Big Trouble in Little China (1986) ☆ 👁

Nagy zűr Kis-Kínában

(John Carpenter)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,3

2022-10-28 14:48:23 critixx (1) #31

Halványan emlékeztem a VHS korszakból erre a filmre. Tegnap este elém dobta a Dizniplusz, gondoltam: miért ne? Hannibal és csabaga véleményét osztom, ez egy nagyon rossz film. A rendező és a forgatókönyv szerzői se nagyon tudták, mit is akarnak mindebből kihozni. Akció? Vígjáték? Fantasy? Misztikum? Kínai mitológia? Harcművészet? Lőjünk szét mindenkit? Mindegyik próbál lenni egy kicsit, de végül egyik sem igazán jön össze neki. Nem csoda, hogy annak idején hatalmasat bukott a mozikban, a közönség sem értette, hogy ez mi is akar lenni.

A "humor" leginkább ostoba, a karakterek többsége irritáló, Kurt Russell különösen, aki minden rezdülésével azt akarja közölni velünk, "annyira laza vagyok, mindjárt szétesem", de inkább csak egy otromba tahóként jön át. Egyedül a városnéző buszos mágus nagypapa figurája sikerült valamennyire szimpatikusra.

2019-10-06 00:12:13 Doc (4) #30

Ez egy mese. A hős lovag (jelen esetben kettő) elindul hogy kiszabadítsa szíve hölgyét.
Az elején a kis felvezetés nem más mint az "egyszer volt, hol nem volt".

Mint film: tűrhető alaphelyzet, fordulatos történet, emészthető befejezés.
A maga korában oké látványvilág, jó szövegek, jó poénok.
Nekem tetszik.

2019-10-04 09:08:56 VVega (2) #29

Igazából nem is tudom, miért adtam neki kettest, borzasztó.

2019-10-03 17:26:02 csabaga (1) #28

Rendben, de a maga idejében a moziban alig bírtam ki, és manapság már fél óra után feladtam.

Igen, nem az én filmem, ahogy az Eszelős szívatás sem.:).

előzmény: saatonda (#26)

2019-10-03 15:06:33 tomside (?) #27

Mostmár megnézem. :D

2019-10-03 14:42:54 saatonda (2) #26

kultfilm olyasmi is lehet, ami rossz
bejön nekik a 80-as évek hangulata, képi világa, stiláris elemei és úgy gondolják, ez elég a jó filmhez
jót szórakoztak azon, ami tényleg annyira rossz hogy szinte már jó.
ezek lehetnek az indokok

meg hát régen minden jobb volt, tudjuk:)
talán annyiból voltak ezek szerethetőbbek, hogy nem akart minden szórakoztató akciófilm valami felesleges műdrámát, társadalmi mondanivalót stb tartalmazni ill. ezek hiányát nem rótták fel nekik.

2019-10-03 14:40:49 kilépett felhasználó (?) #25

Hagyjuk, a legutóbb is kiakadt a KT szerver. :-D Megkérlek ne reflektálj a későbbiekben egy véleményemre se, mert nem vagyunk egy hullámhosszon. Köszönöm szépen a megértést

előzmény: Interracial Facial Creampie (#24)

2019-10-03 14:36:40 Interracial Facial Creampie (?) #24

szerintem elég lenne mellőzni a személyeskedést

előzmény: kilépett felhasználó (#23)

2019-10-03 14:32:29 kilépett felhasználó (?) #23

el kellene kerülni egymást sztem. Nem bonyolult ez.

2019-10-03 14:28:37 kilépett felhasználó (?) #22

De ez a cikk nem erről szól te fogyatékos troll :-)

előzmény: Interracial Facial Creampie (#21)

2019-10-03 14:26:09 Interracial Facial Creampie (?) #21

A csapos közbeszól: egy neves geekzblogger itt konkrétan nézhetetlenre értékelte a filmet. :)

előzmény: kilépett felhasználó (#20)

2019-10-03 13:39:23 kilépett felhasználó (?) #20

A Geekzblogos srácok remekül összefoglalták miért jó, a cikkek alatt megtalálod, amennyiben még mindig meg szeretnéd érteni. Ha így se ok, akkor ez gyaníthatóan nem a te filmed. Van ez így

2019-10-02 17:02:58 csabaga (1) #19

A maga idejében szépen elhasalt a pénztárnál, de a kritikusok kedvelték és valami miatt kultfilm lett.
Nem értem...

előzmény: saatonda (#18)

2019-10-02 16:00:06 saatonda (2) #18

sajnos ez nem szórakoztató, hanem kínos és szimplán unalmas
itt-ott lehet rajta nevetni, de jobbára azon, hogy mennyire silány
lehetett volna jó, de ezen nem igazán van mit szeretni

2016-11-28 14:14:40 Dezsmant (4) #17

Ez annyira szar, hogy már jó.

2016-05-02 15:04:36 purplerain (5) #16

Érdekes én ezt a filmet felnőtt fejjel, 30 körül láttam. Valami bődöletesen nagy guilty pleasure :) Imádtam, igazi old school szar, mint mondjuk az Eszelős szívatás. Azóta még láttam vagy négy-öt alkalommal, úgyhogy nyugodtan rá tudom nyomni az ötöst, valami megmagyarázhatatlan okból (hiába az első pár mondat, magamnak se sikerült megmagyarázni:))

2013-12-28 21:22:46 CrazyBoy (4) #15

Tiniként imádtam, most nemrég újranéztem és valami iszonyú sz@r volt. Eltelt sok és, és így közeledve a hülye sznobhoz, még sincs szívem 4-esnél kevesebbet adni az emlékek miatt :)

2013-11-22 22:03:52 Leslie (1) #14

Ekkora rémséget még nem láttam. Nem szoktam 1-est adni, de ebben nincs egyetlen értékelhető momentum sem. Pedig amúgy bírom Russellt és Carpentert.

2012-06-22 21:31:24 Simpleton Larry (4) #13

Az egyik leginkább szeretett nem jó film :)

2012-03-31 18:41:38 TaZaR (4) #12

tudom, hogy szar a film... szar tényleg, nade hogy nem lehet szeretni? :)

2012-02-17 19:31:47 Gatyamadzag (4) #11

Hihetetlen gagyi film de rég nevettem ennyit úgyhogy jár neki az a négyes.

2011-03-09 23:54:53 Hannibal Lecter (1) #10

Talán újdonság lesz, amit mondok, de az IMDb-n is hús-vér emberek szavaznak, nem istenek. A filmmel pedig épp az a baj, hogy "a maga idejének" (a nyolcvanas éveknek) minden dekadenciáját, ízlésficamát magában hordozza.

előzmény: Zoliz (#9)

2011-03-08 19:35:06 Zoliz (4) #9

Az első HSZ-t leszámítva mindenki fikázza, pedig a maga idejében hatalmas film volt. Bár fele ilyen eredeti és szórakoztató filmek készülnének a 21. században.

Az IMDBn nem véletlen a 7.1-es átlag, mert megérdemli. Sci-fi, akció, karate, misztikus, vígjáték egyben. Kell ennél több?

2011-03-05 23:56:20 Hannibal Lecter (1) #8

Botrányosan, szörnyűségesen, zsibbasztóan, sátánian szar. A mágikus baszakodások és a filléres hajszák közé beszúrt idétlenkedések sem mentik a menthetőt, bár néha-néha azért mosolyra fakasztanak. Mindenesetre nálam fantasy-ként és komédiaként egyaránt katasztrófa.

2009-08-22 10:07:26 wayage (5) #7

Már írtam, hogy nálam is gyerekként ütött, de mai szemmel is jól szórakozom rajta. Kiemelném még az eredeti szinkront, melyben Kurt Russell magyar hangja Sinkovits Vitay Anrás. Sajnos a DVD változatra új szinkronnal (Forgács Péter) került fel...amit nem láttam, de nem is vagyok rá kíváncsi. Valamiért jól esik ezt a filmet agyonkopott videokaziról nézni:)

2009-08-22 09:56:26 a6notes (3) #6

Szerintem mert a film nem próbálja komolyan venni magát, s tőlünk sem várja el. Elszórakoztat.
(De tény, hogy gyerekként ütött igazán :)

2009-08-22 03:09:59 GothMan (3) #5

Nálam is a gyerekkori emlékek miatt közepes. Azért szívesen újranézném, kíváncsi vagyok, most mennyire tetszene...

2009-08-22 02:24:26 bruce (1) #4

Nem az annyira kétfilléres szar hogy már nézhetetlen én kb 3-4-szer próbáltam megnézni nem jött össze és az 1-es az már nálam nagy szó.

2009-08-22 01:32:53 deviant (4) #3

ez annyira kétfilléres szar volt, hogy már-már zseniális.

2009-04-18 12:49:26 yuriko (?) #2

Meglepően jó átlaga van a filmnek. wayage hozzászólásából arra tudok csak következtetni, hogy sokaknál gyerekkori kedvenc a film. Én most láttam először, de ez valami oltári nagy baromság. A sztori kibogozhatatlan, tényleg van itt minden: kamion, két ellenséges kínai banda, három villámsrác (szalmakalapban!, tiszta Raiden-ek), valami falonátmenő főmufti aki zöldszemű csajt akar magának, meg az az orangután kinézetű szörny?? Az események véletlenszerűen követik egymást, és Jack Burton szerintem cseppet sem vicces és kicsit sem menő:( Egyedül a régi vizuális effektek keltettek bennem némi kellemes retro érzést, de ettől még a film a nézhetetlenség határán táncol.

2007-06-23 17:15:56 wayage (5) #1

Mindenkinek voltak a gyermekkorában kedvenc színészei, kevenc hősei. Nálam Harrison Ford (Indiana Jones, Han Solo) és Kurt Russell volt a nyerő. Russell-nél Jack Burton (Nagy zűr Kis-Kínában) volt a kedvenc. Majd jött R.J. Mcready(Dolog), Snake Plissken (Menekülés New Yorkból), Cash (Tango és Cash), Bull (Lánglovagok), Jack O'Neil (Csillagkapu). Majd eltűnt a süllyesztőben. Én is elfelejtettem. Hála Tarantino-nak, aki szintén rajongott érte, ezért rehabilitálta. Köszönet Kaszkdőr Mike-ért.
Rátérve a Nagy zűrre. Nagy zagyvaság az egész film, néhol szinte érthetetetlen. Jack Burton a kamionjával véletlenül belecsöppen a jó és a rossz örök harcába. Van itt minden: ősi kínai feketemágia, szellemek, szörnyek, kínai harcosok, gagyi szalmakalapos gonoszok(felejthetetlen), zöldszemű nők...A film erősen B kategóriás, sőt néhol már Z kategória:). Számomra az egészet a jó öreg Jack Burton alias Kurt barátunk laza alakítása teszi nagyon nézhetővé.
Úgy tudom nemrég meválasztották valamilyen szavazáson, mindenidők legrosszabb filmjének és tudom sokan utáljátok.

Na, de mit mondana erre a jó öreg Jack Burton?
-Na mi a fene!