Amen. (2002) ☆ 👁

Ámen.

(Constantin Costa-Gavras)

francia-német-román dráma, háborús film, történelmi film

3,5

2017-03-06 19:14:01 ryood (4) #12

egy kicsit talán túl "sterli", lehetne nyersebb, de így is rendkívüli, nagyon fontos film!
erős négyes.

2014-02-26 11:17:38 Cserrygo (5) #11

Hangulatos, érdekes, megrázó - pont olyan, amit a téma megérdemel - persze tudható a vége, hiszen a valóságból táplálkozik. Engem talán éppen ezért nem botránkoztatott meg, viszont én így is tudtam élvezni, tudtam rajta izgulni, együtt érezni, hogy sejtettem mi lesz a vége - nem feltétlenül kellennek hatalmas fordulatok ahhoz, hogy egy film élvezhető és kiváló legyen. :-) És ez nem azt jelenti, hogy nincsenek benne csavarok. :-)

Nem tudom ki hogy van vele, de külön szeretem a németek szemszögéből megnézni ezeket a filmeket, annyira érdekel, hogy ők hogyan látják a múltat. És ahogy egy bölcs ember mondta, Szirmai úr - Hollywood hírügynökség, ez terápiás jellegű, ezért jó, hogy annyi film, könyv stb. készül ezekről a megrázó történelmi eseményekről, mert segít feldolgozni és életben tartani mégis ezt a problémát - más felfogásban.

Azt hiszem röviden ennyi: Ajánlanám legalább egyszeri megnézésre. :-) Akit érdekel a téma, úgy sem a véleményekre ad, én is itt találtam meg az oldalon. :-)

2012-06-16 01:43:53 frindli (?) #10

Remélem egyszer kiadják Blu-ray en, mert ezt kell rakni HD-ba is!

2012-06-16 01:42:54 frindli (?) #9

Miről beszél itt mindenki? Ti mit néztetek? Soha nem érdekel ha mások mást gondolnak egy filmről mint én.
De aki még nem látta annak mondom, hogy nézze meg és higgyen az itteni vagy imdb osztályzatnak és ne a kommenteknek!
Ez egy kiváló film!!

2012-02-05 16:26:15 gerbence (2) #8

Borzalmasan közepes film, az izgalom és az érzelmi hatás teljes hiányában szenved, és kifejezetten érdektelenül van tálalva. Márpedig ez, a témáját figyelembe véve, kimondottan rosszá teszi.
Sótlan, paneles, sablonos, egyrétű. Ráadásul álmosítóan unalmas. Hogy ez forgatókönyvi díjat nyert, az előtt értetlenül állok, valószínű a választott témát kívánták megtisztelni vele.
Amiben viszont mindenkinek ajánlom inkább Kurt Vonnegut Éj anyánk című könyvét, ami sokkal érdekesebb és érzékletesebb, ráadásul nem vesz el sokkal több időt elolvasni, mint megnézni ezt a filmet.

2012-01-13 11:46:30 Jude Quinn (3) #7

Nem tudtam, hogy egy könyv alapján készült, de a nézése közben pont azon morfondíroztam, hogy könyvben nagyon érdekes lehet, de a film nálam nem működött. Pont az a baj, hogy valahogy drámaiatlan. Azzal próbál érzelmileg bevonni, hogy a nácik szájába lépten-nyomon bicskanyitogató megjegyzéseket ad, ami persze hatásos, de ettől még szcenírozott felolvasószínháznak tűnik az egész. Azért persze nem értékelhetetlenül rossz, a főhős morális dilemmája, a pappal közösen tett erőfeszítései, a Vatikán és a szövetségesek nemcselekvésének bemutatása hálás téma, Gerstein és a Doktor sorsának szembeállítása pedig még ad egy pofont a végén...

2011-03-29 18:56:51 Prüstü (3) #6

Nem volt ez olyan rossz film, az üres vonat pedig átvitt értelmű is lehet. Maga az emberek fejében lévő tévhit kivetítése.
Nem volt benne nagyobb hatásvadászat, épp azért tűnhet vontatottnak sajnos ezt én is éreztem, de így is megér 4 pontot az érdekes és komoly téma választás miatt, na meg a finálé aztán tényleg abszolút megbotránkoztató és felkavaró.

2009-11-12 16:41:43 critixx (3) #5

Én megmondtam neked... :-))

előzmény: Livcsy (#3)

2009-11-12 15:58:07 jesi (2) #4

ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel

előzmény: Livcsy (#3)

2009-11-12 15:40:45 Livcsy (2) #3

Megnéztem és sajnos borzalmas volt, pedig én szeretem az ilyen filmeket! Az utolsó fél óra megérte, de a többi...Legalább négy szünetet tartottam. A végén kívül még egyetlen értékelhető momentum volt a filmben: az üres és a teli vonatok látványa. Bár hitelesség tekintetében ezek a részek se voltak egészen top 10-esek, ugyanis az elvileg teli vonatok is üresek voltak. Erre azért figyelhettek volna. Mert oké, ha távolról mutatják, de ha egész közelről, és LÁTOM, hogy a zárt kocsik üresek, azért az frusztrál. Ne nézzenek már hülyének, főleg ha ilyen drámai jeleneteket tesznek a filmbe. Bocs, hogy kiragadtam ezt, de minden másról érdemtelen beszélni. Pedig a történet jó, kár érte. Ebből sokkal jobb filmet is lehetett volna készíteni.

2009-11-03 16:17:04 Livcsy (2) #2

Hát nem könnyítitek meg a dolgom :D Cesare "rossz"-értékelése elvette a kedvem, de nem adom fel, legfeljebb elalszom rajta...A könyv amúgy nem rossz :) és bocs az előzetes floodért, mert valszeg meg fogom írni a véleményemet, miután megnéztem és ha addig nem ír senki...;)

2009-04-22 13:27:48 jesi (2) #1

Ez egy nagyon rossz film: alig vártam hogy vége legyen (igaz az utolsó 10 perce még tetszett is)