Paranormal Activity (2007) ☆ 👁

(Oren Peli)

amerikai horror, thriller

3,1

2017-03-25 11:04:31 necksprain (1) #43

Freaks, Les Diaboliques, What Ever Happened to Baby Jane?, Eraserhead, Zeder, Dellamorte Dellamore, Kimyô na sâkasu (Strange Circus) és legyen mondjuk még a The Witch.

kezdjük azzal, hogy a negyvenes évekből nem láttam horrort kb, szégyen gyalázat. ez az én gyalázatom.

az elsőtől kezdve az utolsóig a felsoroltak között (30-as évektől a 2010-esekig, minden évtizedből egy-egy) szerintem zseniális filmek szerepelnek, amikben ha van is vér, az minimális. legtöbben nincs. az első néhánynál megnéztem, hogy láttad-e őket, de mivel nem osztályoztad, valószínűleg nem, tök ajánlom.

én telivágtam egy darab egyessel, ezért is válaszolok. ez egy áltrendi, vagy fasztudja, lehet, hogy trendi tipikus mielőtt-megdugod-a-csajt-megnézeted-vele,-hogy-hozzád-bújjon okádék, amiben annyi ész sincsen, mint a kibaszott a texasi láncfűrészes mészárlásban. félreértés ne essék, én nagyon bírom a mészárlást, imádom a gore-t és helyén kezelem az exploitationba hajló trash-t is, de hogy te ezt a filmet lealázókkal azonosítod a robbantsukfölnewyorkot kedvelőit, az baszdmeg nemár.

előzmény: Nordbright (#42)

2017-03-25 09:38:33 Nordbright (3) #42

kis OFF:
Nem értem azokat akik televágták 1-essel... Szerintem teljesen eltorzult az értékrend. Mitől horror egy horrorfilm? Azért mert hektoszámra ömlik a vér mindenhonnan? Azért mert feldarabolják az embereket, felnyársalja valami őket, stb? Csak ez lehet horror és akkor ami nem ilyen az már nyálas? Elég sok horror javarészt a feszültségre és annak fenntartására épít. Nem feltétlen a percenkénti ijesztgetésre meg darabolásra. Sajnos ugyanez a hozzáállás látszik a mai sci-fi / akció filmeken is. Ha nem robban fel egy fél kontinens, nincsenek holdnyi űrhajók, egy autó felrobbanása után nem repül 719 méter magasra, 42 piruettel akkor már gyenge a látvány. A "mi" hülye elvárásaink teszik olyan szarrá a filmeket amilyenek lettek.
ON:
Egyébként még 4-es is lehetett volna, ha a főhősök nem viselkednek a legtöbb esetben úgy, ahogy egy átlagember nem viselkedne. Pl. a sokak által emlegetett nem-villanyfelkapcsolás végig teljesen "természetellenesen" hatott. A csávó hüledezései, "mi a f@sz ez?" / "hát ez meg micsoda?" beszólásai miatt már szájba vertem volna. Mintha nem tudnák mi a f@sz ez, mikor már hetek óta LE VAN FILMEZVE. Akkor mi lenne? Szélmozgás, egerek? Hülye... Egész végig ellentmondásosan viselkedik. Szóval vannak hibái, de bőven nem olyan vállalhatatlan mint egyesek beállítják.

2016-11-18 13:40:17 Dezsmant (5) #41

Teljesen jó végig izgalmas horrorfilm, nem csalódtam benne, az izgalmakat fokozza, hogy végig kézikamerával lett felvéve a film.

2015-01-24 21:01:44 Seymour Glass (3) #40

Nekem azt hozta, amit vártam. Egy korrekt horror, persze a zseniálistól messze van. A sötét szobában egyedül adta azért az érzést. :)
Jobb mint a maszkmesterek csodáitól ijedezni a tucathorrorokban.

2012-02-12 20:09:12 Lil Martin (1) #39

hát ennél unalmasabbat még nem láttam.

2012-01-06 19:54:08 Victor Vance (3) #38

Azt írtam hogy "parás", nem azt hogy "paráztam rajta". Ahogy eljöttek az éjszakai jelenetek, már egyből tudni lehetett hogy történni fog valami, főleg úgy hogy néha bele-bele pörgettek a felvételekbe. Egyedül akkor rázott ki kissé a hideg mikor a csaj elkezd beszélni a kamerába, és a végén megijedtem annál a bizonyos jelenetnél ami lezárja a filmet. De ezen kívül a nappali jeleneteket nem sikerült érdekessé tenni, kicsit unalmas volt.

előzmény: Csende Kristóf (#37)

2012-01-06 16:36:21 Csende Kristóf (5) #37

Már elnézést, tényleg nem akarok itt ízlési vitába belemenni, mert konkrétan az ízlést nem lehet megvitatni: egyiknek ilyen, másiknak olyan. Viszont hogyha már azt írjuk, hogy "paráztam rajta" meg ilyenek és hármast adunk rá, azon szerintem érződik a sznobizmus. Hogyha tetszett, miért is nem adtuk meg legalább a 4-est (de alapból 5-öst kéne adni egy horrorra, amin paráztunk, mivel ezek szerint hatással volt ránk)?

Tényleg nem akarok itt senkit sem megsérteni vagy ilyesmi, de ez szerintem alapból egy zseniális horror, akárhányszor (4x) megnéztem minden alkalommal magam alá csináltam... És én se mertem kimenni egy pohár vízért sem a konyhába...

2012-01-06 16:04:50 Victor Vance (3) #36

Sokat gondolkodtam hogy végül 3-ast vagy egy nagyon-nagyon gyenge 4-est adjak neki, de végül az előbbi mellett döntöttem, azért annyira mégsem volt jó. Nagyobb volt a füstje mint a lángja. Bár moziban biztos nagyobbat ütött volna, de a vége felé ígyis kirázott egy párszor a hideg, főleg hogy este néztük. A kirángatós jelenetnél én konkrétan röhögtem, kicsit vicces volt, de ez talán az én hibám, mert általában a legtöbb horrorfilmen röhögök:) A kézikamerás megoldás sem volt rossz, végülis kelett valami más ötlet, mert ezt a sztorit hagyományos formában nagyon nehezen lehetett volna eladni. Csupán 80 perces a film (de a javára írható hogy legalább nem annyira unalmas), de körülbelül 5-10 perc az amikor történik valami, bár a rendező nagyon szépen adagolja a "parás" részeket, majd a végére marad a legjobb, amely számomra is nagyon ütős jelenet volt, kétségkívül jól befejezés volt, csak ezek miatt kapja meg tőlem a 3-ast. Viszont nem csodálom hogy sokan hitték azt hogy ez a felvétel tényleg igazi, teljesen hihető volt a maga nemében (persze akinek van kis esze az tudja hogy az egész kamu, de én pl. voltam olyan helyzetben hogy vitába kellett szállnom egy ismerősömmel, mert az azt hitte hogy ez az eset valóban megtörtént).

2011-10-25 18:48:17 wayage (4) #35

Tökéletesen egyetértek:) Ez a rész, az egyik legüdébb színfolt, a jelenkor horrorkínálatában. A két szereplő néhol engem is zavart, de második résszel összehasonlítva, már nem is olyan vészes. Főleg ahogy kamera előtt viselkednek, vagyis pl. a nőt zavarja, hogy kamerázzák, a férfi meg csak azért is, kameráz, akár titokban is:)

2011-10-23 23:27:35 Tenebra (4) #34

Pontosan ezt éreztem én is. És szerintem ezért jó horrorfilm, kb. ilyen hatást kellene elérniük ezeknek. Ugyanazért szeretem, mint mondjuk a Psychot vagy a Kört vagy a Blair Witch Projectet: igazából csak sejtetnek, de keveset vagy semmit sem mutatnak. Ezt itt tökélyre fejlesztették. Habár lehet úgy is nézni, hogy "áhh, alacsony költségvetésű fos". De rám szintén nagy hatással volt, durva módon befosatott.

Viszont a szereplők nagyon idegesítőek voltak... De hát a horrort nem is annyira a karakterek miatt szeretjük.

Mindenesetre szerintem ez üde színfolt a zombiáradat és a trancsírhorrorok véres-beles palettáján.

előzmény: wayage (#33)

2011-10-23 23:16:18 wayage (4) #33

A negatív kritikák elvették a kedvem a filmtől, de végre pótoltam. Nem mutat sokat, szinte semmit, csak sejtet és paráztat. Annyira, hogy most nem merek lemenni a konyhába egy pohár vízért:) Valami ilyesfajta zsigeri félelmet vártam már rég egy horrortól.

2010-11-23 23:23:48 Magnificat (2) #32

semmi, nagy betűs semmi... 1-2 jelenet (pl lábbal kihúzás) miatt kap csak 2-est...

2010-09-08 22:14:34 Hicks (2) #31

Mi éjszaka néztük,a mélynyomó nagyon jól adta a dübörgő hangot ami jelezte a szellem/démon közeledtét :) Ezért lett kettes.Amerikában nagy sikere volt,nálunk csúfosan megbukott :P

2010-08-27 13:12:43 zs93 (1) #30

Nem az, hogy túl van értékelve, hanem hogy egyáltalán értékelve van.
Ez értékelhetetlen egy vacak homevideo, amelyet meglátott valaki azt moziba tették.

előzmény: Ivan/ (#23)

2010-06-21 09:11:59 Willy (4) #29

Az az igazság hogy az Ideglelés után nem számítottam sok jóra ebben a stílusban. Már láttam egy próbálkozást, de az nagyon gyenge volt. Az egyik haver ajánlotta akivel általában hasonló a véleményünk filmekről.
Az ideglelésben nem találtam hibát, minden úgy történt ahogy a valóságban történne az emberrel. A legtöbb ember hasonlóan reagálna. A paranormal activity-nél viszont rengeteg apró hibát csináltak.
Nem is kezdem el sorolni. Ettől függetlenül nekem bejött a film.
A sok szenny amit manapság horror filmként gyártanak le, és mind arra épül hogy hangeffektusoknak köszönhetően megijedj a semmitől, ezt már nagyon unom. A végső állomástól kezdve a fűrészig mind szemét. Hol vannak ezek a filmek a régi erdő szelleme feelingtől ?

2010-05-30 00:01:46 Sanchez87 (3) #28

Nagy felhajtást kapott ez a film. Mikor megnéztem a trailer-t talán egyből az ideglelés jutott eszembe de sajnos nyomába sem ér. Egyetlen pozitívum amit személy szerint megfigyeltem az az egyre növekvőbb nyomás és félelem, ahogy minden nap durvább dolgok történnek. Ez átjött:) Amúgy egyszernézőshangulatos filmecske:)

2010-02-05 01:08:29 bali113 (5) #27

Csatlakoznék Maidx-hez. Nekem is elegem van már az ijeszgetős ötlettelen amerikai horrorokból. Én éjjel néztem meg a filmet. Azt kaptam, amit egy horrortól elvárhat az ember és sajnos ilyen már rég volt nálam, hogy elégedett voltam ebben a műfajban. Nem volt túlspirázva semmi. Fenttartotta az érdeklődésemet végig. Izgalmas volt. Egy-két jelenet nagyon ijesztő volt számomra. Az az igazság, hogy az egy sémára készülő mostani horrorokra szinte teljesen immunis lettem. Ez a film máshogy épül fel, talán, ezért is tetszett és gyakorolt rám nagyobb hatást. Az átlag nézőket tuti megosztja majd a film. Nálam célbatalált. Én ajánlom mindenkinek egyszer!

előzmény: Maidx (#17)

2009-12-27 01:32:26 MikolaTimea (4) #26

Most nézem és eléggé megijedtem. Pedig nem vagyok az a félős fajta.

2009-12-26 13:49:40 zs93 (1) #25

Unalmas, nézhetetlen. 10/1

2009-12-13 14:55:11 metal_face (2) #24

Szerintem is iszonyatosan túlértékelt. Nem értem, az amcsik mit esznek rajta ennyire.

előzmény: Ivan/ (#23)

2009-12-13 14:11:43 Ivan/ (1) #23

Dögunalmas, álmosító vacak, ami szerintem iszonyatosan túl van értékelve.

2009-12-10 00:43:30 Bbazsa (2) #22

Amcsik hülyék ezen parázni. Nagyon kiszámítható volt, a vége meg vacak. A csávó meg idegesítő volt

2009-12-09 16:40:29 Ubul (4) #21

én 3 befejezésről tudok

2009-12-09 13:24:16 hemill (4) #20

én nem szoktam horrort nézni, de nálam teljesítette az elvártakat (ijesztő, feszült), nyílván aki hozzá van szokva a horrorhoz, annak nem sokat nyújtott

2009-12-06 23:54:00 Maidx (4) #19

Nem. Áldokumentum film, ráadásul két befejezése is van.

2009-12-06 22:55:06 gabonaaa (2) #18

ez igaz story? vagy micsoda? most ezt nem értem! :D!

2009-12-05 16:43:15 Maidx (4) #17

Nekem pont azért tetszett a film, mert a hatást nem a betegebbnél betegebb értelmetlen zenével, és ijesztegetéssel fokozzák, hanem elnyújtott, idegzúzó jelenetekkel, ami talán mégjobban erősíti az izglmat.
A pont jó ütemben adagolják az egyre félelmetesebb jeleneteket. A film számomra sokkal többet adott, mint a többi horror, bár számomra mégsem zseniális.
Nálam sokkoló hatást ért el a végére, ami bennem maradt még egy ideig, ami mindenképpen többet ad, mint 1,5 óra (jobb esetben) borzongás.
Az első 45 perc( kb a film fele) nem volt félelmetes, utána bekeményedik, de nem is kell mindent a nyakunkba zúdítani.
A házból két dolog miatt nem költöztek el szerintem. 1. Mondták a filmben, hogy a lény vagy legyen az bármi, nem a házban van, hanem a nőt követi. Aztán a végén ki is derül, hogy miért. 2. A férfi le akarja videózni a lényt mindenáron, ezért nem akar elmenni. Kivéve a végén, de akkor már tudjuk mi van.
Azt, hogy sosem kapcsol lámpát, azt énsem értettem

Összességében nekem tetszett. Szerintem érdemes megnézni, bár az ideglelést még nem láttam, de bepótlom:)

2009-11-24 00:47:28 valis (3) #16

De miért nem csukták be az ajtót? :D

2009-11-21 11:43:20 Mikkey (2) #15

nevetséges, pénzkidobás volt mozijegyet venni erre a szutyokra :D behájpoltatták a világot h. mekkora para film lesz, azt 1-2 jelenettől eltekintve kb nevettem (a fájdalomtól)

2009-11-20 00:30:56 emőke (3) #14

Az volt a film fénypontja, amikor az egyik éjszakai felvételes jelenetnél elszundítottam - errefel beront a tesóm a szobába, lehuppan az ágyra - na, ettől tényleg veszettül megijedtem. :D

Amúgy meg:
Az öreg azért futott ki olyan gyorsan másodszor, mert a múltkor sem kapott tőlük egy vasat sem, ezért a sok "negatív energia". :D

2009-11-16 12:15:13 VVega (1) #13

Unalmas és hiteltelen.

2009-11-13 12:12:19 deathcode (4) #12

Jön fel, mint a talajvíz

Megőrülök, ha csak egy kópiát vesz az Intersonic és Pécsre hetekkel később ér csak...!!

2009-11-07 13:02:05 carmine (1) #11

Hát nekem azok maradtak meg bennem a film után amiket leírtam. Nem kizárt, hogy valamiben tévedtem, de tuti nem nézem meg még egyszer, hogy kiderítsem. :)
Abban valóban igazad lehet, hogy nem tudhatjuk hogyan viselkednénk valódi "pánikhelyzetben".

előzmény: deathcode (#10)

2009-11-07 12:36:56 deathcode (4) #10

Én nem mindig hallottam azt a búgást, noha gyakran nagyon felhangosítottam (hatást is fokozván). És a hatásos benne pont az, hogy megijedni bizony ritkán kell, de izgulni annál inkább és többet és jobban.
Ha zörgést hallasz, nyilván villanyt kapcsolsz, de valójában is így tennél, ha nem csak egy kotorászásnak akarnál utánajárni, hanem egész egyszerűen be lennél szarva attól, amit találhatsz/láthatsz? Ki tudja, nem?
Szerintem a kamerát Katie elég ritkán kezelte éjjel, egyetlen kivételre emlékszem csak.
A kirángatós jelenet valóban elragadó :)

előzmény: carmine (#6)

2009-11-04 01:21:33 adam924 (4) #9

nekem tetszett, bár sztem hangulatos éjszaka nézni...
biztos másabb lett volna délután :P
összességében az éjszakai jelenetek nagyon jók voltak (bár ha zajt hallanék én is egyből lámpát kapcsolnék)
a legjobb az volt mikor a nőt kuhúzta az ágyból. kár hogy hasonlóan jó jelenetek lemaradtak a végéről, valamint amit én kihagytam volna az az ördögűzős honlap amit néztek az úgy kicsit paródiának tűnt

2009-11-03 14:11:20 teebchee (4) #8

Az viszont tetszett,hogy éjszakánként folyamatosan nő a feszültség,ezt faján megcsinálták.

2009-11-03 14:09:27 teebchee (4) #7

Nekem tetszett a film,deazt nem értem,hogy mi a pikuláért maradnak a házban a sokadik eset után...ha velem ilyen történne,egy napot sem töltenék többet ott.

2009-11-01 19:01:32 carmine (1) #6

Hát én nem értem mire ez a nagy imádat a tengerentúlon. Ez a film annyira rossz, hogy nem találok rá igazán megfelelő kifejezést. Annyiszor ijedtem meg rajta, mint a tegnapi vacsorámon. Azt aláírom, hogy volt benne egy-két jobb ötlet. De ezek összességben kitesznek kb. másfél percet a filmben. Innentől inkább spoilerezek, hátha becsúszik olyan is.Nem lesz semmi ijesztő, ha előtte mindig mély, búgó zúgás jelzi, hogy valami közeledik. Sajnos ezt a rendező nem tudta. Ha valami vagy valaki zörög a házban, az első dolog, hogy villanyt kapcsolok. De ezek szerint csak én. Ha két hete idegbajt kapok, mikor meglátom a kamerát, akkor a legijesztőbb résznél, nem fogom pont én tartani és mindent felvenni. A film arra alapoz, hogy folyamatosan azon féljünk, mi fog történni amikor alszanak. Ám az estek 90 %-ban pont semmi nem történik amitől meg kéne ijedni. Lehet, hogy engem is elkapott ez a nagy felhajtás, és ezért többet vártam ettől a filmtől, de eddig az év csalódása asszem.

2009-10-28 09:26:41 Zalaba Ferenc (?) #5

november 19-től a mozikban ugyanezzel a címmel az intersonic forgalmazásában.

2009-10-26 23:05:59 [: Azuroo andrew :] (?) #4

A címet az X-akták főcímének egyik felirata is ihlethette

2009-10-26 23:01:26 spectator (?) #3

sztem ti nem errol a filmrol beszeltek :)

2009-10-23 19:03:24 HejjaX (4) #2

Néhol kicsit unalmas, de azért van benne pár ütősebb jelenet, noha összességében azért drasztikusabb megoldásokat is el tudtam volna képzelni benne. nem teljesen 4-es, inkább 3.5, de az átlagnál azért jobb volt.

2009-10-22 01:15:51 gojoci (3) #1

Hááát...Nagy hype előzte meg, annyira azért nem volt nagy szám.
Volt 1-2 jobb másodperc, de azt leszámítva semmi újat nem ad.
Anno a Blair Witch Project jobbnak tűnt, ha már hasonlítani kéne valamihez.
A befejezés meg...az ilyen filmeket nem is lehet normálisan befejezni.
A hangulata viszont dicséretes. Kihozták a műfajból a maxot.