[Rec] 2 (2009) ☆ 👁

(Jaume Balagueró - Paco Plaza)

spanyol horror, thriller

2,9

2016-11-21 08:53:27 Dezsmant (5) #32

A folytatás is teljesen jó lett.

2014-11-16 16:54:12 Leo_Stotch (1) #31

Pedig az első milyen kis friss, egyszernézős, tán még hangulatos mászkálás volt.
Ez is mászkálás lett, de rém gyenge az irány..szinte teljes fordulat az elsőhöz képest. Ha jön a még több vér, még több zombi felállás, lehetett volna kettes is. De neem..

Megszállós, hangutánzós sátános, vagy mi a tököm. A sötétben van ajtó, meg kút,a tűzhely helyén pedig röhelyes az első rész ismeretében. Mert abban pont az egyszerűsége fogott meg

2013-04-30 13:31:37 BonnyJohnny (2) #30

Én azért sem rajongok annyira, mint a többség, de azért azt mondom, hogy a két film ég és föld. Attól, hogy ez nem tetszett, az még tetszhet, rosszabb esetben is egynek elmehet.

előzmény: JohnnyJohnny (#29)

2013-04-30 12:54:35 JohnnyJohnny (2) #29

Én ezt a filmet baráti társaságban láttam, és jól sejtettem előre: ez egy hatásvadász, ám sablonos, unalomig járatott kliséket felvonultató horrornak látszani akaró valami. Az első részt nem láttam, de ezek után nem is fogom megnézni.

2013-01-01 22:07:32 Rorschach (2) #28

Tényleg szükség volt erre? Plafonon közlekedő gyerekzombik, nyámnyila kommandósok, meg a rakat logikai bukta. Jaj...

2012-02-12 20:07:19 Lil Martin (1) #27

fúú de kár hogy megnéztem! az első rész csodálatos, de ez még lerontja azt is kicsit, ez nagyon rossz volt,nevetséges mikor kiderül a csávóról hogy pap...

2011-11-04 16:54:30 Csende Kristóf (4) #26

Tényleg gyengébb, mint az elődje, azonban a Karanténnál még így is sokkal jobb film. Én rendesen paráztam rajta!

2011-10-15 21:30:49 pacy (5) #25

A gyerekek szála tényleg tök fölösleges volt. de amúgy nekem nagyon tetszett, talán még jobb volt, mint az első, pedig az is nagyon király volt! Várom a 3.-at! :)

2011-09-21 21:17:49 Hannibal Lecter (2) #24

Úgy emlékszem, igen. Amúgy tökfelesleges volt a gyerekek mellékszála.

előzmény: aszpeti (#23)

2011-09-21 15:20:33 aszpeti (2) #23

Csak egy kérdés:Végülis két gyerek életben maradt, nem? Őket csak bezárták valahova, de nem fertőződtek meg, mint a harmadik társuk.

2011-05-25 22:36:33 Hannibal Lecter (2) #22

Nem az elsőt "baszták el", hanem ezt. Semmi kreativitás nincs benne, csak szolgaian próbálja másolni az elsőt. És még az sem nagyon megy neki.

előzmény: Xaos (#21)

2011-05-25 16:57:56 Xaos (3) #21

Pontosabban az első részt.

előzmény: Xaos (#20)

2011-05-25 16:57:29 Xaos (3) #20

Hogy lehetett ennyire elbaxxni az eredetit...?, nem is értem... :/ Az első 30-45 perc még egész jó, de utána...? Nonszensz.

2011-03-18 20:26:27 kicsi*KP (2) #19

mennyire félelmetes lett volna, ha egész végig éjszakai kamerán keresztül mutatják a pap bácsi fejét...az arca maga volt a horror...és nem mellesleg rohadt idegesítő is volt.
amikor már háromszázszor mondja el, hogy "ez a legfontosabb feladat", "ez az elsődleges" én már lelőttem volna, a három tiniről nem is beszélve, akik sztem tök feleslegesek voltak
DE, azt nem értettem,ha a pap akarta levenni a vérét a megszállt izének amit kerestek, miért nem ő fogta a kamerát,hogy lássa? nehéz lett volna egyszerre tartani a kamerát meg egy tűt,vagy a keresztet? biztos nem nehezebb mint a vaksötétbe megtalálni egy botsáska testalkatú megszállt embert, amúgy is a kommandós úgy be volt szarva,hogy beszélni sem tudott rendesen

Ennél talán a Mártírok akasztott ki jobban a logikátlanságával.

2010-11-03 23:00:47 Ubul (3) #18

nemrég néztem meg én is,ha különálló résznek kéne nézni,akkor egy erős közepes...ha a rec folytatásaként,akkor eléggé a 2es felé konvergál,de mint REC,és a próbálkozás,hogy hátha feltudnak még valamit mutatni,arra sarkalt hogy egy gyenge 3ast ráadjak :D ... addig jó volt,míg nem jött a pap,és elkezdett papolni,minden addigi hibáitól eltekintve,utána már untam

2010-10-30 00:03:39 hogen (4) #17

Szerintem meg klasszisokkal felülmúlta az elsőt!Mondjuk a díímonos filmek a gyengéim de ez úgy jó ahogy van!

2010-08-14 23:29:02 yuriko (?) #16

Nagyon szerettem volna 4-est adni, de sajnos a végére már annyi butaság jött össze, amennyi felett már nem tudok szemet hunyni. Kár sorolni rengeteg mindenbe bele lehetne kötni. Nekem a legfájóbb a befejezés:
Ugye a film úgy ért véget, hogy a riporter lány lett a "gonosz", majd a pap hangján felvilágosította a kintieket, hogy egy nőn (azaz magán) kívül mindenki elhunyt vagy megfertőződött. Ezután pedig bemutatják, hogy hogyan vándorolt át a gonosz a nőbe.
Amit én szívleltem volna az valahogy úgy nézett volna ki, hogy a nő miután megölte a papot beleszól a mikrofonba, a gépi hang azonosítani próbálja a hangját pár pillanat elteltével pedig megszólal, hogy "a hang sikeresen azonosítva". Ezután maximum a nő arcán egy ördögi mosoly, majd fekete kép és rockzene a stáblista alatt.

2010-05-23 22:13:36 Hannibal Lecter (2) #15

Beleszékelnek? Hol? Lehet, hogy én egy kalózváltozatot láttam? Miért érzem úgy, hogy ez egy provokatív hozzászólás? :S

előzmény: Zoliz (#14)

2010-05-23 22:12:30 Zoliz (5) #14

Azért zseniális film szerintem, mert a végén beleszékelnek egy nő szájába, így az legalább nem fosik több hülyeséget magából mint a nők többsége :D

2010-04-22 21:01:11 Daemiaen (3) #13

Már megint egy folytatás, amelynek nagyon nem áll jól a túlmagyarázás. A két szál totál felesleges, elég lenne egy is, ha lenne elég muníció legalább 80 percig, de legalább végig fenn tudja tartani azt a hangyányi feszültséget, ami leginkább az első rész érdeme.

2010-04-13 23:35:44 Brumi (2) #12

Amennyire zseniális az első rész, ez akkora fos. Vígjátéknak jó, horror-vígjátéknak elmegy, horrornak meg borzalmas, de legalább tele van ostobaságokkal és parázni sem lehet rajta. Nem is tudom, hogy láttam-e valaha ilyen gyenge második részt.

2010-04-02 12:56:44 Suhok (2) #11

Nagyon szerencsétlenre sikeredett ez a folytatás. Egy tipikus példája a pénzsóvár filmpolitikának. a maga ezernyi kisebb-nagyobb hibájával. De a jól bevált szokás szerint jön a 3. rész is, a második bevételétől függően mozikba vagy egyenesen DVD-re. És hogy mi fog belőle kisülni: egy nagy rakás szemét, mint a The Grudge 3 vagy a Wrong Turn 3.

2010-03-12 01:24:34 Hannibal Lecter (2) #10

Az első részt még - fenntartásokkal együtt - valamennyire szerettem is, ez viszont egy borzadály. Erőltetett, jellegtelen és hatásvadász folytatás, amely másodszorra is ellövi az első rész puskaporait, annak kézikamerás borzongatására hasal rá ismét, de úgy, hogy túlzásba is viszi azt. Miért kell úgy rángatni azt a szerencsétlen készüléket, mint a Parkinson-kórosok? Kár, hogy az egész egy sablonos, ördögűzős ámokfutásba torkollott, amely nélkülöz minden formabontó originalitást és szőrszálborzoló spirituszt. Amikor pedig a pap kérdésére, hogy hol van a Medeiros lány, az ártatlan kamaszfiú képében manifesztálódó ördög azt feleli, hogy "anyád picsájában", akkor már kezd tele lenni az ember töke az egésszel. A végén a különlegesen képzett különleges alakulat kitalálja, hogy a kamera rejtett titkokat mutat meg, ha éjjeli üzemmódba kapcsoljuk. Ekkora baromságot... ezt mégis hogy képzelték? A csapat eleve nem vaksötétben araszol, de lekapcsolják a villanyt, benyomják a kamera éjjeli üzemmódját, és annak segítségével rálelnek a továbbjutást jelentő ajtóra. Azt miért nem mondta el még nekik senki, hogy ha lekapcsoljuk a villanyt, akkor az azt jelenti, hogy a fény elbújik a hűtőben?

2010-03-07 22:37:16 gaillard (2) #9

Szerintem előzetes utasításra vitték magukkal a kamerát - a pap többször is megjegyzi, hogy elengedhetetlen a dokumentáció.
És ennyit a következetességről. Az első rész hangulatromboló hibái itt hatványozottan jelen vannak, legyen szó sörbarát forma, lelkileg labilis kommandósokról, a sniper támadás közben süvítő hanggal becsapódó lövedékekről, vagy a megszólalásakor tekintélyét vesztő démonról.

előzmény: gringo (#7)

2010-03-07 09:18:02 gringo (3) #8

Ha gondolja, valaki az első hozzászólásomba is rakhat spoiler-bigyuszkát.

2010-03-07 09:17:25 gringo (3) #7

Meg a "különleges kommandós alakulat miért hordoz magával kamerát" sem annyira evidens, mint a másik részben, ahol tényleg egy tévéstáb indult el forgatni.

2010-03-07 09:16:04 gringo (3) #6

Sajnos, a zseniális első rész után behozták ide ezt az egész exorcist-lelkész-kereszt-magyarázzuk meg az első részt-vonalat, ami egyáltalán nem tesz jót a franchise-zá levő REC-nek, amennyire különleges és jó volt az első rész, annyira "amerikai" és megszokott a második, még a gatya sem tudott rázkódni úgy rajtam, mint kb. egy éve, amikor megnéztem az elsőt. Kár.

2010-03-01 13:42:44 myke7 (3) #5

Ezen én is gondolkodtam a film közben, úgy vettem, nagyon be voltak majrézva.
Egyébként nem értem, mikor a fürdőszobában volt, miért nem lőtte őket az ajtónál fejen. 1-2 hibáktól eltekintve nem rossz ez.

előzmény: Karin (#3)

2010-03-01 06:07:11 HejjaX (3) #4

hát, ebben az ötletben már nincs több szufla. ez a második rész egy tisztességes iparosmunka, de semmi több.
(és ahogy olvasom, jön a 3. rész is. remek...)

2010-03-01 03:24:33 Karin (3) #3

Ha önállóan nézném, négyest adnék.
De négyest adtam az első részére is, és ez annyira nem tetszett.

Kicsivel több tökösséget várnék egy kommandós osztagtól, mint amit itt felmutattak, ennyi erővel egy csapat postást is küldhettek volna a zombiházba.
De ki tudja, talán ez a majrézás az életszerű, és csak én nézek túl sok 24et.

2010-03-01 02:09:29 Oscee (?) #2

cool, akkor kattintok is a "Meg akarom nézni ezt a filmet!"re :)

előzmény: myke7 (#1)

2010-02-28 23:54:02 myke7 (3) #1

Tisztességes horrort és második részt dobtak össze ismét a spanyolok.