Children of the Corn (2009) ☆

1,5
★☆☆☆☆

2018-03-14 06:57:34 BonnyJohnny (1) #8

Sejtettem amúgy.
Őszintén szólva, ha nem lenne olyan szar, mint amilyen, ez lennne a jobb film... Na ezt most jól megaszontam... Szóval a '84-es és '09-es keverékéből egész nézhető film lehetne. Már csak azért is, mert ez a film jobban rámegy az előzményekre, ami segít kitölteni a játékidőt.
Mert őszintén szólva, nem biztos, hogy ebben a novellában benne van egy egész estés film (alakítás nélkül).

előzmény: MicaHiro (#7)

2018-03-13 23:31:10 MicaHiro (?) #7

Nem emlékszem pontosan, az biztos hogy öl meg gyereket a novellában, de nem tudom mennyit. Viszont ajánlom elolvasásra, mert ha nem is a világ közepe, de egészen izgalmas és jól megírt kis történet.

2018-03-13 11:37:48 BonnyJohnny (1) #6

Akkor ez a pontosabb adaptáció! :O
Ennek ismeretében a '84-es vége elég gejl lett. :P
Tovább kérdeznék: Az eredeti filmben és a remake-ben eléggé eltérő volt a bodycount... konkrétan a '84-es verzióban elég kesztyűs kézzel bánnak a gyerekekkel, a remake-ben viszont rendesen veri őket a vietvet főhős, és bizony ki is végez párat.

előzmény: MicaHiro (#4)

2018-03-13 10:34:20 ChrisAdam (?) #5

Én mindig is őszinte csodálattal és tisztelettel voltam irántad, amiért ilyen szörnyűségeken keresztül szenvedsz. Éppenséggel a te példád állít meg néha, hogy szégyentelenül temérdek filmet nézzek - nehogy egyszer számomra is elfogyjanak a jók és maradjanak a szemetek. ;) :D

2018-03-13 10:29:03 MicaHiro (?) #4

Éreztem, hogy ilyesmi lehet a háttérben :)

Az eredeti egyébként nem regény, hanem novella, aminek a végén
a főszereplők meghalnak (a férfit talán a szörny öli meg, a nőt nem emlékszem pontosan ki), a fura gyerek-kultusz pedig működik tovább

2018-03-12 22:28:14 BonnyJohnny (1) #3

Egyfajta terápiás cél... Kiírni magamból. :P Meg, ha már egyszer végigszenvedem, legyen valami mementója is a dolognak. :D

Egyébként ugyanezt megcsináltam nemrég a Hellraiser sorozattal, és annak előtte az Amityville-el is. :)

(Egyébként azt figyeld, hogy tízből nyolcnál másodpercre pontosan küldtem el a hozzászólást, és kettőnél is csak egy másodpercet csúsztam. :D)

Amúgy, ha valaki olvasta a King regényt, elmondhatná, hogy hogy végződött. Csak azért, mert ez a remake teljesen máshogy, mint az eredeti film.

előzmény: MicaHiro (#2)

2018-03-12 22:25:17 MicaHiro (?) #2

Az nem lep meg, hogy mind a 10 film (vélhetően) rossz. Még azt is fel tudnám dolgozni, hogy ennek ellenére megnézed mind a 10-et. De hogy még egyenként kommentet is írsz ezekhez a remekművekhez, az már közel feldolgozhatatlan :D :D

2018-03-12 22:08:19 BonnyJohnny (1) #1

Egy nem túl acélos eredeti szar remake-je.