Whip It (2009) ☆ 👁

(Drew Barrymore)

amerikai vígjáték

3,3

2011-02-02 21:24:00 marcilu (5) #11

Olyan jó volt! Nem gondolom, hogy nagy filmművészeti alkotás lett volna. Nem. De pont ezt a fajta könnyed, ártatlan szórakozást nem kaptam meg nagyon régóta filmtől. Érzem ugyanakkor, hogy 10 nézőből én lennék az egyetlen, akiből ezt kiváltja. Furcsa is volt egyébként, volt valami esetlenség, ritmustalanság benne, gondolom Drew Barrymore rendezői ügyetlensége lehetett. De nálam ez is plusz pont a filmnek, úgy éreztem, hogy valami igazán egyéni művet nézek. (A sztori tipikussága ellenére.)

Negatívum: Csürkészek? Komolyan?
Pozitívum: Jimmy Fallon és Zoe Bell, a legkellemesebb szereplői meglepetést egy kaszkadőr meg egy műsorvezető hozta. Ez jó...

2010-03-30 23:20:40 Daywith (2) #10

Drew sajnos nem rendezonek sem az igazi, Ellen Paga huzza a filmet vissza a szakadek szelerol

2010-03-15 20:35:05 Zalaba Ferenc (3) #9

Utoljára Maggie Grace volt ennyire hiteles tinédzser a TAKEN-ben. :) A film egyébként nem rossz, szép nagy közhelyparádé. ALMOST FAMOUS zene helyett görkorival, meg persze az összes hollywoodi sportfilm, amit valaha láttál.

2010-03-03 15:49:03 Hannibal Lecter (3) #8

Igazad van, én pl. az összes hasonló tinifilmet Miley Cyrus-szal tömném tele, ha tehetném. :)

előzmény: Daemiaen (#7)

2010-03-03 08:51:54 Daemiaen (4) #7

Az a helyzet, hogy Ellen Page semmilyen filmbe nem kell. Így értettem. :)

2010-03-02 22:08:46 Hannibal Lecter (3) #6

Szerintem ide pontosan Ellen Page "nőietlensége" kellett. Legalábbis ezt az obligát átváltozás-történetet nehezen tudnám elképzelni valami nagycsöcsű kirakatlánnyal, és hozzá kell tennünk, hogy Page legalább tud színészkedni, ez pedig nem mondható el minden mai tinisztárról. (És még rendkívül udvariasan fogalmaztam.)

2010-02-28 19:39:23 Zalaba Ferenc (3) #5

ó, hozza a formáját? remek.

2010-02-28 19:33:52 Daemiaen (4) #4

Rendkívül bájos tinifilm, ami rendezői debütként sem utolsó. Ugyanakkor konformista sztorija és - mivel meglepetést nem tartogat - igazából feleslegesen görkoris témája, valamint az idegesítően "nőietlen" Ellen Page miatt számomra csupán kedves emlék marad.

2010-02-24 14:11:25 enci (?) #3

Sziasztok!
Szerintem egy laza szombat estére baráttal, kikapcsolódás gyanánt teljesen jó:) Ellen Page tényleg
nagy húzóerő benne, plusz az is h Drew rendezte. Mindezt trailer alapján mondom, de ettől függetlenül én tuti megnézem :)

2010-02-04 21:43:52 szilus (3) #2

Én is így vagyok vele. Ha a film készítői ezt komolyan gondolják, akkor max 2. Azonban érezhetően ők is poénra vették az egészet és egy aranyos kis hülyéskedés lett belőle.

2010-02-04 19:51:54 Hannibal Lecter (3) #1

Valójában egy marha nagy 2-est érdemelne Drew Barrymore rendezői bemutatkozása, ami konvencionális tinifilm, a műfaj összes bosszantó tüskéjével-kliséjével, igaz, a zárlatban újdonsült rendezőnőnk mert kicsit bátrabb lenni, mint az átlag, de a Whip It ezzel együtt is fényévekre van a szórakoztató sport- és a szókimondó, csipkelődős tinifilm ideális kevercsétől. Ellen Page viszont nagyon aranyos benne, ő tartja össze az egész tákolmányt, és szimpatikusan is játszik, egyszer még sokra viszi, ebben biztosak lehetünk.