5) #9

Ez így van rendjén. Becsülendők ezek az alkotások.

előzmény: osi (#8)

2009-03-21 21:54:30 osi (?) #8

Nekem a Mad Max, a Rambo és a Részeges karatemester a legkedvesebb emlékeim ezekből az időkből. 8-10 éves fejjel láttam őket, apu hangalámondásos videókazijairól. Na ezeket kellemes nosztalgiával nézem és értékeiket ma is elismerem, igaz már más szemszögből is :)

előzmény: Cesare Gonzago (#7)

2009-03-21 21:39:59 Cesare Gonzago (5) #7

Én is ettől tartottam, de hidd el, így is szenzációs film! Bennem régi kedves emlékeket idézett azokról az időkről, amikor az agyonmásolt és hangalámondásos VHS is nagy szám volt.

előzmény: osi (#6)

2009-03-10 14:30:59 osi (?) #6

Gyermekkoromban számtalanszor láttam és odavoltam érte, de nem merem újra megnézni. Szerintem egy kedves emlék csorbulna, ha újra megnézném, érettebb fejjel. Így legalább kellemes nosztalgiával tudok visszagondolni rá.

2009-03-10 14:15:47 whiteman 01 (4) #5

Így van, Schwarzenegger egy kultszínész, ha ő nem lenne, ki kéne találni. Nélküle ez rossz film lenne, mert neki megbocsájtjuk, ha éppen egy akciójelenet kedvéért újraírja a fizika törvényeit. Legtipikusabb jelenet: Rosszfiú megpróbál elbújni a telefonfülkébe, erre Schwarzi tőből kitépi azt :)) Szórakoztat ez a film, de azt a legmagasabb fokon teszi.

előzmény: kezdetektől (#4)

2009-03-09 16:44:35 kezdetektől (?) #4

Egyetértek whiteman 01! Nem rég néztem meg a filmet, talán 1 hónapja. Véleményem szerint annyira élethűtlen, hogy az már vicces. Élethűtlen pl.: Schwarz kiugrik a gépből kb. 100 m magasról egy 10 cm-es mocsárba, és semmi baja sem lesz xD hiába Arnold ilyen kemény. Elüti az üti az autó, és mint ha csak elesett volna, felpattan és fut tovább. Egy "vadidegen" nő, azok után, hogy Schwarz "elrabolta" segít neki, ráadásul "életét kockáztatva". Megmenti egy rendő elől,felrobbant egy rendőr autót, betör vele egy boltba ... stb. Egyedül megküzd 100 emberrel, ráadásul úgy, hogy 100-an körülveszik és ő sorban szétlő mindenkit, ő eltalál mindenkit viszont őt senki se találja el, mert a többi 100 katona ügyetlen, ő meg persze egy zseni. Mindezek ellenére engem lekötött a film, és kellően izgalmas is volt. Schwarzenegger nagyon jól játszotta a szerepét. Hiába egyik kedvenc színészem, és egyik filmjét se tudom szidni. :/

2008-11-08 02:30:48 whiteman 01 (4) #3

Kevés filmet volt ilyen nehéz értékelni. A cselekmény a sablonok netovábbja, az akciók már parodisztikusan túlzóak, és az egészet átlengi ez a 80-as évekbeli gagyi akciómozi feeling. De! Összeségében az egyik legszórakoztatóbb akciófilm, amit láttam. Régebben néztem először, pár éve, akkor nemigazán tetszett(lehet ,hogy ez a másfajta szinkronnak köszönhető-nemtudom, nem emlékszem annyira, de ez a Gáti Oszkár-féle , ez zseniális) de most újranézve rendkívül jót szórakoztam rajta-ebből is látszik, hogy ez nem ilyen tipikus,buta mindenkit lemészárolós hentesfilm. Illetve olyan, mégis azok felett áll. Nemtudom, ti hogy vagytok ezzel, de én szinte végig szakadtam a röhögéstől a film alatt. Schwarzi-filmben még soha nem hallottam ennyi eredeti, vicces beszólást. Szóval nem kell véresen komolyan venni, mert akkor lőttek az egésznek. Csak dőljünk hátra, és élvezzük ezt a sok jóleső baromságot:)

2008-04-24 15:54:02 Ágó (4) #2

Minden szavaddal egyetértek! Más kérdés, hogy ez nálam négyesre volt elegendő. :-)

előzmény: Ivan/ (#1)

2007-10-22 19:55:28 Ivan/ (5) #1

Sokadszorra újranézve is az a véleményem, hogy szenzációs film. Ugyan a történet nem túl bonyolult, de amit lehetett azt maximálisan kihozták belőle. Arnold ezen „alakítását” (is) szokták ugyan páran bírálni, de szerintem simán hozza a jó kategóriát. Ezen kívül persze a zenék, a „dumák” és az egész film hangulata is olyannyira egybe van, hogy ezt a filmet képtelen vagyok nem szeretni.