Whatever Works (2009) ☆ 👁

(Woody Allen)

amerikai-francia szerelmi történet, vígjáték

3,8

2016-01-23 09:59:47 bambula (4) #9

Sziasztok!Nem tudja véletlenül valaki,hogy ezt a filmet mikor akarja valamelyik forgalmazó estlegesen megjelentetni?
Számomra az utóbbi idők legjobb Woody Allen filmje,és pont ezt nem jelentetik meg.
Ha jól tudom még az eltűnése előtt a Best Holywood szerezte meg a film jogait.
Nem hiszem el ,hogy azóta egy forgalmazó sem szerezhette volna meg ennek a filmnek a forgalmazási jogait.

2013-05-26 18:33:34 GabN (5) #8

Én nem is tudom, hogy mikor nevettem ennyit utoljára! Nagyon súlyos poénokkal van tele ez a film, ajánlom mindenkinek!

2011-07-22 22:31:24 limupei (3) #7

Allennek az az egy szerencséje, hogy még akkor is jobban ír a döntő többségnél, amikor rosszul ír. Pontosabban nem rossz ez, csak kopottas. Bár sok mindenben nagyon is igaza van, azóta ő és sok más dolog is megváltozott. Szóval látszik rajta az a 30 év, amit a fiók alján töltött, ugyanakkor mégsem tudom azzal a korszakkal társítani, amiben íródott. Inkább tűnik a mai Woody európai körútja egyik légből kapott állomásának, pedig ez most újra New York. De egy olyan New York, ami még sosem tűnt ennyire idegennek.

2011-07-09 11:12:13 zéel (4) #6

WA nincs túl nagy véleménnyel az emberiségről.
De igen megbocsátó az egyes ember hülyeségével, őrültségével szemben. (Ahogy a filmben megkülönböztetik: a hülyeség passzív, az őrültség aktív!:)

Nem tudom megunni Woody Allent! Remek/bölcs forgatókönyv, remek színészvezetés.
(Kár, hogy nem Woody Allen játszotta Boris szerepét, akkor megadtam volna az ötöst.)

előzmény: Zsombi (#4)

2011-07-01 00:53:13 hawaii (3) #5

Evan Rachel Wood tündököl ebben a szerepben.

2011-05-18 21:01:56 Zsombi (4) #4

2010-05-08 18:59:29 bajszom4 (5) #3

fantasztikus baromság. imádtam. ritka az olyan film, amiről tudom, hogy jó lesz bármikor újranézni. ez olyan.

2010-04-20 09:43:45 Bolond Pierrot (?) #2

Mikor mutatják be a moziban nálunk? Tudja valaki?

2010-03-16 19:18:16 Paul Ricard (3) #1

Semmi újdonsággal nem szolgál a Whatever Works(mondjuk hogyan is szolgálhatna? Woody egy több mint 30 éves scriptet bányászott elő a fiókja mélyéről), a cselekmény is elég elnagyolt és lapos helyenként, viszont Larry David a mizantróp fizikaprofesszor bőrébe bújva prímán megállja a helyét a rendező alteregojaként. Sőt, marha szórakoztató a fickó, miközben-amikor csak teheti- bárkin és bármin utálkozik. Ő a film motorja, miatta érdemes nekiveselkedni Allen legutóbbi(és igencsak agyonhallgatott) vígjátékának.