Halálkeringő (2010) ☆ 👁

(Köves Krisztián Károly)

magyar thriller

2,3

2013-09-29 17:13:14 gomez1000 (?) #32

Különös hasonlóságot véltem felfedezni a Halálkeringő és a Sátántangó címe között.

2011-10-31 13:45:02 tomside (3) #31

Én sem Katának adtam volna a szerepet, de nem az ő alakítása tartja szét a művet. Jó, hogy legalább mertek a színekkel, a kamerákkal és a beállításokkal játszani, ezt próbálgatni kell, akkor lesz jó. (Helyenként már így is jó, csak sokszor olyan öncélúnak érzem,na.) Kern játéka nekem kifejezetten tetszett, bár nem vagyok rajongója, a térkezelés meg helyenként a Panic room-ot idézi. A zenében találóbb lett volna, ha tényleg beengednek valami 3/4-es taktusút, legalább az is erősítette volna a keringőhatást, nemcsak a kamerakezelés, vagy a bűn (eritoka éy gyilkosság) körkörös visszatérése. Nem is értem, az antik tragédiák ismerői hogyan nem vették még itt elő a nemzedék-örökség-bűn jellemzően antik kezelésmódját. A mondanivalók olykor túl tónusosak, olyan mereven állnak ki a néha amúgy egész hiteles dialógusokból, mint amikor pinkkel kiszeded a lényeget egy szövegből. Szóval azt írnám kritikának, ami minden fiatal alkotóra igaz, hogy amit mond, azt túl direkt mondja. Ebben a műfajban ez meg külön gáz. A thriller főleg nem mond. A thriller sejtet.
(De biztató jelleggel majdnem négyest nyomtam, hajrá!)

2011-02-20 00:29:07 Ivan/ (2) #30

Dobó Kata nagyon nem jó, Kern olyan középszerű, de még éppen vállalható kategória. A fényképezés néha tetszett, volt benne pár ütős kép, és az egész közel se lenne olyan nagy gáz, ha picit erősebb lett volna a szövegkönyv, illetve azt az utolsó képkockát nagyon, nagyon nem kellett volna a néző képébe tolni. Ezek miatt sajnos egy olyan magyar film lett a Halálkeringő ami gyenge ugyan, de sok más társával ellentétben volt benne lehetőség, csak az alkotók képtelenek voltak ezt kihozni belőle.

2010-01-26 22:35:50 imhouse (2) #29

Megszakad a szívem, minimum egy hármast adni szerettem volna neki – de a végekép még a hármast is összetörte. Egyedül azért nem sajnálom a jegy árát, mert magyar film.

2010-01-19 17:29:39 Danesz99 (3) #28

Szarcsi, de most már kötöm az ebet a karóhoz. Annyira azért nem világégés, hogy elsüllyedjünk miatta szégyenünkben. Dobókata meg amúgy sem a kedvencem, ettől függetlenül optimistán néztem elébe. Túléltem!

előzmény: simijohnny (#23)

2010-01-16 20:25:57 VVega (1) #27

De nagyon rossz. Egy zárt térben játszódó, pár szereplős drámához/thrillerhez nem vizuális köldöknézegetés kellene, hanem egy jól megírt szövegkönyv, és jó színészek, akik azt hitelesen előadják. Mivel azonban a Halálkeringő az utóbbi kettőből egyikkel sem rendelkezik, ezért villámgyorsan vált át az érdektelenség és röhejesség kínos elegyébe. Dobó és Kern szájából abszolút életidegenül hangzik a trágárság, és amúgy is ugyanazokat a debil, szájbarágós dialógusokat ismételgetik végeláthatatlanul. Amikor pedig Dobó Katáról kiderül, hogy 9 hónapos terhesen is nagyobb harcművész, mint Bruce Lee, azokban a pillanatokban minden remény sírba száll. A fináléban már le se merem írni, hogy mi történik, mert azt látni kell, hogy elhidd. Tragikusan gyenge.

2010-01-14 22:22:22 metal_face (3) #26

Összességében nem egy rossz film a Halálkeringő, jó szájízzel jöttem ki a moziból. (Mammut, 16:30-as vetítés) Ekkortájt a moziteremben ketten lézengtek, ráadásul az egyik lézengő én voltam:)
Az alakításokkal véleményem szerint nem volt probléma, hitelesek voltak, viszont látszott a filmen, hogy valami nagyon nagyot akar mondani, ami előbb-utóbb már kezdett kissé poénossá válni. (Hemzsegett az ilyen nagyotmondósnak szánt beszólásoktól.) Nameg egy kissé hatásvadász is volt a képi világ. Sebaj.
Amúgy örülök neki, hogy mostmár van egy Halálkeringőnk, mert ilyen filmmel eddig még nem büszkélkedhettünk. Vevő lennék még pár ilyen típusú magyar alkotásra, remélem, a jövőben készülnek majd még ilyenek. Lesz ez még kiforrottabb is.

2010-01-11 17:03:42 simijohnny (?) #25

Tudom, azért van ott a röhögő smiley. Most nézem egyébként a port.hu-n is hasonlóan áll...

előzmény: JeszKar (#24)

2010-01-11 17:02:22 JeszKar (?) #24

Még be se mutatták a filmet.

előzmény: simijohnny (#23)

2010-01-11 16:59:00 simijohnny (?) #23

Milyen volt Danesz? Izgalmas a film? :D

2010-01-07 01:59:36 -senki- (2) #22

Kezdett tetszeni a trailer, csak az a baj hogy eleve nem vagyok oda a thrillerekért és amikor jöttek az ilyen elemek hogy késsel rohangálunk, mindenki pisztolyt fog a másikra, drogozunk, lehallgatunk... hát... kevésbé tűnik komolyan vehetőnek számomra.

2010-01-02 18:16:29 Hannibal Lecter (?) #21

Maga a képiség nem tűnik szarnak, de számomra már a trailerből érezhető, hogy egy feleslegesen túlbonyolított, okoskodó, bűvészmutatvány-szerű sztorival lesz dolgunk. Valami olyasfélére számítok, mint a tavalyi Törvény gyilkosa De Niróval és Pacinóval, az is hasonló banánhéjon csúszott el. Ha nincs normális forgatókönyved, hintsd tele a cselekményt hajtűkanyar-szerű bonyodalmakkal és filléres, de sűrű suspense-ekkel, hátha nem veszik észre.

2010-01-02 17:46:57 Cesare Gonzago (?) #20

Nem ugrattál be, mert amikor a producerek kiléte után kutattam, rákattintottam az imdb-s hivatkozásra, és örömmel nyugtáztam, hogy ez a Szabó nem az a Szabó. Mellesleg én elismerem a "nagy" Szabó munkásságát, leginkább a Bizalomtól a Hanussenig terjedő időszak nagy költségvetésű filmjeit.

Lehet, hogy a Halálkeringőnek is jót tett volna egy Szabó-féle forgatókönyv?

Aggódom. Túlságosan nagy felhajtás e film körül. Értem én, hogy fel kell építeni a kampányt a remélt bevétel érdekében, de ez az "aktívos" hájp kissé bosszant.

2010-01-02 17:46:07 puttancsospeti (?) #19

Nem kell kardoskodni. :-)))
Kern úr most egy Rustykusabb karaktert formál meg! :D

előzmény: Jereváni Rádió (#17)

2010-01-02 17:41:45 critixx (?) #18

45 éve rendez filmeket, melyek közül a Mephisto Oscar-t nyert, bár én valamiért sohasem szerettem a munkásságát... Ja, hogy ez más Szabó István! :DDDDDDDD

Komolyra fordítva a szót: ennek a Szabó Istvánnak valahol van egy blogja és az origón egy érdekes cikk is napvilágot látott ezzel és az akkor még csak készülő Halálkeringővel kapcsolatban:

Mondjuk a cikk címe erősen jellemző az origo-féle irányultságú zsurnalisztikára, de ez teljesen más téma... :-)))

előzmény: Cesare Gonzago (#15)

2010-01-02 17:41:33 Jereváni Rádió (?) #17

Kern András, mint Rusty? Micsoda hólye név ez? Ha már volt nyomozót alakít, akkor legalább poénból elkereszteltem volna Kardos doktornak. :)

2010-01-02 17:39:58 puttancsospeti (?) #16

Elég sok minden történik Katával a film forgatása során...[link]

2010-01-02 17:37:58 Cesare Gonzago (?) #15

A forgatóköny írójáról, Szabó Istvánról mit érdemes tudni?

2010-01-02 17:34:50 critixx (?) #14

Pataki Ági: főiskolán egyik volt tanárom mesélte, hogy ők tervezték az Üvegtigris 2. promóciós anyagait, ezért meghívták őket is a premierre. A film már ment x perce, mikor odafordul a mellette ülő kollégájához: "Hát ez egy igazán szar film...". Hirtelen krahácsolás hátulról, hátranéz: ott ült mögöttük a producerasszony! :DDDDDDDDDDDDDDD

előzmény: Cesare Gonzago (#10)

2010-01-02 17:34:41 Cesare Gonzago (?) #13

Érdekes.

előzmény: puttancsospeti (#12)

2010-01-02 17:30:54 puttancsospeti (?) #12

Ez is komoly.[link]

2010-01-02 17:28:47 critixx (?) #11

Valószínű, mert egy borzalmas színésznő. A színpadon kívül pedig mostanság Kern András sem játszott túl sok értékelhetőben sajnos.

előzmény: simijohnny (#5)

2010-01-02 17:27:49 Cesare Gonzago (?) #10

Pataki Ági - Kovács Gábor-produkció... Ajaj... Ettől féltem! Nem sok jót ígér.

2010-01-02 17:17:03 Olórin (?) #9

A legmulatságosabb, amikor látványosan vívódik... vagyis próbál:)

előzmény: Cesare Gonzago (#7)

2010-01-02 17:14:40 puttancsospeti (?) #8

Ez a Magasztos cím mintha csak a Sátántangóra próbálna rímelni.

2010-01-02 16:55:23 Cesare Gonzago (?) #7

A trailert látva bizton állítom, hogy Dobó Kata elvéti a Halálkeringő tánclépéseit.

Jóindulatú érdeklődésem a thriller műfajának szól: kíváncsi vagyok, mire képesek az alkotók ebben a műfajban. Elég volt a gagyivígjátékokból!

2010-01-02 16:50:34 Brumi (?) #6

És milyen jól tették/tettük. :)

2010-01-02 16:48:38 simijohnny (?) #5

Szó mi szó, én is mosolyogtam kicsit. Dobó Katát miért nyomják még mindig ennyire? Lehet azért mert tényleg "nyomja" valaki?

2010-01-02 16:47:15 Olórin (?) #4

Tegnap a Holmes vetítésén nem kevés néző kacagott fel a trailert látva:)

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

2010-01-02 16:43:06 Cesare Gonzago (?) #3

Jóindulatú érdeklődéssel várom ezt a filmet.

2010-01-02 16:26:08 Jereváni Rádió (?) #2

Nagyon csúnyák lettek a plakátok. Ijesztően csúnyák.

2009-12-23 09:36:03 Ivan/ (2) #1

Na, erre baromira kíváncsi leszek, elvégre mi magyarok thrillert még nem igen készítettünk. Az előzetes egyébként a porthun megnézhető...