Law Abiding Citizen (2009) ☆ 👁

(F. Gary Gray)

amerikai krimi, thriller

3,6

2021-05-14 10:38:59 jackbau33 (4) #42

Így évek múltán újranézve már jóval több hibája kiütközik számomra az amúgy tényleg hangsúlyos erkölcsi dilemmákat és rendszer korruptságát is érintő filmnek.A párbeszédek valóban érdekesen megírtak,vannak rendkívül szórakoztató egysorosok és elgondolkodtató mondatok is benne,AZONBAN...mindezt teljesen tönkreteszi a hanyag forgatókönyv.Ugyanis a sztori előrehaladtával egyre nagyobb logikai buktatók és kérdőjelek jelennek meg a sztoriban amire nem adnak kielégítő és hihető magyarázatot.
Megkapjuk a Szökés c. sorozat inverzét,csak itt nem kiássuk magunkat a börtönből hanem be.Nekem már az említett sorozatnál is sok kérdés merült fel emiatt a koncepció miatt de itt ez hatványozottan igaz.
A finálé sajnos szintén a forgatókönyvírói hanyagság mocsarába süllyed,abszolút nincs összhangban az addig látottakkal.A hibáitól eltekintve továbbra is jó filmnek tartom csak helyén kell kezelni.10/7

2017-04-29 16:20:51 Lanie (4) #41

Az én szám kevésbé habzik a logikai buktatók láttán mint másé, persze lehetett volna máshogy és úgy még élvezhetőbb amit látok, de egy filmtől nem várom el örökösen azt, hogy maximálisan reális legyen amit látok. (Egyébként ez ilyen tipikus módi, hogy megmondom mit rontottak el, pörgök rajta egész nap mert hát ez így nem járja, jól leírom, hogy hogy kellett volna másképp...:)
Nos, alapvetően nekem való az antihős koncepció, egyszerűen nulla százalékban tudom magamévá tenni az ájtatos és mindig nagyon igazságos amerikai szuperhős képét, talán ezért mondhatom, hogy a kedvenc képregényeim közé tartozik a Watchmen és a V for Vendetta is, amik hétköznapi hősök vitatott módszereivel való sajátos és nem mindenki által kedvelt igazságszolgáltatása. A filmben látható antihősünk is olyasvalaki aki nem hisz és bízik a rendszerben, megváltoztatná azt a nem túl törvényes és nem is túl rendes átlagpolgár módszereivel, ami nekem alapjáraton nagyon tetszik, úgy gondolom, ha valaha hasonló helyzetbe kerülnék és az igazságszolgáltatás cserben hagyna én sem fogadnám el és ülnék a sarokban sírva. Az alapkoncepció tehát nagyon tetszett, a főszereplőnk alakítása szintén, talán a kivitelezés amit lehetett volna erősebbre is, bár az elején láttunk pár igen hatásos jelenetet azért. Tehát legyen egy négyes, kicsit túlcsavarták a dolgot, de még bőven élvezhető.

2016-12-14 20:55:04 Dezsmant (5) #40

Zseniális film, Gerald Butler nagyon nagyot alakít, gonosz szerepe még nem volt, de nagyon jól játsza.

2014-09-28 22:06:27 Channá (4) #39

A vége miatt és az abszolút szimpátiám hiánya miatt bármely szereplő felé.
Viszont a módszerek miatt felfelé húzom a pontot.

2014-05-15 21:45:56 jackbau33 (4) #38

Feszült izgalmas film..rengeteg igazsággal és jó beszólásokkal de amit az utolsó 20-25 percben műveltek az 2 pont levonás nekem...Minősíthetetlen.Egy addig jól felépített történetet teljesen leromboltak.Borzasztó a lezárása.

2013-04-20 17:00:18 BladesOrsi (5) #37

Minden antipatikus? Én (majdnem) végig Butlernek drukkoltam!

előzmény: Kremy (#33)

2013-04-20 16:59:07 BladesOrsi (5) #36

Nekem is a vége az, ami nem tetszik.

előzmény: Gruden Gergo (#35)

2013-01-27 00:47:40 Gruden Gergo (4) #35

1. Volt hazkutatasi parancsuk es siman kiagyaltak, hogy melyikben lehet.
2. Ha jol megfigyelted volna a filmet akkor lathattad, hogy amikor a 2 zsaru rabukkannak az alagutra, akkor tisztan latszik, hogy az osszes maganzarkahoz van kulon alagut
3. Ezzel egyet ertek :D
4. Egy ilyen "kaliberu" ember tenyleg nem tud valami kreativabb rejtekhelyet kitalalniaz alagutnak, mint a kocsi alatt???

5. A VEGE SZORNYU!!!!! Elrontja az egesz filmet!!!!

előzmény: Jereváni Rádió (#31)

2012-12-26 23:00:39 Kremy (2) #34

Igen,ezeket vettem észre én is,nagyon gyenge logikai alapokon áll a film...Másrészt amennyi mindent bevallott meg elkövetett,már rég kicsinálták volna a való életben,nemhogy még alkukat kötögetnek vele...Persze,vannak az igazságszolgáltatásnak hibái,de még Amerikában sem ekkorák...

előzmény: Jereváni Rádió (#31)

2012-12-26 22:58:54 Kremy (2) #33

A sztorival még nem is lenne baj,de nekem a karakterek rontották el az egészet. Mindenki antipatikus, Butler idegesítő és végig azt kívántam,dögölne már meg,de a többiek sem jelentősebbek. A tempó nekem lassú,egyszer nem izgultam azon,hogy akkor most mi lesz,mert rettenetesen kiszámítható minden.Másokkal,másként ez még akár egy jó film is lehetett volna.

2012-09-25 23:55:00 asda (3) #32

az első félóra nagyon jó aztán a tárgyalás után elkezd esni a színvonal. a vége már nagyon gáz!

2012-04-11 07:52:47 Jereváni Rádió (3) #31

Azért ebben a filmben vannak hatalmas logikai bakik:

1. Ames durván meghal a kivégzésekor. Darby mondatát felkarcolják az egyik üvegcsére. Darby-t keresik, elmenekül, Shelton foglyul ejti, csúnyán, kínok között kinyírja. Rice és a kolleganője tanakodnka, hogy az akció nem Darby-ra vall. Snitt, már meg is találják Darby hulláját Shelton egyik elhagyatott telepén. Hogyan jöttek rá, hogy hol kell keresni? Sheltonnak egy rakat telke, házkutatási parancs nélkül csak úgy bemehetnek?
2. Shelton kinyírja a társát a börtönbe, így magánzárkába kerül. Ahol már megvan az alagútja, amit 10 éven keresztül ásott a börtönhöz. Kérdem én, egy ekkora bazi nagy börtönben csak az az egy magánzárka létezik? Nincs más? Ha pedig van több is, honnan tudta, hogy pont oda fog kerülni?
3. Shelton egyre veszélyesebb. Olyan nem létezik, hogy mondjuk a magánzárkáját bekamerázzák, vagy legalább óránként ellenőrizzék? Nem, ő szépen egyedül elvan a cellában, és lazán ki-be járkálhat a cella és a külvilág között.

2012-01-21 08:19:01 NAGLFAR666 (4) #30

Azért a közepe felé elég mese lett,hogy a főhős mindent egymaga csinált ennyire precíziósan,meg hogy ki-be járkál a börtönből,senki észre se veszi enyhén szólva nem lett életszerű.A"gyilkos" mobiltelefont se értettem,meg se magyarázták.De még így is nagyon tetszett mivel van mondanivalója,valós problémákkal foglalkozik,tényleg nonszensz,hogy idiótábbnál idiótább jogi hercehurcák miatt gyilkosok kapnak olyan "büntetést",hogy az vicc.Amikor meg Gerard Butler beolvasott a tárgyaláson a bírónőnek,attól libabőrös lettem,az egyik legjobb jelenet!

2011-09-01 18:28:27 Miaaa29 (4) #29

Meglepően jó.

2011-07-03 22:24:51 ZoLeEe (4) #28

a vége tényleg elég gagyi lett, viszont nem is emlékszek mikor ijedtem meg film alatt ennyire (telefonos jelenet)... :) ez felvittite egy kicsit az értékelést :D

2010-12-05 23:12:15 Ninety-Four (3) #27

Nem csak a végével vannak itt gondok.
Shelton közli velük, hogy hat órakor megöli mindannyiukat, erre mit csinálnak? Tudják hogy nem blöfföl, de azért összegyűlnek egy helyre, hogy megkönnyítsék a fickó dolgát. Annyira röhejesen kiszámítható volt.

2010-11-05 20:01:43 opposition (4) #26

Jamie Foxx megint gyenge. A film jó lenne, de a vége tényleg el lett szúrva. Bár nem tudom milyen befejezés klappolt volna...?
Felrobban a bomba, meghal a városi vezérkar? És?
Mi lenne a Butler-rel? Meg Fox-szal?

Szerintetek?

2010-10-31 15:02:15 Horváth Szabolcs (3) #25

Azéert a telefonba relytett pisztoly az ütött:), de a vége az valóban katasztrófa. Tegnap láttam, de ma egésznap azon gondolkodok, hogy miért kellett így befejezni.

2010-10-25 10:51:16 BonnyJohnny (3) #24

Hát valóban jó lenne, ha ez lenne a legrosszabb odaátról, mert ez még bőven nézhető. Sőt, egész sok mindent ki lehetett volna hozni belőle, ami akár jó is lehetett volna. De ez attól még rossz.

előzmény: R2d2 (#23)

2010-10-24 21:48:07 R2d2 (5) #23

Jó ez. Persze hibát itt is lehet találni,de én azt mondom,ez legyen a legrosszabb amit odaát forgatnak.

2010-10-22 15:26:09 bruce (2) #22

A filmről mielőtt megnéztem csak jó kritikát hallottam hát nem tudom hogy azok akik ezt mondták mit néztek de ez valami hihetetlenül elcseszett egy film.Butler karakterének a tervében annyi mindennek kellett klappolnia hogy az kész röhej tele van képtelennél képtelenebb ötletekkel.

2010-05-08 18:26:25 Gatyamadzag (3) #21

Valahova 3,5-re osztályoznám a baj, ahogy már mások leírták, egyértelműen a film vége, Butler karaktere megáll a lábán, tetszett a felkészültsége stb. de Foxxot habár kedvelem, itt idegesített, az ő karaktere üres volt, a vége pedig. Áhh -.- Lehetett volna ebből még ötös is...

2010-03-10 21:26:59 1100101 (3) #20

Mint Suhok.

2010-02-27 23:51:54 [: Azuroo andrew :] (4) #19

Minden reggel látom munkába menet a plakátját a Moszkva téri metró feljáróban - reménykedtem hogy nem középszerű ;))

2010-02-27 23:04:43 a6notes (3) #18

Úgy számítottam, hogy egy amolyan "hagyd otthon az agyad" típusú lődözős-akciós film lesz, ehhez képest még gondolkodni valót is nyújt. Egy pontig. Nagyon jó alapokon mozog a film, de én is úgy gondolom, hogy amibe átfordul, az el lett rontva nagyon. Az elején a "hősünk" még mintha próbálna mondani, átadni valamit, keményen, de megkerülhetetlenül (e szempontból a bírósági jelenet a legjobb, amikor a bírónőt kiosztja), a végén azonban csak egy közönséges terrorista. (Ami beugrik valamiért ellenpontként, az Összeomlás karaktere anno Michael Douglastól.) Szóval az eleinte majd' ötöst karcoló osztályzat a kibontakozás közben négyes alá zuhan.

2010-01-31 11:52:25 myke7 (3) #17

"Személy szerint lemészároltattam volna az egész bagázst, sőt, még Rice családját is. De nem, ehelyett megkaptuk az amerikai szirupot, és a rossz (még ha megkérdőjelezhető is), megkapta méltó büntetését. Persze mit is várhatunk el egy olyan degenerált társadalomtól, ahol a pihentagyú esküdtszék dönt arról, ki a bűnös és ki nem."

Igaz, hogy árnyaltabban fogalmazol, de pont a vége van benne.

2010-01-29 20:33:47 Suhok (3) #16

OK, de mi volt Spoiler?

előzmény: myke7 (#15)

2010-01-27 16:17:43 myke7 (3) #15

Spoilereket elrejthetnéd, mert biztos van aki nem látta.

Jó film, gyatra befejezéssel. Pontosan megmutatja a ma igazságszolgáltatásnak nevezett valami hibáit.

előzmény: Suhok (#13)

2010-01-21 12:49:58 ronin07 (?) #14

Dehogy hordoz. Volna benne lehetőség, de az "Azt kapod, amit látsz"-ragály ellen nincs ellenszere a történetnek. Moralitásdrámaként ugyanis egy pillanatig sem működik, noha erre az alapzatra igenis lehetett volna egy valóban rémesen aktuális thriller-drámát épiteni. Ott a volna, és ez a legnagyobb hézag. A Törvénytisztelő polgár emiatt értelmetlen az igazságszolgáltatás rútságait pellengérre állitani. Legfeljebb annyiban, hogy beugorhat neked mindaz, amit leirsz, de erre a filmre irányuló analógiaként nagy kár alkalmazni. Szerintem. 2 jelenetben próbálják kijátszani az ütőkártyát: a birónő leoltásakor és a börtönbéli követelések teljesitésekor. F. Gary Gary viszont piszkosul nem akart műfaji tanulmányt "irni" a jogrendszer áldozatáról, hanem százszor látott és hallott akciófilmes közhelyekkel vesztegeti az időnket, pénzünket. Így ezen túl még az olyan keménykedő hatáskeltő elemekbe kapaszkodhatunk, mint a mozi Fűrész-öröksége, másba nem. A választási rátára pályázó ügyészt célba vevő gondolatsoroddal viszont abszolúte egyetértek, csak kár, hogy itt és most nem látom értelmét egy erről való diskurzusnak. A Piszkos Harry-nél annál inkább látnám.

előzmény: Suhok (#13)

2010-01-10 16:10:41 Suhok (3) #13

Kicsit többet hordoz magában a film, mint egy "Fűrész" alapokra épített utópisztikus thriller-dráma. Sajnos manapság igenis a saját bőrünkön tapasztaljuk mindazt a felháborító igazságszolgáltatást, ami körülöttünk zajlik. Egy hatósági személy elleni erőszakért akár 8 év börtönt is kaphatsz, míg például egy halált okozó gázolásért "mindössze" 2.5 évet. Amondó vagyok, hogy minden társadalomnak szüksége lenne egy hasonló "hősre", aki igenis ott kezdi el ritkítani a szaporulatot, ahol kell. Mert manapság mindig az erősebb kutya b_szik, a felsőbb "hatalom", aki irányítja az életünket, a mindennapjainkat, sose fog megbűnhődni.

Ennyit a mondanivalójáról, az viszont tagadhatatlan, hogy sikerült taccsra vágni az egészet a kibontakozással. Személy szerint lemészároltattam volna az egész bagázst, sőt, még Rice családját is. De nem, ehelyett megkaptuk az amerikai szirupot, és a rossz (még ha megkérdőjelezhető is), megkapta méltó büntetését. Persze mit is várhatunk el egy olyan degenerált társadalomtól, ahol a pihentagyú esküdtszék dönt arról, ki a bűnös és ki nem. Ahol a betörő beperelheti a házigazdát, mert megcsúszott a lépcsőn és eltörte a lábát. Ahol az ember nem szívesen lenne macska... Ajjaj, régen rossz.

előzmény: ronin07 (#12)

2009-12-21 20:54:59 ronin07 (?) #12

Nevetséges thriller, amely nem tud elszakadni a ma oly divatos Fűrész-sorozattól. Komolyan nem értem, hogy a fenébe nem vették észre a készítők, hogy Butler karakterét, a családját vesztett átlagembert milyen őrületes tempóban (még ha 10 év telt is az események között) változtatja át Kurt Wimmer egy halálosan precíz mészárossá. Jamie Foxx ügyvédjére sem a kidolgozottsága miatt fog emlékezni a nagyreményű közönség. Rice-ként a legunalmasabb paneleket, mint szép otthon, de a harmóniát szétvető kötelességtudat jut osztályrészéül, majd ő is egy fél-intellektuális, teljesen aktivizált opponenssé deformálódik a sebezhetetlen Jigsaw-alteregó párbajában és jellegtelen akcióbombák forgatagában, hogy aztán eljussunk az erkölcsiségfirtatást szó nélkül mellőző, visszatetsző happy end-ig. Fekete és fehér örök harca lehetne ez, ha az Álomgyár nem irtotta volna ki belőle az utolsó foltig az etikai szürkeséget vagy az esendőséget. Cserébe viszont olykor örömteli halálnemek és játékszerek ugrasztanak ki a fotelből.

2009-12-13 00:03:31 Fakap (?) #11

Csak egyet érteni tudok az előttem szólokkal. Nagyon izgalmas film végig, de a vége az borzalmas.Egy Dvd-n alternatív befejezésnek elmenne, de sajnos itt nem állja meg a helyét.

2009-12-10 07:04:33 Tom85 (5) #10

Igen sajnos a vége nem lett tökéletes de nekem akkor is nagyon tetszett.

2009-12-08 02:42:07 HejjaX (4) #9

a végéig tuti jó film, teljesen 5-ös... de a vége... hogy lehet így elkúrni???!!! annyira nevetséges, hogy az már fáj. mintha nem is az írta volna, mint aki egészen addig írta a filmet.
az eddig olyan körültekintő, csúcstechnológiát alkalmazó butler most elhelyez egy olyan gagyi bombát, amit az ügyész egyszerűen kézben kihoz az épületből, mint valami sima mezei táskát és elrejti az amúgy nyilván sebtiben teljesen kiürített börtönben...
váááá, de mérges vagyok!!!

2009-12-05 15:34:26 VVega (3) #8

Könnyen felejthető, de egészen a fináléig szórakoztató és bűnös élvezet. Ott viszont sajnos szembe köpi magát a film.

2009-11-29 11:18:12 ronin07 (?) #7

Hát nem született második Nincs alku?

2009-11-28 19:03:59 "L" (4) #6

Erős bosszúmozi, sajnos rengeteg aktualitással egy korrupt rendszerről.
A Prison Break-es hasonlat pedig így utólag erősenSPOILERES. :)

előzmény: "L" (#5)

2009-11-27 13:19:24 "L" (4) #5

Tudtam én, hogy ez nekem való film lesz...
Még pár óra van 21:00-ig. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#4)

2009-11-27 13:17:52 Zalaba Ferenc (3) #4

úgy bizony!

2009-11-27 13:17:18 Brumi (4) #3

De a Fűrész-rajongók sem fognak csalódni. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#2)

2009-11-27 13:15:11 Zalaba Ferenc (3) #2

PRISON BREAK-rajongóknak kötelező!

(és ez most nem bók. ;)

2009-11-22 22:48:08 Rorschach (2) #1

Így elb*szni egy film végét...