Lantana (2001) ☆ 👁

(Ray Lawrence)

ausztrál-német dráma

3,8

2021-02-17 17:37:35 The Cortez (4) #6

Színdarabból készült, 4 szálon futó, krimivel kevert házassági dráma.
A 2 órás játékidő első felében megismerjük a középkorú párok titkait, félrebaszásait, hazugságáradatait plusz családi problémáit, a másodikban pedig egy izgalmas nyomozásba csúszunk bele, miközben a szálak ügyesen összefonódnak. A sztori átgondolt, jól megírt és természetesen a címhez hűen szövevényes, a dialógusok érdekesek, a színészek – főleg az ismert nevek – játéka meg rohadtul erős.
A cselekményvezetés ugyan lassú, mint a szar, de a film nézeti magát, nem spórol a fordulatokkal, ráadásul a bűnügyi vonal behozásnál, pár perc erejéig még az addigi nyugis hangulat is nyomasztóvá válik.

2012-02-05 10:16:00 Dió (5) #5

Igen, erről nem is beszélve, ilyen döbbenetesen erős színészi alakításokat ritkán látni. Amikor pl LaPaglia egész odáig kőkemény, rezzenéstelen karaktere elbőgi magát a kocsiban, mint egy kisgyerek... pff. De nem ez az egyetlen klasszikus pillanat.

előzmény: dézi (#4)

2012-02-04 17:00:07 dézi (5) #4

minden szóval egyetértek. :) plusz kiemelném még Anthony LaPaglia és Barbara Hershey alakítását, nekem nagyon tetszettek. azóta sem láttam ehhez hasonló filmet.

2012-02-04 10:21:43 Dió (5) #3

Ezt hívják úgy, hogy film. Mélylélektani dráma az emberi kapcsolatokról, gyönyörűen összefonódó és kuszálódó szálakkal, drámai következményekkel és vaskos tanulságokkal. Kár, hogy nem tudják abbahagyni ott, ahol kéne (az utolsó 10 perc felesleges), de az ötöstől nem fosztja meg az sem.

2011-12-08 10:10:50 dézi (5) #2

A Lantana pszichológiai thriller a szerelemről.
inkább a házasságról, a házasságon belüli fásultságról, titkokról, bizalomról.

előzmény: dézi (#1)

2011-12-07 01:10:06 dézi (5) #1

nagyon jó a leírás és jó a film is. nem mond igazán újdonságokat, de pont ezért is jó, mert nem erőlködik, nem akar sokat, mégis működik. szépen vezetett történet, egy percig sem unalmas, és tetszett, ahogy a nyomozási és egyéb szálak egybefonódnak, így egész egyedi keverék lett szerintem. (hangulatilag engem legjobban talán a Six Feet Under Lisa körüli történéseire emlékeztettek.)