The Cove (2009) ☆ 👁

(Louie Psihoyos)

amerikai dokumentumfilm

4,4

2020-10-17 13:50:58 elzablues (5) #16

A Szentjánosbogarak sírjára mondtam azt többször korábban, h nem leszek képes valaha is újranézni, mégis megtörtént. Ezt viszont semmiképp, ez egészen biztos. Mindenkinek ajánlom, közben senkinek sem... Nem igazán szokott gondot okozni, mit mondjak, de most őszintén fogalmam sincs...

2014-02-05 16:01:08 Szabó Dániel (5) #15

Extremely Hardcore

2010-07-27 12:02:28 Gasz András (4) #14

Az igaz az ember állatabb olykor mint az állat és vadabb sokkal. :(

2010-07-27 11:58:00 limupei (5) #13

És te tényleg azt hiszed, hogy egy Oscar változtat akármit is? Már az előtt bemutatták a filmet a japánoknak és sajnos a vártnál jóval kisebb felhördülést keltett. Aki gusztustalannak tartja az egészet, az előtte is annak tartotta. Aki meg nem, az ezután sem fogja. Ilyen állat az ember.

előzmény: Gasz András (#12)

2010-07-27 11:50:28 Gasz András (4) #12

De láttam. A végén pedig sajnos ott volt, hogy szeptembertől azóta is folytatják az öbölben a 'munkát'. :(
+ Japánhoz további kis szigetországok csatlakoztak az undorító delfinvadászati pénz okán.

Szóval keveset értek el a végére. Az igazi áttörés a film hatása után jöhetett el és az Oscar megnyerésével. Kéne egy folytatás talán.

2010-07-27 11:24:05 limupei (5) #11

sokkal globálisabb képet is adhatott volna meg erről a nagy problémáról

Akkor nem ez lett volna a címe, hogy "The Cove", hanem hogy "The Ocean".

Remélem így hogy az Oscar is felfigyelt rá és díjazta e művet erőteljesebben fogják szabályozni figyelni felügyelni és büntetni az illegális undorító és kegyetlen delfín és egyén állat kínzókat.

Végignézted te a filmet? Nem tűnt fel, hogy a végén elmondják, hogy mit sikerült elérniük?

2010-07-27 11:20:26 Gasz András (4) #10

The Cove - Az Öböl:

A tavalyi év legjobb doksifilmje szerintem is. Viszont úgy érzem hogy sokkal globálisabb képet is adhatott volna meg erről a nagy problémáról, igen a japánok az egyik fő bűnös, de sokkal több más nagy ország is elhalássza a nagy zsét és pusztítja a föld ökonómiáját azzal, hogy szegény delfineket, cetféléket és bálnákat öl ezerrel.
Illetve néhol hatásvadász szövegelés van. A képek viszont magukért beszélnek, azt a jelenetet nem is bírtam végignézni ahol ölik a delfineket úgy hogy még szenvednek is rossz volt látni aztán pedig az egyébként szép csendes öböl vértengerré változott. :( Az előtte lévő delfin idomáros rész is erős volt és a delfinek tényleg stresszelnek, de még megannyi más állat is pl a kutyák is olykor.

2010-05-16 18:17:57 reting1111 (5) #9

Hogy lehet erre 5-nél kevesebbet adni???

2010-03-31 20:41:03 acidphase (5) #8

jo film volt...

2010-03-13 20:17:11 lehel89 (5) #7

Amióta megnéztem, csak lelketlenül bámulok magam elé. Az a 3 perc életem talán legsokkolóbb filmes élménye.

Szívből kívánom, hogy jusson el minél több emberhez.

2010-03-11 06:50:23 Zalaba Ferenc (4) #6

nem feltétlenül a tárgy miatt tartom hatásvadásznak, habár kétségtelen, hogy a tonhalak mészárlásáról szóló film nem aratott volna ilyen zajos sikert, hanem a lezárást tartom sutának a mellkasára monitort szerelő, diadalmas zenére bevonuló delfinharcossal.

mindettől függetlenül elgondolkodtató, izgalmas, megható és helyenként sokkoló film.

2010-03-10 22:16:29 limupei (5) #5

Nem hatásvadász. Illetve egy delfin már önmagában is hatásvadász, akárcsak egy kiskutya. És hogy lehetne távolságtartóan bemutatni, hogy megölnek egy kiskutyát? Szerintem erre a világ legnagyobb rendezője sem lenne képes. A nézőben mindenképpen rossz érzéseket keltene. Kivéve a perverz bunkókat, de őket most hagyjuk.

előzmény: Zalaba Ferenc (#4)

2010-03-10 22:10:27 Zalaba Ferenc (4) #4

hatásvadász, de hogy elérje a célját, annak is kell lennie.

2010-02-27 20:14:01 napola (5) #3

Mély tisztelet mindenkinek, aki részt vett a film elkészítésében. Szavakat nem lehet találni arra, mennyire feldühített, megrázott, amiket láttam. Gőzerővel tesszük tönkre a Földet és pusztítjuk el az élőlényeit, az utánunk jövő nemzedékek létfeltételeit.

2010-02-25 15:33:29 The Hungarian (5) #2

Rendkívül őszinte, kendőzetlen, alapos dokumentumfilm, amit minden lélegző embernek látnia kell. Ahogy elhangzik benne: ha ezt az erkölcsileg teljességgel fekete-fehér problémát is képtelen megoldani a világ, akkor nincs remény.

2010-01-28 09:23:08 deathcode (5) #1

Életem egyik legsokkolóbb élménye. Megríkatott és feldühített.