Unfaithful (2002) ☆ 👁

A hűtlen

(Adrian Lyne)

amerikai-francia-német dráma, szerelmi történet, thriller

3,7

2022-01-09 12:04:52 dittike (5) #16

Szerintem ha egy feleség belemegy egy ilyen viszonyba egy kétes alakkal semmi jóra ne is számítson, elég tanulságos sztori.

2021-11-05 20:53:25 The Cortez (3) #15

Nem azt hoztad szóba.
Hülyeségeket írsz. Mit csodálkozol? A kérdésre továbbra sem válaszoltál.

előzmény: Lady Ópium (#14)

2021-11-05 18:32:14 Lady Ópium (4) #14

Hogy milyen bugyi van rajtam nem érdekel véletlenül?
Hülyéket kérdezel.

előzmény: The Cortez (#13)

2021-11-05 18:08:44 The Cortez (3) #13

Te arra vagy büszke, hogy neked volt? Másrészt nem ez volt a kérdés.

előzmény: Lady Ópium (#12)

2021-11-05 13:39:12 Lady Ópium (4) #12

Nyílván neked még nem volt, vagy hasonló sem...ezért a kérdés!:))

előzmény: The Cortez (#9)

2021-11-05 13:09:00 csabaga (4) #11

nem láttam, de a wiki alapján mintha nyitott befejezése lenne.
A remake-hez kettő készült, a fel nem használtban a férfi a végén feladja magát.

előzmény: Sántha Orsolya (#8)

2021-11-05 11:45:21 GothMan (4) #10

Ezzel szerintem mindenki egyetért, akinek volt szeretője. Ugyanis erre valók a szeretők.

előzmény: The Cortez (#9)

2021-11-04 17:07:03 The Cortez (3) #9

Tapasztalat?

előzmény: Lady Ópium (#7)

2021-11-04 16:26:56 Sántha Orsolya (3) #8

Érdekes volt Gere-t, aki általában szívtipró, a felszarvazott férj szerepében látni. Hangulatos film, érzékenyen ábrázolja a házaspár összetartozását. Az utolsó jelenet is tetszett, bér nem ilyen befejezést vártam. Kíváncsi lennék az eredetinek mi lett a vége.

2020-06-24 18:06:36 Lady Ópium (4) #7

Hát, egy szerető mindig izgalmasabb mint egy férj...

2018-05-08 21:56:09 The Cortez (3) #6

Egy teljesen valóságos, életszerű alapsztori a minket körülvevő élethazugságokról, a házasságok/párkapcsolatok dinamikájáról és a női ösztönökről. A rendező remekül, nem sztereotip módon ábrázolja a félrebaszás intézményét (találkozgatások sunyiban + állandó kamudumák), vagyis ez a film végre nem a férfiakat démonizálja. A feleség szempontjából mutatja be a megszokást, az ellaposodott kapcsolatot, valamint az elbétásodott férjet, nevezetesen a "biztonságos unalmat", majd őt teszi meg a félrekúrogató félnek.
A történet a vége felé haladva erősen krimibe fordul, ami elsőre eltúlzottnak tűnhet, ám a Valóság és a mai hírműsorok "hírei"-nek ismeretében hamar rájövünk, hogy mégsem annyira az.
Egyéb érdekességek: a szeretői viszonyon belüli féltékenység-szál, illetve a nők egymás közti cseverészése a párjuk hülyének nézéséről, megalázásáról. Ja meg Richard Gere itt nem játszik annyira rosszul.

2013-01-20 22:03:58 hhgygy (4) #5

De azért az eredeti jobb

2009-01-07 08:47:54 walter gábor (4) #4

A filmnek a thriller műfajhoz semmi köze. Szerelmi háromszögről szóló dráma, szerelemről, szeretetről, erotikus vágyódásról, a párkapcsolatokról.
Három kiváló szereplővel, életszerű történettel (bár lehetne kötözködni, például a liftes jelenet és utána következők: kicsit gagyi).

2008-09-22 19:27:05 allegra (4) #3

Lane miatt 4, és mert mindannyiuk reakciói-cselekedetei igencsak emberiek, hollywoodi sallangok ide vagy oda.

2008-09-21 19:35:28 Jereváni Rádió (4) #2

Egyetértek, Diane Lane nagyon ott van a szerepben viszont Gere sírásai erőltetettnek tűnek. Nem is erőltetett, inkább erőlködő. A cselekmény bár nem bővelkedik fordulatokban, és hát ugye eredetinek sem nevezhető, mégis rendelkezik egy-két igencsak eltalált jelenettel. A kedvencem, amikor Connie utazik a metrón, miközben visszaemlékezik a pár órával korábbi szeretkezésre (azt a köldököt én is szívesen megpuszilgattam volna ;)). Én mondjuk inkább kíváncsi lettem volna egy olyan verzióra, amelyben Edward nem öli meg Pault, talán még ütősebb lett volna, ha nem tesznek bele egy hollywoodi szempontjából kötelező egy darab hullát. Ettől függetlenül jó film.

2006-06-03 23:51:25 Dió (4) #1

Hétköznapi krimi, ami egyszerű történetet mesél el, mégis működik. Akármilyen egyszerű is a sztori, tökéletesen van megírva: semmi túlspilázás, semmi felesleges fordulat, végig racionális. Gere egy-két jelenettől eltekintve csak gyertyatartó, Lane viszont annál jobb. A zenéje gyönyörű.
70-75%