How to Train Your Dragon (2010) ☆ 👁

Így neveld a sárkányodat

(Chris Sanders - Dean DeBlois)

amerikai animáció, fantasy, kalandfilm, vígjáték

4,1

2022-06-09 22:11:07 Norbert Simon (4) #49

Aranyos, kedves, szívmelengető történet, Jó pofa szerethető karakterekkel és fontos mondanivalóval. Csak ajánlani tudom kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

2017-08-13 20:45:10 Demóna (4) #48

Aranyos:)

2017-06-03 21:56:17 ifj. Ó. Posszum (2) #47

Nem tudom mi oka, de animációs filmeket böngészve, elsőre Így nevel a sárkányoldat-ot olvastam. Elgondolkozom az életemről.

2014-06-29 16:38:20 sár meg kavics (5) #46

Egyik kedvenc részem a stáblista volt. (Forrás) Készült könyv is, neten megtalálható The Art of How to Train Your Dragon címmel.

2014-04-28 15:14:40 schankox (4) #45

Kellemes, izgalmas, humoros film egy viking srácról 75%

2014-03-26 02:20:09 Lil Martin (4) #44

jó, de csak amiért régen láttam már 'mesét', meg cukika volt a sárkány, meg a vége miatt. (mármint nem tudok visszaemlékezni hasonló műveknél olyan happy end-re, ahol a főszereplőnek (kissrác) amputálni kellett volna a lábát.) ez meglepett.

2013-04-14 11:42:02 gomez1000 (4) #43

A listákban bene van, de az embereket ha megkérdezed, nem valószínű, hogy sokan tudnak róla.
Bár szerintem a Dreamworks animációk között, és az animációk között top 5-ben van történetileg, és látványban is.

előzmény: Xuja (#42)

2013-04-13 22:02:23 Xuja (4) #42

Elég ismert film. Jó, persze nem annyira, mint egy random Pixar mozi, de az utóbbi évek 10 legnézettebb animációjába tuti benne van.

előzmény: gomez1000 (#41)

2013-04-13 20:27:12 gomez1000 (4) #41

Nem értem, hogy miért nem ismerik ezt a tényleg vicces aranyos mesét. Az ismerőseim közül senki sem hallott még róla. Pedig érezhetően az egyik legjobb animáció, amit láttam.

2013-04-01 20:36:37 pilupista (5) #40

El bírnék viselni egy második részt is, de asszem minden megoldódott...

2012-07-23 14:27:29 flake (5) #39

Végre sikerült 3d - ben megtekintenem. Zsigerből ellenzem ezt a technikát, de bátran állítom, ez a mozi így tökéletes.

2012-03-11 18:01:02 wayage (5) #38

Shrek ide, Shrek oda, de talán a legjobb, legszórakoztatóbb és legkalandosabb Dreamworks mese.

2011-08-07 16:22:51 "L" (3) #37

számomra ez egy átlagos mese ami ideig óráig elszórakoztatott, de semmi maradandót nem adott. az animáció pedig kifejezett nem tetszett.

2011-03-08 13:55:29 Dió (5) #36

Engem is lenyűgözött, a készítők itt mindenre odafigyeltek, sőt, még apró meglepetésekre is futotta nekik (pl a nem száz százalékos happy ending). A csata pedig annyira látványos, hogy egy pillanatra még az is megfordult a fejemben, hogy mi minden lehetett volna, ha ebből élőszereplős, epikus viking-filmet csinálnak, mesei elemek nélkül. Így persze maradt a mesés báj, ami az utóbbi idők egyik legjobb animációs filmjévé emeli az Így neveld a sárkányod-at.

2011-02-08 00:39:20 slawter (5) #35

Így kell egy minden korosztály számára élvezhető és szórakoztató filmet csinálni! A zenéje pedig a legvarázslatosabb, legjobb és legszebb, amit 2010-ben hallottam!

2011-01-08 12:20:27 acidphase (4) #34

szvsz az sokkal jobb ennel.

előzmény: diablo3 (#33)

2011-01-08 12:16:11 diablo3 (5) #33

Nem nagyon vagyok oda a mesekert,de ez most veszettul tetszett..a karakterek viccesek es aranyosak ,a latvanyvilag is pazar..a toy story 3-at meg nem lattam,de nem hinnem,hogy az jobb lenne ennel..

2011-01-07 13:49:27 manson84 (3) #32

Az év egyik rajzfilmjének kikiáltott sárkányosdi, amellett, hogy történelmileg roppant hiteles, sajnos a létező összes (apa-fiú) családi dráma fogást eldurrogtatja. Persze a gyíkok tényleg cukik, meg a főszereplő csenevész legényke jelenléte miatt sem szedtem be diazepámot, de a katartikus szórakozás ettől még messze elkerült.

2010-12-25 13:59:53 JeszKar (4) #31

A történet és a főkarakter is nagyon sablonos, de piszok látványos és szórakoztató és a zene is igen kellemes.

2010-10-07 22:08:52 Gasz András (4) #30

Így neveld a sárkányodat:

A címben is benne van hogy ebben a filmben sajna előjön a Disney féle nevelési módszer is, szerencsére énekek sora nélkül. Azt gondoltam a Pixar komolyabb, de egyben sokszor vicces vonalára térnek át vagy legalább egy Shrek 1-2 féle minőséget kapok de nem kaptam. A sárkány szerethető ugyan, de számomra 90 percen át már picit röhejes ezzel a gyerekek számára édi-bédi elnagyoltan megalkotott figurával. Egyes viking karakterek is elnagyoltak. De egyébként a grafikával, az animációval nincs gond, mert szuper minőség az elnagyoltság koncepció kérdése lehetett.
A filmzene is átlagos nem értem mit szeretnek annyian a film alatt csak egyszer működött amikor repültek kettesben a 2 főszereplő a sárkányon. (picit hasonlítva az Avatar repülős boldog jeleneteire a sárkány testének íve is hasonló volt az ottani lényekhez) A filmen kívül jobb hallgatni a zenét úgy vélem.
Furcsák voltak a törpökre is emlékeztető vikingek és néha csak ment a Disney féle gyors duma tőlük, a mellékszereplőktől legalábbis, azért volt 1-2 vicces beszólás is néha szerencsére. Gratula Gerard Butlernek hogy így megtudta változtatni a hangját pl a akciófilmjei v.agy a 300-hoz képest bár igaz skót és itt használja is az akcentusát picit. Jay Baruchel hozza az eleinte esetlen önbizalom hiányos félénk karakterét amit pl nemrég láthattunk a Túl jó nő a csajomban is, s itt is összejön egy lány. A film hossza rendben van, 90 perc bőven elég és nem is sok.
Szóval látszik, hogy ez egy igazi mese gyerekeknek, humoros részekkel és látványosságokkal, néha Disney sziruppal leöntve, szerencsére csak ritkán. Szóval picit csalódtam.

2010-09-29 20:04:45 Hi-tech Angel (5) #29

Ohh, megnomytam az "Új vélemény"-t, nem is én lennék... ^^"

Tehát nagyon emlékezetes filnm volt, és a befejezés nagyon realista volt.
Végre nem ússza meg sértetlenül a finálé-harcot, hanem - sajnálatos módon - leszakadt a lába. A Dreamworks felnőtt.

Tehát nagyon emlékezetes volt. :D Még jópárszor megnézem. ^w^*

2010-09-29 19:51:15 Hi-tech Angel (5) #28

Ez az egyik legjobb Dreamworks. Még a túlhypeolt Shreket is lekőrözi... nem is illene hozzá mérnem!

Én 3D-ben láttam, és meg kell hagynom: az első sárkánylovaglásos jelenet volt a legjobb!

2010-08-10 01:19:53 -senki- (3) #27

(Nem 3d-ben...)
Hú fogalmam sincs mire ez a nagy lelkendezés. Lagymatag vasárnap délutáni családi film történet. Kicsit aranyos, nagyon kicsit vicces.

A zenében pedig végkép semmi különlegeset nem éreztem. Jellegtelen aláfestés, a végén a nagy küzdelemben még összevissza is.

2010-07-18 22:49:29 Kattantka (5) #26

A Dreamworks nem csak nyálat csöpögtet a gyerekek fülébe, hanem finom iróniát, és fontos tanulságokat is. Nem mondom, hogy ez nem csöpög, szó sincs róla. :) De a klasszikus rajzfilmek óta a Disney nem tudja utolérni a Dreamworks munkáit.

2010-07-16 15:38:29 yuriko (?) #25

A Kung Fu Panda után ismét egy nagyon kedves, szórakoztató animációs film született DreamWorks-éknél. A Shrek és Madagaszkár ámokfutások miatt már félve állok neki DW animációknak, és talán pont ezért értékelem jobban ezeket a visszafogottabb, kedves animációkat. A történet nem túl bonyolult viszont az animáció és a zene kiemelkedő, a karakterek egytől egyig szerethetőek. Hitem visszatért a DW stódióba, a legújabb Shrek-ig biztosan (jóóó sokáig fogom halogatni a megtekintését). Még sok ilyet kérek!

2010-05-31 20:00:52 mchn (4) #24

Tul hamar vege lett. Mondjuk ennel nagyobb bajom sose legyen egy filmmel.

2010-05-12 20:51:09 Sántha Orsolya (4) #23

Nagyon szerethető a film, de miért nem választhatom meg, hogy szeretném-e a 3D-t vagy sem?! Mert nem, semmi pluszt nem adott az élményhez.

2010-04-22 08:57:05 Tams (5) #22

Pusztán barátnőm kedvéért mentünk el, de nem bántam meg! Nagyon jó kis filmet kaptunk! Sajnos az egri mozi nem épp IMax, hiányoltam a többmillió mpixelt, de a 3D érzet néhol erős volt így is!
Kiszámítható történet, de régen láttam hasonlóan jó animációs filmet! :)

2010-04-18 22:57:08 kiDDny (4) #21

Kellemes kis mozi, de egynél többször nem érdemes megnézni - annyiszor viszont midnenképp:)

2010-04-11 00:37:33 Rorschach (4) #20

Azért amíg az ember nem tudja, hogy a Fúria inkább hasonlít nagyra nőtt házimacskához, mint vérszomjas sárkányhoz, és nem lát belőle mást, mint egy-egy suhanó, tűzlabdát lövő árnyat, hajlamos más véleményen lenni :)

előzmény: Egy filmkritikus (#15)

2010-04-10 22:54:59 Rorschach (4) #19

Megnéztem, és le a kalappal. Kérem szépen, ez a mese maga a zsenialitás, minden porcikájában, a (digitális) 3D tekintetében pedig szerintem jócskán veri az Avatart (ahogy minden másban, de ezért az álláspontért engem páran megölnének). Gyönyörű, vicces, szól valamiről, és a főhős sem sérthetetlen, ami tekintetbe véve, hogy:
- a főhős gyerek,
- amerikai filmről beszélünk,
nem kicsit merész húzás az alkotóktól.
Fantasztikus alkotás, és nem győzöm hangsúlyozni, hogy milyen lehengerlő látványvilága van. 95%

2010-04-09 23:21:37 Brumi (5) #18

Szerintem jobban használja ki az 3D-t, mint az Avatar, a repülés érzetét eddig még semmi sem adta vissza ilyen jól. Ritkán mondok ilyet, de megéri azt a pár száz forint ráfizetést.

2010-04-09 23:10:16 Rorschach (4) #17

A 3D sokat dob rajta?

2010-04-06 01:56:20 Hannibal Lecter (3) #16

Ezt most én sem éreztem kiemelkedőnek - tényleg veszettül látványos, és a karakterek is aranyosak, de az első félidő merő dögunalom. Utána persze lassan belobban az eddig silány tartaléklángon égő sztori, jön a feszültség és az akciójelenet dögivel, hogy aztán mindez egy rendkívül emlékezetes fináléban csúcsosodjék ki. Összességében viszont tényleg inkább egy közepes, trendi Dreamworks-dolgozat.

2010-04-05 19:02:13 Egy filmkritikus (4) #15

Szerintem egész jóra sikeredett animációs film.És valahogy a vége nem annyira happy end, mint szokott. Egy kis rideg valóság is.
Nagyon szép képvilág, jók a szövegek, és szerintem éj fekete fúria inkább aranyosra, mintsem ijesztőre sikeredett. :) De gondolom ez is volt a cél...

2010-04-02 22:48:52 mrfaktor (5) #14

Nem gondoltam volna, hogy ennyire megfog ez a kis mese. Maga a sárkányos-vikinges téma nem áll közel hozzám, de amit összerakott itt nekünk a Dreamworks csapata, arra eddig csak a Pixar volt képes. Nálam ugyanis ez a film leelőzött egy két pixaros alkotást. Remek történet, nagyon szép és passzoló zene, változatos szereplők és sárkányok.. Nem gondoltam volna, hogy az utóbbi évek egyik legjobb animációs filmjét fogom látni. De megtörtént, és ezért elismerésem..

Jamamura, középszer? Hol, mi, mikor?

Simán minden hibát nélkülöző számomra.

2010-04-01 01:01:00 whiteman 01 (4) #13

A Jégkorszak nem Dreamworks produktum.

előzmény: Valér (#10)

2010-04-01 00:59:02 whiteman 01 (4) #12

Teljesen egyetértek. Amíg a Madagaszkár minden sutasága ellenére legalább vicces volt, addig ez maximum látványos. Bár ha a Kung-fu Panda a mérce, akkor annyira mégsem az...

előzmény: Zalaba Ferenc (#7)

2010-04-01 00:39:24 Vladek (5) #11

Nagyon jó, engem teljesen lekötött. Öröm nézni, hogy a DreamWorks szinte felemelkedett a Pixar színvonalára. Bár nekem a DreamWorks mindig is jobban tetszett egy kicsit. Mindenesetre a filmet mindenkinek tudom ajánlani.:)

2010-04-01 00:25:16 Valér (?) #10

Valér: A két nagy animációs stúdió között az alapvető különbség a felfogás. A két cég saját nézetei szerint készíti a filmeket, és emellől nem nagyon tágít. A DreamWorks inkább a könnyedebb, viccesebb, egyszerűbb történettel rendelkező szórakoztató lufikat hoz létre, gondolok itt a Madagaszkárra, a Shrek-sorozatra vagy a Jégkorszak trilógiára. Ellentétben a Pixar inkább a komolyabb, szomorúbb, megfogóbb meséket hozza el nekünk, pl. Fel! vagy Wall-E. Míg bevételben inkább előbbi, Oscarok tekintetében az utóbbi győzedelmeskedik. Egyben azonban kezdenek egyre inkább hasonlítani: Beszélő állat nélkül egyik sem jöhet létre, és ez nagy hiba.

Kussolnak a sárkányok: Szerencsére a DW-nek sikerült végre egy olyan alkotást létrehozni, ahol az ember beszél, az állat (ezesetben sárkány) pedig nem szólal meg, csak természetes hangokat ad ki. Adott a történetben egy falu, ahol egy ember akkor elismert, ha sárkányt öl. Hablaty ügyetlen, nem tud mitkezdeni a nagy, szárnyas lényekkel, azonban egyszer kapna egy lehetőséget, hogy megöljön egyet, megsajnálja és nem bántja. A sárkányt kiszabadítja és jóbarátok lesznek, azonban ezt titokban kell tartania a falu többi tagja előtt. A film közben többször nevetünk, vagy akár meghatódunk az aranyos sárkány láttán, de van amikor izgulunk is persze. (Na, az utóbbi évek animációs felhozatalára ez sem jellemző) Egy szó mint száz, ennek a fejezetnek az a lényege, hogy kifejezzem: A DreamWorks végre a csöpögős beszélő állatok kalandjairól szóló múvi helyett adott nekünk egy tökös filmet.

Háromdé: A nagy 3D őrület, ami majd egy éve tart, majdnem mindegyik stúdiót beszippantotta, így szinte egyértelmű, hogy a legtöbb nagyobb szabású alkotás 3D-ben jön. Ezalól az Így neveld a sárkányodat sem kívétel, de végre nem csak pénzlehúzó "szrídí"-t kaptunk (Alice Csodaországban, Jégkorszak 3., Fel!), hanem igazi térbeli jeleneteket, mint például az Avatarban, a Véres Valentinben vagy a Végső Állomásban. Hablaty repülése a sárkánnyal, vagy a vízalatti jelenet mind csak szemüveggel az igazi, és így nem kapsz idegrohamot, hogy 500-zal többet fizettél a jegyért. Ez pedig megsokszorozza az élvezetet.

A keserű valóság: A harmadik hatalmas pozitívuma a filmnek, az, hogy nem egy fenékig telfej hálívúdi szar a befejezés, hanem egy olyan dolog, ami lehet, hogy sok embert megbotránkoztat, de sajnos a valóságban egy háborúszerűségben előfordulat, hogy a főszereplő gyerekkel megtörténik az, ami. Azonban ha történik valami rossz is, sokkal jobban tudunk örülni a jónak, és ez az, amiért szép ez a film. Mert ez a film valóban szép, máshogyan mint a Fel! meg ezek, amiket mindenki élvez csak az 5-10 éves gyerekek nem.

Összességében az Így neveld a sárkányodat az egyik legjobb animációs film, amit valaha láttam. 2010 ebből a szempontból nagyon üt, hiszen megkaptuk az egyik legjobb thrillert, az egyik legjobb akciódrámát, az egyik legjobb elvont fantasy művészfilmet, és most ezt. Nem győzöm hangsúlyozni: még csak március van!

Valér (www.mozihir.gportal.hu)

2010-03-31 01:50:01 osi (5) #9

Teljes mértékben így van...

előzmény: Daemiaen (#1)

2010-03-30 14:42:18 henisz (5) #8

Nagyon jó volt! :-)

Szerintem nem a 3D-s cirkuszt majmolja, hanem én valahogy azt éreztem a nézése közben,hogy valószínűleg IMAX-ra tervezték a látványt. De jó volt 2D-ben is nagyon :-)

Mindenki nézze meg!

2010-03-27 21:32:41 Zalaba Ferenc (4) #7

Hű... hát... ez valami elképesztően, fantasztikusan... középszer volt. THE IRON GIANT, robot helyett sárkánnyal, csak az szellemes, újszerű és igazán magával ragadó volt, ez csak egy közepesen gyenge trendkövető darab, nem különösebben vicces, nem túl következetes és még 2D-ben feltűnt, hogy mennyire majmolja a 3D-s cirkuszt. Tipikus Dreamworks minőség.

2010-03-27 10:00:32 Daemiaen (5) #6

Jövő héten A titánok harca nyit Amerikában, de mintha a Paramountnak 2 hetes szerződése lenne annyi 3D-s teremre, mint amennyivel most nyit.

2010-03-27 08:57:12 limupei (4) #5

Elég felületesen futottam végig a híreket, de ha jól emlékszem, valami kavarás van/volt a 3D mozikkal és jövő héttől amúgy is utat kell engedni a következő 3D-s filmnek.

2010-03-27 06:37:11 Daemiaen (5) #4

...és idehaza is bukni fog.

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

2010-03-27 06:23:31 Zalaba Ferenc (4) #3

Jellemző... a pénteki adatok (12.5 millió) alapján nem lesz átütő a film sikere (44 milliós nyitóhétvégét prognosztizálnak), de hátha a word-of-mouth ezúttal hóna alá kapja.

2010-03-20 18:44:25 Zalaba Ferenc (4) #2

...és én meg benéztem a sajtót. Sebaj, lesz vajh eredeti nyelven is (akár 2D-ben)?

2010-03-20 16:15:43 Daemiaen (5) #1

Az eddigi legjobb, legélvezetesebb és legcsodálatosabb DreamWorks-mese, kiváló John Powell-zenével, igazi karakterekkel és elképesztő animációval. A klasszikus Katzenberg-éra, ha csak egy film erejéig, de visszatért!

És szeretnék szavazni. :)